ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 313
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.01.2008
Справа №2-24/16737-2007А
За адміністративним позовом – Національного виробничо-аграрного об'єднання «Масандра» (98650, м. Ялта,смт.Масандра, вул.Миру, 6)
До відповідачів - 1.Державної податкової інспекції в м.Ялта (98600, м.Ялта,вул.Васильєва,16);
2.Головного Управління Державного казначейства України в АРК, (95015, м.Сімферополь,
вул.Севастопольська, 19)
Про стягнення бюджетної заборгованості з відшкодування податку на додану вартість в
сумі 827076грн.
Суддя ГГ.Колосова
При секретарі Капустіной І.М.
За участю представників:
Від позивача- Чмарова Л.О., представник, дов у справі.
Від відповідачів-1. Ботова О.О., гол.держ.подат.інспектор, дов у справі, Володькін С.А., гол.держ.подат.інспектор, дов у справі, Герасименко Н.А., заст..нач. юру правління ДПА в АР Крим, дов у справі.
2. Капран М.В., гол.спец., юр відділу, дов у справі.
Обставини справи:
Позивач звернувся з адміністративним позовом до суду про відшкодування з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в сумі 827076грн., в тому числі за лютий 2007р.-286865грн., березень 2007р.- 175491грн. та за квітень 2007р.- 364720грн.
Позивач у судовому засіданні уточнив позовні вимоги та ще просить стягнути з Державного
бюджету України судові витрати.
Перший відповідач проти позову заперечує за мотивами, викладеними у відзиві ( а.с. 56-58).
Другий відповідач проти позову також заперечує за мотивами, викладеними у запереченнях на позов ( а.с. 59-61)
Згідно з п. 6 Закону України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-ІУ від 06.10.2005р., що набрав чинність 01.11.2005р., до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991р. (1798-12), вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст.41 Кодексу Адміністративного судочинства України суд підчас судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд
в с т а н о в и в:
Національне виробничо-аграрне об'єднання «Масандра» (далі НВАО «Масандра») зареєстровано як суб’єкт підприємницької діяльності-юридична особа виконавчим комітетом Ялтинської міської ради Автономної Республіки Крим 26.06.1992 р. і поставлений на облік у ДПІ в м.Ялта.
19.06.2007р. ДПІ в м.Ялта проведена виїзна планова перевірка питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства НВАО «Масандра» за період з 01.04.2006р. по 31.03.2007р. За результатами перевірки складений акт № 1513\23-1\00411890\86 від 19.06.2007р. (а.с.6-9)
За результатами господарської діяльності НВАО «Масандра» за лютий, березень та квітень 2007р. різниця між сумою податкового зобов’язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду з податку на додану вартість мала від’ємне значення, яке підлягало бюджетному відшкодуванню у сумі 827076грн., в тому числі за лютий 2007р.-286865грн., березень 2007р.- 175491грн. та за квітень 2007р.- 364720грн.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України ( бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлено п.п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168\97-ВР від 03.04.1997р. (далі- Закон № 168)
Згідно п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону № 168 сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п.п.7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку , що виник за попередні податкові періоди ( у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до п.п. а) 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з п.п.7.7.1 цього пункту, має від’ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг).
Підпунктом 7.7.4 п.7.7 ст. 7 Закона № 168 встановлено, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п’ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п’ятьох основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.
НВАО «Масандра» подавало до ДПІ в м.Ялта податкові декларації з податку на додану вартість та розрахунок бюджетного відшкодування у встановлені строки.
На вимогу ч.1 та 2 п.п 7.7.5 п.7.7 ст. 7 Закону № 168 протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку заявлених у ній даних та був зобов’язаний у п’ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу Держказначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Тобто Законом визначений термін, у продовж якого податковий орган зобов’язаний проводити перевірку.
Згідно п.п.7.7.6 п.7.7. ст.7 Закону № 168 на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з Державного бюджету на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п’яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Однак позивачу не відшкодовано ПДВ у повному обсязі.
У запереченні на позов перший відповідач посилається на те, що ПДВ може бути відшкодований лише якщо він сплачений до бюджету продавцем, а в подальшому відповідні суми віднесені покупцем до податкового кредиту.
У виконання вимог наказу ДПА України № 350 від 18.08.2006р. для підтвердження сплати сум ПДВ до бюджету були направлені запити на проведення зустрічних перевірок по ланцюгу до виробника.
Матеріали зустрічних перевірок ще не отримані.
Вказані доводи суд до уваги не приймає, оскільки законом № 168 передбачена необхідність вказаних перевірок у встановлений термін, усі умови, яких необхідно дотриматись платнику податків для одержання ПДВ викладені у п.п.7.7 ст. 7 Закону № 168.
Відповідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач не довів наявність порушень позивачем вимог Закону № 168.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги НВАО «Масандра» такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки п. 2 ч. 3 розділу VII КАС України передбачено, що розмір судового збору визначається відповідно п.п. б п. 1 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито”, що дорівнює 1700 грн., зайво сплачене держмито у сумі 3,40 грн. підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету України, відповідно до п.2 ст. 89 КАС України по його заяві.
Судові витрати, понесені позивачем, підлягають стягненню на його користь у розмірі 1700грн. з Державного бюджету України на підставі ч. 1 ст. 94 КАС України.
Зайво сплачене державне мито у розмірі 3,40грн. підлягає поверненню позивачу по його заяві.
У судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова складена у повному обсязі 24.01.2008 року.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. ч. 1 ст. 94,98,160-163 Кодекс адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Національного виробничо-аграрного об'єднання «Масандра» (98650, м. Ялта,смт.Масандра, вул.Миру, 6, ЄДРПОУ 00411890) 827076грн. бюджетной заборгованості з відшкодування податку на додану вартість та 1700грн.судових витрат.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України у Севастопольський апеляційний господарський суд.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Колосова Г.Г.