ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 вересня 2010 р.Справа №2а-8682/10/8/0170 (11:50 год.) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі ГнатенкоІ.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення
за участю представників:
від позивача не зявився.
від відповідача не зявився.
Обставини справи: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до відповідача про стягнення з відповідача 3059,47грн., у тому числі 2462,64грн. заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, 462,32грн. штрафних (фінансових) санкцій та 154,60грн. пені.
Ухвалами суду від 06.07.2010р. було відкрито провадження в адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
Позовні вимоги ґрунтуються на п.6 ч.2 ст.17, ч.6 ст.20, ст. 106 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” та мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірах страхові внески, штрафні санкції та пеня.
Сторони явку своїх представників у судове засідання 14.09.2010р. не забезпечили. Про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією.
У судове засідання 14.09.10р. представник позивача не з'явився, про день час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцію.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представників сторін, керуючись ст.128 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа підприємець ОСОБА_1 зареєстрована в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіки Крим як платник внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за №03ф-8021.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон №1058) із відповідними змінами та доповненнями.
Згідно ст. 1 Закону №1058 страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Стаття 3 Закону №1058 визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п.2 ст.5 Закону №1058 виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно з п. 4. ст. 17 Закону№1058, п.5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1 (далі Інструкція), платники подають до органу Пенсійного фонду для реєстрації протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, розрахунок зобовязань зі сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування, в якому вказується самостійно обчислені суми зобов'язань.
Відповідно до розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які відповідач в порядку звітності подавав позивачу, за 2008 рік сплаті підлягає 2246,51 грн. (а.с. 12), за червень 2009 р. сплаті підлягає 216,13 грн. (а.с. 11). Але відповідачем не було сплачено зазначених сум страхових внесків.
З урахуванням наведеного, на час розгляду справи, за відповідачем склалася заборгованість із сплати сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2008 р. та за червень 2009 р. в розмірі 2462,64 грн.
17.10.08 р. УПФУ в м. Ялта АРК було винесено рішення № 1259 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за не сплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 462,32 грн., пеня у розмірі 154,60 грн.(а.с.13)
Вищезазначене рішення було отримано відповідачем 27.10.08р., що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення (а.с. 13).
Накладення штрафу та нарахування пені згідно зазначеного рішення виникло у звязку з несплатою відповідачем страхових внесків за загальнообовязкове державне пенсійне страхування за 2008 рік та за червень 2009р.
Відповідачем було частково сплачено штрафні санкції. Тобто на момент звернення позивача до суду за відповідачем склалася заборгованість по штрафним санкціям та пені у сумі 596,83 грн. (а.с. 6).
Стаття 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058 (далі - Закон) передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
На підставі зазначеної норми позивачем на адресу відповідача направлені вимоги про сплату боргу № Ф-1835 від 04.08.09 року на суму 3059,47 грн., яка складається з недоїмки по сплаті страхових внесків у розмірі 2462,64 грн., фінансових санкцій у розмірі 442,75 грн., пені у розмірі 154,08 грн. (а.с.14), яка отримана відповідачем 10.08.09 року, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення № 07003880 (а.с. 14).
Згідно ч. 6 ст. 17 Закону №1058, страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п.12 ч.1 ст. 20 Закону №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до ч.1 та 2 ст.106 Закону №1058 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею (ч.1).
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій (ч.2).
Відповідно до п.2 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
-10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
-20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
-50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Вимога про сплату боргу № Ф-1835 від 04.08.09 року на суму 3059,47 грн. не була оскаржена відповідачем.
Частиною 14 статті 106 Закону №1058, встановлено, що рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі незгоди з рішенням про нарахування пені та накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми недоїмки, вказана вимога про сплату боргу є узгодженою.
Отже станом на момент розгляду справи за відповідачем склалась заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 2462,64 грн., штрафні санкції та пеня у сумі 596,83 грн., а всього 3059,47 грн. (а.с. 6).
Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 3059,47 грн., у тому числі 2462,64грн. заборгованості по страховим внескам, 596,83 грн. по штрафним санкціям та пені є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Постанову у повному обсязі складено та проголошено 14.09.2010 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (98609, АРК, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта АР Крим (98600, АР Крим, м.Ялта, вул. Садова, 4, ідентифікаційний код 22300300, р/р 2560670449012 в ВАТ “Державний Ощадний банк України” МФО 324805,) заборгованість у сумі 3059,47грн., а саме :
- заборгованість по страхових внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за 2008 р. та червень 2009р. у сумі 2462,64 грн.,
- заборгованість по штрафним санкціям та пені у сумі 596,83 грн.
3.Після набрання постановою законної сили за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Кушнова А.О.