Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 932/16157/25
Провадження № 2/932/200/26
У Х В А Л А
про повернення зустрічної позовної заяви
30 січня 2026 року суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Петунін І. В., розглянувши матеріали зустрічного позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «АЙКОН ДЕБТ КОЛЛЕКШН», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІНЕУРА УКРАЇНА про визнання договору недійсним,
В С Т А Н О В И В:
28.01.2026 до Шевченківського районного суду міста Дніпра через підсистему «Електронний суд» надійшла зустрічна позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «АЙКОН ДЕБТ КОЛЛЕКШН», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІНЕУРА УКРАЇНА про визнання договору недійсним.
Ухвалою від 08.12.2025 відкрите спрощене позовне провадження за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ФК «АЙКОН ДЕБТ КОЛЛЕКШН» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, яка надійшла через підсистему «Електронний суд» та відповідачу запропоновано протягом 15 календарних днів з дня отримання даної ухвали надіслати суду відзив на позовну заяву.
Вказану ухвалу судді до електронного кабінету Попроцької Г. Д. в підсистемі «Електронний суд» доставлено 08.12.2025. Таким чином, строк відзиву закінчився 02.01.2026.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву, тобто по 02.01.2026.
За змістом ч. 3 ст. 194 ЦПК України, зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої статті 193 цього Кодексу, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
Таким чином, у зв`язку з пропуском строку, встановленого ч. 1 ст. 193 ЦПК України, зустрічна позовна заява підлягає поверненню відповідачу, а її копія долучається до матеріалів справи.
Доводи відповідача про те, що вона не пропустила строк для подання зустрічної позовної заяви, оскільки їй у застосунок «Дія» вказана ухвала надійшла 13.01.2026 не заслуговують на увагу, враховуючи, що відповідач має електронний кабінет в підсистемі «Електронний суд» до якого ухвалою від 08.12.2025 про відкриття провадження була доставлена 08.12.2025
Керуючись ст.ст. 193, 352, 353 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «АЙКОН ДЕБТ КОЛЛЕКШН», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІНЕУРА УКРАЇНА про визнання договору недійсним, повернути.
Копію зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «АЙКОН ДЕБТ КОЛЛЕКШН», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІНЕУРА УКРАЇНА про визнання договору недійсним, долучити до матеріалів справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя: І. В. Петунін
Судове рішення № 133691706, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська було прийнято 30.01.2026. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 932/16157/25. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: