Рішення № 133710567, 29.01.2026, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
29.01.2026
Номер справи
127/30508/25
Номер документу
133710567
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 127/30508/25

Провадження № 2/127/6696/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.01.2026 року Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Федчишена С.А.,

при секретарі Підвисоцькій О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам,

встановив:

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради звернулось в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Позов мотивовано тим, що в управлінні соціального захисту населення (Лівобережне) департаменту соціальної політики міської ради з 04.08.2023р. перебуває на обліку гр. ОСОБА_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , як внутрішньо переміщена особа, яка перемістилася із АДРЕСА_2 та отримувала в управлінні допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» в розмірі 3000,00 грн. по 30.11.2023р., та з 01.12.2023р. в розмірі 2000,00 грн. щомісяця. Для продовження виплати допомоги 18.04.2024 ОСОБА_1 звернулась оо управління соціального захисту населення (Лівобережне) з заявою про надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Рішенням від 18.04.2024 № 58501-45631329-2024-1 призначено допомогу внутрішньо переміщеним особам з 01.03.2024 в розмірі 2000, 00 грн. Відповідно до довідки від 16.03.2025 № 178, ОСОБА_1 отримувала допомогу внутрішньо переміщеним особам в період з 01.08.2023 по 30.09.2024. За результатами проведеної верифікації отримувачів Мінфіном передаються рекомендації Мінсоцполітики для подальшого завантаження до електронних систем Мінсоцполітики із використанням функціоналу Єдиної системи. 26.09.2024 в систему ЄІССС надійшли дані верифікації, в ході якої виявлено невідповідності, а саме: за даними Адміністрації Державної прикордонної служби України отримувач або уповноважена особа перебувала за кордоном більш як ЗО календарних днів підряд чи більше як 60 календарних днів підряд сукупно протягом періоду отримання допомоги....(витяг з ЄІССС додається). 26.06.2024 гр. ОСОБА_1 перетнула кордон на пункті пропуску Шегині на виїзд з території України. Відповідно до листа Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України № 19/565-25-Вих від 03.01.2025(копія додається), після перетину кордону 26.06.2024 в напрямку виїзду з території України, гр. ОСОБА_1 не повернулась до України в період з 26.06.2024 по 26.07.2024, тобто станом 27.07.2024 відповідач перебувала за кордоном більше 30 календарних днів підряд. Крім того, в силу приписів пункту 6 та пункту 9 Порядку № 332 гр. ОСОБА_1 яка є отримувачем допомоги внутрішньо переміщеним особам, зобов`язана повідомляти про виникнення змін/обставин, які впливають на визначення права на отримання допомоги орган соціального захисту населення, уповноважену особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центр надання адміністративних послуг. Однак до управління соціального захисту населення (Лівобережне) жодних повідомлень від ОСОБА_1 не надходило. Враховуючи зазначене, кошти допомоги внутрішньо переміщеним особа за період з 01.08.2024 по 30.09.2024, отримані, гр. ОСОБА_1 неправомірно оскільки остання перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів підряд станом на липень 2024 року, порушивши вимоги Порядку № 332. Просять стягнути з відповідача на користь позивача виплачені кошти допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за період з 01.08.2024 по 30.09.2024 в розмірі 4 000,00 грн.

01.10.2025року ухвалою суду відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.

В судове засідання представник позивача не з`явилась надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позов підтримала, просила задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явилася з невідомих суду причин, надала суду заперечення згідно яких позов не визнала.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову, з наступних підстав.

При розгляді справи судом встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що в управлінні соціального захисту населення (Лівобережне) департаменту соціальної політики міської ради з 04.08.2023р. перебуває на обліку гр. ОСОБА_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , як внутрішньо переміщена особа, яка перемістилася із АДРЕСА_2 та отримувала в управлінні допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» в розмірі 3000,00 грн. по 30.11.2023р., та з 01.12.2023р. в розмірі 2000,00 грн. щомісяця.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб визначені Законом України від 20.10.2014 №1706-VII "Пре забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (далі Закон №1706- VII).

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону №1706-VII внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Статтею 2 Закону №1706-VII передбачено, що Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного поверненню таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків передбачених статтею 12 цього Закону (частина 1 статті 4 Закону №1706-VII).

Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 (далі - Порядок № 509).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 509 довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Згідно з п. 2, 21 Порядку №509 (в редакції чинній на момент подання відповідачем заяви про взяття на облік), для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітню дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік за формою згідно додатком 1 до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи). Заява про взяття н. облік може бути подана в електронній формі з використанням мобільної- додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг повнолітньою або неповнолітньою внутрішньо переміщеною особою, якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2020 № 1278 «Про запровадження експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної інформаційної системи соціальної сфери» завданням: експериментального проекту є, в тому числі, забезпечення електронної інформаційної взаємодії Єдиної інформаційної системи соціальної сфери з Єдиним державним вебпорталом електронних послуг (Портал Дія) для забезпечення дистанційного доступу громадян до всіх послуг, що надаються інституціями соціальної сфери. Держателем Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (далі - ЄІССС) є Міністерство соціальної політики України, а адміністратором - Державне підприємство "Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України".

Відповідно до пункту 1 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 (далі - Порядок № 332) (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 р. № 709), цей Порядок визначає механізм надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Відповідно до пункту 2 Порядку № 332, з 1 серпня 2023 р. допомога призначається на шість місяців внутрішньо переміщеній особі, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця внутрішньо переміщеній особі або уповноваженій особі на внутрішньо переміщену особу у випадку недієздатності отримувача або дитину (далі - уповноважена особа) у такому розмірі:

для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень;

для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога призначається на кожну внутрішньо переміщену особу (далі - отримувач), відомості про якого включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Допомога призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 332, якщо отримувач або уповноважена особа повернувся до покинутого місця проживання, виїхав на тимчасове чи постійне місце проживання за кордон або перебуває за кордоном більш як ЗО календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, він зобов`язаний повідомити про такі обставини органу соціального захисту населення/уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради/центру надання адміністративних послуг за місцем перебування на обліку або надіслати заяву з використанням засобів поштового/електронного зв`язку (за технічної можливості з накладенням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису).

За наявності технічної можливості отримувач допомоги за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків подає повідомлення про відмову від допомоги засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Нарахування та виплата допомоги отримувачу припиняється починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому стало відомо щодо його повернення де покинутого місця проживання, або з місяця виїзду за кордон на постійне місце проживання, або з місяця, що настає за місяцем, у якому строк перебування за кордоном перевищує ЗО календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, або 60 та 90 календарних днів відповідно, в разі прийняття рішення про збільшення зазначеного строку за наявності обґрунтованих причин.

Відповідно до пункту 9 Порядку № 332, уповноважена особа зобов`язана протягом 14 календарних днів після виникнення змін, які впливають на визначення права на отримання допомоги, поінформувати про це засобами поштового/електронного зв`язку (за технічної можливості з накладеннях: електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) орган соціального захисту населення, уповноважену особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центр надання адміністративних послуг.

Якщо отримувачів, яким призначено допомогу, відбулися зміни, які впливають на право на отримання допомоги, розмір допомоги перераховується з, місяця, що настає за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженої особи або згідно з інформацією, наданою компетентним органом, та/або за результатами проведеної додаткової перевірки рекомендацій, наданих Мінфіном, відповідно до Закону України Про верифікацію та моніторинг державних виплат. Таку заяву уповноважена особа має право надіслати з використанням поштового або електронного зв`язку органу соціального захисту населення, уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Відповідно до пункту 22 Порядку № 332 в ред. Постанови № 709, з метою встановлення права на призначення/продовження виплати допомоги уповноваженій особі/отримувачу Мінсоцполітики передає Мінфіну відповідна інформацію для здійснення верифікації відповідно до Закону України Пре верифікацію та моніторинг державних виплат.

Верифікація здійснюється шляхом перевірки інформації, наданої уповноваженою особою, з урахуванням даних, що обробляються стосовно них в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу, не відповідність вимогам, визначеним у цьому Порядку.

Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється з використанням засобів системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів Трембіта з дотриманням Законів України Про електронні довірчі послуги, Про захист персональних даних, Про публічні електронні реєстри, Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах.

У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів Трембіта електронна інформаційна взаємодія суб`єктів електронної взаємодії може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.

Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб`єкти електронної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721), або відповідними протоколами щодо обміну інформацією.

Плата за розрахунково-інформаційне обслуговування під час оброблення електронних розрахункових документів у системі електронних платежів Національного банку не справляється.

Відповідно до пункту 23 Порядку № 332 в ред. Постанови № 709, для підтвердження актуальності права уповноваженої особи та отримувачів на продовження отримання допомоги Мінсоцполітики щомісяця забезпечує передачу Мінфіну засобами електронної інформаційної взаємодії інформації отримувачів для проведення поточної верифікації відповідно до Закону України Про верифікацію та моніторинг державних виплат.

За результатами проведеної верифікації отримувачів Мінфіном передаються рекомендації Мінсоцполітики для подальшого завантаження до електронних систем Мінсоцполітики із використанням функціоналу Єдиної системи.

Відповідно до пункту 24 Порядку № 332 в ред. Постанови № 709, у разі

успішного проходження верифікації інформації отримувачів допомога

продовжується автоматично із використанням функціоналу Єдиної системи.

У разі виявлення невідповідності вимогам цього Порядку за результатами

верифікації та відомостей, відображених в Єдиній системі, в Єдиній системі

формується відповідний статус із зазначенням критеріїв, наведених у пунктах

7,71 і 8 цього Порядку, які порушено. За наявності технічної можливості

інформація про підстави відмови у призначенні/ продовженні виплати допомоги

та порядок оскарження рішення повідомляється уповноваженій особі абс

отримувачам із застосуванням засобів електронного сповіщення Єдиної системи,

засобами мобільного зв`язку або органу соціального захисту населення, який

призначає допомогу на проживання, шляхом надсилання повідомлення з

використанням засобів поштового/електронного зв`язку.

У разі надання Мінфіном за результатами верифікації рекомендацій щодс

уточнення окремих даних для визначення права внутрішньо переміщеної особи

на призначення/продовження виплати допомоги відповідні рекомендації

засобами Єдиної системи передаються органу соціального захисту населення,

який призначив допомогу. Орган соціального захисту населення опрацьовує

рекомендації, надані за результатами верифікації засобами електронних систем

Мінсоцполітики, та у разі виявлення відповідності отримувачів будь-якому з критеріїв, визначених пунктами 7, 71 і 8 цього Порядку, припиняє виплату з

місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, що впливають на праве

отримання допомоги.

Повідомлення про прийняте рішення та порядок його оскарження

надсилаються за технічної можливості із застосуванням засобів електронного

сповіщення Єдиної системи засобами мобільного зв`язку або органом

соціального захисту населення, який призначає допомогу на проживання, з

використанням засобів поштового/електронного зв`язку.

Так, 04.08.2023 ОСОБА_1 подала до управлінню соціального захисту населення (Лівобережне) заяву про взяття на обліг внутрішньо переміщених осіб.

04.08.2023 гр. ОСОБА_1 подала до управління соціального захисту населення (Лівобережне) заяву про надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

від 04.08.2023 № 509-7501687171, зареєстроване місце проживання Відповідача

АДРЕСА_3 ; фактичне

місце проживання/перебування:

АДРЕСА_1 .

Рішенням № 58501-45631329-2023-1 від 07.08.2023 ОСОБА_1 призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01.08.2023 в розмірі 3 000,00 грн. та з 01.12.2023 в розмірі 2000,00 грн.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.2024 р. № 94, допомога на проживання внутрішньо переміщеним особі, які мають на неї право та звернулися за продовженням її виплати з особисто поданою заявою у лютому - квітні 2024 р., призначається і виплачується починаючи з 1 березня 2024 року.

Для продовження виплати допомоги 18.04.2024 ОСОБА_1 звернулась оо управління соціального захисту населення (Лівобережне) з заявою про надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Рішенням від 18.04.2024 № 58501-45631329-2024-1 призначено допомогу внутрішньо переміщеним особам з 01.03.2024 в розмірі 2000, 00 грн.

Відповідно до довідки від 16.03.2025 № 178, ОСОБА_1 отримувала допомогу внутрішньо переміщеним особам в період з 01.08.2023 по 30.09.2024.

Відповідно до п. 23 Порядку № 332, для підтвердження актуальності права уповноваженої особи та отримувачів на продовження отримання допомоги Мінсоцполітики щомісяця забезпечує передачу Мінфіну засобами електронної інформаційної взаємодії інформації отримувачів для проведення поточної верифікації відповідно до Закону України Про верифікацію та моніторинг державних виплат .

За результатами проведеної верифікації отримувачів Мінфіном передаються рекомендації Мінсоцполітики для подальшого завантаження до електронних систем Мінсоцполітики із використанням функціоналу Єдиної системи.

26.09.2024 в систему ЄІССС надійшли дані верифікації, в ході якої виявлено невідповідності, а саме: за даними Адміністрації Державної прикордонної служби України отримувач або уповноважена особа перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів підряд чи більше як 60 календарних днів підряд сукупно протягом періоду отримання допомоги.

26.06.2024 гр. ОСОБА_1 перетнула кордон на пункті пропуску Шегині на виїзд з території України.

Відповідно до абз. З п. 6 Порядку № 332, нарахування та виплата допомоги отримувачу припиняється починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому строк перебування за кордоном перевищує 30 календарних днів підряд.

Відповідно до листа Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України № 19/565-25-Вих від 03.01.2025(копія додається), після перетину кордону 26.06.2024 в напрямку виїзду з території України, гр. ОСОБА_1 не повернулась до України в період з 26.06.2024 по 26.07.2024, тобто станом 27.07.2024 відповідач перебувала за кордоном більше 30 календарних днів підряд.

Крім того, в силу приписів пункту 6 та пункту 9 Порядку № 332 гр. ОСОБА_1 яка є отримувачем допомоги внутрішньо переміщеним особам, зобов`язана повідомляти про виникнення змін/обставин, які впливають на визначення права на отримання допомоги орган соціального захисту населення, уповноважену особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центр надання адміністративних послуг.

Однак до управління соціального захисту населення (Лівобережне

жодних повідомлень від ОСОБА_1 не надходило.

Відповідно до ч.1 ст. 1166 ЦК У країни, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно до ст. 1212 ЦК У країни особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Частиною 1 ст.1213 ЦК України визначено, що особа, набувач зобов`язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.

Згідно до ч. 1 ст. 1214 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, зобов`язана відшкодувати всі доходи, які вона одержала або могла одержати від цього майна з часу, коли ця особа дізналася або могла дізнатися про володіння цим майном без достатньої правової підстави. З цього часу вона відповідає також за допущене нею погіршення майна. Особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, має право вимагати відшкодування зроблених нею необхідних витрат на майно від часу, з якого вона зобов`язана повернути доходи.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що кошти допомоги внутрішньо переміщеним особа за період з 01.08.2024 по 30.09.2024, отримані ОСОБА_1 неправомірно

оскільки остання перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів підряд

станом на липень 2024 року, порушивши вимоги Порядку № 332, а тому позовні вимоги слід задовольнити.

Згідно ст. 141 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача 3028,00гривень.

На підставі викладеного, згідно ст. ст. 1166, 1212 -1214 ЦК України, постанов Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, від 20.03.2022 №332, від 11 липня 2023 р. № 709, керуючись ст. ст. 5, 10-13, 19, 76-82, 141, 258, 259, 264, 265, 273 ЦПК України, ЗУ «Про судовий збір», суд

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серія НОМЕР_2 , номер НОМЕР_3 ) на користь Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради (м. Вінниця вул. Соборна, 50, ЄДРПОУ 38782790) надміру виплачені кошти допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за період з 01.08.2024 по 30.09.2024 в розмірі 4 000,00 грн. та у відшкодування витрат по сплаті судового збору кошти в розмірі 3028,00грн.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. В разі проголошення вступної та резолютивної частини, в той же строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повне судове рішення складено 02.02.2026року.

Департамент соціальної політики Вінницької міської ради, м. Вінниця, вул. Соборна, 50, код ЄДРПОУ 38782790.

ОСОБА_1 , останнє відоме місце проживання АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .

Суддя: