Постанова № 133390619, 16.09.2025, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.09.2025
Номер справи
757/38772/25-п
Номер документу
133390619
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/38772/25-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 вересня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Чорної А.І., прокурора Федорчук В.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу аудиту видатків територіального управління Рахункової палати по м. Києву, Київській та Чернігівській областях (у м. Київ) Рахункової палати, 24.05.2023 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 05.04.2024 о 19:55 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування. за минулий 2023 рік за наступних обставин:

Відповідно до наказу Рахункової палати «Про призначення Шапран Н.М.» від 25.09.2013 № 176-к, ОСОБА_1 призначено на посаду провідного спеціаліста відділу з питань виконання державного бюджету, промисловості та аграрної політики територіального управління Рахункової палати по м. Києву, Київській, Черкаській та Чернігівській областях (у м. Київ) з 25.09.2013.

25.07.2007 ОСОБА_1 прийнято присягу державного службовця в Державному казначействі України.

Згідно витягу з наказом Рахункової палати «Про присвоєння рангів державних службовців» від 06.05.2020 № 131-к, ОСОБА_1 присвоєно 6 ранг державного службовця з 04.05.2020.

Відповідно до посадової інструкції затвердженої Секретарем Рахункової палати - керівником апарату, посада головного спеціаліста відділу аудиту видатків територіального управління Рахункової палати по м. Києву, Київській та Чернігівській областях (у м. Київ) відноситься до категорії «В» державної служби.

Також ОСОБА_1 була особисто ознайомлена під підпис з вимогами Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 01.07.2013.

Відповідно до наказу Рахункової палати «Про звільнення ОСОБА_2 » від 17.05.2023 № 146-к, ОСОБА_1 , головного спеціаліста відділу аудиту видатків територіального управління Рахункової палати по м. Києву, Київській та Чернігівській областях (у м. Київ) звільнено з посади за угодою сторін з 24.05.2023.

Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Статтею першою вказаного Закону визначено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу аудиту видатків територіального управління Рахункової палати по м. Києву, Київській та Чернігівській областях (у м. Київ), яка належить до категорії посади державної служби «В» являється суб?єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"'г" пункту 2 частини першої статті 3, зобов?язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 № 448/21 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.

Пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб?єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 24.02.2022 затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 N? 64/2022, яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє на і на даний час.

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.

Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» відновлено у повному обсязі та здійснюється в порядку та строки, визначені цим Законом.

Отже, ОСОБА_1 , припинивши 24.05.2023 діяльність пов?язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування була зобов?язана до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2024 року, подати в установленому абзацом другим частиною другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку Декларацію, шляхом особистого заповнення електронної форми на вебсайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб?єкта декларування у системі Реєстру.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала Декларацію (ідентифікатор документа - f99a0d9b-2880-4f9a-958c-3ecffa41a994) лише 05.04.2024 о 19:55, а отже несвоєчасно.

Дата вчинення правопорушення 05.04.2024.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин епізодів невчасного подання нею декларацій, повністю визнала та підтримала свої письмові пояснення від 22.07.2025.

Прокурор Федорчук В.Є. в судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення, долучила письмовий висновок та просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень за протоколом та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення, визнавальним усними та письмовими поясненнями ОСОБА_1 , письмовим висновком прокурора, інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, її щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.Е. Константінова