Постанова № 13362185, 22.11.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.11.2010
Номер справи
2а-9206/10/7/0170
Номер документу
13362185
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 листопада 2010 р.Справа №2а-9206/10/7/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Маргарітова М.В. , при секретарі Силантьєвої О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тронайт"

до Відділу Держкомзему у м. Судак АР Крим,Судацької міської ради

про визнання протиправними дії та спонукання до виконання певних дій

за участю:

від позивача - представник за довіреністю Велика Н.А.

відповідач (Відділ Держкомзему у м. Судак АР Крим) не зявився

відповідач (Судацької міської ради Автономної Республіки Крим) не зявився

Обставини справи: позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу Держкомзему у м. Судак Автономної Республіки Крим та, з урахуванням уточнень позовних вимог, просить визнати протиправними дії Відділу Держкомзему у м. Судак Автономної Республіки Крим щодо відмови Товариству з обмеженою відповідальністю «Тронайт» у погодженні матеріалів вибору місця розташування земельної ділянки орієнтовною площею 0,9га для будівництва та обслуговування бази відпочинку за адресою: м. Судак в районі гори Алчак та видачі відповідного висновку (відмова № 493-20/10-22 від 03 червня 2010р.) через необхідність проведення земельних торгів (аукціону) та зобовязати Судацьку міську раду Автономної Республіки Крим розглянути питання щодо надання Товариству з обмеженою відповідальністю «Тронайт» дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,9га для будівництва та обслуговування бази відпочинку за адресою: м. Судак в районі гори Алчак без вимоги про погодження місця розташування цієї земельної ділянки».

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на положення Земельного кодексу України та зазначає, що Відділ Держкомзему у м. Судак необґрунтовано, у порушення норм діючого законодавства відмовив йому у погодженні матеріалів вибору земельної ділянки з причин непроведення земельних торгів (аукціону), а Судацька міська рада протиправно у 2007 р. не погодила місце розташування, а зараз ухиляється від розгляду питання про надання йому дозволу на розроблення проекту відведення.

Відповідачі в судове засідання, призначене на 22 листопада 2010 р не зявилися, про час, дату та місце його проведення повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.

У судовому засіданні, що відбулося 06 жовтня 2010 р. представник Відділу Держкомзему у м. Судак, заперечував проти позовних вимог, просив у задоволенні позову відмовити. В обґрунтування правової позицій зазначив, що відмова у погоджені проекту землеустрою з підстав непроведення земельних торгів (аукціону) не суперечить вимогам чинного законодавства.

Відповідач (Судацька міська рада Автономної Республіки Крим) у судове засідання не зявився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. У судовому засіданні, що відбулося 06 жовтня 2010р. представник Судацької міської ради Автономної Республіки Крим проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, дослідивши наявні докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Рішенням 21 сесії 5 скликання Судацької міської ради № 1135/21 від 05 вересня 2007 р. «Про надання ТОВ «Тронайт» дозволу на підготовку матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки орієнтовною площею 0,9 га для будівництва та обслуговування бази відпочинку за адресою: м. Судак, південно-східна частина, в районі гори Алчак» ТОВ «Тронайт» (а.с.21) було дозволено підготовку матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки орієнтовною площею 0,9 га для будівництва та обслуговування бази відпочинку за адресою: м. Судак, південно-східна частина, в районі гори Алчак.

Рішенням Судацької міської ради № 2226/41 від 26 червня 2009 р. «Про внесення змін до рішення 21 сесії 5 скликання Судацької міської ради № 1135/21 від 05 вересня 2007 р.» (а.с.20) було скасовано пункт попереднього рішення, який обмежував річний термін виконання, погодження та надання на затвердження раді матеріалів погодження.

На підставі рішення Судацької міської ради № 1135/21 від 05 вересня 2007 р. «Про надання ТОВ «Тронайт» дозволу на підготовку матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки орієнтовною площею 0,9 га для будівництва та обслуговування бази відпочинку за адресою: м. Судак, південно-східна частина, в районі гори Алчак» комісією у складі Судацького міського голови та членів комісії представників територіальних органів земельних ресурсів, архітектури та містобудування, екологічної інспекції, органів з санітарного нагляду та охорони за використанням памяток історії та культури, а також представника позивача, був складений Акт вибору земельної ділянки для будівництва та обслуговування бази відпочинку за адресою: м. Судак, в районі гори Алчак, в якому зроблено висновок про можливість погодження місця розташування земельної ділянки з земель Судацької міської ради для будівництва та обслуговування бази відпочинку за адресою: м. Судак, південно-східна частина району гори Алчак площею 0,9 га, за угіддями сільськогосподарські землі, в тому числі сільськогосподарські угіддя, пасовища, для передачі в довгострокову оренду (а.с.21-22).

Крім того, ТОВ «Тронайт» було отримано позитивні висновки відповідних органів щодо можливості надання йому земельної ділянки, зокрема:

- містобудівний висновок Відділу архітектури та містобудування Судацької міської ради № 205 від 11 червня 2007 р.;

- висновок Управління екологічної інспекції Південно-Кримського регіону від 14 квітня 2010 р. № 113;

- висновок Державної Азово-Чорноморсько екологічної інспекції № 11/1258 від 23 травня 2008 р. ;

- висновок Судацької міськСЕС № 56 від 13 квітня 2010 р.;

- висновок Казенного підприємства «Південекогеоцентр» № 04-6 від 16 лютого 2010 р.;

- висновок Кримського басейного управління водних ресурсів № 2261-07.

Але представник Відділу Держкомзему у м. Судак вищезазначений Акт не підписав, а також своїм листом вих. № 493-20/10-22 від 03 червня 2010 р. відмовив позивачу у погодження матеріалів вибору місця розташування земельної ділянки. Відмова Відділу Держкомзему у м. Судак мотивована посиланням на ст.ст. 124, 134 Земельного кодексу України, а також аб. 3 пп. 17 п. 2 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву» від 16 вересня 2008 р. №509-VI, на підставі чого відповідачем вказано, що в ТОВ «Тронайт» відсутні правові підстави для оформлення правоустановчих документів без проведення земельних торгів (аукціону).

11 жовтня 2010 р. позивач звернувся до другого відповідача Судацької міської ради про розгляд акту вибору та дозволяння розробити проект відведення, до свого листа він надавав вищезазначені акт, висновки та лист Відділу Держкомзему у м. Судак.

15 жовтня 2010 р. від Виконкому Судацької міської ради на адресу позивача було надіслано листа вих.. № 3594/02.1-11, в якому повідомлялося, що питання про можливість затвердження матеріалів погодження місця розташування базі відпочинку буде розглянути на черговому засіданні сесії Судацької міської ради (а.с.73).

Позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Завданням адміністративного судочинства, відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ст. 14 Конституції України встановлено, що земля є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави. Право на землю набувається і реалізується громадянами і суб'єктами господарської діяльності (юридичними і фізичними особами) виключно відповідно до закону.

Згідно до положень ч. 1,2 ст. 6 Закону України «Про оренду землі» орендарі набувають право оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі. У разі набуття права оренди земельної ділянки на конкурентних засадах підставою для укладення договору оренди є результати аукціону.

Відповідно до ч.1 ст. 3 Земельного кодексу України (далі ЗК України) земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Право оренди земельної ділянки це застосоване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності(ст. 93 ЗК України).

Відповідно до положень абз. 1 ч. 1 ст. 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Право оренди земельної ділянки це застосоване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності(ст.93 ЗК України).

Відповідно до положень частин 1, 2, 3 ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.

Відповідно до положень частин 1, 2, 3, 4, 5 ст. 123 ЗК України (в редакції, що діяла на час прийняття Судацькою міською радою рішення № 1135/21 від 05 вересня 2007 р.), надання земельних ділянок юридичним особам у постійне користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за проектами відведення цих ділянок.

Умови і строки розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Форма типового договору, нормативи та строки розробки проектів відведення земельних ділянок визначаються Кабінетом Міністрів України.

Юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради.

До клопотання про відведення земельної ділянки додаються матеріали, передбачені частиною п'ятнадцятою статті 151 цього Кодексу, документи, що обґрунтовують її розмір, призначення та місце розташування.

Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Згідно до ч.ч. 5,7 ст. 151 ЗК України (в редакції, що діяла на час прийняття Судацькою міською радою рішення № 1135/21 від 05 вересня 2007 р.), юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, звертаються з клопотанням про погодження місць розташування об'єктів до відповідної сільської, селищної, міської ради, місцевої державної адміністрації. Клопотання щодо об'єктів, вилучення яких провадиться Кабінетом Міністрів України, подаються до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Севастопольської міської державної адміністрації.

Відповідна сільська, селищна, міська рада чи місцева державна адміністрація згідно із своїми повноваженнями розглядає клопотання і в п'ятиденний строк з дня реєстрації направляє його разом з матеріалами, передбаченими частиною п'ятнадцятою цієї статті, на розгляд органів земельних ресурсів, природоохоронних, територіальних органів виконавчої влади з питань лісового господарства і санітарно-епідеміологічних органів, органів містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини. Зазначені органи протягом двох тижнів з дня одержання клопотання надають свої висновки відповідній сільській, селищній, міській раді чи місцевій державній адміністрації, які з урахуванням одержаних висновків протягом десяти днів приймають рішення про погодження місця розташування того об'єкта, під який мають право самостійно вилучати земельну ділянку, або мотивоване рішення про відмову.

Згідно до положень частин 1,2,3 ст. 124 ЗК України (в редакції, що діяла на час надання Відділом Держкомзему у м. Судак спірної відмови № 493-20/10-22 від 03 червня 2010 р.), передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.

Відповідно до положень частин 1,2,3,4,5,6 ст. 123 ЗК України (в редакції, що діяла на час надання Відділом Держкомзему у м. Судак спірної відмови № 493-20/10-22 від 03 червня 2010 р.), надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі:

- зміни цільового призначення земельних ділянок відповідно до закону;

- надання у користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості).

Надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.

Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації.

У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки).

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою.

Комісія протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні. У разі відмови у погодженні проекту він повертається заявнику у зазначений у цій частині строк.

Підставою відмови у погодженні проекту може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

У разі якщо місце розташування об'єкта, розміри і межі земельної ділянки, що пропонується до вилучення (викупу), та умови вилучення (викупу) цієї ділянки погоджені згідно з вимогами статті 151 цього Кодексу, які під час розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не змінилися, проект погодженню не підлягає.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.

Статтями 135,136 ЗК України встановлені положення щодо земельних торгів та підготовки лотів для продажу на земельних торгах.

Відповідно до положень ч. 1,2 ст. 136 ЗК України (в редакції, що діяла на час надання Відділом Держкомзему у м. Судак спірної відмови № 493-20/10-22 від 03 червня 2010 р.), органи державної влади або органи місцевого самоврядування, уповноважені приймати рішення про відчуження земельних ділянок державної чи комунальної власності, у тому числі разом з розташованими на них об'єктами нерухомого майна (будівлями, спорудами) державної або комунальної власності, або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису), визначають перелік таких земельних ділянок для продажу на земельних торгах окремими лотами. Забороняється вносити до зазначеного переліку призначені під забудову земельні ділянки без урахування у випадках, передбачених законом, результатів громадського обговорення містобудівного обґрунтування розміщення об'єкта.

Добір земельних ділянок державної або комунальної власності для формування переліку, зазначеного в частині першій цієї статті, здійснюється на підставі затверджених містобудівної документації та документації із землеустрою, регіональних або місцевих правил забудови. При доборі земельних ділянок враховуються маркетингові дослідження, інвестиційна привабливість, звернення громадян та юридичних осіб щодо намірів забудови.

Як було вказано вище відповідно до положень ч. 2 ст. 6 Закону України «Про оренду землі», у разі набуття права оренди земельної ділянки на конкурентних засадах підставою для укладення договору оренди є результати аукціону.

З аналізу вказаних норм вбачається, що вирішення питання про надання в оренду земельної ділянки законодавець повязує з прийняттям уповноваженим органом відповідного рішення про надання земельної ділянки в оренду конкретній особі та укладенні на його підставі договору оренди.

Як вбачається з положень ч.2 ст. 124 ЗК України таке рішення має прийматися уповноваженим органом за результатом проведення земельних торгів.

При цьому, з положень ЗК України, якими встановлений порядок проведення земельних торгів вбачається, що таки торги проводяться, у тому числі, на підставі документації із землеустрою.

Земельний кодекс України, як на час прийняття Судацькою міською радою рішення про надання дозволу на підготовку матеріалів узгодження місця розташування земельної ділянки, так і на час відмови відповідачем в узгодженні таких матеріалів, не містить положень щодо проведення земельних торгів при вирішенні повноважним органом питання про надання згоди на складання (підготовку) матеріалів узгодження місця розташування земельної ділянки та при наданні згоди на складання проекту відводу земельної ділянки.

Надання повноважним органом дозволу на підготовку матеріалів узгодження матеріалів місця розташування земельної ділянки не надає особі права на оренду такої ділянки, а є лише дозволом для виготовлення документації, на підставі якої, повноважний орган у подальшому, може приймати рішення про надання земельної ділянки в оренду.

Таким чином, прийняття повноважним органом рішення про надання особі, яка зацікавлена в отриманні в оренду земельної ділянки, дозволу на виготовлення матеріалів узгодження місця розташування земельної ділянки неможна розуміти, як прийняття рішення про надання такої ділянки в оренду.

За таких підстав суд приходить до висновку, що для прийняття рішення про надання особі дозволу на підготовку матеріалів узгодження місця розташування земельної ділянки, проведення земельних торгів не потрібно.

Враховуючи викладене, відмова відповідача в узгодженні позивачу матеріалів вибору місця розташування земельної ділянки, з підстав надання дозволу на його виготовлення без проведення земельних торгів, не ґрунтується на вимогах діючого законодавства.

В той же час, суд вважає за потрібне наголосити, що інститут погодження місця розташування земельних ділянок, є за змістом ст.ст.149-151 Земельного кодексу України в редакції, що діяла на час прийняття Судацькою міською ради рішення № 1135/21 від 05вересня 2007 р. та на теперішній час є особливим інститутом, який застосовується під час вирішення питань щодо припинення права користування земельними ділянками шляхом вилучення земельних ділянок, які перебувають в постійному користуванні інших осіб. Однак, з матеріалів справи, зокрема з Акту вибору земельної ділянки для будівництва та обслуговування бази відпочинку за адресою: м. Судак вбачається, що відповідна земельна ділянка на теперішній час не перебуває у користуванні чи власності інших осіб, відтак застосування процедури попереднього узгодження місця розташування обєкта на земельній ділянці в цілому не відповідає встановленому порядку набуття земельної ділянки в користування на умовах оренди, з урахуванням чого суд не вбачає підстав для зобовязання Відділу Держкомзему у м. Судак до вчинення дій щодо погодження Акту вибору земельної ділянки для будівництва та обслуговування бази відпочинку за адресою: м. Судак, отже орган державної влади не може бути примушений до вчинення дій поза межами порядку, визначеному законом, а відтак поза межами його компетенції.

При цьому, з урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку, що Судацька міська рада безпідставно ухиляється до теперішнього часу від розгляду клопотання позивача про надання дозволу на розроблення проекту відведення, зокрема від 11 жовтня 2010р., про що свідчить те, що воно не розглянуто Судацькою міською радою протягом передбаченого ч. 5 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місячного строку. При цьому, з урахуванням вищенаведеного, в якості способу захисту прав позивача, який найбільш відповідатиме меті захисту порушених прав позивача та фактичним обставинам справи, є зобовязання другого відповідача Судацької міської ради розглянути питання, яке фактично вона повинна була розглянути ще з часів прийняття рішення № 1135/21 від 05вересня 2007 р., а саме питання щодо надання Товариству з обмеженою відповідальністю «Тронайт» дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Враховуючи, що місце розташування обєкта позивача на земельній ділянці погоджено зі всіма органами, які беруть участь у погодженні питань вилучення земельних ділянок й відповідно у погодженні проектів відведення, крім Відділу Держкомзему у м.Судаку, відмова якого також ґрунтувалася на формальних підставах та таких, які суд розцінює як протиправні, що дозволяє зробити висновок, що позивачем фактично пройдено процедуру погодження місця розташування обєкту. З урахуванням цього, суд, керуючись ч. 2 ст. 11 КАС України, вважає можливим та необхідним з метою найбільш повного захисту прав позивача вийти за межі позовних вимог та зобовязати Судацьку міську раду розглянути також матеріали погодження місця розташування, оскільки хоча в даному випадку таке погодження й не вимагалося за законом, фактично воно означає в даному випадку проходження позивачем етапу погодження з відповідними державними органами питання можливості надання відповідної земельної ділянки з урахуванням приписів чинних норм права, землевпорядної та містобудівної документації, які при цьому дійшли висновку про можливість позитивного вирішення питання. За таких підстав, розглядаючи питання про надання дозволу на розроблення проекту відведення, залишення Судацькою міською радою поза своєї уваги наявність позитивних висновків відповідних органів призвело б до порушення прав позивача, які, за висновком суду, підлягають судовому захисту.

Виходячи з викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Під час судового засідання оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Постанову буде складено у повному обсязі 26.11.2010р.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати протиправними дії Відділу Держкомзему у м. Судак Автономної Республіки Крим щодо відмови Товариству з обмеженою відповідальністю «Тронайт» у погодженні матеріалів вибору місця розташування земельної ділянки орієнтовною площею 0,9га для будівництва та обслуговування бази відпочинку за адресою: м. Судак в районі гори Алчак та видачі відповідного висновку (відмова № 493-20/10-22 від 03 червня 2010р.) через необхідність проведення земельних торгів (аукціону).

3. Зобовязати Судацьку міську раду Автономної Республіки Крим розглянути питання погодження Товариству з обмеженою відповідальністю «Тронайт» місця розташування земельної та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,9га за адресою: м. Судак в районі гори Алчак для будівництва та обслуговування бази відпочинку.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Тронайт» (ЄДРПОУ 33741188, місцезнаходження: 95022, Автономна Республіка Крим, м. Сімферополь, вул. Гречеська, б. 16) 3,40 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.

У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Маргарітов М.В.