Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
01.12.10Справа №2а-2249/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: судді - Кравченко М.М.
при секретарі - Єньшиній Н.Б.
за участю:
представник позивача товариства з обмеженою відповідальністю «Юмтек»Кулагін Олександр Андрійович довіреність № б/н від 10.08.2010р. паспорт НОМЕР_5 виданий Гагарінським РВ УМВСУ в м. Севастополі 19.07.1996 р.;
представник відповідача Севастопольської митниці Агабабян Сергій Суренович довіреність № 03/10-3955 від 13.08.2010р. посвідчення №068035 від 16.02.2010 р;
представник відповідача Севастопольської митниці Шадрін Вадім Юрійович довіреність № 03/10-4611 від 15.09.2010р. посвідчення № 051668 від 16.04.2007 р.;
представник позивача товариства з обмеженою відповідальністю «Юмтек»Мамедов Олександр Салаватович довіреність № б/н НОМЕР_1, виданий Ленінським РВ УМВСУ у м. Донецьк 26.05.1997 р.;
представник третьої особи ПП «ТРЕКСІМ»у судове засідання не зявився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності;
представник третьої особи ТОВ «Франко-Юг»у судове засідання не зявився, повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі;
представник прокуратури м. Севастополя Цуркан Сергій Анатолійович посвідчення № 662, видане 31.08.2010 р.;
представник відповідача Севастопольської митниці Леснінов Ігор Юрійович довіреність № 03/10-4885 від 29.09.2010р. посвідчення № 055386, видане 03.12.2007 р.;
представник відповідача Тарасенко Сергій Вікторович довіреність № 03/10-3954 від 13.08.2010р. сл. посвідчення № 064540;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Юмтек»до Севастопольської митниці, треті особи: приватне підприємство «ТРЕКСІМ», товариство з обмеженою відповідальністю «Франко Юг», про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення форми «Р»від 12.07.2010р. № 8.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Юмтек»звернулось до суду з адміністративним позовом до Севастопольської митниці про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення форми «Р»від 12.07.2010р. № 8.
Позов обґрунтовано тим, що Севастопольською митницею безпідставно та в порушення вимог законодавства прийняте оскаржуване податкове повідомлення - рішення.
На думку позивача, діями відповідача були порушені його права.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, наполягав на їх задоволенні.
Представники відповідача проти позову заперечували та зазначали, що позов заявлений безпідставно, просили суд в задоволенні позову відмовити. Пояснили, що Севастопольська митниця діяла виключно на підставі та в межах наданих їй повноважень.
Прокурор підтримав заперечення проти позову відповідача, наполягав на відмові у задоволенні позову.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, показання свідка, встановивши обставини у справі, дослідивши докази та надані матеріали, вважає, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що Севастопольською митницею у період з 18.06.2010 р. по 25.06.2010р. була проведена камеральна перевірка за дотриманням ТОВ «Юмтек»вимог законодавства України з питань митної справи, на підставі наказу про проведення камеральної перевірки від 18.06.2010р. № 344. За результатами перевірки було складено акт від 25.06.2010р. № К/0003/0/123000000/0035940944.
Актом від 25.06.2010р. зазначено, що за результатами камеральної перевірки дотриманням ТОВ «Юмтек»вимог законодавства України з питань митної справи під час ввозу у період 2009-2010 р. р. на митну територію України ємкостей контейнерів полімерних для дезінфекції та передстерилізаційної обробки медичних виробів за вантажними митними деклараціями: від 27.05.2009р. № 123000001/2009/001323; від 30.07.2009р. № 123000001/2009/001971; від 17.09.2009р. № 123000001/2009/002510; від 02.11.2009р. № 123000001/2009/003071; від 26.11.2009р. № 123000001/2009/003420; від 24.12.2009р. № 123000001/2009/003741; від 24.03.2010р. № 123000009/2010/000890; від 19.04.2010р. № 123000009/2010/01242; від 18.05.2010р. № 123000009/2010/001640 встановлено: факт невірної класифікації згідно УКТЗЕД товарів «ємкості-контейнери полімерні для дезінфекції та передстерилізаційної обробки медичних виробів, торгівельної марки «Еламед», типів ЕДПО 1-01, ЕДПО 3-01, ЕДПО 5-01, ЕДПО 10-01, виробник ВАТ «Елатомський приладний завод», Російська Федерація, під кодом 9018908590 УКТЗЕД замість коду 3923100000 УКТЗЕД; відсутність підстав для звільнення від оподаткування ПДВ на підставі підпункту 5.1.7 пункту 5.1 та пункту 5.5 статті 5 Закону України «Про податок на додану вартість»операцій з ввезення на митну територію України вищевказаний товарів; на підставі підпункту «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»сума податкового зобовязання ТОВ «Юмтек», яке виникло внаслідок невірної класифікації товарів та відсутності підстав для звільнення операцій з їх ввезення на митну територію України від оподаткування ПВД, 133 285, 32 грн., зокрема, за податком на додану вартість 133 285, 32 грн.
На підставі акту перевірки від 25.06.2010р. Севастопольською митницею прийнято податкове повідомлення форми «Р»від 12.07.2010р. № 8, згідно з яким ТОВ «Юмтек»визначена сума податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 139 949, 59 грн., з яких 6664, 27 складають штрафні санкції.
Повідомлення отримано позивачем 20.07.2010р.
В ході судового розгляду судом встановлено, що протягом 2009 - 2010 років позивач на підставі контракту від 31.03.2009 р. № 1827.55, укладеного між ТОВ «Юмтек»та ВАТ «Елатомський приладний завод»(Росія), неодноразово здійснював ввіз на митну територію України та декларування товару: ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів, виробник ВАТ «Елатомський приладний завод».
Відділом митного оформлення Севастопольської митниці протягом 2009 - 2010 років здійснювалось митне оформлення вказаного товару за УКТ ЗЕД 9018 90 85 90, що підтверджується вантажними митними деклараціями з відмітками Севастопольської митниці за вказаний період.
Вказані обставини відповідачем не заперечуються.
Доводи представників відповідача щодо правомірності визначення коду товару згідно вимог УКТЗЕД 3923100000 для товару - ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів, торгової марки «Еламед», не можуть бути прийняти судом до уваги.
Відповідно до частини 2 статті 3 Митного кодексу України митна справа є складовою зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності України. У митній справі Україна додержується визнаних у міжнародних відносинах систем класифікації та кодування товарів, єдиної форми декларування експорту та імпорту товарів, митної інформації, інших міжнародних норм і стандартів.
Відповідно до статті 311 Митного кодексу України, Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.
В УКТЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.
Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев'ятий та десятий знаки цифрового коду.
Структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).
Відповідно до статті 313 Митного кодексу України митні органи класифікують товари, тобто відносять товари до класифікаційних групувань, зазначених в УКТЗЕД. Рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обовязковими для підприємств і громадян.
Законом України № 2371-III від 05.04.2001 року «Про Митний тариф України»встановлено, що митний тариф - це систематизований згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності перелік ставок ввізного мита, яке справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України. В основу класифікаційної схеми покладено Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, яка базується на Гармонізованій системі опису і кодування товарів.
Указом Президента України № 466/2002 від 17.05.2002 року «Про приєднання України до Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів»Україна приєдналась до вказаної системи.
Згідно пункту «а»ст. 3 Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів, що є частиною національного законодавства, Договірна Сторона Конвенції зобовязується, що її митно-статистичні номенклатури будуть знаходиться відповідно до Гармонізованої системи з моменту набуття чинності справжньої Конвенції по відношенню до цієї Сторони. Тим самим вона зобовязується по відношенню до своєї номенклатури митних тарифів і статистичної номенклатури: використовувати всі товарні позиції і субпозиції Гармонізованої системи, а також цифрові коди, що відносяться до них, без яких-небудь доповнень або змін; застосовувати основні правила класифікації для тлумачення Гармонізованої системи, а також всі примітки до розділів, груп і субпозицій і не змінювати обєм розділів, груп, товарних позицій і субпозицій Гармонізованої системи; дотримуватись порядку кодування, прийнятий в Гармонізованій системі.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1863 від 12.12.2002 року затверджено Порядок ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності. Відповідно до Порядку ведення УКТЗЕД та Гармонізованої системи опису та кодування товарів, Держмитслужба приймає рішення про проведення деталізації товарів в УКТЗЕД на національному рівні та запровадження додаткових одиниць виміру.
З аналізу наведених норм законодавства вбачається, що митний орган не має права змінювати шляхом доповнення чи поширювального тлумачення обсяг, тобто зміст розділів, груп, товарних позицій та субпозицій за межами національного рівня.
Наказом Державної Митної служби України № 667 від 07.08.2007 року затверджено Порядок роботи відділу номенклатури та класифікації товарів регіональної митниці, митниці, відділу контролю митної вартості та номенклатури регіональної митниці, митниці при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України. Порядок визначає функції митних органів при здійсненні контролю й прийнятті рішень для визначення коду товару.
Відповідно до п. 1 Порядку № 667 від 07.08.2007 р., цей Порядок визначає завдання, функції відділів номенклатури та класифікації товарів регіональної митниці, митниці (далі - ВНКТ) і відділів контролю митної вартості та номенклатури регіональної митниці, митниці (далі - ВКМВН) під час здійснення контролю за правильністю класифікації товарів, прийнятті рішень про визначення коду товару та порядок взаємодії з іншими структурними підрозділами регіональної митниці, митниці при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України (далі - товари), а також порядок ведення обліку, звітності та інші питання роботи ВНКТ (ВКМВН) у напрямі класифікації товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД).
У пункті 6 Порядку вказано, що запит до ВНКТ (ВКМВН) має бути обґрунтований. Зокрема, у ньому зазначаються: причина направлення запиту до ВНКТ (ВКМВН), позиція підрозділу митного оформлення з відповідного питання класифікації товару та пропозиції щодо його можливого вирішення, у тому числі запропонований код товару згідно з УКТЗЕД.
До ВНКТ (ВКМВН) разом із запитом передаються завірені штампом «Під митним контролем» оригінали або копії:
митної декларації, згідно з якою заявлено товар до митного контролю та митного оформлення;
контракту та товаросупровідних документів на даний товар;
документів, наданих разом з митною декларацією, які повинні включати всю документальну інформацію про характеристики товару, визначальні для його класифікації. Наприклад, паспорт виробу, інструкція користувача, фотознімки (зі зворотного боку засвідчуються особистою номерною печаткою посадової особи ПМО з посиланням на відповідний реєстраційний номер митної декларації), креслення, специфікації та інші документи або будь-яка інша інформація про товар, необхідна для ідентифікації товару та прийняття Рішення;
акта про проведення митного огляду товарів, форма якого встановлюється Держмитслужбою України. При цьому до акта про проведення митного огляду товарів мають бути внесені встановлені за результатами митного огляду відомості про товар, які дають змогу однозначно ідентифікувати його (зовнішній вигляд; ступінь оброблення; розміри; матеріал, з якого вироблено товар; вид упаковки; маркування тощо), та інформація, що є визначальною для класифікації товару згідно з УКТЗЕД (наприклад, функції товару, його комплектність, призначення, а також технічні, фізичні, споживчі та інші характеристики товару);
акта відбору проб (зразків) товару (оригінал і копія) разом із зразками (в разі необхідності).
Пунктом 10 Порядку встановлено, що рішення приймається ВНКТ (ВКМВН) на підставі встановлених характеристик товару, які є визначальними для класифікації товару згідно з вимогами УКТЗЕД.
Відповідно до п. 6 Основних правил інтерпретації УКТЗЕД додатку до Закону України «Про Митний тариф України»від 5 квітня 2001 року N 2371-III, для юридичних цілей класифікація товарів у товарних підпозиціях, товарних категоріях і товарних підкатегоріях здійснюється відповідно до назви останніх, а також приміток, які їх стосуються, з урахуванням певних застережень.
Відповідно до Закону України «Про митний тариф України», до групи 39 віднесені пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них. За кодом 3923 визначені вироби з пластмаси для транспортування та пакування товарів; пробки, кришки, ковпаки та інші вироби з пластмас для герметизації, закупорювання:за кодом 3923 10 00 00 - коробки, ящики, кошики та аналогічні вироби.
Згідно з Законом України «Про митний тариф України», до групи 90 віднесені прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя. За кодом 9018 визначені прилади та пристрої, що використовуються у медицині, хірургії, стоматології або ветеринарії, включаючи сцинтографічну апаратуру та іншу електромедичну апаратуру, а також апарати для дослідження зору:зокрема 9018 90 85 90 - іншіінструменти та прилади.
Отже для визначення та віднесення товару до підгрупи коду 9018 УКТ ЗЕД суттєвими є наявність ознак товару, зокрема, можливість використання товару у медицині, хірургії, стоматології або ветеринарії.
Таки ознаки встановлюються документами, які містять характеристики товару, необхідні для його класифікації.
В ході судового розгляду представник відповідача пояснив, що при прийнятті рішення про визначення коду товару від 30.06.2010 р. № КТ-123-0030-10 та для визначення коду товару - ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів, виробник ВАТ «Елатомський приладний завод»були прийняти то уваги інформація надана відділом митного оформлення та відомості стосовно вказаного товару, які отримані з мережі Інтернет.
Також пояснив, що проведення митного огляду товарів, відбір проб (зразків) товару, переогляд товару, експертиза товару митним органом не здійснювалась, оскільки товар був відомим відповідачу, а його огляд здійснювався раніше.
Згідно з вантажними митними деклараціями від 27.05.2009р. № 123000001/2009/001323; від 30.07.2009р. № 123000001/2009/001971; від 17.09.2009р. № 123000001/2009/002510; від 02.11.2009р. № 123000001/2009/003071; від 26.11.2009р. № 123000001/2009/003420; від 24.12.2009р. № 123000001/2009/003741; від 24.03.2010р. № 123000009/2010/000890; від 19.04.2010р. № 123000009/2010/01242; від 18.05.2010р. № 123000009/2010/001640 товар був задекларований ТОВ «Юмтек»у графі 31 за текстовим описом товару: ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів, виробник ВАТ «Елатомський приладний завод», у графі 33 код товару: 9018 90 85 90.
Згідно з Реєстраційним посвідченням № ФСР 2009/05373 від 20.07.2009 р., виданим Федеральною службою з нагляду у сфері здравоохорони і соціального розвитку, посвідчення видано ВАТ «Елатомський приладний завод»та підтверджує, що вироб медичного призначення ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів ЄДПО по ТУ 9451-001-24320270-99 відповідає комплекту реєстраційної документації КРД № 31134 від 30.06.2009 р.
Відповідно до сертифікату відповідності № РОСС RU.ИМ04.В07451, виданого органом сертифікації медичних виробів ТОВ «Центр сертифікації медичних виробів ВНІІМП», продукція: ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів ЄДПО по ТУ 9451-001-24320270-99 відповідає вимогам нормативних документів ГОСТ Р 50444-92 (розд.3,4), код ТН ЗЕД Росії: 9018 90 850 0.
Відповідно до п.п. 5.1.7 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про податок на додану вартість», звільняються від оподаткування операції з поставки (у тому числі аптечними закладами) зареєстрованих та допущених до застосування в Україні лікарських засобів та виробів медичного призначення за переліком, що щорічно визначається Кабінетом Міністрів України до 1 вересня року, попереднього звітному. Якщо у такий строк перелік не встановлено, діє перелік минулого року.
Переліком виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 р. № 1949(зі змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 р. № 1353) встановлено, що за Кодом згідно з УКТЗЕД9018 90 85 90визначені прилади, пристрої та інструменти, що використовуються в медицині, хірургії, стоматології; пристрої для відсмоктування та вливання, кало- та сечоприймачі, контрацептиви внутрішньоматкові.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2004 р. № 1497 затверджений Порядок державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення (далі - Порядок від 09.11.2004 р. № 1497).
Відповідно до п. 1, п. 3 Порядку від 09.11.2004 р. № 1497, цей Порядок визначає механізми проведення державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення (далі - медичні вироби). Державній реєстрації підлягають виготовлені в Україні та імпортовані медичні вироби за переліком, який визначається Держлікінспекцією МОЗ. Ввезення на митну територію, реалізація та застосування в Україні медичних виробів дозволяється тільки після їх державної реєстрації, крім випадків, визначених Держлікінспекцією МОЗ у встановленому порядку.
Державну реєстрацію медичних виробів здійснює Держлікінспекція МОЗ за результатами експертизи та у разі потреби випробувань, що проводяться експертними установами.
Відповідно до п. 11, п. 12 Порядку від 09.11.2004 р. № 1497, на підставі розгляду висновків експертизи (випробувань) та рекомендацій дорадчого органу у сфері державної реєстрації Держлікінспекція МОЗ приймає рішення про реєстрацію медичних виробів або про відмову в їх реєстрації.
На підставі рішення про державну реєстрацію медичні вироби включаються до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення (далі - Реєстр), що ведеться Держлікінспекцією МОЗ, а заявнику видається свідоцтво про державну реєстрацію медичних виробів (далі - свідоцтво) за зразком згідно з додатком. Свідоцтво може мати додатки, у яких зазначаються модифікації медичних виробів та комплектувальні вироби.
Згідно з Свідоцтвом про державну реєстрацію № 5013/2006, виданим Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоровя України згідно наказу від 28.04.2006 р. № 199, ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів, виробник ВАТ «Елатомський приладний завод», код згідно з УКТ ЗЕД 9018 90 85 90 внесено до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення України і дозволено для застосування в медичної практиці.
Ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів, виробник ВАТ «Елатомський приладний завод», як в країні виробника, так і в Україні визначені як вироби медичного призначення, внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення України за кодом УКТ ЗЕД 9018 90 85 90 і дозволено для застосування в медичної практиці, отже дозволено для ввезення на митну територію України як вироби медичного призначення.
Свідок по справі ОСОБА_9 пояснила, що нею як експертом Севастопольської торгово-промислової палати було проведено експертне дослідження з метою визначення коду УКТ ЗЕД на ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів. За результатами експертного дослідження встановлено, ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів відносяться до коду УКТ ЗЕД 9018 90 85 90, про що виданий висновок № В-63 від 23.06.2010 р.
Ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів визначені та зареєстровані в Україні як вироби медичного призначення за кодом УКТ ЗЕД 9018 90 85 90 спеціально уповноваженим органом - Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоровя України.
Вказана обставина підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію № 5013/2006, видане згідно наказу від 28.04.2006 р. № 199.
При цьому за процедурою, передбаченою Порядком державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 09.11.2004 р. № 1497 рішення про реєстрацію медичного виробу та видача Свідоцтво про державну реєстрацію можливо виключно на підставі висновків експертизи (випробувань) та рекомендацій дорадчого органу у сфері державної реєстрації Держлікінспекція МОЗ.
Таким чином, позивач правильно вказав у вантажних митних деклараціях від 27.05.2009р. № 123000001/2009/001323; від 30.07.2009р. № 123000001/2009/001971; від 17.09.2009р. № 123000001/2009/002510; від 02.11.2009р. № 123000001/2009/003071; від 26.11.2009р. № 123000001/2009/003420; від 24.12.2009р. № 123000001/2009/003741; від 24.03.2010р. № 123000009/2010/000890; від 19.04.2010р. № 123000009/2010/01242; від 18.05.2010р. № 123000009/2010/001640 у графі 31 текстовий опис товару: ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів, виробник ВАТ «Елатомський приладний завод», у графі 33 код товару: 9018 90 85 90, тому що саме такий товар був поставлений на адресу позивача за контрактом від 31.03.2009 р. № 1827.55.
Крім того, матеріалами справи підтверджується та представниками відповідача не спростовується, що протягом 2009 - 2010 років позивач на підставі контракту від 31.03.2009 року № 1827.55, укладеному між ТОВ «Юмтек»та ВАТ «Елатомський приладний завод»(Росія), неодноразово здійснював ввіз на митну територію України та декларування товару: ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів, виробник ВАТ «Елатомський приладний завод», у графі 33 код товару: 9018 90 85 90.
При здійсненні митного оформлення вказаного товару у митного органу протягом 2009 - 2010 років не виникало сумнівів щодо належної класифікації у ВМД позивачем товару за УКТ ЗЕД 9018 90 85 90, що підтверджується вантажними митними деклараціями з відмітками Севастопольської митниці за вказаний період.
При цьому, протягом вказаного періоду будь-яких змін в законодавчих та нормативних актах щодо визначення коду товару за УКТ ЗЕД 9018 90 85 90, зокрема, ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів не відбувалось.
Свідоцтво про державну реєстрацію № 5013/2006 Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення Міністерства охорони здоровя України, щодо внесення до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення України і дозволено для застосування в медичної практиці ємкості-контейнери полімерні для дезинфекції і передстерилізаційної обробки медичних виробів, виробник ВАТ «Елатомський приладний завод», код згідно з УКТ ЗЕД 9018 90 85 90 - не скасовувалось.
Відповідно до п.п. 4.2.1 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», якщо згідно з нормами цього пункту сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом, то платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобовязання та має право на оскарження цієї суми в установленому цим Законом порядку.
Таким чином, якщо митні органи, приймаючи вантажні митні декларації та пропускаючи товар на митну територію України, погоджувались з відомостями щодо звільнення позивача від сплати ПДВ, чи з кодом товарної номенклатури, зазначеної імпортером, то відповідно до п. 10.3 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість»та п.п. 4.2.1 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», митниця не має правових підстав для прийняття податкових повідомлень рішень про нарахування податкових зобовязань у звязку з помилковим визначенням коду товарної номенклатури, зокрема, з посиланням на результати камеральної перевірки та на положення п.п «в»п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування їхніх посадових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Таким чином, відповідач діяв необґрунтовано, за межами повноважень та з порушенням способу, що передбачений Конституцією та законами України.
При таких обставинах, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Юмтек»підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України постанова складено у повному обсязі 03.12.2010 року.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати у повному обсязі податкове повідомлення № 8 від 12.07.2010р., що прийняте Севастопольською митницею.
3. Стягнути з Севастопольської митниці на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Юмтек»судові витрати у розмірі 3, 40 грн.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя підписМ.М. Кравченко
З оригіналом згідно
СуддяМ.М. Кравченко