Постанова № 13375577, 17.11.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2010
Номер справи
2-а-6992/10/2270/9
Номер документу
13375577
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-6992/10/2270/9

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 листопада 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.

при секретаріБуяновській М.С.

за участі:прокурора відділу облпрокуратури - Павлишин В.І.

представника позивача - Паламарчук В.М. за довіреністю від 08.06.10р. №2839/07 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом прокурора Городоцького району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі <3-тя особа >до приватного підприємства "АМК Лайн-Сервіс" <3-тя особа >про стягнення 2845,14 грн.

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.

В С Т А Н О В И В:

Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення у відповідності до вимог Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі заборгованості в сумі 2845,14 грн., що складається із заборгованості по страхових внесках за січень-грудень 2009року, січень -лютий 2010 року в розмірі 791,34 грн., фінансових санкцій в розмірі 2053,80 грн..

Прокурор, представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримують у повному обсязі та наполягають на їх задоволенні, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду разом із повісткою, копією позовної заяви з доданими до неї документами, направлені та отримані відповідачем 07.10.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, повістка про відкладення розгляду справи направлена за адресою, за якою зареєстрований відповідач, згідно реєстру поштових відправлень.

Згідно ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України на основі наявних у ній доказів.

Заслухавши прокурора, представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Приватне підприємство "АМК Лайн-Сервіс" зареєстроване як юридична особа Городоцькою районною державною адміністрацією 16.03.2006 року за реєстраційним номером №16551020000000300, згідно довідки №94 відділу статистики у Городоцькому районі Головного управління статистики у Хмельницькій області включене до ЄДРПОУ, відповідно до ст.ст. 1, 14 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У відповідача станом на 25.03.2010 року утворилась заборгованість перед УПФ в Городоцькому районі в сумі 2845,14 грн., що складається із заборгованості по страхових внесках за січень - грудень 2009 року, січень - лютий 2010 року в розмірі 791,34 грн., що підтверджується розрахунками сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень-грудень 2009 р., за 1, 2 місяць 2010 року , картками особового рахунку страхувальника, розрахунком суми позову; по фінансових санкціях в розмірі 2053,80 грн., що підтверджується копіями рішень № 11 від 21.01.2009 р. про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов"язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, отримане відповідачем 21.01.2009р., №544 від 28.12.2009р. про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків, отримане відповідачем, розрахунком суми позову.

Позивачем, відповідно до вимог Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” виставлена відповідачу вимога від 06.04.2010р. № Ю-321 про сплату 9150,72 грн. заборгованості, яка отримана відповідачем 09.04.2010 року, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення.

Оскільки заборгованість в сумі 2845,14 грн. в добровільному порядку відповідачем не сплачена, прокурором в інтересах держави в особі позивача подано позов до суду.

У відповідності до ст.1 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” (далі Закон), страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Згідно п.1 ст.14 Закону страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Відповідно до п.6 ст.17 Закону платник страхових внесків зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно п.6 ст.20 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески , нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Відповідно із змінами до Закону України від 05.03.2009 року №1074- VI, який вступив у дію з червня 2009 року за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду накладається штаф у розмірі 10% своєчасно несплачених сум.

Згідно підпунктів 13, 14 п. 2 ст. 106 Закону про накладення штрафів та нарахування пені посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, є виконавчим документом.

Нормами ст.106 Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобовязані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та /або не сплачені страхувальниками у строки, визначенні статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборговністю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій.

На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність заборгованості відповідача та вжиття заходів її стягнення з врахуванням вимог Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”.

Судом зважається на те, що відповідачем подавалися до управління ПФУ в Городоцькому районі розрахунки сум страхових внесків, в яких самостійно визначалися суми страхових внесків, рішення № 11 від 21.01.2009 р. про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов"язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством та №544 від 28.12.2009р. про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків, вимога про стягнення заборгованості у визначеному законом порядку не оскаржувались та не скасовані, доказів про сплату заборгованості суду не подано.

Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Городоцького району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі до приватного підприємства "АМК Лайн-Сервіс" про стягнення 2845,14 грн. задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "АМК Лайн-Сервіс" (Хмельницька область, м.Городок, вул.Кириченка 1, р\р 260029992, Райфайзен Банк Аваль, код 34312501, МФО 315966) на користь управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі (Хмельницька область, м.Городок, вул.Грушевського 90, р\р 25609301180 ВАТ ДОБ Відділення №3203 м.Городок, код 027668812, МФО 375058) заборгованість по страхових внесках в розмірі 791,34 грн. (сімсот дев"яносто одна гривня 34 коп.), фінансових санкціях в розмірі 2053,80 грн. (дві тисячі п"ятдесят три гривні 80 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.

Повний текст постанови виготовлено 19 листопада 2010 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк

< для копії >< для копії >