Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2010 р. справа № 2а-24878/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 13.25
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Михайлик А.С.
при секретаріРябовол М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Харцизьку
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій»
про стягнення заборгованості в сумі 95974,15 грн.
за участю:
від позивача: Бовтуненко Р.В. (за дов. № 27562/10-013-4 від 10.12.2010 року)
від відповідача: не зявився
Державна податкова інспекція у м. Харцизьку звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій» про стягнення податкової заборгованості в сумі 95974,15 гривень.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначав, що станом на 23 вересня 2010 року за Товариством з обмеженою відповідальністю «Меркурій» обліковується сума податкового боргу у розмірі 95974,15 грн., з яких з податку на прибуток у розмірі 3268,59 грн. (основний платіж 855,00 грн., штрафні санкції 911,00 грн., пеня 1502,59 грн.) з податку на додану вартість у розмірі 20449,28 грн. (основний платіж 20434,44 грн., штрафні санкції 6,20 грн., пеня 8,64 грн.), по земельному податку у розмірі 27022,43 грн. (основний платіж 26762,79 грн., пеня 256,54 грн.) по комунальному податку у розмірі 164,78 грн. (основний платіж 27,20 грн., штрафні санкції 137,58 грн.), з ринкового збору у розмірі 45044,78 грн. (основний платіж 44874,78 грн., штрафні санкції 170,00 грн.), зі збору за забруднення навколишнього середовища 24,29 грн. (основний платіж 24,27 грн., штрафні санкції 0,02 грн.). Зазначена заборгованість виникла на внаслідок несвоєчасної сплати платником податків самостійно узгодженої сум податкових зобовязань та суми нарахованих податкових зобовязань нарахованих за податковими повідомленнями рішеннями від 12.08.2010 року № 0005221510/0, № 0005201510/0, № 0005211510/0, від 20.07.2010 року № 0004541510/0, № 0004531510/0, від 13.07.2010 року № 0001131520/0, які не оскаржувались відповідачем та не скасовані на час подання позову.
Позивач зазначав, що прийняті ним заходи, направлені на погашення наявної суми боргу відповідача, не призвели до позитивних результатів, що стало підставою для звернення позивача до суду із позовом про стягнення з відповідача наявної суми боргу.
Посилаючись на порушення відповідачем вимог статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», якою на платників податків покладений обовязок щодо своєчасної та повної сплати податків та зборів у встановлені законом терміни, приписи підпункту 3.1.1. пункту 3.1 статті 3, підпункту 5.4.1 пункту 5.4., підпункту 5.3.1. пункту 5.3., статті 5 Закону України «Про порядок погашення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами», позивач просив суд стягнути з відповідача суму податкової заборгованості в сумі 95974,15 грн.
В судовому засіданні представник позивача в повному обсязі підтримав заявлені в позовній заяві вимоги.
Представник відповідача до судового засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення, повноважного представника не направив, заперечень, клопотань про відкладення розгляду справи чи будь-яких інших заяв до суду не надав.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Меркурій» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 05494171, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, копія якої наявна в матеріалах справи (арк. справи 16-19). Відповідно до довідки № 21772/24-012 від 23.09.2010 року як платник податків відповідач зареєстрований та обліковується в Державній податковій інспекції у м. Харцизьку (позивач у справі) (арк. справи 20).
Станом на 23 вересня 2010 року за інформацією зворотного боку облікової картки відповідача з податку на прибуток, за відповідачем обліковується заборгованість у сумі 3268,59 грн., з яких за основним платежем 1766,00 пені у розмірі 1502,59 грн. (арк. справи 20).
Станом на 23 вересня 2010 року за інформацією зворотного боку облікової картки платника податку на додану вартість, за відповідачем обліковується заборгованість у сумі 20449,28 грн., з яких за основним платежем 20440,64 грн., сума нарахованої пені у розмірі 8,64 грн.
За інформацією зворотного боку облікової картки за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати земельного податку за звітні податкові періоди квітень липень 2010 року у розмірі 27022,43 гривень, з яких за основним платежем - 26765,79, сума нарахованої пені 256,64 грн.
Станом на 23 вересня 2010 року за інформацією зворотного боку облікової картки за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати комунального податку у розмірі 164,78 гривень.
Станом на 23 вересня 2010 року за інформацією зворотного боку облікової картки за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати ринкового збору у розмірі 45044,78 гривень.
Станом на 23 вересня 2010 року за інформацією зворотного боку облікової картки за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 24,29 гривень.
Згідно статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до пунктів 1, 2, 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Тобто, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.
Згідно статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Статтею 14 Законом України "Про систему оподаткування" податок на прибуток підприємств, податок на додану вартість, плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) та збір за забруднення навколишнього природного середовища віднесені до загальнодержавних податків та зборів.
Статтею 15 Закону України "Про систему оподаткування" комунальний податок та ринковий збір віднесені до місцевих податків та зборів.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, порядок оскарження дій органів стягнення визначені Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Підпунктом 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 зазначеного Закону визначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду.
Пунктом 5.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Пунктом 5.3. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» визначені строки погашення податкового зобов'язання. Відповідно до підпункту 5.3.1. платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Згідно частини 3 підпункту 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Щодо виникнення податкового богу відповідача з податку на прибуток підприємств.
Визначення платників податку на прибуток, об'єкти, база та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету визначені Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Відповідно до пункту 11.1. статті 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду, крім виробників сільськогосподарської продукції, визначених статтею 14 цього Закону, для яких річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного (бюджетного) року.
Порядок нарахування та строки сплати податку визначені статтею 16 зазначеного Закону.
Пунктом 16.1. визначено, що платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.
Відповідно до пункту 16.4. статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
03 серпня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку декларацію з податку на прибуток підприємства за звітний податковий період перше півріччя 2010 року, яким було визначено суму податкових зобовязань з податку на прибуток, що підлягає сплаті у розмірі 855,00 грн. та визначено суму самостійно нарахованого штрафу у розмірі 911,00 грн.
Станом на 23 вересня 2010 року за інформацією зворотного боку облікової картки платника податку на прибуток, за відповідачем обліковується заборгованість з нарахованої пені у звязку із несвоєчасною сплатою позивачем суми податкових зобовязань у розмірі 1502,59 грн.
Загальна сума податкових зобовязань позивача з податку на прибуток складає 3268,59 грн., що відповідає даним зворотного боку облікової картки, копія якої наявна в матеріалах справи.
Щодо виникнення податкового богу відповідача з податку на додану вартість.
Визначення платників податку на додану вартість, об'єкти, база та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету визначені Законом України «Про податок на додану вартість».
Згідно підпункту а пункту 2.1. статті 2 Закону України «Про податок на додану вартість», платником податку є, зокрема, будь-яка особа, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку.
Відповідно до підпункту 7.8.1. пункту 7.8. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковим періодом, за який платник податку на додану вартість зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету є один календарний місяць, крім випадків, особливо визначених цим Законом.
20 квітня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку декларацію з податку на додану вартість за звітний податковий період березень 2010 року, яким було визначено суму податкових зобовязань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті у розмірі 9493,44 грн.
19 травня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку декларацію з податку на додану вартість за звітний податковий період квітень 2010 року, яким було визначено суму податкових зобовязань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті у розмірі 10941,00 грн. та самостійно нараховано суму штрафних санкцій у розмірі 1,00 грн.
13 липня 2010 року Державною податковою інспекцією у м. Харцизьку було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001131520/0, яким до відповідача було застосовано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкових зобовязань з податку на додану вартість в сумі 5,20 грн.
Станом на 23 вересня 2010 року за інформацією зворотного боку облікової картки платника податку на додану вартість, за відповідачем обліковується заборгованість з нарахованої пені у звязку із несвоєчасною сплатою позивачем суми податкових зобовязань у розмірі 8,64 грн.
Загальна сума податкових зобовязань позивача з податку на додану вартість складає 20449,28 грн., що відповідає даним зворотного боку облікової картки, копія якої наявна в матеріалах справи.
Щодо виникнення податкового богу відповідача з земельного податку.
Згідно частини 1 статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
У відповідності до статті 27 зазначеного Закону, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
26 січня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку податковий розрахунок земельного податку за звітний податковий період 2010 рік, яким було визначено суму земельного податку за 2010 рік у загальній сумі 105404,95 грн., з яких в період з січня по листопад 2010 року в сумі 8783,75 грн. на місяць, в грудні 2010 року - в сумі 8783,70 грн.
Відповідно до даних зворотного боку облікової картки відповідача з земельного податку станом на 01 травня 2010 року за позивачем обліковувалася переплата з земельного податку в сумі 0,40 коп. Протягом травня - серпня 2010 року сума податкових зобовязань позивач аз земельного податку збільшила на 26766,19 грн. у звязку із виникненням в відповідача обовязку щодо сплати податкових зобовязань звітних податкових періодів квітня липня 2010 року.
Станом на 23 вересня 2010 року за інформацією зворотного боку облікової картки платника земельного податку, за відповідачем обліковується заборгованість з нарахованої пені у звязку із несвоєчасною сплатою позивачем суми податкових зобовязань у розмірі 256,64 грн.
Загальна сума податкових зобовязань позивача з податку на додану вартість складає 27022,43 грн., що відповідає даним зворотного боку облікової картки, копія якої наявна в матеріалах справи.
Щодо виникнення податкового боргу з ринкового збору.
Відповідно до статті 4 ДекретуКабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» ринковий збір - це плата за торгові місця на ринках і в павільйонах, на критих та відкритих столах, майданчиках для торгівлі з автомашин, візків, мотоциклів, ручних візків, що справляється з юридичних осіб і громадян, які реалізують сільськогосподарську і промислову продукцію та інші товари.
Ринковий збір справляється за кожний день торгівлі. Його граничний розмір не повинен перевищувати 20 відсотків мінімальної заробітної плати для громадян і трьох мінімальних заробітних плат для юридичних осіб залежно від ринку, його територіального розміщення та виду продукції (товару).
Ринковий збір справляється працівниками ринку до початку реалізації продукції.
Відповідно до даних зворотного боку облікової картки відповідача з ринкового збору станом на 30 квітня 2010 року за позивачем обліковувалася переплата в сумі 8,22 коп.
13 квітня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку податковий розрахунок ринкового збору за звітний податковий період березень 2010 року, яким було визначено суму ринкового збору за березень 2010 року у розмірі 25036,50 гривень.
11 травня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку податковий розрахунок ринкового збору за звітний податковий період квітень 2010 року, яким було визначено суму ринкового збору за квітень 2010 року у розмірі 19846,50 гривень.
20 липня 2010 року Державною податковою інспекцією у м. Харцизьку було прийнято податкове повідомлення рішення № 0004541510, яким до відповідача були застосовані штрафні санкції за несвоєчасне подання податкових декларацій, розрахунків у розмірі 170,00 гривень. Зазначене податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 20 липня 2010 року, що підтверджується корінцем податкового повідомлення рішення № 0004541510.
Загальна сума податкових зобовязань позивача з ринкового збору складає 45044,78 грн., що відповідає даним зворотного боку облікової картки, копія якої наявна в матеріалах справи.
Щодо заборгованості з комунального податку.
Відповідно до частини 3 статті 15 Закону України «Про систему оподаткування» місцеві податки і збори (обов'язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України. При цьому податки і збори (обов'язкові платежі), зазначені у пункті 2 частини першої і пунктах 2 - 4, 13 та 14 частини другої цієї статті, є обов'язковими для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане запровадження цих податків і зборів.
Статтею 15 ДекретуКабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» визначено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Відповідно до даних зворотного боку облікової картки відповідача з комунального податку станом на 30 липня 2010 року за позивачем обліковувалася переплата в сумі 33,36 коп.
11 серпня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку податковий розрахунок комунального податку за звітний податковий період липень 2010 року № 9003236078, яким було визначено суму земельного податку за липень 2010 року у розмірі 13,60 гривень та податковий розрахунок комунального податку за звітний податковий період липень 2010 року.
20 липня 2010 року Державною податковою інспекцією у м. Харцизьку було прийнято податкове повідомлення рішення № 0004531510, яким до відповідача були застосовані штрафні санкції за несвоєчасне подання податкових декларацій, розрахунків у розмірі 170,00 гривень. Зазначене податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 20 липня 2010 року.
30 серпня 2010 року позивачем були прийняті податкові повідомлення рішення № 0005211510, № 0005221510, № 0005201510, якими до відповідача були застосовані штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкових зобовязань у розмірі 11,56 грн., 2,89 грн. та 0,09 грн. відповідно.
Станом на 23 вересня 2010 року за інформацією зворотного боку облікової картки платника комунального податку, за відповідачем обліковується заборгованість з нарахованої пені у звязку із несвоєчасною сплатою позивачем суми податкових зобовязань у розмірі 1,26 грн.
Загальна сума податкових зобовязань позивача з комунального податку складає 166,04 грн., що відповідає даним зворотного боку облікової картки, копія якої наявна в матеріалах справи.
Щодо заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Єдині на території України правила встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також його стягнення визначені «Порядком встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. N 303.
Відповідно до пункту 2 зазначеного Порядку збір за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір) справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин (далі - викиди) стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (далі - скиди); розміщення відходів; утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.
Пунктом 4 Положення передбачено, що суми збору, який справляється за викиди стаціонарними джерелами забруднення, скиди і розміщення відходів, обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року на підставі затверджених лімітів (щодо скидів і розміщення відходів) виходячи з фактичних обсягів викидів, скидів і розміщення відходів, нормативів збору та визначених за місцем знаходження цих джерелкоригуючих коефіцієнтів, наведених відповідно в таблицях додатків 1 і 2.
Відповідно до пункту 9 Положення базовий податковий (звітний) період збору дорівнює календарному кварталу. Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів.
Відповідно до даних зворотного боку облікової картки відповідача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища станом на 20 травня 2010 року за позивачем обліковувалася переплата в сумі 14,01 коп.
11 травня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за звітний податковий період півріччя 2010 року, яким було визначено суму збору у розмірі 23,86 гривень.
03 серпня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за звітний податковий період 9 місяців 2010 року, яким було визначено суму збору у розмірі 14,02 гривень.
26 серпня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку уточнюючий податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за звітний податковий період 9 місяців 2010 року, яким було збільшено податкове зобовязання у звязку з виправленням помилки у розмірі 0,20 гривень та самостійно нараховано суму штрафу у розмірі 0,01 гривень.
30 серпня 2010 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку уточнюючий податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за звітний податковий період 9 місяців 2010 року, яким було збільшено податкове зобовязання у звязку з виправленням помилки у розмірі 0,20 гривень та самостійно нараховано суму штрафу у розмірі 0,01 гривень.
Загальна сума податкових зобовязань позивача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища складає 24,29 грн., що відповідає даним зворотного боку облікової картки, копія якої наявна в матеріалах справи.
Наявними в матеріалах справи документами підтверджено здійснення позивачем самостійного узгодження податкових зобовязань з податку на додану вартість, з податку на прибуток, земельного податку, комунального податку, ринкового збору та збору за забруднення навколишнього середовища, а саме: надані відповідачем до Державної податкової інспекції у м. Харцизьку податкові декларації з податку на прибуток від 06.05.2010 року та від 03.08.2010 року; декларації з податку на додану вартість від 20.04.2010 року та від 20.05.2010 року; податковий розрахунок земельного податку від 27.01.2010 року; податковий розрахунок комунального податку від 11.08.2010 року; податкові розрахунки ринкового збору від 13.04.2010 року та від 11.05.2010 року; податкові розрахунки зі збору за забруднення навколишнього природного середовища від 11.05.2010 року, 03.08.2010 року, 26.08.2010 року та 30.08.2010 року. Встановлений чинним законодавством строк сплати зазначених податкових зобовязань на день розгляду справи сплив. В матеріалах справи відсутні документи, які підтверджували б оскарження зазначених податкових повідомлень рішень у судовому чи адміністративному порядку, отже, зазначені податкові зобовязання також є узгодженими.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону N 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Наявними в матеріалах справи документами підтверджено, що на день розгляду справи сума узгоджених податкових зобовязань відповідача з податку на прибуток, податку на додану вартість, земельного податку, комунального податку, ринкового збору та збору за забруднення навколишнього середовища за даними зворотного боку облікової картки платника податків відповідачем не сплачена.
Відповідно до пункту 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» податковим боргом (недоїмкою) є зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону N 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 зазначеного Закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту "а" підпункту 6.2.3 пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до підпункту "б" підпункту 6.2.3 пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання зазначених вимог Закону податковим органом 06 травня 2010 року на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу № 1/105 на суму 34790,89 грн., 11 червня 2010 року було направлено другу податкову вимогу № 2/148 на суму 124836,39 грн.
Як вбачається з матеріалів справи зазначені вимоги були отримані відповідачем 11 травня 2010 року та 12 липня 2010 року відповідно, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, копії яких наявні в матеріалах справи (зворотній бік арк. справи 8).
Наявними в матеріалах справи документами підтверджено, що на день звернення позивача до суду із позовом, позивачем були вчинені всі залежні від нього дії, направлені на стягнення наявної суми податкового боргу з відповідача, проте зазначені дії не призвели до позитивних результатів.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача про наявність підстав для стягнення з позивача суми податкового боргу у розмірі 95974,15 грн., з яких з податку на прибуток у розмірі 3268,59 грн. (основний платіж 855,00 грн., штрафні санкції 911,00 грн., пеня 1502,59 грн.) з податку на додану вартість у розмірі 20449,28 грн. (основний платіж 20434,44 грн., штрафні санкції 6,20 грн., пеня 8,64 грн.), по земельному податку у розмірі 27022,43 грн. (основний платіж 26762,79 грн., пеня 256,54 грн.) по комунальному податку у розмірі 164,78 грн. (основний платіж 27,20 грн., штрафні санкції 137,58 грн.), з ринкового збору у розмірі 45044,78 грн. (основний платіж 44874,78 грн., штрафні санкції 170,00 грн.), зі збору за забруднення навколишнього середовища 24,29 грн. (основний платіж 24,27 грн., штрафні санкції 0,02 грн.) є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, на підставі положень Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про систему оподаткування» та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Харцизьку до Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій» про стягнення заборгованості у розмірі 95974,15 гривень задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій» (код ЄДРПОУ 05494171, адреса: 86700, Донецька область, м. Харцизьк, вул. Шалімова)
-заборгованість з податку на прибуток в розмірі 3268,59 грн. (три тисячі двісті шістдесят вісім гривень 59 копійок) на р/р 31114009700088, отримувач Державний бюджет, МФО 834016, ОКПО 34686480 в ГУ ДКУ в Донецькій області;
-заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 20449,28 грн. (двадцять тисяч чотириста сорок девять гривень 28 копійок) на р/р 31116029700088, отримувач Державний бюджет, МФО 834016, ОКПО 34686480 в ГУ ДКУ в Донецькій області;
-заборгованість з земельного податку у розмірі 27022,43 грн. (двадцять сім тисяч двадцять дві гривні 43 копійки) на р/р 33214811700088, отримувач Місцевий бюджет, МФО 834016, ОКПО 34686480 в ГУ ДКУ в Донецькій області;
-заборгованість з комунального податку у розмірі 164,78 грн. (сто шістдесят чотири гривні 78 копійок) на р/р 33218828700088, отримувач Місцевий бюджет, МФО 834016, ОКПО 34686480 в ГУ ДКУ в Донецькій області;
-заборгованість зі сплати ринкового збору у розмірі 45044,78 грн. (сорок пять тисяч сорок чотири гривні 78 копійок) на р/р 33216831700088, отримувач Місцевий бюджет, МФО 834016, ОКПО 34686480 в ГУ ДКУ в Донецькій області;
-заборгованість зі збору за забруднення навколишнього середовища у розмірі 24,29 грн. (двадцять чотири гривні 29 копійок) на р/р 33115329700088, отримувач Місцевий бюджет, МФО 834016, ОКПО 34686480 в ГУ ДКУ в Донецькій області.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 20 грудня 2010 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Михайлик А.С.