Ухвала суду № 133424243, 19.01.2026, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.01.2026
Номер справи
300/5107/25
Номер документу
133424243
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про закриття провадження в частині позовних вимог

"19" січня 2026 р. Справа №300/5107/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження питання про закриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , Оперативного командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", Оперативно-тактичного об`єднання Сухопутних військ ЗСУ 18 армійський корпус, про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання до вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, також позивач, ОСОБА_1 ) звернувся в суд з позовною заявою до Військової частини НОМЕР_1 (надалі, також відповідач 1, ВЧ НОМЕР_1 ) в якій просив:

- визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 , щодо розгляду рапорту ОСОБА_1 , поданого 30.05.2025 про звільнення з військової служби на підставі підпункту "г" пункту 3 частини 5 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу";

- зобов`язати Військову частину НОМЕР_1 розглянути по суті та надати відповідь на рапорт ОСОБА_1 шляхом накладення резолюції відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України, що затверджений наказом Міністерства оборони України від 06.08.2024 №531.

Підставою звернення до суду слугувала протиправна, на переконання позивача, бездіяльність Військової частини НОМЕР_1 , щодо розгляду його рапорту про звільнення з військової служби на підставі підпункту "г" пункту 3 частини 5 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу".

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.07.2025 відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), згідно із правилами, встановленими статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також КАС України) (а.с.18-19).

Надалі, 22.08.2025 адвокат Жорняк Марина Олександрівна (надалі, також представник позивача) направила через підсистему "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи клопотання про збільшення розміру позовних вимог та залучення в якості другого відповідача Оперативне командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (а.с.26-76).

Івано-Франківський окружний адміністративний суд ухвалою від 27.08.2025 постановив прийняти заяву ОСОБА_1 про збільшення позовних вимог до розгляду, клопотання представника позивача про залучення другого відповідача в адміністративній справі №300/5107/25 задовольнити, залучити Оперативне командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (надалі, також відповідач 2, ОК " ІНФОРМАЦІЯ_1 ") до участі в справі №300/5107/25 в якості другого відповідача (а.с.128-141).

Пунктом 3 вищезазначеної ухвали суду постановлено: здійснювати розгляд адміністративної справи №300/5107/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , Оперативного командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 " із врахуванням таких позовних вимог:

- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо розгляду рапорту ОСОБА_1 , поданого 30 травня 2025 року про звільнення з військової служби на підставі підпункту "г" пункту 3 частини 5 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок та військову службу";

- зобов`язати військову частину НОМЕР_1 розглянути по суті та надати відповідь на рапорт ОСОБА_1 шляхом накладення резолюції відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України, що затверджений наказом Міністерства оборони України від 06.08.2024 №531;

- зобов`язати Оперативне командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 " прийняти рішення про звільнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі його рапорту про звільнення у зв`язку з необхідністю здійснення догляду за одним із своїх батьків з числа осіб з інвалідністю (якщо військовослужбовець не висловив бажання продовжувати військову службу), інваліда І групи, підгрупи Б батька ОСОБА_2 (абзац 12 пункту 3 частини 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу");

- зобов`язати військову частину НОМЕР_1 звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі підпункту "г" пункту 3 частини п`ятої статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок та військову службу", а саме: у зв`язку з необхідністю здійснення догляду за одним із своїх батьків з числа осіб з інвалідністю (якщо військовослужбовець не висловив бажання продовжувати військову службу), інваліда І групи, підгрупи Б батька ОСОБА_2 (абзац 12 пункту 3 частини 12 статті 26 ЗУ "Про військовий обов`язок і військову службу").

Відповідач 2 скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов через підсистему "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи 24.09.2025, та зареєстрований у суді 25.09.2025 (а.с.150-157).

До коментованого відзиву, відповідач 2 долучив Лист Військової частини НОМЕР_2 від 01.09.2025 №501/26/302 про результати розгляду рапорту ОСОБА_1 від 24.06.2025 (а.с.155).

Надалі, представник позивача, 29.09.2025 через підсистему "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи суду надіслала до суду клопотання про залучення у справу №300/5107/25, в якості співвідповідача оперативно-тактичне об`єднання Сухопутних військ ЗСУ - 18 армійський корпус (а.с.165-170).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.10.2025 клопотання представника позивача про залучення співвідповідача в адміністративній справі №300/5107/25 задоволено, залучено Оперативно-тактичне об`єднання Сухопутних військ ЗСУ 18 армійський корпус (надалі, також відповідач 3, армійський корпус 18) до участі у справі №300/5107/25 в якості співвідповідача, розгляд адміністративної справи розпочато спочатку (а.с.189-190).

Беручи до уваги наявні у справі, станом на момент постановлення даної ухвали суду, матеріали, враховуючи зміст та предмет спірних правовідносин, суд виходить із наступних підстав і мотивів.

Загальні права та обов`язки військовослужбовців Збройних Сил України і їх взаємовідносини, обов`язки основних посадових осіб бригади (полку, корабля 1 і 2 рангу, окремого батальйону) та її підрозділів, правила внутрішнього порядку у військовій частині та її підрозділах, визначає Статут внутрішньої служби Збройних Сил України, затверджений Законом України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" від 24.03.1999 №548-XIV (надалі, також Статут).

Приписами статті 12 Статуту встановлено, що про все, що сталося з військовослужбовцем і стосується виконання ним службових обов`язків, та про зроблені йому зауваження військовослужбовець зобов`язаний доповідати своєму безпосередньому начальникові, крім тих обставин, щодо надання яких є пряма заборона у законі (таємниця сповіді, лікарська таємниця, професійна таємниця захисника, таємниця нарадчої кімнати тощо).

За змістом статті 14 Статуту із службових та особистих питань військовослужбовець повинен звертатися до свого безпосереднього начальника, а якщо він не може їх вирішити - до наступного прямого начальника.

Відповідно до пункту 2.1.6 Інструкції з діловодства у Збройних Силах України, затвердженої наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 31.01.2024 №40 (надалі, також Інструкція №40), рапорт (заява) це письмове звернення військовослужбовця (працівника) до вищої посадової особи з проханням (надання відпустки, матеріальної допомоги, поліпшення житлових умов, переведення, звільнення тощо) чи пояснення особистого характеру.

Кожен військовослужбовець має право, щоб його звернення було розглянуто в межах розумних термінів, а відтак має бути належний доказ отриманням військовою частиною такого рапорту/заяви військовослужбовця чи його представника (в порядку звернення громадян), який може бути направлений рекомендованим листом із повідомленням про вручення та описом вкладення на адресу військової частини.

Згідно з підпунктом 2 пункту 225 "Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України", затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 за №1153/2008 (надалі по тексту також Положення №1153/2008) звільнення військовослужбовців із військової служби здійснюється під час дії особливого періоду (з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації) - на підставах, передбачених частиною третьою, пунктом 2 частини четвертої, пунктом 3 частини п`ятої та пунктом 3 частини шостої статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" у військових званнях до підполковника (капітана 2 рангу) включно за всіма підставами - командирами корпусів та командувачами військ оперативних командувань і посадовими особами, які відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України прирівняні до них.

Пунктом 233 Положення №1153/2008 передбачено, що військовослужбовці, які бажають звільнитися з військової служби, подають по команді рапорти та документи, які підтверджують підстави звільнення. У рапортах зазначаються: підстави звільнення з військової служби; думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю; районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця.

За змістом абзацу 4 пункту 241 Положення №1153/2008 накази про звільнення військовослужбовців з військової служби оголошуються командирами (начальниками) військових частин.

Відповідно до частини 1 статті 6 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України право командира - віддавати накази і розпорядження, а обов`язок підлеглого - їх виконувати, крім випадку віддання явно злочинного наказу чи розпорядження. Наказ має бути виконаний сумлінно, точно та у встановлений строк.

Командири, посади яких у цьому Статуті не визначені, користуються дисциплінарною владою стосовно підлеглих військовослужбовців згідно з військовим званням, передбаченим їх посадою: а) молодший сержант (старшина 2 статті), сержант (старшина 1 статті) - владою командира відділення; б) старший сержант (головний старшина) - владою головного сержанта взводу; в) перший сержант (головний корабельний старшина), штаб-сержант (штаб-старшина), майстер-сержант (майстер-старшина), старший майстер-сержант (старший майстер-старшина), головний майстер-сержант (головний майстер-старшина) - владою головного сержанта роти; г) молодший лейтенант, лейтенант, старший лейтенант - владою командира взводу (групи); ґ) капітан (капітан-лейтенант) - владою командира роти (корабля 4 рангу); д) майор, підполковник (капітан 3 рангу, капітан 2 рангу) - владою командира батальйону (корабля 3 рангу); е) полковник, бригадний генерал, генерал-майор (капітан 1 рангу, коммодор, контр-адмірал) - владою командира бригади (полку, корабля 1 рангу); є) генерал-лейтенант (віце-адмірал) - владою командира корпусу; ж) генерал (адмірал) - владою командувача військ оперативного командування Збройних Сил України (стаття 8 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України).

Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28.12.2016 за №735 (надалі, також Інструкція №735) визначений порядок розгляду, реєстрації, приймання, узагальнення та аналізу звернень військовослужбовців, членів їх сімей, працівників Збройних Сил України, а також інших громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які законно перебувають на території України, у структурних підрозділах апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, інших органів військового управління, з`єднаннях, військових частинах, військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, установах та організаціях Збройних Сил України, а також визначає порядок контролю за його дотриманням.

Відповідно статті 117 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, пропозиція, заява чи скарга вважаються вирішеними, якщо розглянуто всі порушені в них питання, вжито необхідних заходів або надано вичерпні відповіді.

Пунктом 6 розділу ІІІ ''Розгляд звернень громадян'' Інструкції №735 також передбачено те, що звернення вважається вирішеним, якщо розглянуто всі поставлені в ньому питання, прийнято обґрунтоване рішення та вжито потрібних заходів щодо його виконання і заявника повідомлено про результати розгляду звернення і прийняте рішення.

Отже, розглянутим вважається рапорт, по якому прийнято рішення та це рішення чи відповідь доведена до військовослужбовця належним чином. Відповідь на рапорт має містити рішення з посиланням на акти законодавства та роз`ясненням порядку оскарження.

Відповідно до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року №548-XIV, Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008, з метою впорядкування та належної організації роботи з рапортами військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту наказом Міністерства оборони України від 06.08.2024 за №531 затверджено Порядок організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України (надалі, також Порядок №531).

За змістом пункту 1 Розділу І Порядок №531, це Порядок визначає механізм оформлення, подання, реєстрації, розгляду, прийняття та повідомлення рішення за результатами розгляду рапортів військовослужбовців у Міністерстві оборони України (надалі, також - Міноборони), Збройних Силах України (надалі, також - Збройні Сили) та Державній спеціальній службі транспорту.

Згідно з приписами пункту 1 розділу ІІ Порядку №531 рапорти подаються в усній та письмовій (паперовій або електронній) формах. Військовослужбовець має право усно рапортувати за допомогою технічних засобів комунікації.

Пунктом 1 розділу ІІІ Порядку №531 передбачено, що у паперовому рапорті військовослужбовець вказує: найменування посади командира (начальника), якому адресується рапорт; заголовок "Рапорт"; суть порушеного питання; перелік доданих до рапорту документів або їх копій (за потреби); найменування займаної посади; військове звання, власне ім`я та прізвище; дату; особистий підпис.

Приписами пункту 2 розділу ІІІ Порядку №531 регламентовано, що командири (начальники) надають відповідь на паперовий рапорт військовослужбовця шляхом накладення резолюції.

Резолюція повинна містити відомості, визначені у додатку 1 до цього Порядку.

Про цьому, суд зазначає, що вимоги до оформлення резолюції (рішення) до рапорту військовослужбовця встановлені Додатком 1 до Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України:

- ПОГОДЖЕНО або НЕ ПОГОДЖЕНО (зазначається правова підстава та обґрунтування);

- посада безпосереднього командира (начальника);

- військове звання підпис Ім`я ПРІЗВИЩЕ;

- (для рапорту, поданого в паперовій формі).

Приписами пункту 3 Розділу ІІІ Порядку №531 передбачено, що непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті рапорту. Особливості розгляду рапортів, поданих в електронній формі, врегульовано розділом IV цього Порядку. Відмова у задоволенні рапорту має бути вмотивованою.

Згідно з пунктами 8 та 9 розділу ІІІ Порядку №531 початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства. Часом подання паперового рапорту є дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру (начальнику) військовослужбовця, а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром (начальником) - дата передачі рапорту прямому командиру (начальнику), з урахуванням вимог пункту 1 цього розділу. У разі направлення рапорту засобами поштового зв`язку часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами (начальниками) здійснюється: 1) невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов`язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров`я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин; 2) у строк не більше 14 днів із дня подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які не відносяться до питань, визначених підпунктом 1 цього пункту.

Таким чином, прямі командири (начальники) здійснюють розгляд паперового рапорту військовослужбовця у встановлений Порядком №531 строк та надають відповідь на паперовий рапорт військовослужбовця шляхом накладення резолюції, яка повинна містити відомості, визначені у додатку 1 до цього Порядку, при цьому відмова у задоволенні рапорту повинна бути вмотивованою.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 30.05.2025 звернувся до командира 108 запасної роти ВЧ НОМЕР_1 із рапортом, в якому просив клопотати перед вищим командуванням про звільнення офіцера резерву 108 запасної роти ВЧ НОМЕР_1 ОСОБА_1 з військової служби на підставі підпункту "г" пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок та військову службу", з наступними змінами, а саме: у зв`язку з необхідністю здійснення догляду за одним із своїх батьків з числа осіб з інвалідністю (якщо військовослужбовець не висловив бажання продовжувати військову службу), інваліда І групи, підгрупи Б батька ОСОБА_2 (абзац 12 пункту 3 частини 12 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок та військову службу") (а.с.183-184).

Коментований рапорт зареєстровано в ВЧ НОМЕР_1 - 30.05.2025 за №435-2485, про що свідчить відмітка в правому нижньому куті першої сторінки такого рапорту (а.с.183).

Також, на вищезазначеному рапорті, міститься резолюція "має право на звільнення", підпис, прізвище та ініціали (а.с.183).

Згідно з листом ВЧ НОМЕР_1 від 25.06.2025 №15290 адресований адвокату Зібаровській Наталії Олександрівні, в результаті розгляду адвокатського запиту №26052502/02 від 13.06.2025, який надійшов до військової частини електронними засобами СЕДО 21.06.2025, щодо надання інформації про розгляд рапорту старшого лейтенанта ОСОБА_1 , адвокату повідомлено, що такий рапорт в межах повноважень розглянуто. Вищезазначений рапорт з додатками погоджений командиром ВЧ НОМЕР_1 та відправлений поштою на адресу оперативного командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 ". Інформація щодо розгляду рапорту ОСОБА_1 у військовій частині відсутня (а.с.31).

ОСОБА_1 18.07.2025 звернувся до суду з позовною заявою до Військової частини НОМЕР_1 , в якій серед іншого просив:

- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо розгляду рапорту ОСОБА_1 , поданого 30 травня 2025 року про звільнення з військової служби на підставі підпункту "г" пункту 3 частини 5 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок та військову службу";

- зобов`язати військову частину НОМЕР_1 розглянути по суті та надати відповідь на рапорт ОСОБА_1 шляхом накладення резолюції відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України, що затверджений наказом Міністерства оборони України від 06.08.2024 №531

Надалі, Військовою частиною НОМЕР_2 (оперативне командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 ") направлено ОСОБА_1 , лист від 01.09.2025 №501/26/302, яким повідомило що розглянувши подання та додані документи стосовно рапорту військовослужбовця запасової роти ВЧ НОМЕР_1 старшого лейтенанта ОСОБА_1 від 24.06.2025 про звільнення з військової служби за підпунктом "г" пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок та військову службу" у зв`язку з необхідністю здійснювати догляд за батьком ОСОБА_2 , особою з інвалідністю І групи, таке подання не підлягає задоволенню. Відмова мотивована тим, що фак постійно перебування за кордоном (громадянство Німеччини), не звільняє брата військовослужбовця ОСОБА_3 , від виконання сімейних обов`язків та не може бути підставою для перекладання обов`язку догляду виключно на одного з дітей (а.с.155).

За таких обставин суд доходить висновку, що відповідач 1 фактично реалізував усі дії, на виконання яких спрямовані позовні вимоги щодо розгляду по суті та надання відповіді на рапорт ОСОБА_1 , а отже, у цій частині позовних вимог відсутня як протиправна бездіяльність суб`єкта владних повноважень, так і підстави для покладення на нього обов`язку вчиняти дії, які вже виконані.

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З урахуванням встановлених судом обставин, наданих сторонами доказів у їх сукупності, суд не знаходить підстав вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача в цій частині позовних вимог є неможливим без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після усунення відповідних недоліків.

За таких обставин провадження в адміністративній справі №300/5107/25 в частині позовних вимог щодо: визнання протиправною бездіяльності Військової частини НОМЕР_1 , щодо розгляду рапорту ОСОБА_1 , поданого 30.05.2025 про звільнення з військової служби на підставі підпункту "г" пункту 3 частини 5 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" та зобов`язання Військової частини НОМЕР_1 розглянути по суті та надати відповідь на рапорт ОСОБА_1 шляхом накладення резолюції відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України, що затверджений наказом Міністерства оборони України від 06.08.2024 №531, підлягає закриттю, оскільки вказані порушення прав були усунуті суб`єктами владних повноважень, шляхом накладення резолюції на рапорт позивача від 30.05.2025 та направлення ОСОБА_1 , листа від 01.09.2025 №501/26/302, яким повідомило, що подання та додані документи стосовно рапорту військовослужбовця запасової роти ВЧ НОМЕР_1 старшого лейтенанта ОСОБА_1 від 24.06.2025 про звільнення з військової служби за підпунктом "г" пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок та військову службу" у зв`язку з необхідністю здійснювати догляд за батьком ОСОБА_2 , особою з інвалідністю І групи - не підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 2 статті 238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Позивачем за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру сплачено судовий збір в розмірі 1211,20 гривень, на підтвердження чого в матеріалах справи міститься платіжна інструкція №0.0.4464698272.1 від 18.07.2025 (а.с.1).

Надалі, позивачем, у зв`язку із збільшенням позовних вимог, сплачено судовий збір у розмірі 2422,40 грн, про що свідчить платіжна інструкція №1.270260729.1 від 20.08.2025 (а.с.95).

Відтак, з урахуванням частини 2 статті 238 КАС України, пункту 5 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір", та висновків суду про наявність обґрунтованих підстав для закриття провадження в частині позовних вимог, підлягає поверненню з державного бюджету сплачений судовий збір в розмірі 1211,20 гривень.

На підставі наведеного, керуючись статями 238, 241, 243, 248, 256, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження в адміністративній справі №300/5107/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , Оперативного командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", Оперативно-тактичного об`єднання Сухопутних військ ЗСУ 18 армійський корпус в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Військової частини НОМЕР_1 , щодо розгляду рапорту ОСОБА_1 , поданого 30.05.2025 про звільнення з військової служби на підставі підпункту "г" пункту 3 частини 5 статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" та зобов`язання Військової частини НОМЕР_1 розглянути по суті та надати відповідь на рапорт ОСОБА_1 шляхом накладення резолюції відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Порядку організації роботи з рапортами військовослужбовців у системі Міністерства оборони України, що затверджений наказом Міністерства оборони України від 06.08.2024 №531.

Повернути ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 ) зараховані до спеціального фонду Державного бюджету України кошти в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 (двадцять) копійок, сплачені згідно з платіжною інструкцією №0.0.4464698272.1 від 18.07.2025.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.