Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2026 року Справа№200/104/26
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні позовну заяву заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,
УСТАНОВИЛА:
Позивач, ОСОБА_1 , через свого представника звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області в якому просить суд:
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 29.12.2025 № 914280160839 про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»;
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за Списком № 1 з повним робочим днем під землею (код спецстажу ЗПЗ014А1) періоди роботи: з 10.10.2009 по 31.12.2009, 30.09.2014, та з 01.08.2015 по 25.07.2024;
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати до загального страхового стажу ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) період роботи з 01.12.2020 по 25.07.2024;
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) з 22.12.2025 перерахунок та виплату пенсії на підставі ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вищевказаного страхового та пільгового стажу, а також здійснити перерахунок доплати за понаднормативний стаж згідно зі ст. 28 Закону № 1058-IV, виходячи з актуального розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом на момент проведення такого перерахунку, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати пенсією однією сумою.
В обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, як отримувач пенсії за віком, призначеної відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 01.10.2008.
Ознайомившись із протоколом розрахунку пенсії, позивач встановив, що при проведенні періодичних перерахунків відповідачем протиправно не включено до його стажу роботи на підземних роботах за Списком № 1 (із повним робочим днем під землею) наступні періоди: з 10.10.2009 по 31.12.2009, 30.09.2014, а також з 01.08.2015 по 25.07.2024. Крім того, до загального страхового стажу не зараховано період з 01.12.2020 по 25.07.2024.
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ч. 4 ст 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 29.12.2025 № 914280160839 позивачу було відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії. Відмову відповідач обґрунтував тим, що останній автоматичний перерахунок стажу було проведено 01.04.2024 (із врахуванням даних лише по 30.11.2020), а наступний такий перерахунок, згідно з ч. 4 ст. 42 Закону № 1058-IV, можливий не раніше ніж через 24 місяці, тобто з 01.04.2026. Крім того, відповідач зазначив про відсутність сплати страхових внесків за період з 01.01.2021 по 28.02.2024.
Вважаючи таке рішення відповідача протиправним, позивач звернувся до суду за захистом порушеного права.
Ухвалою суду від 09.01.2026 вказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, за текстом якого відповідач заперечує проти доводів позивача, просить суд у її задоволенні відмовити. В обґрунтування вказує, що 22.12.2025 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ч. 4 ст 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначено структурний підрозділ що розглядає заяву, а саме Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
За наслідками розгляду заяви та наданих документів 29.12.2025 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області винесено рішення №914280160839 про відмову у перерахунку пенсії відповідно до ч. 4 ст 42 Закону № 1058, оскільки відсутні підстави.
Позивачу здійснено перерахунок пенсії по стажу автоматично з 01.04.2024 з урахуванням стажу по 30.11.2020. Страховий стаж роботи позивача складає 69 років 11 місяців 27 днів (в т. ч. додаткові роки за список 1 27 років). За період з 01.01.2021 по 28.02.2024 сплата внесків відсутня.
Наступний перерахунок пенсії по стажу та заробітку, підтвердженому сплатою страхових внесків до Пенсійного фонду, можливо зробити не раніше ніж через 24 місяці після попереднього перерахунку, тобто не раніше 01.04.2026.
З урахуванням викладеного, на думку відповідача, порушення при здійсненні владних повноважень відносно позивача не допущені.
Фактичні обставини, встановлені судом у справі.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
22.12.2025 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ч. 4 ст 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
31.01.2024 за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області розглянуто заяву та додані до неї документи та прийнято рішення від 29.12.2025 № 914280160839, яким позивачу відмолено у проведені перерахунку.
Відповідно до пункту 4 статті 42 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.
Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
В оскаржуваному рішенні зазначено, що позивачу здійснено перерахунок пенсії по стажу автоматично з 01.04.2024, з урахуванням стажу по 30.11.2020. Страховий стаж роботи складає 69 р. 11міс. 27 дн. (в т. ч. додаткові роки за список 1 27 років). За період з 01.01.2021 по 28.02.2024 сплата внесків відсутня.
Наступний перерахунок пенсії по стажу та заробітку, підтвердженому сплатою страхових внесків до Пенсійного фонду, можливо зробити не раніше ніж через 24 місяці після попереднього перерахунку, тобто не раніше 01.04.2026.
Обґрунтування щодо вирішення питання про зарахування, або про відмову у зарахуванні до пільгового стажу ОСОБА_1 за Списком № 1 з повним робочим днем під землею (код спецстажу ЗПЗ014А1) періодів роботи: з 10.10.2009 по 31.12.2009, 30.09.2014, та з 01.08.2015 по 25.07.2024 оскаржуване рішення, як і відзив відповідача, не містять.
Письмові докази, наявні у матеріалах справи, досліджені судом у порядку передбаченому ст. 211 КАС України.
Правова позиція суду обґрунтована таким.
Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі Закон № 1058)
Стаття 44.
1. Призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу … .
3. Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі Порядок № 22-1).
Підпункт. 1.9 п. 1 розділ І. Днем звернення за перерахунком пенсії, вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами (у разі подання заяви через вебпортал - дата реєстрації заяви зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).
Відповідно частини 4 статті 42 Закону №1058-ІV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Згідно з частиною 2 статі 24 Закону №1058-ІV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Система персоніфікованого обліку була введена в дію 01 січня 2004 року на виконання Указу Президента України від 4 травня 1998 року №401 «Про заходи щодо впровадження персоніфікованого обліку відомостей у системі обов`язкового державного пенсійного страхування» згідно постанов Кабінету Міністрів України №1854 від 12 грудня 2002 року та №303 від 12 березня 2003 року.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 (далі Порядок №22-1), за період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, орган, що призначає пенсію, додає довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
Додаток 4 до Положення це форма ОК-5, а додаток 3 до Положення це форма ОК-2.
Відповідно до пункту 2 Положення Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем даних Реєстру застрахованих осіб.
Отже, в розпорядження відповідача була вся необхідна інформація для розрахунку пенсії позивача, але відповідач не виконав свого обов`язку діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Доводи відповідача про те, що ці періоди роботи не зараховано до страхового стажу роботи у зв`язку з відсутністю сплати страхових внесків підприємством, суд вважає неприйнятними з огляду на наступне.
Відповідно до частини 6 статті 20 Закону №1058-IV страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно з частиною 12 статті 20 Закону №1058-IV страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок (частина 3 статті 24 Закону №1058).
У відповідності до статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464-VI) платниками єдиного внеску є, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.
Згідно із частинами 11 та 12 статті 9 Закону №2464-VI у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
З огляду на положення частин 1 та 2 статті 24 Закону №1058-IV, законодавцем визначено дві обов`язкові умови для включення стажу роботи особи до страхового стажу, а саме:
1) особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню;
2) сплата страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як вказано у частині 2 статті 24 Закону №1058-IV, даними, за якими територіальними органами Пенсійного фонду України обчислюється страховий внесок, зокрема й щодо сплати страхових внесків, є дані, що містяться в системі персоніфікованого обліку в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування.
За загальним правилом, несвоєчасна сплата підприємством страхових внесків, за умови підтвердження роботи особи на такому підприємстві, отримання заробітної плати та утримання з неї єдиного соціального внеску, а також не внесення відомостей по спеціальному стажу не повинна порушувати законні права та інтереси позивача, зокрема, порушувати його право на належне пенсійне забезпечення, оскільки, обов`язок своєчасної сплати страхових внесків до Пенсійного фонду покладено на роботодавця, а тому їх несплата не може позбавляти працівників права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, фактично позбавляючи особу права власності на пенсію в належному розмірі.
Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом у постанові від 27.03.2018 у справі №208/6680/16-а (2а/208/245/16), від 24.05.2018 у справі №490/12392/16-а та від 20.03.2019 у справі №688/947/17.
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, які викладені у вказаних постановах Верховного Суду (частина 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України)).
Отже, з урахуванням встановлених обставин, суд вважає протиправним рішення відповідача щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу позивача періоду з 01.01.2021 по 28.02.2024 з підстав визначених в оскаржуваному рішенні. Зауваження ГУ ПФУ щодо недоліків заповнення трудової книжки позивача відсутні.
Щодо позовних вимог в частинах:
зобов`язання відповідача зарахувати до пільгового стажу за Списком № 1 з повним робочим днем під землею (код спецстажу ЗПЗ014А1) періоди роботи: з 10.10.2009 по 31.12.2009, 30.09.2014, та з 01.08.2015 по 25.07.2024, до загального страхового стажу період роботи з 01.12.2020 по 25.07.2024;
зобов`язання відповідача здійснити ОСОБА_2 з 22.12.2025 перерахунок та виплату пенсії на підставі частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вищевказаного страхового та пільгового стажу, а також здійснити перерахунок доплати за понаднормативний стаж згідно зі ст. 28 Закону № 1058-IV, виходячи з актуального розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом на момент проведення такого перерахунку, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати пенсією однією сумою, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Тобто, діяльність органів державної влади регулюють закони та підзаконні акти, які дають суб`єктам владних повноважень можливість користування певною свободою розсуду при вирішенні питань і встановлюють лише межі такої свободи, тобто наділяють їх дискреційними повноваженнями.
Як вбачається зі змісту Рекомендації №R (80) 2 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо виконання дискреційних повноважень адміністративними органами від 11 березня 1980 року під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Відповідач, як суб`єкт владних повноважень, наділений дискреційними повноваженнями, тобто повноваженнями з певним ступенем свободи адміністративного органу при прийнятті рішення, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибрати один з кількох варіантів рішення. А суди не мають право втручатися в дискреційні функції органів владних повноважень. Завдання правосуддя полягає в гарантуванні дотримання вимог права та контролю за легітимністю прийняття рішень.
Згідно зі змістом заяви позивача про перерахунок пенсії, її подано з підстав проведення перерахунку пенсії відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Разом із тим, судом встановлено, що одночасно із вищезазначеною заявою позивач подав заяву у довільній формі з вимогою здійснити перерахунок розміру пенсії із зарахуванням до пільгового стажу за Списком № 1 з повним робочим днем під землею (код спецстажу ЗПЗ014А1) періоди роботи: з 10.10.2009 по 31.12.2009, 30.09.2014, та з 01.08.2015 по 25.07.2024, до загального страхового стажу період роботи з 01.12.2020 по 25.07.2024 на підставі відомостей, що містяться в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Окрім цього, у зв`язку з уточненням загальної тривалості страхового стажу, позивач також просив у заяві здійснити відповідний перерахунок та виплату доплати за понаднормативний стаж, виходячи з актуального мінімального розміру пенсії за віком (прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність), згідно зі статтею 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Під час розгляду цієї справи судом встановлено, що оскаржуване рішення на подану позивачем заяву, взагалі не містить висновків щодо розгляду вимог заяви, де позивач просив розглянути питання про врахування до пільгового та страхового стажу спірних періодів трудової діяльності.
Виходячи з встановленого та висновків суду щодо неприйняття рішення за заявою позивача про перерахунок пенсії, із врахуванням усіх заявлених позивачем спірних періодів стажу, як пільгового так і страхового, суд вважає, що вимоги позивача про зобов`язання відповідача врахувати такі при перерахунку пенсії є передчасними та такими, що не підлягають задоволенню у заявлений позивачем спосіб.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд також може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, відповідно суд дійшов висновків, що виходячи із встановлених судом обставин та висновків суду про протиправність рішення та протиправну бездіяльності відповідача щодо неприйняття рішення за заявою позивача про перерахунок пенсії, в частині вимог про врахування усих заявлених позивачем періодів, як до пільгового так і до страхового стажу, керуючись ч. 2 ст. 9 КАС України, для ефективного захисту прав та інтересів позивача у спірних публічно-правових відносинах від порушень з боку відповідача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов`язати відповідача повторно розглянути заяви позивача про перерахунок пенсії, подані 22.12.2025 та прийняти відповідне рішення.
Суд наголошує, що при повторному розгляді заяви позивача відповідач не може прийняти рішення, яке по суті повторює рішення, що визнане судом протиправним, і повинен вирішити заяву позивача з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цій справі.
Висновки суду, викладені в мотивувальній частині його рішення є в однаковій мірі обов`язковими для врахування суб`єктом владних повноважень при здійсненні своїх повноважень на виконання рішення суду, як і висновки, визначені в резолютивній частині рішення. Суд зауважує, що при визначенні меж встановлених зобов`язань необхідно враховувати як резолютивну, так і мотивувальну частини судового рішення.
З вищенаведеного вбачається, що часткове задоволення позовних вимог позивача полягає у захисті прав та інтересів позивача у спірних правовідносинах в іншій ніж заявлено позивачем спосіб.
Сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, на підставі частини 8 статті 139 КАС України.
Керуючись статями 9, 19, 72-79, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місто Одеса, вул. Канатна, 83, 65012 (для листування 65609) ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправним, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 29.12.2025 № 914280160839 про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Визнати протиправною бездіяльність в частині не розгляду заяви ОСОБА_1 від 22.12.2025 про перерахунок пенсії» з урахуванням спірних періодів страхового та пільгового стажу, а також про перерахунок доплати за понаднормативний стаж згідно зі ст. 28 Закону № 1058-IV.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.12.2025 про перерахунок пенсії відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», та заяву подану з метою перерахунку пенсії із врахуванням до пільгового стажу за Списком № 1 з повним робочим днем під землею (код спецстажу ЗПЗ014А1) періоди роботи: з 10.10.2009 по 31.12.2009, 30.09.2014, та з 01.08.2015 по 25.07.2024, до загального страхового стажу період роботи з 01.12.2020 по 25.07.2024.
В іншій частині відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місто Одеса, вул. Канатна, 83, 65012 (для листування 65609) ЄДРПОУ 20987385) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 1064 (одна тисяча шістдесят чотири) грн 96 коп.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.
Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.
Повний текст судового рішення складено 28 січня 2026 року.
Суддя І.В. Буряк