Єдиний державний реєстр судових рішень < для копії >
Справа № 2-а-7262/10/2270/9
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.
при секретаріБуяновській М.С.
за участі:прокурора відділу облпрокуратури - Павлишин В.І.,
представника позивача - Малюзін О.І. за довіреністю від 10.03.2009р. №366
відповідача - ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом прокурора Хмельницького району в інтересах держави в особі державного органу - регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області <3-тя особа >до приватного підприємця ОСОБА_5 <3-тя особа >про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн.
У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.
В С Т А Н О В И В:
Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача фінансових санкцій, застосованих рішенням від 27.05.2010р. №220984 за порушення вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, що зафіксовано актом перевірки від 18.05.2010р. №124/22/32/03/2573316696 в сумі 1700 грн..
Прокурор, представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримують у повному обсязі та наполягають на їх задоволенні, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами.
Відповідач в судовому засіданні позов визнає, проти задоволення позовних вимог позивача не заперечує.
Заслухавши прокурора, представника позивача, відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в її взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
18.05.2010 року працівниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Хмельницькій області на підставі наказу №147 від 17.05.2010 року про проведення позапланової перевірки, направлення на проведення позапланової виїзної перевірки №117 від 17.05.2010 року, проведено перевірку господарської одиниці приватного підприємця ОСОБА_5 - магазину з кафетерієм, який розташований за адресою АДРЕСА_1, за наслідками якої складено акт перевірки №124/22/32/03/НОМЕР_1 від 18.05.2010р., який підписаний ОСОБА_5 без зауважень.
Перевіркою встановлено, що в магазині з кафетерієм зберігаються алкогольні напої, які не внесені до Єдиного державного реєстру роздрібних партій, місць зберігання алкогольних напоїв, на момент перевірки в магазині знаходяться алкогольні напої на суму 800,30 грн. (вісімосот гривень 30 копійок).
На підставі акту перевірки за порушення відповідачем вимог ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (далі - Закон), відповідно до абз. 10 ст.17 Закону, позивачем прийнято рішення №220984 від 27.05.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. за зберігання алкогольних напоїв у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру.
Відповідач в добровільному порядку фінансових санкцій не сплатив, тому прокурором в інтересах держави в особі позивача подано позов про стягнення 1700,00 грн. фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 15 Закону, зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб"єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєсту.
Згідно ст. 17 Закону за порушення норм цього Закону до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень (ч.2 абзац 10 ст.17).
Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України. Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.
Відповідно до вимог Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації (затверджено Наказом Державної податкової адміністрації України 10.02.2007 №71, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2007 р. за N 116/13383) Департамент застосовує у випадках, передбачених законодавством фінансові санкції до субєктів підприємницької діяльності за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Судом враховується, що відповідно до вимог ст.17 вищезазначеного Закону у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Крім того, відповідачем в місячний термін в судовому порядку дії позивача не оскаржені, що передбачено останнім абзацом ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, рішення позивача про застосування фінансових санкцій у судовому порядку відповідачем не оскаржено і не скасоване.
Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.
Згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Хмельницького району в інтересах держави в особі державного органу - регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області до приватного підприємця ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_5 (АДРЕСА_2, код НОМЕР_1) на користь регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул.Свободи 70, код 35014326, р\р 31118106700490, УДК у Хмельницькому районі, МФО 815013 РУДКУ у Хмельницькій області, ОКРО 23565880) в дохід державного бюджету 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень) фінансових санкцій.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Повний текст постанови виготовлено 03 грудня 2010 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк
< для копії >< для копії >