Постанова № 13374905, 14.12.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2010
Номер справи
2а-9130/10/1270
Номер документу
13374905
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 грудня 2010 року Справа № 2а-9130/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Качуріної Л.С.

при секретарі: Лемба А.В.

в присутності сторін:

від позивача Кривошеєва О.В.

від відповідача - не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в місті Первомайську Луганської області до Малого приватного підприємства «Старт» про стягнення податкового боргу у сумі 96 913, 42 грн., -

ВСТАНОВИВ:

25 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Первомайську Луганської області до Малого приватного підприємства «Старт» про стягнення податкового боргу у сумі 96 913, 42 грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що 22.01.2010 року ДПІ в м. Первомайську Луганської обл. було здійснено перевірку МПП «Старт»з питань дотримання вимог податкового, валютного та інших законодавств за період з 01.04.2008 року по 30.09.2009 року.

За результатами перевірки складено акт від 22.01.2010 р. № 10/23/20152671, з яким відповідач був ознайомлений, від підписання акту відмовився, про що було складено акт від 22.01.2010 року № 7/23-152.

Рішенням від 04 лютого 2010 р. № 0000232303 відповідно до п. 2, 5 ст.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12.06.1995 року до МПП «Старт» застосовані штрафні санкції у сумі 96 913, 42 грн.

МПП «Старт» станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 96 913, 42 грн. самостійно не сплачено.

Позивач просив суд стягнути з МПП «Старт» суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 96 913, 42 грн. на користь Державного бюджету України.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився, причини неявки суду не доповів, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що МПП «Старт» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Первомайської міської ради 12.12.1990 року за № 343/3, було перереєстроване виконкомом Первомайської міської ради 29.05.2002 року № 04051968ю0010136 та внесений в Єдиний державний реєстр України юридичних та фізичних осіб - підприємців.

З 22.12.2009 по 22.01.2010 року ДПІ в м. Первомайську Луганської обл. на підставі направлення від 22.12.2009 року № 49/23/20152671 та від 12.01.2010 року № 1/23/20152671 було здійснено перевірку МПП «Старт» з питань дотримання вимог податкового, валютного та інших законодавств за період з 01.04.2008 року по 30.09.2009 року.

Перевіркою було встановлено, що підтверджується актом від 22.01.2009 р. № 10/23/20152671 порушення вимог Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженої постановою НБУ від 15.12.2004 року № 637.

А саме:

1.п. 2.11. Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженої постановою НБУ від 15.12.2004 року № 637: видано готівкові кошти з каси, без повного звітування за раніше отримані під звіт суми, в сумі 37490, 00 грн., за порушення якого застосовуються штрафні санкції у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум.

2.п. 3.5. Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженої постановою НБУ від 15.12.2004 року № 637: перевищено встановлені ліміти залишку готівки в касі на загальну суму 43770, 46 грн., за порушення якого застосовуються штрафні санкції у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Рішенням від 04 лютого 2010 р. № 0000232303 відповідно до ст.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12.06.1995 року до МПП «Старт» застосовані штрафні санкції у сумі 96 913, 42 грн.

У квітні 2010 року МПП «Старт» звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з позовною заявою про скасування рішення про застосування штрафних санкцій від 04 лютого 2010 р. № 0000232303.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 02 вересня 2010 року у задоволені позовних вимог МПП «Старт» було відмовлено.

МПП «Старт» станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 96 913, 42 грн. самостійно не сплачено.

Пунктом 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 04.09.90 № 509 визначені права органів державної податкової служби щодо здійснення документальних невиїзних перевірок (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планових та позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Згідно з п. 11 ст.11 цього ж Закону державні податкові органи також мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до вимог п. 2.11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. №637, видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Відповідно до вимог п. 3.5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. №637, у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю, касир вимагає предявити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень словами, копійок цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також предявляють паспорти чи документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа. Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.

Згідно із ст. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 року № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є субєктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу:

відповідно до п. 5 за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум;

відповідно до п. 2 за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Первомайську Луганської області до Малого приватного підприємства «Старт» про стягнення податкового боргу у сумі 96 913, 42 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Малого приватного підприємства "Старт", (ідент. код 20152671, адреса: Луганська обл., м. Первомайськ, вул. Макаренка, 15) на користь Державного бюджету України суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 96 913, 42 грн. (дев'яносто шість тисяч дев'ятсот тринадцять гривень 42 коп.)

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду подається через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 20 грудня 2010 року.

СуддяЛ.С. Качуріна