Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/26536/25-п
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 серпня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Чорної А.І., прокурора Сироватка В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 вчинила 3 епізоди корупційних адміністративних правопорушень за наступних обставин.
ОСОБА_1 (протокол № 47-01/68/25 від 02.06.2025), будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», 04.04.2024 о 14:44 год. несвоєчасно без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2023 по 08.08.2023.
Наказом Київської обласної військової адміністрації від 07.07.2022 N? 199-к, згідно з розпорядженням начальника Київської обласної військової адміністрації від 07.07.2022 N? 161 «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу моніторингу та контролю управління документообігу та контролю апарату Київської обласної державної адміністрації в порядку переведення із Київської міської державної адміністрації з 08.07.2022.
ОСОБА_1 в межах категорії «Б» має 6 ранг державного службовця.
Відповідно до розпорядження Київської обласної військової адміністрації від 07.08.2023 N? 397-к ОСОБА_1 звільнено з посади начальника відділу контролю управління документообігу та контролю апарату Київської обласної військової адміністрації з 08.08.2023 за власним бажанням.
Таким чином, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_1 є суб?єктом, на якого поширюється дія Закону.
Тому, згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1, ст. 45 Закону, приміткою до ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 є суб?єктом декларування та суб?єктом адміністративного правопорушення.
Згідно з приміткою до ст. 56 Закону державні службовці, які займають посади категорії «Б» відноситься до службових осіб які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Відповідно до Закону України від 08.07.2022 N? 2381-IX «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану», який набрав чинності 03.08.2022, суб?єкт декларування зобов?язаний подати декларацію, кінцевий строк подання якої припадає на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 N? 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», протягом дев?яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.
Законом України від 20.09.2023 N? 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, відновлено декларування у порядку та строки, що визначені ст. 45 Закону.
У ч. 2 ст. 45 Закону встановлено, що особи, зазначені у п. 1, пп. «а», «в» «Г» п. 2 ч. 1 ст. З цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями..
Відповідно до пп. 1 п. 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 N? 252/23, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за N? 1965/41021, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. першого ч. 2 ст. 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду. Своєю чергою, в умовах воєнного стану Законом можуть бути встановлені інші строки подання щорічної декларації.
Так, у п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону визначено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію відповідно до ст. 45 цього Закону, кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Згідно з відомостями з Реєстру, декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2023 по 08.08.2023) ОСОБА_1 подала 04.04.2024 14:44 (унікальний ідентифікатор декларації - 247072fa-3cеб-43db-b476-dd01b134c049).
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, була зобов?язана подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2023 по 08.08.2023) рік до 31.01.2024, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Дата вчинення правопорушення 04.04.2024.
Крім того, ОСОБА_1 (протокол № 47-01/69/25 від 02.06.2025), будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 23.04.2024 о 00:56 год. (унікальний ідентифікатор декларації - cOfd 1de8-9657-49d8-b38c-c4b02a76d0b0), без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.
Дата вчинення правопорушення 23.04.2024.
Крім того, ОСОБА_1 (протокол № 47-01/67/25 від 02.06.2025), будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 03.04.2024 о 23:47 год. (унікальний ідентифікатор декларації - 996bad88-55f1-40cf-8d95-f25fb02942db), без поважних причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік.
Дата вчинення правопорушення 03.04.2024.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин епізодів невчасного подання нею декларацій, повністю визнала та просила застосувати до неї мінімальний штраф.
Прокурор Сироватко В.В. в судовому засіданні підтримав протоколи про адміністративне правопорушення, просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень за трьома протоколами та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколів про адміністративні правопорушення № № 47-01/68/25, № 47-01/69/25, № 47-01/67/25 від 02.06.2025, інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами справи в їх сукупності.
З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, її щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.
На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.Е. Константінова