КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 грудня 2010 року Справа № 2а-4022/10/1170
11:10 год.
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1486 грн. 20 коп. на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 29 квітня 2010 року №0000982320.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем чинного законодавства України про регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема, на порушення субєктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 п.п.1, 12 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995р. №265/95 (далі за текстом Закон №265/95). У звязку з чим, податковим органом прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1486 грн. 20 коп..
Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.3 ч.5 ст.1832 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж її заява про визнання позову, суд вважає необхідним здійснення розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Суд, дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.ст.15, 16 Закону №265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно акту Державної податкової адміністрації у Кіровоградській області №0051/11/26/23/1965921727 від 14.04.2010р. під час перевірки щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яку здійснено в продовольчому магазині за адресою: Кіровоградська область, Олександрійський район, с. Лікарівка (біля школи), який належить субєкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1, встановлено порушення п.п.1,12 ст.3 Закону №265/95, що полягали у непроведенні розрахункової операції на повну суму придбаного товару без використання реєстратора розрахункових операцій на суму 25 грн., а також у реалізації товарних запасів, які не обліковані в установленому законодавством порядку на суму 680 грн. 60 коп..
Відповідно до п.1 ст.3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п.12 ст.3 Закону №265/95, субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Згідно акту перевірки правильності проведення розрахункової операції на місці реалізації товарів (надання послуг) від 14.04.2010р. при перевірці магазину, яка проводилась в присутності свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, при проведенні розрахункової операції не використовувався РРО та не видано фіскальний звітний чек на суму 25 грн.. (а.с.11)
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, а саме пояснень свідка ОСОБА_3, вбачається, що при купівлі товару, в магазині не використовувався касовий апарат. (а.с.8)
Враховуючи викладене, а також те, що відповідачем при здійсненні торгівельної діяльності не застосовано реєстратор розрахункових операцій при проведенні розрахункової операції на повну суму придбаного товару, а також реалізації товарних запасів, які не обліковані в установленому законодавством порядку, суд дійшов висновку про наявність порушень субєктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 п.п.1, 12 ст.3 Закону №265/95.
На підставі акту перевірки №0051/11/26/23/1965921727 від 14.04.2010р. Олександрійською обєднаною державною податковою інспекцією, згідно ст.ст.17, 21 Закону №265/95 прийнято рішення №0000982320 від 29.04.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1486 грн. 20 коп., про що свідчить копія корінця даного рішення (а.с.14), та рішення отримано відповідачем 04.05.2010р. (а.с.16).
Відповідно до п.11 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно п.1 ст.17 Закону №265/95 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій.
Відповідно до ст.21 Закону №265/95 до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, сума штрафних (фінансових) санкцій, що підлягають застосуванню до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 у звязку з порушенням нею п.п.1, 12 ст.3 Закону №265/95 становить 1486 грн. 20 коп. (25х5=125 грн. + 680,60х2=1361,20 грн.)
На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, та враховуючи встановлені порушення відповідачем норм чинного законодавства України про регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій, суд дійшов висновку, що рішення про застосування до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1486 грн. 20 коп. прийнято Олександрійською обєднаною державною податковою інспекцією в межах компетенції податкових органів, у встановленому законом порядку та відповідає виявленим порушенням.
Зважаючи на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.256 КАС України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.
Відповідно до п.15 ст.4 Декрету КМУ „Про державне мито” від 21.03.1991р. №7-93 Олександрійська обєднана державна податкова інспекція звільняється від сплати державного мита.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України, в особі Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції (код ЄДРПОУ: 22217326) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1486 (одна тисяча чотириста вісімдесят шість) грн. 20 коп..
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Т.М. Кармазина