ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 листопада 2010 р.Справа №2а-12453/10/5/0170 17:26
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Сидоренко Д.В. , при секретарі судового засідання Мородецької Ю.В. розглянувши за участі представника позивача Чайковського І.Г. у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом
за позовом Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК
до Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс"
про стягнення заборгованості у сумі 850,00 грн
Обставини справи: Інспекція Державного архітектурно будівельного контролю в АР Крим звернулася до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс" про стягнення заборгованості у сумі 850,00грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на ст. 1 Закону України “Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” та п.10, п.11 “Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування”, та мотивовані несплатою відповідачем штрафу у встановлений законом строк.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі а наполягав на їх задоволенні.
Відповідач неодноразово у судове засідання не зявився, про день, час та місце судового засідання повідомлений належним чином судовою повісткою, яка направлена рекомендованою кореспонденцією, заперечень на адміністративний позов не надав.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без його участі, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно зі ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Інспекція державного архітектурно будівельного контролю в АР Крим є урядовим органом державного управління і, відповідно, її діяльність має підпорядковуватись вимогам наведеної норми Конституції України та аналогічним вимогам законодавства України.
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим є територіальним органам Державної архітектурно-будівельної інспекції, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй, відповідно до Наказу (Положення) Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 19.11.2007, № 317 "Про затвердження Положення про інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі".
Згідно ст. 31 Закону України “Про планування і забудову територій” державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” від 25.04.2008 № 64 справи про правопорушення, передбачені цим законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного значення (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю). Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю здійснюють державний нагляд за додержанням підприємствами вимог містобудівної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, державних стандартів, норм і правил при здійсненні проектування, будівельних робіт, виготовленні будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
Посадові особи інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право:
безперешкодного доступу на будівництво об'єктів і підприємства будівельної індустрії незалежно від форм власності;
давати у межах своїх повноважень учасникам будівництва та виробникам будівельних матеріалів, виробів і конструкцій обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень державних стандартів, норм і правил, а так само технічних умов або затверджених проектних рішень;
одержувати від замовників, проектних і будівельних організацій та підприємств будівельної індустрії необхідну для виконання покладених на них функцій нормативно-технічну, проектну та іншу документацію;
зупиняти будівельні роботи, які не відповідають вимогам державних стандартів, норм і правил, затвердженим проектним рішенням або місцевим правилам забудови населених пунктів, здійснюються без дозволу на їх виконання, а так само виробництво і застосування у будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, виготовлених з порушенням державних стандартів;
вносити подання відповідним органам про анулювання ліцензій на право провадження окремих видів господарської діяльності у будівництві підприємств, які допускають порушення ліцензійних умов, а також на інших підставах відповідно до закону.
Накладати штраф від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю мають право начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції України та його заступники, начальники інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю та їх заступники у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 10 Постанови КМ України, від 06.04.1995, № 244 “Про затвердження Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування” підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, незалежно від наслідків фінансово-господарської діяльності. Копія документа про сплату штрафу надсилається інспекції, яка його наклала.
Відповідно до п. 11 вищенаведеної постанови, у разі несплати штрафу в зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду (господарського суду).
Розгляд справ про правопорушення при наданні фізичним особам послуг з будівництва, реконструкції, капітального ремонту та придбанні будівельної продукції, а також застосування штрафів у цих випадках здійснюються іншими державними органами у порядку, передбаченому чинним законодавством.
22.12.2009р. інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК проведено перевірку щодо будівництва пункту прокату пляжного інвентарю та обладнання з приміщеннями яхт-клубу по Керченському шосе у м. Феодосія.
В результаті перевірки було виявлено, що відповідачем за вищевказаною адресою замість 4 поверхів, згідно проекту, об'єкт має 5 поверхів, а також побудован ряд автогражних боксів не вказаних у погодженому проекті, що є порушенням ст. 5 Закону України “Про Основи містобудування”. За результатами перевірки 22.12.2009р. було винесено припис для усунення виявлених порушень.
14.07.2010р. інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим проведена перевірка за результатами викання припису від 22.12.2009р., за результатами якої складений протокол про правопорушення у сфері містобудування та винесено припис, в якому відповідачу було запропоновано в 30 - денний строк привести об'єкт будівництва до відповідності проектній документації, крім того запропоновано накласти штраф на відповідача у розмірі 50 неоподаткованих податком мінімумів доходів громадян за порушення ст. 2 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування».
Інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим 28.07.2010р. відносно відповідача було прийнято постанову № 63 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 850,00 грн.
Розрахунок розміру штрафу здійснюється на підставі ч. 7 ст. 1 Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”, відповідно до якої, ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю - у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У встановлений Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в АРК строк до 11.08.2010 штраф сплачено не було, в зв'язку з чим Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в АРК звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про стягнення з Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс" суму штрафних санкцій у розмірі 850,00грн.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати штрафу у розмірі 850,00 грн. або оскарження постанови № 63 від 28.07.2010 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Під час судового засідання, яке відбулося 25.11.2010 оголошені вступна та резолютивна частини постанови.
Постанову оформлено та підписано у повному обсязі 30.11.2010.
Керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс" (98300, АР Крим, м. Керч, вул. Степана Разіна, б. 10, ЄДРПОУ 01268609) штраф у розмірі 850,00грн. (вісімсот пятдесят гривень) 00 копійок до УДК м. Феодосія ГУ ДКУ в АР Крим на р/р 31112106700024 код 21081100, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740709.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Сидоренко Д.В.