Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/21112/24
У Х В А Л А
21 січня 2026 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Кисильової О.Й,
розглянувши у порядку письмового провадження звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), у якому просить:
- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення позивачу у довідці від 23.07.2024 № 1159/12/10806 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 для перерахунку пенсії, виданої на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі № 380/414/24, розміру надбавки за особливості проходження служби з 65% до 1% та премії з 140% до 10%;
- зобов`язати відповідача на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі № 380/414/24, скласти та подати до Головного управління ПФУ у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023, в якій на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 № 260, вказати розміри: надбавки за особливості проходження служби - 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії - 140% посадового окладу.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2024 у справі №380/21112/24 адміністративний позов задоволений частково.
Зобов`язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, зокрема, з урахуванням надбавки за особливості проходження служби та премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою "механік" у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнена на пенсію, відповідно до абзацу п`ятого пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008, у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
Представник ОСОБА_1 у порядку статті 382 КАС України подав заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення від 29.11.2024 у справі №380/21112/24, у якій просить зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_3 подати звіт про виконання рішення від 29.11.2024 у справі № 380/21112/24.
Згідно з витягом з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 07.04.2025 заява передана судді Кисильовій О.Й.
Ухвалою від 10.04.2025 заява про встановлення судового контролю за виконанням рішенням від 29.11.2024 у справі № 380/21112/24 прийнята до розгляду.
Зобов`язано ІНФОРМАЦІЯ_2 протягом п`яти робочих днів із дня отримання ухвали надати суду належним чином завірені копії документів на підтвердження виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2024 у справі № 380/21112/24, або докази, які слугували підставою для його невиконання.
На виконання рішення від 29.11.2024 у справі № 380/21112/24 ІНФОРМАЦІЯ_4 оформив довідку від 21.01.2025 № 1159/12/1179 про грошове забезпечення станом на 2023 рік та розрахував посадовий оклад та оклад за військовим званням з прожиткового мінімуму на 2023 рік (2 684 грн).
При цьому, при визначенні інших складових грошового забезпечення до розрахунку відповідач не застосував вказаний у довідці від 21.01.2025 № 1159/12/1179 розмір посадового окладу та окладу за військовим званням, а провів обрахунок таких складових, виходячи з розміру 1 762,00 грн.
На виконання вимог ухвали суду від 10.04.2025 ІНФОРМАЦІЯ_3 видав оновлену довідку від 30.04.2025 № 1159/12/8257 про грошове забезпечення станом на 2023 рік із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, з урахуванням надбавки за особливості проходження служби та премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2023 року за відповідною посадою, а саме:
- посадовий оклад - 4030,00 грн;
- оклад за військовим званням - 910,00 грн;
- надбавка за вислугу років (45%) 2 223,00 грн;
- надбавка за особливості проходження служби (у середніх розмірах, що фактично виплачується за відповідною посадою) 3 053,70 грн;
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) 403,00 грн;
- надбавка за кваліфікацію (3%) 120,90 грн;
- премія (у середніх розмірах, що фактично виплачується за відповідною посадою) 7 128, 00 грн.
Всього: 17 868, 60 грн.
При вирішенні питання про встановлення судового контролю за виконанням рішенням суду, суд керується таким.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб`єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3821 КАС України суд розглядає заяву про зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення (крім заяви, передбаченої частиною п`ятою статті 382 цього Кодексу) протягом десяти днів з дня її надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням заявника - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду. За наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За змістом ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Суд зазначає, що судовий контроль - це спеціальний вид провадження в адміністративному судочинстві, відмінний від позовного, що має спеціальну мету та полягає не у вирішенні нового публічно-правового спору, а у перевірці всіх обставин, що перешкоджають виконанню такої постанови суду та відновленню порушених прав особи-позивача.
Отже, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється з метою реалізації завдань адміністративного судочинства.
Аналіз зазначених положень дає підстави для висновку про те, що встановлення судового контролю за виконанням судових рішень є заходом превентивного впливу на відповідача у справі з метою своєчасного виконання своїх зобов`язань у межах відповідної справи.
Така ж правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 06.12.2019 у справі № 812/333/17 (адміністративне провадження № К/9901/12313/19).
Відповідно до ч. 3 ст. 129-1 Конституції України контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Крім цього, у рішенні від 30.06.2009 у справі № 16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб`єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз. 1 пп. 3.2 п. 3, абз. 2 п. 4 мотивувальної частини).
Суд зауважує, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 29.11.2024 у справі № 380/21112/24 зобов`язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, зокрема, з урахуванням надбавки за особливості проходження служби та премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою "механік" у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнена на пенсію, відповідно до абзацу п`ятого пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008, у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
30.04.2025 ІНФОРМАЦІЯ_3 видав оновлену довідку № 1159/12/8257 про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 із зазначенням відомостей про такі розміри грошового забезпечення, а саме:
- посадовий оклад - 4030,00 грн;
- оклад за військовим званням - 910,00 грн;
- надбавка за вислугу років (45%) 2 223,00 грн;
- надбавка за особливості проходження служби (у середніх розмірах, що фактично виплачується за відповідною посадою) 3 053,70 грн;
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) 403,00 грн;
- надбавка за кваліфікацію (3%) 120,90 грн;
- премія (у середніх розмірах, що фактично виплачується за відповідною посадою) 7 128, 00 грн. Всього: 17 868, 60 грн.
За наведених обставин, суд дійшов висновку про виконання відповідачем рішення суду від 29.11.2024, відтак відсутні підстави для встановлення судового контролю за його виконанням.
Керуючись ст. ст. 243, 248, 256, 293-295, 382, 3823 КАС України, суд
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні заяви про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 29.11.2024 у справі № 380/21112/24.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею.
Суддя Кисильова О.Й.