Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
21.12.2010 р. Справа № 2а-8407/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Желєзного І.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, (вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001) доПриватної виробничо-комерційної фірми "Кальтаір", (вул. Спаська, 43, м. Миколаїв, 54001) простягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 2865,59 грн., ВСТАНОВИВ: Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій у сумі 2683,34 гривень та пені за порушення термінів сплати-господарських санкцій у розмірі 182,25 гривень за 2009 рік, в обгрунтування своїх вимог позивач зазначив, що проведеною перевіркою відповідача встановленні порушення вимог законодавства, та обрахована заборгованість по адміністративно-господарським санкціям у розмірі 3600 гривень та пені за їх несплату у розмірі 187,92 гривень.
Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Від відповідача до суду надійшло клопотання про визнання позову та розгляд справи в порядку письмового провадження. З огляду на те, що в матеріалах справи є достатньо даних про права та обов’язки сторін, та немає необхідності в особистих поясненнях відповідача, суд ухвалив про слухання справи за відсутності відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд приходить до висновку про обгрунтованість позову і можливість його задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для юридичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Таким чином, для відповідача норматив робочих місць на 2009 рік складав одне робоче місце для інвалідів.
У зв’язку з невиконанням відповідачем нормативів забезпечення робочих місць інвалідів, позивачем проведено розрахунок адміністративно-господарських санкцій за 2009 рік у сумі 2683,34 гривень.
Також, позивачем розраховано пеню за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій за 2009 рік у сумі 182,25 гривень.
Як свідчать матеріали справи, середньооблікова чисельність штатних працівників особового складу відповідача за 2009 рік складає 9 чоловік, серед яких жодного інваліда.
За даними Центрального районного центру зайнятості відповідач протягом 2009 року звіти за формою 3-ПН із вакансіями для осіб з обмеженими можливостями не надавав.
Відповідач повинен був самостійно до 16.04.2010р. сплатити адміністративно- господарські санкції за 2009 рік у розмірі 2683,34 гривень.
Розмір заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій підтверджується актом перевірки №123 від 19.10.2010 та розрахунком заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій.
Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для юридичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу.
Відповідно до ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” юридичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Згідно з ч.2 ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, аналізуючи законодавство яке регулює спірні відносини суд приходить до висновку, що позивачем правильно обраховані адміністративно-господарські санкції та пеня за невиконання відповідачем нормативу щодо створення робочих місць інвалідів.
Обов’язок відповідача самостійно сплачувати адміністративно-господарські санкції, за невиконання нормативу по створенню робочих місць працевлаштування інвалідів, прямо передбачений ч.1 ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”. Теж саме стосується і обрахуванні та сплати пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.
Право на звернення Фонду соціального страхування інвалідів про стягнення адміністративно-господарський санкцій та пені до суду, передбачено ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 86, 159-163, 167, 254 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватної виробничо-комерційної фірми "Кальтаір" (ідентифікаційний код 19299770) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 2865 гривень 59 копійок.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя І. В. Желєзний