Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 632/2483/25
провадження № 2/632/405/26
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про повернення позовної заяви через не усунення недоліків
05 лютого 2026 р. м. Златопіль
Суддя Златопільського міськрайонного суду Харківської області Кочнєв О.В., розглянувши в приміщенні суду питання подальшого руху у цивільній справі за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
25.12.2025 року до суду надійшла вказана позовна заява, в якій представник позивача за довіреністю Мохир Ярослав Вікторович просив суд стягнути з відповідача 37810,00 грн. за кредитним договором (офертою) №08.04.2025-10000 1407, укладеним між сторонами 08.04.2025 року строком на 217 днів до 10.11.2025 року, з яких 13000,00 грн. заборгованість за тілом кредиту, 16120,00 грн. заборгованість за процентами, 2340,00 грн. додаткова комісія за обслуговування кредитної заборгованості та 6350,00 грн. неустойка, а також судові витрати у вигляді сплаченого судового збору за звернення до суду засобами електронного суду у розмірі 2422,40 грн.
Після надходження справи суддею у порядку ч.8 ст.187 ЦПК України було здійснено запит до Єдиного державного демографічного реєстру щодо підтвердження місця проживання відповідачки та отримано відповідь з підтвердженням наявності, однак із вказівкою місця проживання відповідача за адресою: АДРЕСА_1 .
В той же час позивач вказав місцем проживання відповідача м. Дергачі Харківського району Харківської області, куди у порядку ч.7 ст.43 та ч.1 ст.177 ЦПК України і направив копію позовної заяви з додатками.
Ухвалою судді від 15.01.2025 року вказану позовну заяву було залишено без руху через не виконання вимог щодо належного повідомлення відповідача про звернення до суду за місцем його проживання у порядку ч.7 ст.43 у взаємозв`язку із ч.1 ст.177 ЦПК України.
Вказану ухвалу позивач отримав засобами електронного суду 16.01.2026 року. Представнику позивача вказана ухвала засобами електронного суду не направлялася, оскільки його довіреність у даній справі спливла 31.12.2025 року.
Строк для усунення недоліків позивачем закінчився 26.01.2026 року. Жодних дій для усунення вказаного недоліку, враховуючи обов`язок позивача при зверненні до суду у відповідності до ч.8 ст.14 ЦПК України використовувати виключно електронний суд, позивач не зробив станом на 05.02.2026 року, а тому суддя вирішує повернути позовну заяву через не усунення недоліків у визначений суддею строк.
Відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Згідно з ч.6 ст.185 ЦПК України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яка підлягає апеляційному оскарженню.
Питання повернення сплаченого судового збору суддя не вирішує, оскільки таке повернення можливе виключно на підставі клопотання особи, яка звернулася до суду відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного та керуючись ч.ч. 3, 5-7 ст.185, ч.2 ст.258, ст.ст.260, 261, ч.1 ст. 353 ЦПК України, п.2 ч.1 ст. 7 ЗУ «Про судовий збір», суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості повернути позивачу через не усунення недоліків позовної заяви у визначений судом строк.
Матеріали справи позивачу не повертати, оскільки вони були подані засобами електронного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду безпосередньо або шляхом використання підсистеми «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії ухвали суду.
Суддя -
Судове рішення № 133831059, Златопільський міськрайонний суд Харківської області (до 25.04.2025 - Первомайський міськрайонний суд Харківської області) було прийнято 05.02.2026. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 632/2483/25. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: