Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 478/23/26 Провадження № 3/478/19/2026
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 січня 2026 року. Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Томашевський О.О., за участю: секретаря Шинкарюка М.О., розглянувши адміністративні матеріали, які 06.01.2026 року надійшли від Головного управління ДПС у Миколаївській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої по АДРЕСА_1 , працюючої директором ПП «ДАР ЛАНІВ», про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КУпАП,
В с т а н о в и в:
З протоколу про адміністративне правопорушення №792 від 22.12.2025 року вбачається, що при проведенні документальної планової виїзної перевірки ПП «ДАР ЛАНІВ» встановлено факт зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), а саме: дизельного палива у кількості 10 404,84 літрів у період з 08.02.2022 року по 30.06.2022 року за адресою місця реєстрації підприємства: АДРЕСА_2 , без наявності відповідної ліцензії, чим порушено вимоги ст. 28 Закону №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистиляторів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, про час та місце судового засідання була повідомлена належним чином, надала до суду пояснення у яких просила закрити провадження на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв`язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням вимог ст. 268 КУпАП, у відповідності до якої присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КУпАП, не є обов`язковою, вважаю за можливе розглянути дану справу за відсутності в судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, приходжу такого висновку.
За приписами ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності законом.
Статтею ст.280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
Відповідно до п. 7 ст. 7 Закону України від 02.03.2015 №222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності», ліцензуванню підлягають виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, і пальним, зберігання пального, яка ліцензується відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».
Згідно зі ст. 28 Закону України від 18.06.2024 №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», вбачається, зокрема, що зберігання пального здійснюється суб`єктами господарювання за наявності ліцензії на право зберігання пального або на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки. Суб`єкти господарювання отримують ліцензію на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки на кожне місце зберігання пального.
Частиною 1 статті 164 КУпАП передбачено відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов`язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, №792 від 22.12.2025 року, убачається, що при проведенні документальної планової виїзної перевірки ПП «ДАР ЛАНІВ» встановлено факт зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), а саме: дизельного палива у кількості 10 404,84 літрів у період з 08.02.2022 року по 30.06.2022 року за адресою місця реєстрації підприємства: вул. Першотравнева, буд.№84 с. Миколо-Гулак, Баштанський район, Миколаївська область, без наявності відповідної ліцензії, чим порушено вимоги ст. 28 Закону №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистиляторів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами.
З розділу 3.1.3 акту №18899/14-29-07-02/38462631 від 12.11.2025 року про результати документальної планової виїзної перевірки ПП «ДАР ЛАНІВ», між іншим, вбачається, що перевіркою встановлено факт здійснення зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), без відповідної ліцензії у період з 08.02.2022 року по 30.06.2022 року. Зазначений факт встановлено з огляду на наступне.
ПП «ДАР ЛАНІВ» отримало ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) №14210414202000039, термін дії з 07.02.2022 року по 07.02.2025 року з загальною місткістю резервуарів, що використовуються для зберігання пального 63 000 л. за адресою: вул. Першотравнева, буд.№84, с. Миколо-Гулак, Казанківський район, Миколаївська область (07.02.2022 року анульовано у зв`язку з несплатою чергового платежу за ліцензію).
22.06.2022 року ПП «ДАР ЛАНІВ» отримало ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) №14210414202200054, термін дії з 01.07.2022 по 07.02.2025 з загальною місткістю резервуарів, що використовуються для зберігання пального 63 000 л. за адресою: вул. Першотравнева, буд.№84, с. Миколо-Гулак, Казанківський район, Миколаївська область.
Перевіркою встановлено, що ПП «ДАР ЛАНІВ» у період з 08.02.2022 року по 30.06.2022 року здійснювало зберігання пального за адресою: вул. Першотравнева, буд.№84, с. Миколо-Гулак, Казанківський район, Миколаївська область, без наявної діючої ліцензії. Отже, з лімітно-забірних карток на відпуск пального ПП «ДАР ЛАНІВ», які надані на перевірку відпустило пального у кількості 10 404,84 л. з місця зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки): буд. 84, вул. Першотравнева, с. Миколо-Гулак, Казанківський район, Миколаївська область, без наявної діючої ліцензії, тому перевіркою ПП «ДАР ЛАНІВ» встановлено факт зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), а саме: дизельного палива у кількості 10 404,84 літрів у період з 08.02.2022 року по 30.06.2022 року за адресою місця зберігання пального: вул. Першотравнева, буд.№84, с. Миколо-Гулак, Казанківський район, Миколаївська область, без наявності відповідної ліцензії, чим порушено вимоги ст. 28 Закону України від 18 червня 2024 року №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистиляторів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями).
Таким чином, з викладеного випливає, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повністю доведена матеріалами справи про адміністративні правопорушення та підтверджена доказами, дослідженими суддею.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які відповідно до ст. 34, ст. 35 КУпАП пом`якшують, обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, суддею встановлено не було.
З урахуванням особи правопорушника, обставин справи про адміністративне правопорушення, усіх наведених вище фактів, суддя вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах мінімального розміру без конфіскації палива, відповідно до санкції ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Разом з тим, суддя також вважає, що в даному випадку таке стягнення, як штраф без конфіскації палива, буде достатнім та таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП суд стягує з правопорушниці ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 грн 60 коп.
Керуючись ст.ст.40-1, 276-280, 283-285 КУпАП, суддя
П о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП і накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн 60 (шістдесят) коп на користь держави.
Штраф має бути сплачений протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії постанови. В разі несплати штрафу в зазначений термін у добровільному порядку, постанову буде звернено до примусового виконання та стягнуто штраф у подвійному розмірі і витрати на облік правопорушень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду через Казанківський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.О. Томашевський