Постанова № 13375817, 20.12.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2010
Номер справи
2-а-8405/10/2270/9
Номер документу
13375817
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-8405/10/2270/9

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 грудня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.

при секретаріБуяновській М.С.

за участі:пом. прокурора м.Хмельницького - Будняк О.В.

представника позивача - Масловська Т.В. за довіреністю від 29.07.10р. №41/2-8-808п

відповідача - ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом заступника прокурора м.Хмельницького в інтересах держави в особі державного органу - територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області <3-тя особа >до приватного підприємця ОСОБА_5 <3-тя особа >про стягнення 510 грн.

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.

В С Т А Н О В И В:

Заступник прокурора в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України „Про автомобільний транспорт” стягнути з відповідача 510 грн. фінансової санкції, застосованої згідно постанови №108016 від 13.05.2010р. про застосування фінансових санкцій за результатами проведеної перевірки 07.04.2010 року.

Пом.прокурора, представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримують у повному обсязі та наполягають на їх задоволенні, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.

Відповідач в судовому засіданні позов визнає.

Заслухавши пом.прокурора, представника позивача, відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

07.04.2010р. державними інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області, на підставі завдання на перевірку №064799 від 06.04.2010 року було проведено перевірку дотримання суб"єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, за результатами якої складено акт від 07.04.2010 року, в якому зафіксовано, що водій на час перевірки здійснював експлуатацію легкового автомобіля облаштованого як таксі, про що свідчить розпізнавальний ліхтар на даху автомобіля (служба 700-300), марки ЗАЗ-DAEWOO Т13110, номерний знак НОМЕР_1, що належить ОСОБА_5, АДРЕСА_1 без наявності ліцензійної картки, чим порушив вимоги абз.4 ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт”.

13.05.2010 р. начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесена постанова №108016 про застосування фінансових санкцій згідно абз.4 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 510 грн..

Вказана постанова направлена та отримана відповідачем 04.06.2010р., відповідно до поштового повідомлення.

У звязку з несплатою відповідачем фінансової санкції в добровільному порядку, заступник прокурора в інтересах держави в особі позивача звернувся з позовом до суду.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Законом України „Про автомобільний транспорт” із змінами і доповненнями передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст.6).

Згідно ст.6 вказаного Закону передбачено, що державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зокрема здійснення державного контролю за виконанням субєктами господарювання, які проводять діяльність в сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів, дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті.

Статтею 39 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абз.4 ст. 60 вказаного Закону передбачено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки застосовується штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з акту перевірки від 07.04.2010 року під час перевірки транспортного засобу марки ЗАЗ-DAEWOO Т13110, номерний знак НОМЕР_1, що належить ОСОБА_5., зафіксовано здійснення експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки. За результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача у відповідності до абз.4 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” фінансових санкцій в сумі 510 грн..

Згідно п.37 вказаного Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.

Судом враховується, що відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. Судом також зважається на те, що дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, а також постанова від 13.05.2010р. про застосування фінансових санкцій не оскаржені, доказів про сплату 510 грн. фінансових санкцій відповідачем суду не подано.

Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов заступника прокурора м.Хмельницького в інтересах держави в особі державного органу - територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області до приватного підприємця ОСОБА_5 про стягнення 510 грн. задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_5 АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул.Соборна 75, р\р 31119106700002, код ЄДРПОУ 23565225, код платежу 21081100, УДК у Хмельницькій області, МФО 815013) фінансову санкцію в розмірі 510 грн. (п"ятсот десять гривень) в дохід Державного бюджету.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Повний текст постанови виготовлено 24 грудня 2010 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк

< для копії >< для копії >