Постанова № 13375596, 18.11.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.11.2010
Номер справи
2-а-4890/10/2270/1
Номер документу
13375596
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-4890/10/2270/1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 листопада 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіБлонського В.К.,

при секретаріВарченко В.В.,

за участі:

представника позивача

представників відповідачаОСОБА_3,

Кундиловської М.М.,

Супруновської В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >закритого акціонерного товариства "Октант" м. Хмельницький Хмельницької області <3-тя особа >до державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Хмельницької області <3-тя особа >про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0002752301/0/6059 від 14.08.2009 р., -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача в якому просить визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення рішення державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Хмельницької області № 0002752301/0/6059 від 14 серпня 2009 року, яким закритому акціонерному товариству «Октант» м. Хмельницький визначено податкове зобовязання по податку на прибуток підприємств в сумі 236543 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 168058 грн., і за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 68485 грн.

Свій позов позивач мотивує тим, що відповідачем була проведена виїзна планова перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2009 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2009 року.

За результатами перевірки був складений акт про результати виїзної планової перевірки позивача від 03 серпня 2009 року № 4243/23 4/30145299, в якому зазначено, що позивачем в порушення вимог п. п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4, п. п. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8, п. 8.3 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 238/97 ВР від 22.05.1997 року занижено податкове зобовязання по податку на прибуток на суму 168058 грн.

На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002752301/0/6059 від 14 серпня 2009 року, яким закритому акціонерному товариству «Октант» м. Хмельницький визначено податкове зобовязання по податку на прибуток підприємств в сумі 236543 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 168058 грн., і за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 68485 грн.

Зазначене податкове повідомлення рішення позивач вважає незаконним і просить його скасувати тому що заниження скоригованого валового прибутку сталося в результаті не включення позивачем до складу валових доходів сум дотацій отриманих від заготівельних підприємств, а також не віднесення коштів отриманих внаслідок реалізації туристичних послуг.

Позивач не зобовязаний був включати до своїх валових доходів суми коштів отриманих від переробних підприємств так як відповідно до п. п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» до складу валових доходів включаються суми дотацій та субсидій з фондів загальнообовязкового соціального страхування або бюджетів.

Відносно не внесення до валових доходів коштів отриманих від проведення операцій з реалізації туристичних послуг в сумі 216189 грн., то відповідно до п. п. 7.9.1 п. 7.9 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» кошти залучені платником податку на підставі договору комісії не включаються до валового доходу. Позивач як туристичний агент здійснював посередницьку діяльність щодо реалізації туристичних послуг і отримував тільки відповідну комісійну винагороду за свою діяльність.

За таких обставин позивач вважає, що дії відповідача по нарахуванню податкового зобовязання по податку на прибуток підприємств в сумі 236543 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 168058 грн., і за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 68485 грн., проведені всупереч вимогам чинного законодавства, тому є незаконними, відповідно таке податкове повідомлення рішення підлягає скасуванню.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, пояснивши суду, що податкове повідомлення рішення відповідача необхідно скасувати, так як нарахування відповідачем податкового зобовязання по податку на прибуток підприємств в сумі 236543 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 168058 грн., і за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 68485 грн., проведено всупереч вимогам чинного законодавства і є незаконним.

Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнали повністю, пояснивши суду, що дії відповідача не суперечать чинному законодавству, так як в результаті перевірки було встановлено, що позивачем в порушення вимог п. п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 238/97 ВР від 22.05.1997 року занижено податкове зобовязання по податку на прибуток на суму 168058 грн.

На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002752301/0/6059 від 14 серпня 2009 року, яким закритому акціонерному товариству «Октант» м. Хмельницький визначено податкове зобовязання по податку на прибуток підприємств в сумі 236543 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 168058 грн., і за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 68485 грн.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивач зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Хмельницької міської ради Хмельницької області та відповідно до ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» є платником податків, зборів та обовязкових платежів і зобовязаний їх сплачувати в терміни передбачені чинним законодавством.

Відповідачем була проведена виїзна планова перевірка позивача з питань дотримання ним вимог податкового законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2009 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2009 року.

За результатами перевірки був складений акт про результати виїзної планової перевірки позивача від 03 серпня 2009 року № 4243/23 4/30145299, в якому зазначено, що позивачем в порушення вимог п. п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4, п. п. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8, п. 8.3 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 238/97 ВР від 22.05.1997 року занижено податкове зобовязання по податку на прибуток на суму 168058 грн.

На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0002752301/0/6059 від 14 серпня 2009 року, яким закритому акціонерному товариству «Октант» м. Хмельницький визначено податкове зобовязання по податку на прибуток підприємств в сумі 236543 грн., в тому числі за основним платежем в сумі 168058 грн., і за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 68485 грн.

До такого висновку про те, що позивачем в порушення вимог п. п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4, п. п. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8, п. 8.3 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» занижено податкове зобовязання по податку на прибуток на суму 168058 грн., посадова особа податкового органу прийшла в звязку з тим, що:

1) позивач до валових доходів не відніс доходи в сумі 843416 грн., у вигляді:

- дотацій за молоко, отриманих від ВАТ «Летичівський маслозавод», Д П «Старокостянтинівський молочний завод», Деражнянського молочного заводу;

- дотацій за мясо в живій вазі, отриманих від ТОВ «Мясний двір “Поділля;

- дотацій за створення робочих місць, отриманих від Хмельницького міського центру зайнятості;

- бюджетних дотацій у вигляді часткового відшкодування за посіви озимих та ярих культур, отриманих від управління АПР Хмельницької та Ярмолинецької РДА;

2) позивач до валових доходів не відніс доходи в сумі 216189 грн., від операцій з надання туристичних послуг.

Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» до складу валових доходів валовий дохід це загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, так і за її межами.

Згідно до п. п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» до складу валових доходів включаються суми дотацій та субсидій із фондів загальнообовязкового державного соціального страхування або бюджетів, отриманих платником податків.

Дотації за молоко, отримані від ВАТ «Летичівський маслозавод», Д П «Старокостянтинівський молочний завод», Деражнянського молочного заводу, дотації за мясо в живій вазі, отримані від ТОВ «Мясний двір “Поділля» суд вважає як дотації отримані позивачем з бюджетів, так як вони перераховувались зазначеними підприємствами позивачу за рахунок коштів отриманих ними відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 3 квітня 1997 року.

Дотації за створення робочих місць, отриманих від Хмельницького міського центру зайнятості отримані позивачем згідно договору № 159/07 від 14.12.2007 року.

Бюджетні дотації у вигляді часткового відшкодування за посіви озимих та ярих культур, отримані позивачем від управління АПР Хмельницької та Ярмолинецької РДА підтверджуються копіями платіжних доручень про перерахування відповідних сум дотацій від управлінь агропромислового розвитку Хмельницької та Ярмолинецької РДА та інших документів.

Таким чином суд враховуючи викладені обставини приходить до висновку, що відповідач цілком законно провів нарахування податку на прибуток в частині збільшення валових доходів позивача від отримання ним суми дотацій та субсидій із фондів загальнообовязкового державного соціального страхування або бюджетів.

Що стосується того, що позивач до валових доходів не відніс доходи в сумі 216189 грн., від операцій з надання туристичних послуг то суд виходить з такого.

Доходи від надання туристичних послуг оподатковуються відповідно до п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» на загальних підставах.

Суд при цьому не бере до уваги пояснення представника позивача про те, що кошти залучені платником податку на підставі договору комісії не включаються до валового доходу, так як такі пояснення не знайшли свого обєктивного підтвердження наданими доказами, тому що всі копії документів стосуються господарської діяльності дочірнього підприємства «Октант - Тур» м. Хмельницький.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що відповідач прийняв податкове повідомлення рішення, яке повністю відповідає вимогам чинного законодавства, тобто є законним тому підстав для його скасування немає.

Аналізуючи все в сукупності, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та повністю доведений у судовому засіданні дослідженими доказами, тому його необхідно задовольнити.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування», п. п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», ст. ст. 9, 11, 86, 159 163, 167 КАС України суд,

П О С Т А Н О В И В:

У задоволені позову відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 23 листопада 2010 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >В.К. Блонський

< для копії >< для копії >