Єдиний державний реєстр судових рішень < для копії >
Справа № 2-а-7093/10/2270/9
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.
при секретаріБуяновській М.С.
за участі:представника позивача - Мороз Т.М. за довіреністю від 12.01.2007р. №01-02/8 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів <3-тя особа >до публічного акціонерного товариства "Подільські товтри" <3-тя особа >про стягнення 14677,36 грн..
У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить у відповідності до вимог ст.ст.19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” стягнути з відповідача на користь Хмельницького обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 13981,82 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 695,54 грн..
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримує у повному обсязі, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду разом із повісткою, копією позовної заяви з додатками, направлені та отримані відповідачем 05.10.2010 року відповідно до поштового повідомлення, повістка про відкладення розгляду справи направлена за адресою, за якою зареєстрований відповідач, згідно реєстру поштових відправлень.
Згідно ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч.6 ст.71 КАС України на основі наявних у ній доказів.
Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав:
Публічне акціонерне товариство "Подільські товтри" зареєстроване як юридична особа 09.10.1995 року Кам"янець-Подільською районною державною адміністрацією № рішення 16591050008000282 та включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується витягом з ЄДРПОУ по Хмельницькій області Головного управління статистики у Хмельницькій області від 30.09.2010 року №03-07/599.
Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (далі - Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Відповідно до ст.20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Судом зважається на те, що відповідачем подано до Фонду соціального захисту інвалідів звіт форми № 10-ПІ про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік, відповідно до якого відповідачем показана середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу - 99 осіб, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 3; кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” - 3. Фонд оплати праці штатних працівників - 1384,2 тис. грн; середньорічна заробітна плата штатного працівника - 13982 грн; сума адміністративно-господаський санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів "-".
На підставі даних звіту позивачем проведено розрахунок заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій, згідно якого відповідачу обрахована сума адміністративно-господарських санкцій в сумі середньорічної заробітної плати штатного працівника за не створення 1 робочого місця для працевлаштування інваліда в розмірі 13981,82 грн..
За порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій за період з 15.04.2010р. по 28.09.2010р. позивачем нараховано пеню в розмірі 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк (166 днів прострочення платежу) яка становить 695,54 грн..
Відповідно до повідомлення Кам"янець-Подільського районного центру зайнятості від 15.09.2010 року №11-04/752 ПАТ "Подільські товтри" у 2009р. не надавало звіти форми №3-ПН із зазначенням вакансії, як робоче місце інваліда не надавались.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не дотримано встановлений Законом норматив для працевлаштування інвалідів, тому позивачем правомірно заявлено до стягнення 13981,82 грн. адміністративно-господарських санкцій. Крім того, у звязку із несплатою адміністративно-господарських санкцій в добровільному порядку у встановлені законодавством терміни, позивачем обґрунтовано нараховано пеню за період з 15.04.2010р. по 28.09.2010р. в розмірі 695,54 грн..
Відповідачем, всупереч вимог ч.1 ст.71 КАС України не надані докази, що спростовують доводи позивача та підтверджують відсутність порушення норм чинного законодавства, натомість позивачем доведений факт порушення відповідачем нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів та обґрунтованість застосування адміністративно-господарських санкцій та нарахування пені.
За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.
Згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до публічного акціонерного товариства "Подільські товтри" про стягнення 14677,36 грн. задовольнити.
Стягнути з публічного акціонерного товариства "Подільські товтри" (Хмельницька область, Кам"янець-Подільський район, с.Вербка, вул.Заводська буд.1, код ЄДРПОУ 03771123) на користь Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Хмельницький, вул.Грушевського 87, код ЄДРПОУ 14149591, Кам"янець-Подільське УДК (район), р\р 31216230700235, МФО 815013 ГУДКУ у Хмельницькій області, ОКРО 23565590) адміністративно - господарські санкції в розмірі 13981,82 грн. (тринадцять тисяч дев"ятсот вісімдесят одна гривня 82 коп.) та пеню в розмірі 695,54 грн. (шістосот дев"яносто п"ять гривень 54 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Повний текст постанови виготовлено 15 листопада 2010 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк
< для копії >< для копії >