Постанова № 13363852, 07.12.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
07.12.2010
Номер справи
2а-14556/10/1/0170
Номер документу
13363852
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

07.12.10Справа №2а-14556/10/1/0170 (09:48) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В., за участю

представника позивача - Юсупової Н.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції в м.Євпаторії АР Крим до Відкритого акціонерного товариства «Євпаторійський холодокомбінат»

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція в м.Євпаторії АР Крим до Відкритого акціонерного товариства «Євпаторійський холодокомбінат» про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 52048,92 гривень (в т.ч. з земельного податку з юридичних осіб у сумі 50048,92 гривень, в т.ч. пеня у сумі 303,96 гривень та зі сплати штрафних санкцій у сумі 2000,00 гривень).

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.11.2010 року було відкрите провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

06.12.2010 року до суду надійшла заява про зміну позовних вимог, в яких позивач просив стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Євпаторійський холодокомбінат» заборгованість перед бюджетом з земельного податку з юридичних осіб у сумі 50048,92 гривень, в т.ч. пеня у сумі 303,96 гривень та залишити без розгляду адміністративний позов в частині стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 2000,00 гривень.

У судовому засіданні 06.12.2010 року представником надано заяву про зміну позовних вимог, в якій позивач просив стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Євпаторійський холодокомбінат» заборгованість з земельного податку з юридичних осіб у сумі 43548,92 гривень, в т.ч. пеня у розмірі 256,69 гривень та залишити без розгляду адміністративний позов в частині стягнення заборгованості з земельного податку з юридичних осіб в сумі 6500,00 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.12.2010 року залишено без розгляду позовні вимоги в частині стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Євпаторійський холодокомбінат» заборгованості зі сплати штрафних санкцій у сумі 2000,00 гривень та земельного податку з юридичних осіб в сумі 6500,00 гривень.

Адміністративний позов мотивований тим, що за позивачем станом на день розгляду справи склалася податкова заборгованість з земельного податку в розмірі 43548,92 гривень, в т.ч. пеня у розмірі 256,69 гривень, яка відповідачем не погашена.

У судовому засіданні представник позивача уточнений адміністративний позов підтримав, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

У судове засідання відповідач не з`явився, повідомлений належним чином про дату, час і місце судового засідання, будь-яких клопотань на адресу суду не надсилав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності відповідача.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в м.Євпаторії АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”№ 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в м.Євпаторії АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Євпаторійський холодокомбінат» є юридичною особою, яка зареєстрована виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АРК, що підтверджується Витягом з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 02.09.2010 року.

Відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків від 26.03.2002 року № 28-1/87 Відкрите акціонерне товариство «Євпаторійський холодокомбінат» взято на облік 20.12.1991 року і Євпаторійській ОДПІ.

Таким чином, судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Євпаторійський холодокомбінат» є субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Євпаторійський холодокомбінат» також є платником земельного податку та орендної плати за землю.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Порядок, підстави та строки сплати земельного податку, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю”сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю”платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Згідно наданої Відкритим акціонерним товариством «Євпаторійський холодокомбінат» податкової декларації земельного податку на 2010 р. від 15.01.10 вх. № 9000007337, Відповідачем самостійно нараховано, в т.ч. станом на: 30.04.10 - 8626,98 грн.: 31.05.10 8626,98 грн.; 30.06.10 - 8626,98 грн.; 30.07.10 - 8626,98 грн.; 30.08.10 8626,98 грн.; 30.09.10 - 8626,98 грн. Тобто, на загальну суму 51761,88 грн.

Згідно наданої Відкритим акціонерним товариством «Євпаторійський холодокомбінат» уточненої податкової декларації земельного податку на 2010 р. від 18.05.10 р. вх.№ 9001735350, відповідачем самостійно зменшено податкове зобов'язання, в т.ч. станом на: 30.06.10 25,87 грн.; 30.07.10 - 25,87 грн.; 30.08.10 - 25,87 грн.: 30.09.10 - 25.87 грн. Тобто, на загальну суму 103,48 грн.

Згідно наданої Відкритим акціонерним товариством «Євпаторійський холодокомбінат» уточненої податкової декларації земельного податку на 2010 р. від 16.08.2010 вх. № 9003297007, відповідачем самостійно зменшено податкове зобов'язання, в т.ч. станом на: 30.09.2010 р. - 0,68 грн.

Згідно наданої відповідачем уточненої податкової декларації земельного податку на 2010 р. від 12.07.2010 вх. № 9002454671, відповідачем самостійно нараховано станом на: 30.08.10 - 45,39 грн.; 30.09.10 - 45,39 грн. Тобто, на загальну суму 90,78 грн.

Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Судом встановлено, що на підставі акту перевірки про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов'язання по земельному податку за 2010 р №665/15-3 від 21.04.10 до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 20% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченого з затримкою у сумі 1723,20 грн., згідно із податковим повідомленням-рішенням № 0002161503/0 від 21.04.10 року відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України „Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Судом встановлено,що податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 21.04.10 року, що підтверджується підписом представника відповідача на корінці податкового повідомлення - рішення.

На підставі акту перевірки про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов'язання по земельному податку за 2010 р №665/15-3 від 21.04.10 року до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 10% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченого з затримкою у сумі 862,69 грн., згідно із податковим повідомленням-рішенням № 0002171503/0 від 21.04.10 року відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України „Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Судом встановлено,що податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 21.04.10 року, що підтверджується підписом представника відповідача на корінці податкового повідомлення - рішення.

На підставі акту перевірки про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов'язання по земельному податку за 2010 р №1199/15-3 від 14.07.10 до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 20% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченого з затримкою у сумі 5,17 грн., згідно із податковим повідомленням-рішенням № 0003151503/0 від 14.07.10 року відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України „Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Судом встановлено,що податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 14.07.10 року, що підтверджується підписом представника відповідача на корінці податкового повідомлення - рішення.

На підставі акту перевірки про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов'язання по земельному податку за 2010 р №1493/15-3 від 01.09.10 року до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 20% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченого з затримкою у сумі 1,03 грн., згідно із податковим повідомленням-рішенням № 0003741503/0 від 01.09.10 року відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України „Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Судом встановлено,що податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 02.09.10 року, що підтверджується підписом представника відповідача на корінці податкового повідомлення - рішення.

На підставі акту перевірки про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати погодженої суми податкового зобов'язання по земельному податку за 2010 р №1493/15-3 від 01.09.10 року до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченого з затримкою у сумі 3996,79 грн., згідно із податковим повідомленням-рішенням № 0003751503/0 від 01.09.10 року відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України „Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Судом встановлено,що податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 02.09.10 року, що підтверджується підписом представника відповідача на корінці податкового повідомлення - рішення.

Проте судом встановлено, що на час розгляду справи сума земельного податку відповідачем була погашена частково, податковий борг відповідача з земельного податку станом на день розгляду справи складає 43548,92 гривень, в т.ч. пеня в сумі 256,69 гривень, що підтверджується обліковою карткою платника податку.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що 05.05.2010 року ДПІ у м.Євпаторія АРК була складена перша податкова вимога № 1/118 на суму податкового боргу ВАТ «Євпаторійський холодокомбінат» в розмірі 8024,6 гривень. Податкова вимога була направлена відповідачу, що підтверджується конвертом про відправку.

Але у звязку з поверненням кореспонденції з причини закінчення терміну її зберігання податкова вимога № 1/118 від 05.05.2010 року була розміщена на дошці оголошень, згідно акту № 53/24-0 від 09.06.2010 року.

Судом встановлено, що 12.07.2010 року ДПІ у м. Євпаторія АРК була складена друга податкова вимога № 2/171 на суму податкового боргу ВАТ «Євпаторійський холодокомбінат» в розмірі 27839,08 гривень. Податкова вимога була направлена відповідачу та ним отримана, що підтверджується копією поштового повідомлення.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до п.1.6 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-IIIпримусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Судом встановлено, що рішенням ДПІ в м.Євпаторії № 41/24-0 від 16.08.2010 року вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

Але застосовані заходи стягнення податкового боргу будь-яких результатів не дали.

Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати відповідачем у встановлені Законом України “Про плату за землю”порядку та строки земельного податку в розмірі 43548,92 гривень, в т.ч. пеня в сумі 256,59 гривень, є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Приймаючи до уваги, що заборгованість у розмірі 43548,92 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з відповідача, а тому уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У звязку зі складністю справи судом 07 грудня 2010 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 13 грудня 2010 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Уточнені позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Євпаторійський Хладокомбінат" (ЄДРПОУ 05397172, АР Крим, м.Євпаторія, Красноярське шосе, б.2) заборгованість перед бюджетом з земельного податку з юридичних осіб у сумі 43548,92 гривень.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Трещова О.Р.