ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
13.12.10 Справа №2а-2490/10/8/0170
(10:10 год.) м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., при секретарі ГнатенкоІ.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойської обєднаної державної податкової інспекції в АРКрим
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
за участю представників сторін:
від позивача: не зявився;
від відповідача : не зявився.
Суть справи: Джанкойська обєднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям на суму 7140,00грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення п. 1, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р. із змінами та доповненнями, у звязку із чим до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 7140,00грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від18.02.2010р. відкрито провадження по адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Сторони явку своїх представників у судове засідання 13.12.2010р. не забезпечили, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією та під розписку.
До дня розгляду справи від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не надав, про причини неявки суду не повідомив, електронним повідомленням просив суд розглянути справу за його відсутністю.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєстрована у якості фізичної особи - підприємця Джанкойською районною державною адміністрацією АРКрим 25.10.2001р., про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії НОМЕР_3, ідентифікаційний номерНОМЕР_1 (а.с.6).
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 взята на облік як платник податків у Джанкойській обєднаній державній податковій інспекції в АР Крим 30.10.2001р. за №543, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків (а.с.8).
Судом встановлено, що 21.08.2009р. Джанкойською обєднаною державною податковою інспекцією в АР Крим на підставі направлень на перевірку № 384/23-3 та №385/23-3 від 17.08.2009р. проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - магазину, розташованого за адресою: Джанкойський район, с.Предмостне, вул.Енгельса,31-А, підприємницьку діяльність у якому здійснює фізична особа-підприємець ОСОБА_1.
За результатами перевірки було встановлено порушення п.1, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон № 265/95), а саме: проведення розрахункових операцій без використання, застосування РРО; невідповідність готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, проведених через РРО, з початку дня відповідно денного Х-звіту.
Відповідно до п.1, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995р. суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Порушення вищезазначених законодавчих приписів були відображені в Акті перевірки №120/01/04/23/НОМЕР_1 від21.08.2009р. (а.с. 12-14). Даний Акт № 120/01/04/23/НОМЕР_1 від 21.08.2009р. був підписаний продавцем ОСОБА_2, про що свідчить підпис на самому Акті (зворотній бік а.с. 13).
На підставі Акту перевірки № 120/01/04/23/НОМЕР_1 від 21.08.2009р. Джанкойською обєднаною державною податковою інспекцією в АР Крим було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0008982303 від31.08.2009р. на суму 7140,00грн., яке було отримане відповідачем 04.09.2009р., про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.11).
Згідно ст. 15 Закону № 265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону №265/95 у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено проведення розрахункових операцій без використання, застосування РРО, фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 33,00грн. (6,60 х 5) за рішенням № 0008982303 від 31.08.2009р.
Згідно зі статтею 22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Враховуючи, що працівниками ДПІ було встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у розрахункових квитанціях (сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 1421,40грн. з урахування, сума грошових коштів, зазначена у денному звіті РРО 0,00грн., сума невідповідності склала 1421,40грн., фінансова санкція застосована відповідачем правомірно у розмірі 7107,00грн. (1421,40грн х 5) за рішенням № 0008982303 від 31.08.2009р.
Отже позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції у розмірі 7140,00грн. (7107+33) розрахунок є вірним.
Вищезазначене рішення про застосування штрафних санкцій у встановленому порядку не оскаржувалося, та на момент розгляду справи заборгованість відповідачем сплачена не була.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
У повному обсязі постанову складено 13.12.2010р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номерНОМЕР_1, рахунки не відомі) 7140,00грн. заборгованості по штрафним санкціям на підставі рішення № 0008982303 від 31.08.2009р. до Державного бюджету на р/р31117104700087 в ГУ ДКУ в АРКрим, МФО824026, код ЄДРПОУ34740824.
3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кушнова А.О.