Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 505/3911/25
Провадження № 3/505/75/2026
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2026 року м. Подільськ
Подільський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Білоуса В.М.
секретар судового засідання Негрескул Д.О.
за участю прокурора Бургарт О.В.
за участю особи, яка притягається
до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Подільські матеріали справи, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , працючої диспечером КВЕП «Подільськ водоконал», за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
Із Управління стратегічних розслідувань в Одеський області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до суду надійшло дві справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1ст.172-6 КУпАП, які розглядаються одним і тим же суддею.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.11.2025 матеріали судових справ № 505/3911/25 та 505/3912/25 передано для розгляду судді Білоусу В.М..
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, враховуючи, що справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним і тим же суддею одночасно, вказані справи слід об`єднати в одне провадження та присвоїти справі №505/3911/25.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №900/2025 від 05.11.2025 ОСОБА_1 , будучи присяжною Котовського міськрайонного суду Одеської області, яка є суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до п.п. «ґ» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 17.06.2025 (при встановленому строку до 31.01.2024 включно), без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст. 45, абз.4 п.п.2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП. Датою виявлення правопорушення є 05 листопада 2025 року
Відповідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №901/2025 від 05.11.2025, ОСОБА_1 , будучи присяжною Котовського міськрайонного суду Одеської області, яка є суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до п.п. «ґ» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 17.06.2025 (при встановленому строку до 31.03.2024 включно), без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст. 45, абз.4 п.п.2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП. Датою виявлення правопорушення є 05 листопада 2025 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчинених правопорушеннях визнала в повному обсязі та підтвердила обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення. Зазначила, що не знала про те, що їй потрібно подавати відвідні декларації, просила суворо її не карати.
Прокурор Бургарт О.В. в судовому засіданні зазначила, що в діях ОСОБА_1 наявні склади правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, про що свідчать докази наявні в матеріалах справи.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
У відповідності до частини 2 статті 19 Конституції України на ОСОБА_1 покладено обов`язки діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції, подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони й обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону.
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; відповідно до ч.5 ст.12 Закону нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти НАЗК після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти НАЗК, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та. обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Суд дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, її вина в цьому підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією №900/2025 та №901/2025 від 05 листопада 2025 року та іншими матеріалами по справі.
Таким чином, оцінюючи всі представлені суду докази по справі в сукупності, суд вважає, що в бездіяльності ОСОБА_1 , пов`язаній із не подачею у встановлений строк декларації про доходи за 2021 та 2023 роки, є склад адміністративних правопорушень передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З урахуванням обставин справи та особи ОСОБА_1 , яка вину визнала, готова нести покарання, розкаялася, що є обставиною, яка пом`якшує відповідальність, а також приймаючи до уваги відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, суд вважає, що до ОСОБА_1 має бути застосовано стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу передбаченого в санкції ч.1ст.172-6 КУпАП, що і буде сприяти меті виховання та запобігає вчиненню нових правопорушень.
Згідно ст.40-1 КУпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно ЗУ «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI у редакції від 24.02.2018, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року. Станом на 01 січня 2026 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3328,00 грн.
У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з порушника підлягає стягненню 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 665,60 грн..
На підставі ч. 1 ст.172-6 КУпАП та керуючись ст.ст. 40-1, 252, 283-285, 287 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення:
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення №900/2025 від 05.11.2025 року - у виді адміністративного штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави;
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення №901/2025 від 05.11.2025 року - у виді адміністративного штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави;
На підставі ч.2 ст. 36 КУпАП накласти ОСОБА_1 остаточне стягнення у виді адміністративного штрафу в розмірі однієї 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач ГУК в Од.обл./м. Подільськ/21081100 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37607526 Банк отримувача: Казначейство України Номер рахунку (ІВАN): UA26899998031300106000015746; призначення платежу: штраф (штрафи та інші санкції).
Реквізити для сплати судового збору: отримувач: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, слід негайно подати (надіслати) до суду.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч.1 ст. 307 КУпАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Подільський міськрайонний суд Одеської області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: