справа № 2-а-572/09
категорія 6.6.4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Хаюка С.М.,
при секретарі - Дойничко О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом прокурора Житомирського району в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Житомирському районі до приватного підприємства "Кіріліна" про стягнення 41717,45 грн.,
встановив:
22 січня 2009 року прокурор звернувся до суду з вказаним позовом і зазначає, що 18 серпня 2008 року була проведена виїздна планова документальна перевірка приватного підприємства "Кіріліна" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 14.06.2005 р. по 31.03.2008 р.. Під час перевірки були виявлені порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", про що складено акт № 1125/23-1/33643911/0110. За результатами розгляду вказаного акту податковим органом були винесені два рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій на загальну суму 41717, 45 грн. Зазначена сума в добровільному порядку не сплачена, тому прокурор просить стягнути її з відповідача у судовому порядку.
Відповідач свого представника у судове засідання не направив. Про час, дату і місце розгляду справи був повідомлений в передбаченому законодавством порядку.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Приватне підприємство "Кіріліна" 14.06.2005 року зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності юридична особа Житомирською районною державною адміністрацією та як платник податків знаходиться на обліку в державній податковій інспекції у Житомирському районі, Житомирської області.
18 серпня 2008 року працівниками податкового органу на підставі направлень № 153 від 24.07.2008 року, № 164 від 07.08.2008 року була проведена виїзна планова документальна перевірка приватного підприємства "Кіріліна" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 14.06.2005 р. по 31.03.2008 р. У ході перевірки, крім інших, встановлено порушення відповідачем вимог статті 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР із змінами та доповненнями, пунктів 1, 2, статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР із змінами та доповненнями, про що складено акт № 1125/23-1/33643911/0110 від 18.08.2008 року.
Статтею 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" передбачено, що патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток. Вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів. Вартість торгового патенту за календарний місяць на території районних центрів визначається у межах від 30 до 160 гривень. Термін дії торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг становить 12 календарних місяців. Оплата вартості торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному.
Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог Закону "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" несуть відповідальність передбачену статею 8 цього Закону.
Відповідно до частини 3 статті 8 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Статтею 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно зі ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Порушення вищезазначених вимог Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" виявилося у здійсненні відповідачем торгівлі без придбання торгового патенту за період квітень - серпень 2007 року, а отримана підприємством у цей період торгова виручка в сумі 8183, 49 грн. є порушенням п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
02 вересня 2010 року на підставі акта перевірки № 1125/23-1/33643911/0110 від 18.08.2008 року начальником ДПІ у Житомирському районі винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ПП "Кіріліна", а саме:
№ 0000137232 про застосування фінансових санкцій в сумі 40917 грн. 45 коп. за порушення норм обігу готівки та застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг;
№ 0000138232 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 800 грн. за порушення вимог Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
Вказані рішення були отримані засновником ПП "Кіріліна" та оскаржені до Житомирського окружного адміністративного суду.
Ухвалою суду від 22 червня 2009 року по справі № 2-а-27743/08 позовну заяву приватного підприємства "Кіріліна" до державної податкової інспекції в м.Житомирі про визнання недійсними рішень від 02.09.2008 року залишено без розгляду.
На час розгляду справи ухвала суду не оскаржена і вступила в законну силу, тому загальна сума штрафних санкцій (41717, 45 грн.) вважається узгодженою. Доказів сплати боргу в добровільному порядку суду не надано.
Згідно зі пп.. 3.1.1 п. 3.1. ст.. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб"єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до Законів України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР, "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР із змінами та доповненнями, "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року № 2181-III із змінами і доповненнями, керуючись статтями 94, 158 163, 167, 186, 254, 255 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства "Кіріліна" на користь державної податкової інспекції у Житомирському районі заборгованість в сумі 41717 грн. 45 коп.
Судові витрати не стягуються.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя:С.М. Хаюк