Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
05 лютого 2026 року о/об 16 год. 50 хв.Справа № 280/10344/25 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві (вул.Бульварно-Кудрявська, буд.16, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 42098368)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (надалі відповідач, ГУ ПФУ в Запорізькій області), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 16.04.2025 за №267; 2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести нарахування та виплату ОСОБА_1 , грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до п.7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Позивач у позові зазначив: «… 08 квітня 2025 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі позивач) звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві з заявою в якій просила нарахувати та виплату, грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі моїх десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Станом на 16.11.2025 року рішення про відмову або в призначенні такої виплати до позивача надано не було, на підставі цього представник позивачки звернувся з адвокатським запитом від 17.11.2025 року до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві для можливості отримати копію рішення. 20.11.2025 року Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві направило рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі відповідач) від 16.04.2025 року № 267 про відмову у нарахуванні та виплати , грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі моїх десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до пункту 7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на підставі відсутності на момент досягнення пенсійного віку 30 років стажу за вислугу років. На підставі вищевикладеного позивачка отримала рішення відповідача лише 20.11.2025 року і із за цього вона не могла раніше звернутись до суду. З таким рішенням категорично не згодні, вважаємо його неправомірним з наступних підстав. … Беручи до уваги вищевикладену таблицю педагогічний стаж позивача на дату досягнення пенсійного віку складає 33 років 2 місяці 26 днів, що є достатнім для виплати грошової допомоги. …».
Позивач просив позов задовольнити.
Відповідачем подано до суду відзив на позов, в якому зазначено: «… 08.04.2025 року позивачка звернулася із заявою щодо виплати грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій відповідно до законодавства. Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 16.04.2025 №267, яким опрацьовано заяву за принципом екстериторіальності, позивачці відмовлено у проведенні перерахунку. … Згідно трудової книжки НОМЕР_2 від 13.09.1984 року та довідок стаж позивачки, який враховується при визначенні права на призначення грошової допомоги в розмірі 10 місячних пенсій, становить 18 років 01 місяців. В ході розгляду електронної пенсійної справи позивачки встановлено, що до стажу який дає право на призначення пенсії за вислугу років, не підлягає врахуванню період роботи: - з 13.09.1984 по 10.1.01987, оскільки відсутні підстави видачі та інформація про періоди перебування/неперебування у відпустках без збереження заробітної плати. - з 10.10.1987 по 30.06.1988, оскільки відсутній наказ про звільнення про переведення дошкільного дитячого садка до Київського заводу «Радіовимірювач». - з 01.07.1988 по 05.10.1992, оскільки відсутні підстави видачі та інформація про форму власності дитячого садка Київського заводу «Радіовимірювач». - з 19.11.1999 по 27.10.2006, оскільки відсутні підстави видачі та інформація про періоди перебування/неперебування у відпустках бех збереження заробітної плати. … З урахуванням зазначеного, у зв`язку із відсутністю у позивачки необхідного 30-річного стажу роботи на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів е-ж статті 55 Закону України від 05.11.1991 №1788-XII «Про пенсійне забезпечення», підстави для призначення грошової допомоги у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення відсутні. …».
Відповідач просив у задоволенні позову відмовити.
Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві (надалі третя особа, ГУ ПФУ в м.Києві) не подано до суду пояснень. Про розгляд справи третя особа повідомлена належним чином.
Ухвалою суду від 01.12.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
За матеріалами справи, позивач народився ІНФОРМАЦІЯ_1 .
За результатами розгляду заяви від 08.04.2025 щодо виплати грошової допомоги відповідно до п.7-1 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» відповідачем прийнято Рішення від 16.04.2025 за №267, в якому зазначено наступне: … Відділом перерахунків пенсій №1 управління пенсійного забезпеченя, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області розглянуто документи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (о/р № НОМЕР_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ), яка 08.04.2025 року звернулася із заявою «Допризначення у зв`язку з наданими додатковими документами» про призначення грошової допомоги у розмірі її десяти місячних пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов 'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до п.7-1 розділу ХV «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон) особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. До страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуютьса періоди роботи в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Згідно трудової книжки НОМЕР_2 від 1З.09.1984р. та довідок стаж ОСОБА_1 який враховується при визначенні права на призначення грошової допомоги в розмірі 10 місячних пенсій, становить 18 років 01 місяців. В ході розгляду електронної пенсійної справи ОСОБА_1 встановлено, що до стажу який дає право на призначення пенсії за вислугу років, не підлягає врахуванню період роботи: - з 13.09.1984 по 10.10.1987р., оскільки відсутні підстави видачі та інформація про періоди перебування/неперебування у відпустках без збереження заробітної плати. - з 10.10.1987 по 30.06.1988, оскільки відсутній наказ про звільнення про переведення дошкільного дитячого садка до Київського заводу «Радіовимірювач». - з 01.07.1988 по 05.10.1992р., оскільки відсутні підстави видачі та інформація про форму власності дитячого садка Київського заводу «Радіовимірювач». - з 19.11.1999 по 27.10.2006р., оскільки відсутні підстави видачі та інформація про періоди перебування/неперебування у відпустках без збереження заробітної плати. Прийнято рішення відмовити ОСОБА_1 в проведенні заявленого перерахунку у зв`язку з відсутністю необхідного спеціального стажу роботи. …».
У Трудовій книжці НОМЕР_2 зазначено про трудову діяльність позивача, зокрема, у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" ст.55 Закону України "Про пенсійне забезпечення": з 13.09.1984 по 10.10.1987 - на посаді вихователя Дошкільного закладу №608; з 10.10.1987 по 05.10.1992 - на посаді вихователя Дошкільного закладу №759; з 19.11.1999 по 27.10.2006 - на посаді вихователя Гімназії-інтернат №299.
У Довідці Управління освіти Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації від 03.04.2025 за №101/36-757 зазначено: «… Видана ОСОБА_2 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , про те, що її дійсно з 10.10.1987 призначено на посаду вихователя в дитячу установу №759 (наказ №265 параграф 8 від 09.10.1987 по дитячій установі №759). Разом із тим повідомляємо, що Дарницький районний відділ освіти м.Києва реорганізований в управління освіти Дарницької районної в м.Києві державної адміністрації (Розпорядження ДРДА №16 від 02.10.2001 року, наказ №1 від 01.10.2001 року по Дарницькому районному управлінню освіти). …».
У Довідці Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» Товариства з обмеженою відповідальністю «РАДІОВИМІРЮВАЧ» від 16.09.2025 за №16/30 зазначено: «… Дана ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , про те, що вона дійсно працювала на Київському заводі «Радіовимірювач» з 01.07.1988 року (наказ №66/ВК від 26.07.1988р.) по 05.10.1992р. (наказ №286/ВК від 05.10.1992р.) на посаді вихователя дитячого закладу №759. Звільнена 05.10.1992 року (наказ №286/ВК від 05.10.1992 року) по догляду за дітьми за віком до 14 років. Довідка видана для підтвердження трудового стажу. …».
У Довідці Закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №696 Дарницького району м.Києва від 28.01.2025 за №04 зазначено: «… Довідка видана ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , про те, що вона дійсно працює на посаді вихователя закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №696 Дарницького району м.Києва з 01.11.2006 року і по сьогоднішній день. Також повідомляємо, що за період роботи в ЗДО ОСОБА_1 не перебувала у декретній відпестці і у відпустці без збереження заробітної плати. …».
Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.
При вирішенні спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.
Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України (ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).
За п.2.4 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженої 29.07.1993 Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України №58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за №110 (надалі «Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників»), усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Записи виконуються арабськими цифрами (число і місяць двозначними). Наприклад, якщо робітник або службовець прийнятий на роботу 5 січня 1993р., у графі 2 трудової книжки записується "05.01.1993". Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.
У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов`язаний надати працівнику в цьому необхідну допомогу (п.2.6 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників»).
Зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім`я, по батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім`я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів. Зазначені зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище або ім`я, по батькові, дата народження і записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів (п.2.13 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників»).
Відповідно до п.4.1 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів. (…).
У п.2 Наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 за №58 «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за №110, зазначено, що з прийняттям цього наказу Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, яка затверджена постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1974 №162 (у редакції постанови Держкомпраці СРСР від 02.08.1985 №252), із змінами, що внесені постановою Держкомпраці СРСР від 19.10.1990 №412, не застосовується.
За п.2.3 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях», яка затверджена постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1974 за №162 (у редакції постанови Держкомпраці СРСР від 02.08.1985 за №252, із змінами, що внесені постановою Держкомпраці СРСР від 19.10.1990 за №412), всі записи в трудовій книжці про прийом на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагородження та заохочення вносяться адміністрацією підприємства після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого терміну, а при звільненні - в день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). (…).
Як зазначено у п.1 «Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», затвердженого 12.08.1993 постановою Кабінету Міністрів України №637, основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік), є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. (…).
У п.7-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення. Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п.5 «Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати», затвердженого 23.11.2011 постановою Кабінету Міністрів України №1191 (надалі «Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати»), грошова допомога надається особам, яким починаючи з 1 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків 35 років, для жінок 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію.
У ст.64 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» зазначено: «1.Виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: 1) отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов`язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України; 2) проводити планові та позапланові перевірки документів для оформлення пенсії, виданих підприємствами, установами та організаціями, а також поданих відомостей про застрахованих осіб, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсійні виплати; …».
У п.6 «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі», затвердженого 22.12.2014 постановою Правління Пенсійного фонду України №28-2 (у редакції постанови Правління Пенсійного фонду України від 21.12.2022 за №28-2), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №40/26485 (надалі «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі»), зазначено, що Головне управління Фонду має право: (…) 2) отримувати безоплатно в установленому законодавством порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності і від фізичних осіб - підприємців відомості про нарахування, обчислення і сплату страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для здійснення покладених на головне управління Фонду завдань; (…) 5) користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв`язку та іншими технічними засобами; 6) проводити планові та позапланові перевірки документів для оформлення пенсії, виданих підприємствами, установами та організаціями, а також поданих відомостей про застрахованих осіб, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсійні виплати; (…).
Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.
Враховуючи наведене, суд вважає, що неналежне оформлення трудової книжки та інших документів роботодавцем, навчальним закладом та іншими уповноваженими на те особами не може бути підставою для позбавлення працівника його права на пенсію та для не врахування стажу роботи/страхового стажу (у тому числі пільгового) працівника для обчислення пенсії.
На думку суду, відповідач не зараховуючи до спеціального стажу роботи/страхового стажу періоди трудової діяльності позивача за Трудовою книжкою НОМЕР_2 не обґрунтовано не вжив заходів передбачених п.1, п.2 ч.1 ст.64 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», пп.2, 4, 5 п.6 «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» з метою перевірки інформації наведеної у Трудовій книжці НОМЕР_2 .
Враховуючи наведене та матеріали справи, позивачем документально доведено, що період роботи позивача з 13.09.1984 по 10.10.1987, з 10.10.1987 по 30.06.1988, з 01.07.1988 по 05.10.1992, з 19.11.1999 по 27.10.2006 (які у сумі складають 15 років 00 місяців 03 дні) входять до спеціального стажу роботи/страхового стажу.
Судом прийнято до уваги, що в оскаржуваному Рішенні від 16.04.2025 за №267 відповідачем враховано до спеціального стажу роботи/страхового стажу позивача 18 років 01 місяць 00 днів.
З огляду на викладене, спеціальний стаж роботи/страховий стаж позивача становить 33 роки 01 місяць 03 дні (33 роки 01 місяць 03 дні = 15 років 00 місяців 03 дні + 18 років 01 місяць 00 днів).
Отже, за матеріалами справи, позивач на день досягнення пенсійного віку для призначення йому пенсії за віком (23.01.2025) працював у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та мав страховий стаж 30 років на таких посадах, до цього не отримував будь-якої пенсії.
Оскільки документального підтвердження отримання ОСОБА_1 пенсії призначеної за вислугу років відповідач до суду не надав, то позивач відповідно до вимог п.7-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» має право на виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі її десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії за віком.
Таким чином, оскаржуване Рішення відповідача від 16.04.2025 за №267 є протиправним та підлягає скасуванню.
Питання виплати позивачу грошової допомоги є передчасним, оскільки спочатку підлягає вирішенню питання права позивача на таку допомогу.
З урахуванням з`ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню. Доводи позивача, відповідача та третьої особи частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки відповідачем у справі було ГУ ПФУ в Запорізькій області, то за рахунок його бюджетних асигнувань мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 968 грн. 96 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві (вул.Бульварно-Кудрявська, буд.16, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 42098368) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 16.04.2025 за №267.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області призначити ОСОБА_1 грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення відповідно до п.7-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
В іншій частині позовної заяви відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 968 грн. 96 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення складено 05.02.2026.
Суддя О.О. Прасов