Постанова № 133592520, 27.01.2026, Пустомитівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
27.01.2026
Номер справи
450/5650/25
Номер документу
133592520
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 450/5650/25 Провадження № 3/450/284/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2026 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мусієвський В.Є., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли 27.11.2025 року від Головного управління ДПС у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дата народження та РНОКПП якої невідоме, яка проживає за адресою АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,-

в с т а н о в и в:

27.11.2025 року від Головного управління ДПС у Львівській області надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що такі підлягають поверненню для доопрацювання з наступних підстав.

Частиною 1 статті 276 КУпАП встановлено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Як вбачається з протоколу серії ГУ ЛВ № 011275/1796-13-01-24-10 від 25.11.2025 року про адміністративне правопорушення, та акту № 51139/13-01-07-02/25556075 від 10.11.2025 року про результати документальної планової виїзної перевірки, місцем вчинення адміністративного правопорушення, є м. Львів, вул. Героїв УПА, буд. 80 «А», що є фактичним місцезнаходженням ТзОВ «Барком», в якому ОСОБА_1 обіймає посаду головного бухгалтера, у зв`язку з чим висновок про підсудність даної справи Пустомитівському районному суду Львівської області є передчасним.

Отже, вказані матеріали адміністративної справи в межах наявних у ній доказів скеровано до Пустомитівського районного суду Львівської області з порушенням вимог ст. 276 КУпАП, яка визначає, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Крім цього, згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Стаття 256 КУпАП передбачає, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Водночас, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 011275/1796-13-01-24-10 від 25.11.2025 року, складеному уповноваженим представником Головного управління ДПС у Львівській області, не зазначено необхідних відомостей для належної ідентифікації особи ОСОБА_1 , зокрема дати її народження. Крім того, відомості щодо РНОКПП є нечитабельними у зв`язку з їх внесенням нерозбірливим почерком та наявністю численних виправлень.

Відсутність відомостей для ідентифікації особи ОСОБА_1 унеможливлює розгляд даної справи, оскільки у випадку постановлення рішення виконання такого буде неможливим.

З наведених підстав, приходжу до висновку про повернення матеріалів адміністративної справи в Головне управління ДПС у Львівській області для доопрацювання.

Керуючись ст.ст. 251, 276, 283, 284 КУпАП, суддя,-

п о с т а н о в и в:

Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дата народження та РНОКПП якої невідоме, яка проживає за адресою АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП повернути в Головне управління ДПС у Львівській області для доопрацювання, зокрема виконання вимог мотивувальної частини постанови.

Постанова остаточна та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Мусієвський В.Є.