Єдиний державний реєстр судових рішень
____________________
Справа № 947/1057/26
Провадження № 2-а/947/42/26
УХВАЛА
про залишення позову без руху
21.01.2026 року
Суддя Київського районного суду м.Одеси Гниличенко М.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління патрульної поліції в Одеській області (65114, м.Одеса, вул.Ак.Корольова, 5) про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ВСТАНОВИВ:
08.01.2026 року ОСОБА_1 , через свого представника адвоката Істоміної К.В., звернулась до Київського районного суду м.Одеси з адміністративним позовом до Управління патрульної поліції в Одеській області про скасування постанови серії ЕНА № 6427917 від 29.12.2025 року про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.121-3 КУпАП та накладення штрафу в розмірі 1190 грн.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу адміністративну справу було розподілено судді Київського районного суду м. Одеси Гниличенко М.В.
Адміністративний позов ОСОБА_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.121-3 КУпАП, підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно з частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно п.2 ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Згідно ч.1 ст.168 КАС України, позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Вимоги до позовної заяви встановлені ст.ст. 160-161 КАС України. Під час вивчення матеріалів позовної заяви встановлено, що вона не відповідає зазначеним вимогам з огляду на наступне.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Як вбачається з адміністративного позову, позивачем зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України Управління патрульної поліції в Одеській області 40108740, однак вказаний ідентифікаційний код належить Головному управлінню Національної поліції в Одеській області (65080, м.Одеса, вул.Ак.Філатова 15-а), безпосередньо відповідач Управління патрульної поліції в Одеській області не має статусу юридичної особи та ідентифікаційного коду, оскільки є структурним утворенням Департаменту патрульної поліції, код ЄДРПОУ 40108646.. Крім того, позивачем не зазначено адреса електронної пошти сторін; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та відповідача по справі.
Відповідно до ч.3, 4, 5, 6 ст. 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Приймаючи до уваги, що відповідач Управління патрульної поліції в Одеській області є структурним підрозділом Департаменту патрульної поліції, тому не має статусу юридичної особи, суд зазначає, що у даному випадку належним відповідачем по справі є Департамент патрульної поліції.
При цьому, відповідно до ст. 48 КАС України, суд може замінити первісного відповідача належним відповідачем тільки за згодою позивача.
Таким чином, суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу що відповідач Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції є структурним утворенням Національної поліції України, яке не має статусу юридичної особи, і у даному випадку не є належним відповідачем по вказаній справі.
Відповідно ч. 1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.121-3 КУпАП, підлягає залишенню без руху та необхідно виправити вищевказані недоліки адміністративного позову наступним шляхом зазначити належного відповідача, його ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), вказати адреса електронної пошти сторін; повідомити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та відповідача по справі. У разі згоди на заміну неналежного відповідача належним відповідачем подати до суду відповідне клопотання, із зазначенням усіх відомостей про належного відповідача відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України.
Керуючись ст.ст.5,48,160-161,168-169,248,293 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління патрульної поліції в Одеській області (65114, м.Одеса, вул.Ак.Корольова, 5) про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити вищезазначені недоліки позову протягом п`яти днів з дня отримання цієї ухвали, роз`яснивши позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Гниличенко М. В.