Єдиний державний реєстр судових рішень
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" січня 2026 р. справа № 300/8389/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС БУД", від імені якого діє адвокат Гуменюк Богдан Степанович, до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування рішень,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС БУД", від імені якого діє адвокат Гуменюк Богдан Степанович, звернулося в суд із позовною заявою до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.10.2025 за №027848/2408 та №027850/2408.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що за результатами планової виїзної документальної перевірки правильності справляння податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, військового збору ТОВ "ВІ ЕС БУД", контролюючим органом 26.09.2025 складено акт №20516/09-19-24-08/40674477 та прийнято податкове повідомлення рішення №027848/2408 від 30.10.2025, яким Товариству визначено суму грошового зобов`язання по ПДФО на загальну суму в розмірі 187 108,01 грн., в т.ч. податкове зобов`язання 0 грн., штрафна (фінансова) санкція в розмірі 102 243,8 грн. та пеня 84 864,21 грн. та податкове повідомлення рішення №027850/2408 від 30.10.2025, яким визначено суму грошового зобов`язання по військовому збору в розмірі 31 945,88 грн., в т.ч. податкове зобов`язання 0 грн., штрафна (фінансова) санкція в розмірі 20 357,92 грн. та пеня 11 587,96 грн. Товариство вважає, що прийняття двох податкових повідомлень рішень за одним платежем суперечить нормам чинного законодавства виходячи з того, що відповідно до абз. 2 п. 58.2 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом. У цій же справі по податку з доходів фізичних осіб винесено два податкові повідомлення рішення: №027847/2408 від 30.10.2025 та оскаржуване податкове повідомлення №027848/2408 від 30.10.2025. Аналогічно по військовому збору винесено два податкові повідомлення рішення: №027849/2408 від 30.10.2025 та оскаржуване податкове повідомлення рішення №027850/2408 від 30.10.2025. В порушення вимог п.109.1 ст.109 Податкового кодексу України контролюючий орган не довів обставини, які свідчать, що Товариство удавано, цілеспрямовано створило умови, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання або неналежне виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Позивач вважає, що застосування до нього фінансових санкцій в розмірі 219 053,89 грн. накладає надзвичайне обтяження та порушує справедливий баланс. Отже, податкові повідомлення-рішення від 30.10.2025 за №027848/2408 та №027850/2408 є протиправним та такими, що винесені з порушенням норм чинного законодавства України, а тому підлягають скасуванню.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.11.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач скорився правом подання відзиву на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнав. Свою позицію обґрунтовує тим, що документальною плановою виїзною перевіркою позивача встановлено несвоєчасну сплату ним до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 874069,84 грн., заборгованість в сумі 661738,08 грн. та відповідно нараховано 84864,21 грн. пені за несвоєчасну сплату 386935,19 грн. податку на доходи фізичних осіб. Окрім цього встановлено, що Товариством недотримано терміну своєчасної сплати до бюджету військового збору в сумі 101009,70 грн., встановлено заборгованість в сумі 57593,21 грн. та відповідно нараховано 11587,96 грн. пені за несвоєчасну сплату 76401,66 грн. військового збору. Порушення щодо несвоєчасної та не в повному обсязі сплати зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору позивач не заперечує, однак вважає, що контролюючим органом порушено вимоги абз.2 п.58.2 ст.58 Податкового кодексу України. При цьому платник не обґрунтував яким чином неналежні, на його думку, оформлення спірних у цій справі податкових повідомлень-рішень вплинули на його права та обов`язки. Враховуючи наведене, штрафна санкція та пеня згідно з податковими повідомленнями-рішеннями визначені правомірно (а.с.55-61).
У відповіді на відзив позивач вказав, що у відзиві відповідач так і не зазначив чому в порушення вимог абз. 2 п. 58.2 ст. 58 Податкового кодексу України, пункту 5 Розділу ІІ Порядку №1204 відповідачем прийнято по два податкові повідомлення рішення по податку з доходів фізичних осіб та військового збору. Відповідачем не враховано вимоги п. 69.37 Підрозділу 10 Інші перехідні положення Податкового кодексу України, яким передбачено, що тимчасово, на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану, у разі сплати платником податків протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення, суми податкового зобов`язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 1 серпня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного стану на території України , введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, штрафні (фінансові) санкції (штрафи), нараховані на суму такого податкового зобов`язання, вважаються скасованими, а пеня не нараховується. В той же час в порушення вимог п. 69.37 Підрозділу 10 Інші перехідні положення Податкового кодексу України відповідачем не скасовано штрафні санкції по ПДФО (а.с.111-112).
У додаткових поясненнях позивач вказав, що згідно з платіжної інструкції від 12.12.2025 №1642 позивачем повністю сплачено суму грошового зобов`язання по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 661 738 грн. Згідно з платіжної інструкції від 12.12.2025 №1641 позивачем також повністю сплачено суму грошового зобов`язання по військовому збору в розмірі 57 593,21 грн. ТОВ "ВІ ЕС БУД" 15.12.2025 звернулося до відповідача із заявою №98, в якій в зв`язку із сплатою зазначених вище податкових зобов`язань просило скасувати штрафні санкцій по ПДФО в розмірі 267 678,32 грн., пеню по ПДФО в розмірі 84 864,21 грн., штрафні санкції по військовому збору в розмірі 34 756,22 грн., пеню по військовому збору в розмірі 11 587,96 грн. Однак, згідно відповіді відповідача від 22.12.2025 заяву Товариства задоволено частково, списано штрафні санкції нараховані відповідно до податкового повідомлення - рішення №027847/2408 від 30.10.2025 в сумі 165 434,52 грн. та списано штрафні санкції нараховані відповідно до податкового повідомлення рішення №027849/2408 від 30.10.2025 в сумі 14 398,30 грн. Однак, відповідачем не списано штрафні санкції по ПДФО на загальну суму 187 108,01 грн в т.ч. штрафна (фінансова) санкція в - 102 243,8 грн. та пеня 84 864,21 грн. нараховані згідно з податковим повідомленням рішенням №027848/2408 від 30.10.2025. Крім того відповідачем не списано штрафні санкції по військовому збору в розмірі 31 945,88 грн. в т.ч. штрафна (фінансова) санкція в - 20 357,92 грн. та пеня 11 587,96 грн., нараховані згідно з податковим повідомленням рішення №027850/2408 від 30.10.2025 (а.с.111-112).
Суд, дослідивши письмові докази, письмові пояснення викладені у заявах по суті справи, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС БУД" 21.07.2016 пройшло процедуру державної реєстрації, перебуває на обліку в органі податкової служби (а.с.18).
Головним управлінням Державної податкової служби в Івано-Франківській області проведено планову виїзну документальну перевірку правильності справляння податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, військового збору Товариством з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС БУД".
За результатам перевірки контролюючим органом 26.09.2025 складено акт №20516/09-19-24-08/40674477, відповідно до висновків якого встановлено порушення:
1) пп.168.1.2, пп.168.1.5 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України несвоєчасну сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 874069,84 грн., встановлено заборгованість в сумі 661738,08 грн. та відповідно до пп.129.1.4 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України встановлено заборгованість в сумі 661738,08 грн., перевіркою нараховано 84864,21 грн. пені за несвоєчасну сплату 386935,19 грн. податку на доходи фізичних осіб в бюджет.
2) пп.1.6 п.16 прим.1 підрозділу 10 розділу ХХ, пп.168.1.2, пп.168.1.5 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України не дотримано терміну своєчасної сплати в бюджет військового збору в сумі 101009,7 грн. і встановлено заборгованість в сумі 57593,21 грн. та відповідно до пп.129.1.4 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України перевіркою нараховано 11587,96 грн. пені за несвоєчасну сплату 76401,66 грн. військового збору в бюджет (а.с.18-39).
Відповідачем 30.10.2025 винесено податкові повідомлення-рішення:
- № 027847/2408, яким визначено грошове зобов`язання по ПДФО в розмірі 827 172,60 грн., в т.ч. податкове зобов`язання - 661 738,08 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 165 434,52 грн.;
- №027848/2408, яким визначено суму грошового зобов`язання по ПДФО в розмірі 187 108,01 грн., в т.ч. штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 102 243,8 грн. та пеню 84 864,21 грн.;
- №027849/2408, яким визначено грошове зобов`язання по військовому збору в розмірі 71 991,51 грн., в т.ч. податкове зобов`язання - 57 593,21 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 14 398,30 грн.;
- №027850/2408, яким визначено суму грошового зобов`язання по військовому збору на загальну суму в розмірі 31 945,88 грн., в т.ч. штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 20 357,92 грн. та пеню 11 587,96 грн. (а.с.41-47).
Вважаючи податкові повідомлення-рішення №027848/2408 та №027850/2408 від 30.10.2025 протиправними, позивач звернувся з позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає таке.
Правовідносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначають вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України.
Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Як уже зазначалося вище, за результатом проведеної документальної планової виїзної перевірки за порушення правил сплати (перерахування) грошових зобов`язань, Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС БУД" притягнуто до відповідальності.
Спірним питанням у цій справі є визначення правомірності застосування оспорюваними податковими повідомленнями-рішеннями штрафу та пені за несвоєчасно сплачене ПДФО та військового збору.
У позовній заяві позивач не наводив пояснення щодо причин не сплати зобов`язань, виникнення та накопичення податкового боргу, його доводи по суті стосуються порушення процедури винесення податкових повідомлень-рішень, відсутність вини, умислу ухилення від сплати, як обов`язкової умови для застосування санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, наразі позивачем повністю сплачено суму грошового зобов`язання по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 661 738,08 грн. та суму грошового зобов`язання по військовому збору в розмірі 57 593,21 грн. (а.с.113-114).
У зв`язку із сплатою зазначених вище податкових зобов`язань ТОВ "ВІ ЕС БУД" 15.12.2025 звернулося до відповідача із заявою про скасування штрафних санкцій по ПДФО в розмірі 267 678,32 грн., пені по ПДФО в розмірі 84 864,21 грн., штрафних санкцій по військовому збору в розмірі 34 756,22 грн., пені по військовому збору в розмірі 11 587,96 грн. (а.с.119).
Згідно з відповіді Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 22.12.2025 №18138/6/09-19-24-08-06 заяву Товариства задоволено частково, списано штрафні санкції нараховані відповідно до податкового повідомлення - рішення №027847/2408 від 30.10.2025 в сумі 165 434,52 грн. та штрафні санкції нараховані відповідно до податкового повідомлення рішення №027849/2408 від 30.10.2025 в сумі 14 398,30 грн. (а.с.121).
Штрафні санкції та пеня визначені згідно зі спірними в цій справі податковими повідомленнями-рішеннями контролюючим органом не скасовані.
За визначенням підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов`язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов`язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
За змістом підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За приписами пункту 31.1 статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
В силу вимог пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України, податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту 36.3 статті 36 Податкового кодексу України податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк (п.38.12 ст.38 Податкового кодексу України).
Положеннями п. 54.5 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов`язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов`язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України закріплено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Як уже зазначено, предметом позову у даній справі є, зокрема, вимога щодо неправомірності нарахування відповідачем штрафних санкцій в розмірі 102243,80 грн., пені в розмірі 84864,21 грн. згідно з податковим повідомленням-рішенням від 30.10.2025 №027848/2408, та штрафних санкцій в розмірі 20357,92 грн., пені в розмірі 11587,96 грн. згідно з податковим повідомленням-рішенням від 30.10.2025 №027850/2408.
В силу вимог підпункту 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, тимчасово, на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, у разі сплати платником податків протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення, суми податкового зобов`язання, нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 1 серпня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, штрафні (фінансові) санкції (штрафи), нараховані на суму такого податкового зобов`язання, вважаються скасованими, а пеня не нараховується.
Сума грошового зобов`язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні, вважається неузгодженою до моменту повної сплати податкового зобов`язання, визначеного в такому податковому повідомленні-рішенні, але не пізніше ніж протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання платником податків такого податкового повідомлення-рішення.
Сума податкового зобов`язання, сплаченого у порядку, передбаченому цим підпунктом, не підлягає оскарженню.
Норми статей 56 та 57 цього Кодексу застосовуються з урахуванням строків, визначених цим підпунктом.
Отже, вищевказана норма передбачає звільнення платників податків від відповідальності у вигляді штрафних санкцій та пені у разі сплати ними визначеного контролюючим органом податкового зобов`язання протягом 30 календарних днів після отримання податкового повідомлення-рішення. Таке податкове повідомлення-рішення, у свою чергу, має бути прийнято за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 1 серпня 2023 року та завершені до дня припинення або скасування воєнного стану на території України.
Матеріали справи свідчать, що планову виїзну документальну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС БУД" проведено з 08.09.2025 по 19.09.2025, тобто після 01 серпня 2023 року та до дня припинення або скасування воєнного стану на території України.
На підставі акту перевірки від 26.09.2025 №20516/09-19-24-08/40674477, контролюючим органом прийнято податкові повідомлення-рішення №027847/2408, №027848/2408, №027849/2408, №027850/2408.
По податкових повідомленнях-рішення №027847/2408, №027849/2408 контролюючим органом з врахуванням вимог підпункту 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України скасовано застосовані штрафні санкції та нараховану пеню.
Водночас штрафні санкції та пеня по спірних у цій справі податкових повідомленнях-рішення контролюючи органом не скасовано.
Слід звернути увагу на те, що відповідач не заперечив, той факт, що отримавши податкові повідомлення-рішення, Товариством було сплачено основні зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, у межах передбаченого строку впродовж 30 календарних днів, що підтверджується платіжними інструкціями від 12.12.2025 №1641 та №1642 на суму 57593,21 грн. та 661738,08 грн. відповідно.
Отже, позивачем дотримано умови підпункту 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.
Враховуючи вищевказане, суд вважає, що сплата позивачем податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб, а також військового збору, визначених податковими повідомленням-рішенням №027847/2408, №027849/2408 від 30.10.2025, свідчить про наявність передумов для застосування підпункту 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України, та відповідно, необхідність скасування штрафних санкцій та пені, визначених згідно з податковими повідомленнями-рішеннями №027848/2408, №027850/2408 від 30.10.2025.
При цьому суд зауважує про можливість застосування підпункту 69.37 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України в даному випадку, оскільки спірні в цій справі податкові повідомлення-рішення стосуються виключно застосування штрафних санкцій та пені і жодних заперечень щодо основних зобов`язань позивачем не зазначалося.
Інші аргументи та заперечення сторін не спростовують вище встановленого судом та не мають визначального значення для вирішення спору по суті.
Посилання позивача на порушення податковим органом правових норм при складанні податкових повідомлень-рішень судом окремо не оцінювалися, оскільки вони не є вагомими в розрізі обґрунтувань та підстав для скасування спірних податкових повідомлень-рішень.
До того ж, суд враховує загальні підходи до оцінки недоліків форми рішення сформульовані Верховним Судом у постановах від 19.05.2020 у справі № 820/2300/18, від 30.04.2020 у справі № 810/384/16, від 17.03.2020 у справі № 808/4140/15, від 25.01.2019 у справі № 812/1112/16, від 23.11.2023 у справі № 815/3358/15, але не виключно, в яких Верховний Суд звертає увагу, що окремі дефекти форми рішення контролюючого органу не повинні сприйматися як безумовні підстави для висновку щодо протиправності спірного рішення і, як наслідок, про його скасування. Якщо спірне рішення прийняте контролюючим органом у межах своєї компетенції та з його змісту можна чітко встановити зміст цього рішення (зокрема, порушення законодавства, за які застосовуються відповідні санкції, та розмір останніх), таке рішення може бути визнане судом правомірним навіть у разі, коли не дотримано окремих елементів.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
З`ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а отже підлягають задоволенню.
Відповідно до частин першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України позивачу слід відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у розмірі 2628,65 грн.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 30.10.2025 №027848/2408, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС БУД" визначено суму грошового зобов`язання по ПДФО в розмірі 187 108,01 грн., в т.ч. штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 102 243,8 грн. та пеню 84 864,21 грн.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 30.10.2025 №027850/2408, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС БУД" визначено суму грошового зобов`язання по військовому збору в розмірі 31 945,88 грн., в т.ч. штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 20 357,92 грн. та пеню 11 587,96 грн.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕС БУД" (код ЄДРПОУ 40674477, вул.Шевченка, 5Б, смт.Богородчани, Івано-Франківська область) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 43968084, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в розмірі 2628 (дві тисячі шістсот двадцять вісім) грн. 65 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.