Постанова № 133997486, 11.02.2026, Полтавський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
11.02.2026
Номер справи
545/334/26
Номер документу
133997486
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 545/334/26

Провадження № 3/545/141/26

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2026 рокум. Полтава

Суддя Полтавського районного суду Полтавської області Зуб Т.О. розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності, який надійшов з Державної служби України з питань праці Півнчно-Східного міжрегіонального управління державної служби з питань праці, у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , начальника Комунального підприємства «Житлво-експлуатаційна організація» Терешківської Сільської ради Полтавського району Полтавської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 41 КУпАП-

ВСТАНОВИВ:

Наказом від 24.10.2025 № 221-к/тр ОСОБА_2 надано додаткову оплачувану відпустку як. матері, яка виховує трьох дітей віком до 15 років, терміном 10 календарних днів з 03.11.2025 року. Підстава- заява ОСОБА_2 , датована 20.10.2025, зареєстрована за № 237 в якій зазначено, «Прошу надати мені. Додаткову оплачувану соціальну відпустку як матері, яка має двох дітей до 15 років тривалістю 10 календарних днів з 03.11:2025 по 12.11.2025 включно, Належні документи додаю до заяви.».

Згідно розрахункового листа ОСОБА_2 за листопад 2025 року. Всього нараховано 14815,76 грн (в тому числі: заробітна плата за фактично відпрацьований час (96 год.) в сумі 9143,40 грн, заробітну плату за 10 календарних днів соціальної відпустки- 5091,40 грн, індексацію заробітної плати- 79,94 грн, «компенсацію»- 501,02 грн), до виплати 11408,13 грн.

Заробітну плату за листопад 2025 року. (в тому числі із заробітною платою за час відпустки) в сумі 11408,13 грн перераховано на зарплатну куртку 04.12.2025, про що свідчить відомість № 251204РВ000052273255 від 04.12.2025.

Крім цього, пунктом 4.16 Колективного договору передбачено: здійснювати виплату заробітної плати регулярно в робочі дні не рідше двох разів на місяць, через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів:

-заробітну плату за першу половину місяця (аванс)- 23 числа місяця, за який здійснюється виплата;

-заробітну плату за другу половину місяця- 7 числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється виплата.

Заробітна плата за грудень 2025 року ОСОБА_2 в Комунальному підприємстві була виплачена 14.01.2026, згідно відомості № 260114РВ000053044302 про виплату заробітної плати за грудень 2026 на суму 12457,13- 14.01.2026 року.

Документального підтвердження про виплату ОСОБА_2 заробітної плати за першу половину грудня 2025 року в ході позапланової перевірки адміністраціє Комунального підприємства не надано.

Отже, заробітна плата працівнику не виплачувалась на у мовах, визначених трудовим договором, чим порушено вимоги частини 1 статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

За вказаним фактом 27.01.2026 року був складений протокол про адміністративне правопорушення № ПНС/ПЛ/1494/АА024683/П/ПТ.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність. Вину у скоєнні правопорушення визнає.

Згідно ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення у відсутність ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази за внутрішнім переконанням в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є головою Комунального підприємства «Житлво-експлуатаційна організація» Терешківської Сільської ради Полтавського району Полтавської області та був призначений на вказану посаду розпорядженням сільського голови № 150 від 31.05.2025 року.

Як встановлено актом перевірки № ПНС/ПЛ/1494/АА024683 від 27.01.2026 року, до Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надійшли звернення ОСОБА_2 (вх. № Х-6/ПНС-26 від 02.01.2026, № X-15/ПНС-26 від 05.01.2026, № ЦА-6881/2.3/2.1.4-25а від 30.12.2025) щодо можливих порушень стосовно неї вимог законодавства про працю адміністрацією Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація» Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області в частині невиплати заробітної плати, на умовах визначених трудовим договором, у тому числі- заробітної плати за час додаткової оплачуваної відпустки, як працівнику, який має дітей.

За змістом ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Частиною 1 статті 115 Кодексу законів про працю України передбачено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Згідно з ч. 1-3 ст. 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати. Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов`язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

Об`єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, полягає у порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю, та тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб`єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Дослідивши всі докази в сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, оскільки, його вина повністю і об`єктивно встановлена дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, обставини, які відповідно до ст. 34, 35 КУпАП пом`якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 слід піддати адміністративному стягненню в рамках, передбачених ч. 1 ст. 41 КУпАП.

Крім того, на підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2026 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 3328,00 грн., тобто, розмір судового збору складає 665,60 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 40, 41, 283-285, 289, 291, 294 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, притягнути до адміністративної відповідальності та застосувати до неї стягнення у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 510,00 (п`ятсот десять) грн.

Штраф стягнути до держбюджету на розрахунковий рахунок (IBAN): UA988999980313000106000016719, отримувач ГУК Полтавська обл./тгм м. Полтава/21081100, ЄДРПОУ 37959255, банк отримувача- Казначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави (одержувач платежу: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, п. 5 таблиці ставок, ПІБ платника судового збору) судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн. 60 (шістдесят) коп.

Постанова бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Полтавського апеляційного суду.

СуддяТетяна ЗУБ