Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 грудня 2010 року Справа № 2а-9150/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Солоніченко О. В.
при секретарі: Псоміаді С.І.,
за участю
представника позивача: Цуцкова І.В. (довіреність № 47205/10 від 11.01.2010 р.),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Алчевської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В :
25 листопада 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу, в якому зазначив, що відповідач станом на 22.10.2010 року має заборгованість перед бюджетом у сумі 900,00 грн. по податку з доходів фізичних осіб. Відповідно до п.п. «а» п. 2 ст. 19 Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992 року підприємства, установи, організації та фізичні особи субєкти підприємницької діяльності зобовязані своєчасно і в повному обсязі нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету суми податку з доходів громадян, що підлягають оподаткуванню у джерела виплати. Тому позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму податкового боргу.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Алчевської міської ради 17.05.2005 року, внесений до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку у Алчевській ОДПІ в Луганської області з 19.05.2005 року.
Відповідач має заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 900,00 грн. Податковий борг виник на підставі декларації про доходи одержані з 01.01.2008 року по 31.03.2008 року № 4691 від 23.04.2008 року та розрахунку авансових платежів прибуткового податку на 2008 рік.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251-ХІІ від 25.06.1991 року платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно п. 1.13 ст. 1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV від 22.05.2003 року податок з доходів фізичних осіб плата фізичної особи за послуги, які надаються їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа має податкову адресу або розташовано особу, що утримує цей податок згідно з цим Законом.
Згідно п. 1.15 ст. 1 вказаного Закону податковий агент юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобовязані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.
Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Якщо оподатковуваний дохід виплачується у негрошовій формі чи готівкою з каси резидента, то податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати.
Пунктом 19.2 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» встановлено, що особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобовязані зокрема своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно з п. 1.3. ст. 1 зазначеного Закону податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Пунктом 5.1 вказаного Закону встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступного за останнім днем відповідного граничного строку.
Пунктом 2.3.1. ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
23.04.2008 року відповідач отримав особисто податкове повідомлення форми «Ф» № 0004481720/0 від 23.04.2008 року але суму податкового зобовязання не сплатив.
Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були направлені перша податкова вимога № 1/124 від 05.06.2008 року та друга податкова вимога № 2/145 від 11.09.2008 року. Зазначені вимоги були повернуті поштою позивачу, у звязку з чим було складено акти від 28.07.2008 року та 30.10.2008 року та податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень.
Сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Виходячи з норм Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» заборгованість по податку з доходів фізичних осіб не може бути стягнута з боржника інакше як за рішенням суду.
Таким чином, оскільки сума заборгованості до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача заборгованість у загальному розмірі 900,00 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Алчевської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь місцевого бюджету (код 11010200, р/р 33215801700027, одержувач Управління держказначейства в м. Алчевську, банк одержувача ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, ідентифікаційний код 24046917) податковий борг по податку з доходів фізичних осіб в сумі 900,00 грн. (девятсот гривень).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанову в повному обсязі складено 20 грудня 2010 року.
< Резолютивна частина >
< Текст >
СуддяО.В. Солоніченко