Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 579/90/26
1-кс/579/15/26
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"15" січня 2026 р. слідчий суддя Кролевецького районного суду Сумської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , начальника Кролевецького відділу Конотопської окружної прокуратури ОСОБА_3 , заступника начальника СВ відділення поліції №1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кролевець клопотання заступника начальника СВ відділення поліції №1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання з покладенням обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Глушкове, Курської області, громадянина України, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою освітою, працюючого начальником КП «Кролевецьводоканал», одруженого, не перебуваючому на військовому обліку, раніше не судимого,-
- підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, та додані до клопотання матеріали,-
В С Т А Н О В И В:
заступник начальника СВ відділення поліції №1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, погодженим з начальником Кролевецького відділу Конотопської окружної прокуратури, у кримінальному провадженні №12025200510000276 від 28.10.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, в якому ставиться питання про застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_6 у вигляді особистого зобов`язання з покладенням обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України.
На обґрунтування клопотання заступник начальника СВ відділення поліції № 1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 зазначив, що слідчим відділенням відділення поліції № 1 (місто Кролевець) Конотопського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025200510000276 від 28.10.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Комунальне підприємство «Кролевецьводоканал» (далі КП «Кролевецьводоканал») на підставі запису в Єдиному державному реєстрі відомостей юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1006151070036000126 від 20.01.2023 року зареєстроване як юридична особа (код ЄДРПОУ 33538957) Комунальне підприємство «Кролевецьводоканал», з видом діяльності відповідно до КВЕД № 36.00 забір, очищення та постачання води (основний).
За положеннями статуту КП «Кролевецьводоканал» затвердженого рішенням сорокової сесії Кролевецької міської ради восьмого скликання від 06.07.2023 року чинного станом на 2023 рік, основними напрямками діяльності підприємства, крім іншого, є виконання налагоджувальних робіт об`єктів та обладнання, проведення лабораторних досліджень та електричних вимірів, виконання монтажних робіт водопровідних та каналізаційних мереж, технічного обладнання водозаборів та каналізаційних насосних станцій(КНС), очисних споруд.
Згідно з розділом 6 «Управління підприємством» статуту КП «Кролевецьводоканал», управління підприємством здійснюється Засновником, Уповноваженим органом, керівником відповідно до статуту, який призначається та звільняється з посади Кролевецьким міським головою шляхом прийняття розпорядження. Керівник працює на контрактній основі шляхом укладення трудового договору(контракту), в якому визначається строк найму, права, обов`язки та його відповідальність, матеріальне забезпечення, підстави дострокового звільнення з посади та інші умови за згодою сторін.
Відповідно до п. 6.4 статуту КП «Кролевецьводоканал» керівник підприємства серед іншого здійснює управління і поточне керівництво; несе повну відповідальність за стан та діяльність підприємства; діє без довіреності від імені підприємства; представляє його інтереси в усіх установах, підприємствах та організаціях всіх форм власності, органах влади, в тому числі судової; розпоряджається коштами та майном відповідно до чинного законодавства та цього статуту; укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахункові рахунки; несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів, складає і оприлюднює річну фінансову звітність; приймає та звільняє працівників підприємства, вирішує всі кадрові питання працівників підприємства; самостійно вирішує питання діяльності підприємства за винятком тих, що віднесені статутом до компетенції Засновника чи Уповноваженого органу.
Розпорядженням Кролевецького міського голови №08-к/тр від 13.01.2023 року продовжено строк дії контракту щодо призначення ОСОБА_6 на посаду начальника КП «Кролевецьводоканал» строком на 2 роки, а саме з 19.01.2023 року до 18.01.2025 року.
Отже, враховуючи вказані нормативні документи, ОСОБА_6 , обіймаючи посаду начальника КП «Кролевецьводоканал», наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, а отже, відповідно до положень ч. 3 ст. 18, примітки до ст. 364, 368 КК України, з моменту свого призначення на посаду є службовою особою.
Згідно ч.ч.1, 2 ст. 875 Цивільного кодексу України за договором будівельного підряду Підрядник зобов`язується збудувати і здати у встановлений строк об`єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов`язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов`язок не покладається на підрядника, прийняти об`єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.
Договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов`язаних з місцезнаходженням об`єкта.
Згідно ч.ч.1, 2 ст. 877 ЦК України Підрядник зобов`язаний здійснювати будівництво та пов`язані з ним будівельні роботи відповідно до проектної документації, що визначає обсяг і зміст робіт та інші вимоги, які ставляться до робіт та до кошторису, що визначає ціну робіт. Підрядник зобов`язаний виконати усі роботи, визначені у проектній документації та в кошторисі (проектно-кошторисній документації), якщо інше не встановлено договором будівельного підряду.
Договором будівельного підряду мають бути визначені склад і зміст проектно-кошторисної документації, а також має бути визначено, яка із сторін і в який строк зобов`язана надати відповідну документацію.
Згідно ч.4 ст. 879 ЦК України оплата робіт провадиться після прийняття замовником збудованого об`єкта (виконаних робіт), якщо інший порядок розрахунків не встановлений за погодженням сторін.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.882 ЦК України Замовник, який одержав повідомлення підрядника про готовність до передання робіт, виконаних за договором будівельного підряду, або, якщо це передбачено договором, - етапу робіт, зобов`язаний негайно розпочати їх прийняття.
Замовник організовує та здійснює прийняття робіт за свій рахунок, якщо інше не встановлено договором. У прийнятті робіт мають брати участь представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених законом або іншими нормативно-правовими актами.
Пунктом 4 ст. 882 Цивільного кодексу України передбачено, що передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами.
Згідно п. 6 ст. 882 ЦК України Замовник має право відмовитися від прийняття робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання об`єкта для вказаної в договорі мети та не можуть бути усунені підрядником, замовником або третьою особою.
Відповідно до п. 5.10. Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 року №281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються на підставі проведеного учасником процедури закупівлі (підрядником) аналізу цін (при рівних якісних характеристиках), за обґрунтованою ціною матеріальних ресурсів, що склалася на дату оформлення ціни пропозиції та яка не повинна перевищувати середню ціну в регіоні.
Пунктом 5.12. Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 року №281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» передбачено, що якщо внаслідок об`єктивних причин виникає необхідність заміни будь-яких матеріальних ресурсів, передбачених кошторисними нормами України на інші матеріальні ресурси, і при такій заміні матеріальних ресурсів, технологія виконання робіт та показники цих норм (крім витрати змінених матеріальних ресурсів) не змінюються, вартість будівельних робіт визначається за тими самими КНУ РЕКН із заміненими матеріальними ресурсами.
Так, на виконання пункту 9 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектування, відновлення, будівництво, модернізацію, ремонт об`єктів будівництва громадського призначення, соціальної сфери, культурної спадщини, житлово-комунального господарства, інших об`єктів, що мають вплив на життєдіяльність населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №608 від 16.06.2023 року та за результатами засідання Комісії з розгляду та затвердження переліків проектів та заходів, фінансування яких буде здійснюватися за рахунок субвенції листом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України № 8018/31/14-23 від 04.09.2023 року погоджено проекти та заходи, надіслані листом Сумської обласної військової адміністрації від 22.08.2023 року № 01-17/9570, відповідно до якого визначено обсяг фінансування робіт з Енергетичної модернізації станції водозабору та системи водопостачання по вул. Воїнів-Інтернаціоналістів в м. Кролевець, Сумської області (реконструкція) за рахунок коштів субвенції у сумі 5 060, 382 грн.
Рішенням сорок другої сесії Кролевецької міської ради Конотопського району Сумської області від 07.09.2023 року виділено кошти на співфінансування проєкту «Енергетична модернізація станції водозабору та системи водопостачання по вул. Воїнів-Інтернаціоналістів в м. Кролевець, Сумської області (реконструкція)» за рахунок коштів місцевого бюджету у розмірі 1 265 095 грн.
В подальшому, 28.09.2023 року між замовником Комунальним підприємством «Кролевецьводоканал» Кролевецької міської ради, в особі начальника ОСОБА_6 , діючого на підставі Статуту з однієї сторони, і фізичної особою підприємцем ОСОБА_7 , який діяв на підставі Свідоцтва про реєстрацію, з другої сторони, укладено договір про закупівлю робіт № 35-23 на виконання робіт по об`єкту: «Енергетична модернізація станції водозабору та системи водопостачання по
вул. Воїнів-Інтернаціоналістів в м. Кролевець, Сумської області (реконструкція)».
Відповідно до п. 1.1 договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 КП «Кролевецьводоканал» доручає, а Фізична особа-підприємець ОСОБА_7 (далі ФОП ОСОБА_7 ) приймає на себе зобов`язання виконати зазначені в проектно-кошторисній документації роботи, а саме: ДК 021:2015 45220000-5 - Інженерні та будівельні роботи «Енергетична модернізація станції водозабору та системи водопостачання по вул. Воїнів-Інтернаціоналістів в м. Кролевець Сумської області (реконструкція)».
Згідно п. 1.3 договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 ФОП ОСОБА_7 зобов`язується виконати роботи в обумовлені договором строки та відповідно до проектно-кошторисної документації, а КП «Кролевецьводоканал» зобов`язується надати ФОП ОСОБА_7 завдання на виконання робіт, а також прийняти та оплатити вартість робіт на умовах передбачених договором.
Відповідно до п. 1.5 договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 місце виконання робіт Україна, 41300, Сумська область, Конотопський район, місто Кролевець, вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, будинок 12.
Відповідно до п. 3.1 договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23, загальна ціна договору становить 6211262,00 гривень.
Відповідно до п. 3.2 Договірна ціна може коригуватися тільки за взаємною згодою сторін Договору. Загальна сума Договору підлягає відповідному коригуванню у разі зменшення бюджетних призначень.
Відповідно до п. 3.3 договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 джерело фінансування робіт кошти державного та місцевого бюджету.
До договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 додатком № 1 доданий складений календарний графік найменування робіт (демонтажні роботи, прорізи, підлоги, внутрішнє опорядження, покрівля, автоматизація, технологічні рішення, електротехнічні рішення, водопровід і каналізація, опалення і вентиляція, зовнішні кабельні мережі 0,4 кВт, зовнішній водопровід із зазначенням кількості днів виконання.
Додатком № 2 до договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 передбачено договірну ціну 6211262,00 гривень.
Додатковою угодою від 26.10.2023 року № 1 до договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 передбачено викласти пункт 10.1 договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 у новій редакції: «строк дії цього договору визначений сторонами з моменту його підписання та діє до 31 грудня 2023 року, але в будь-якому випадку до моменту повного виконання сторонами договірних зобов`язань, а в частині розрахунків до повного його виконання».
Додатковою угодою від 27.10.2023 року № 2 до договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 змінено реквізити замовника КП «Кролевецьводоканал».
Додатковою угодою від 05.12.2023 року № 3 до договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 змінено п. 3.1 договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 загальна ціна договору становить 6211262,00 гривень без ПДВ, з них: за рахунок коштів державного бюджету 5060382,00 гривень, за рахунок коштів місцевого бюджету 1151880,00 гривень.
Додатковою угодою від 19 грудня 2023 року № 4 до договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 змінено п. 3.1 договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 загальна ціна договору становить 6211262,00 гривень без ПДВ, з них: за рахунок коштів державного бюджету 5060382,00 гривень, за рахунок коштів місцевого бюджету 1150880,00 гривень.
Додатковою угодою від 20 грудня 2023 року № 5 до договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 доповнено п. 3.1 розділу 3 абзацом 4 у такій редакції: «загальна ціна договору включає в себе вартість будівельних робіт в сумі 2554406,66 гривень, устаткування, що не монтується в сумі 3325664,00 гривень та інші витрати в сумі 331191,34 гривень, таким чином сторонами змінено загальну вартість устаткування, що не монтується з 2 702 102,00 грн. на 3 325 664,00 грн.
При цьому виконання робіт ФОП ОСОБА_7 для КП «Кролевецьводоканал» по договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 здійснювалось на підставі проектно-кошторисної документації «Енергетична модернізація станції водозабору та системи водопостачання по вул. Воїнів-Інтернаціоналістів в м. Кролевець Сумської області (реконструкція)» № 10/01-2022/01 2022 рік, яка розглянута та затверджена у встановленому законом порядку ТОВ «Центр Експертизи» (експертний звіт №2987 від 02.12.2022 року).
Згідно проектно-кошторисної документації, зокрема «Локального кошторису на придбання устаткування, меблів та інвентарю № 02-01-05» (шифр 824_СД_ЛС2_02-01-05) передбачалося придбання технологічного обладнання, а саме: Аварійно-ремонтної майстерні (бригадний автомобіль на базі повнопривідного всюдихіду IVECO DAILY 55 SW) TK-IV-APM, загальною кошторисною вартістю 2 702 102 грн.
При цьому, на виконання договору № 35/23 від 28.09.2023 року механіком КП «Кролевецьводоканал» ОСОБА_8 , який діяв на підставі усної вказівки та довіреності виданої начальником підприємства ОСОБА_6 , а також рішення начальника КП «Кролевецьводоканал» ОСОБА_6 щодо придбання на виконання проекту «Енергетична модернізація станції водозабору та системи водопостачання по вул.. Воїнів-Інтернаціоналістів в м. Кролевець, Сумської області (реконструкція)» вантажного автомобіля марки Fiat Ducato Furgone, 24.11.2023 року у територіальному центрі МВС №5945 РСЦ ГСЦ МВС в Сумській області укладено з ОСОБА_7 договір купівлі продажу 5945/2023/4172110 транспортного засобу Fiat Ducato (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), державний номер НОМЕР_2 та в подальшому здійснено всі дії щодо перереєстрації вказаного транспортного засобу за КП «Кролевецьводоканал».
У свою чергу, службова особа - начальник КП «Кролевецьводоканал» ОСОБА_6 , будучи обізнаним щодо своїх прав та обов`язків, не належно виконуючи свої службові обов`язки шляхом несумлінного ставлення до них, діючи всупереч вимогам ч.ч.1, 2 ст. 875 , ч.ч. 1, 2 ст. 877, ч. 4 ст. 879, ч.ч. 1, 4, 6 ст. 882 ЦК України, п. 5.10, 5.12 Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 року №281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», п. 1.3 договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23 з ФОП ОСОБА_7 , не передбачаючи можливість настання суспільно-небезпечних наслідків своєї бездіяльності, хоча міг та повинен був їх передбачити, при цьому маючи реальну можливість виконати покладені на нього обов`язки, не маючи підстав для підписання Акта вартості устаткування, що не монтується, придбання якого покладено на виконавця робіт від 20.12.2023 року до договору № 35/23 від 28.09.2023 року, у своєму робочому кабінеті в приміщенні КП «Кролевецьводоканал», розташованому за адресою: Сумська область, Конотопський район, м. Кролевець, вул.. Шевченка, 16, належним чином не перевірив відповідність поставленого згідно договору № 35/23 від 28.09.2023 року по об`єкту «Енергетична модернізація станції водозабору та системи водопостачання по вул.. Воїнів-Інтернаціоналістів в м. Кролевець, Сумської області (реконструкція)» ФОП ОСОБА_7 устаткування, яке не монтується, а саме: Аварійно-ремонтної майстерні (бригадний автомобіль) на базі Fiat Dukato 2023 року випуску (140 к.с), номенклатурі, передбаченій проектно-кошторисною документацією та договором про закупівлю робіт № 35/23 від 28.09.2023 року та підписав Акт вартості устаткування, що не монтується, придбання якого покладено на виконавця робіт від 20.12.2023 року до договору №35/23 від 28.09.2023 року, наданий ОСОБА_7 , і проставив на ньому відбиток круглої мокрої печатки КП «Кролевецьводоканал», таким чином фактично прийнявши у нього відповідне устаткування.
На підставі умисно складеного та виданого ФОП ОСОБА_7 завідомо неправдивого офіційного документу - акту вартості устаткування, що не монтується, придбання якого покладено на виконавця робіт від 20.12.2023 року до договору №35/23 від 28.09.2023 року, по об`єкту «Енергетична модернізація станції водозабору та системи водопостачання по вул. Воїнів-Інтернаціоналістів в м. Кролевець, Сумської області (реконструкція)» згідно Договору №35/23 від 28.09.2023 року, 27.12.2023 року на рахунок ФОП ОСОБА_7 НОМЕР_3 , відкритий у АТ «Універсал Банк», із розрахункового рахунку КП «Кролевецьводоканал» НОМЕР_4 в ДКСУ м. Київ за платіжною інструкцією № 3371 від 22.12.2023 року з призначенням платежу: «1217384, 3210; енергетична модернізація станції водозабору та системи водопостачання (реконструкція); дог № 35/23 від 28.09.2023 року; д/у №5 від 20.12.2023 року; акт вар. устатк. №3 від 20.12.2023 року за грудень; частково; без ПДВ» - переведено грошові кошти у розмірі 3 325 664,00 грн.,
Проте, слідством встановлено, що відповідно до висновку експерта ОСОБА_9 (свідоцтво № 93-23/ІІ від 30.11.2023 року) №02-08/25 від 15.09.2025 року за результатами проведення судової транспортно-товарознавчої експертизи колісний транспортний засіб Fiat Ducato 250/DBTPC/MYL, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_2 , ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_5 є вантажним фургоном загального призначення, не є а ні технічним, а ні функціональним еквівалентом чи аналогом аварійно-ремонтної майстерні (бригадного автомобіля на базі повнопривідного всюдихіду IVECODAILY 55 8W) TK-IV-APM.
Колісний транспортний засіб Fiat Ducato 250/DBTFC/MYL, білого кольору, д.н.з. НОМЕР_6 , ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_5 є вантажним фургоном загального призначення, не є спеціалізованим колісним транспортним засобом.
Поставлений колісний транспортний засіб (КТ3): марка FIAT, тип 250/DBTFC/MYL, комерційний опис DUCATO, 2023 року випуску, білого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_2 , ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_5 - вантажний фургон загального призначення в частині відповідності проектно-кошторисній документації не відповідає вимогам п.1.3. Договору про закупівлю робіт №35/23 від 28.09.2023 року укладеного між Комунальним підприємством «Кролевецьводоканал» та Фізична особа-підприємець ОСОБА_7 .
Враховуючи вищевикладене, з урахуванням висновку судового експерта ОСОБА_9 (свідоцтво від 30.11.2023 року № 93-23/ІІ) за результатами проведення судової транспортно-товарознавчої експертизи від 15.09.2025 року № 02-08/25, КП «Кролевецьводоканал» прийнято та сплачено вартість автомобіля Fiat Ducato (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), державний номер НОМЕР_2 , згідно довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми КБ-3 за грудень 2023 року від 20.12.2023 року та акта вартості устаткування, що не монтується, придбання якого покладено на виконавця робіт від 20.12.2023 року, складених на виконання договору підряду від 28.09.2023 року № 35/23, ФОП ОСОБА_7 за період з 28.09.2023 року по 31.12.2023 року, який є вантажним фургоном загального призначення не є а ні технічним, а ні функціональним еквівалентом чи аналогом аварійно ремонтної майстерні (бригадний автомобіль на базі повнопривідного всюдихіду IVECO DAILY 55 SW) TK-IV-APM, не є спеціалізованим колісним транспортним засобом та не відповідає вимогам проектно-кошторисній документації до даного договору.
Таким чином ОСОБА_6 , в порушення частини першої статті 193 Господарського Кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІV (із змінами), статтю 629 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV (із змінами) в частині того, що договір є обов`язковим для виконання сторонами, п. 1.1, 1.3 договору про закупівлю робіт від 28.09.2023 року № 35/23, прийняв не виконані роботи відповідно до проектно-кошторисної документації до договору про закупівлю робіт №35/23 від 28.09.2023, що призвело до поставки КП «Кролевецьводоканал» автомобіля Fiat Ducato (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), державний номер НОМЕР_2 , який є вантажним фургоном загального призначення та не є а ні технічним, а ні функціональним еквівалентом чи аналогом аварійно ремонтної майстерні (бригадний автомобіль на базі повнопривідного всюдихіду IVECO DAILY 55 SW) TK-IV-APM, та не є спеціалізованим колісним транспортним засобом.
Відповідно до висновку експерта ОСОБА_10 (свідоцтво № 2053 від 06.11.2020 року) № 7 від 24.10.2025 року за результатами проведення судової економічної експертизи розрахунок економічного показника матеріальної шкоди (збитків) на суму 2 038 664,00 грн, нанесеної КП «Кролевецьводоканал» внаслідок оплати фізичній особі-підприємцю ОСОБА_7 вартості автомобіля Fiat Ducato (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , державний номер НОМЕР_2 ), наведений у протоколі огляду документів від 21.10.2025 року, який складений за участю спеціаліста Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області, з урахуванням висновку експерта за результатами проведення судової транспортно-товарознавчої експертизи від 15.09.2025 року № 02-08/25, документально підтверджується.
Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме у тому що, належним чином не перевірив відповідність поставленого згідно договору № 35/23 від 28.09.2023 року по об`єкту «Енергетична модернізація станції водозабору та системи водопостачання по вул. Воїнів-Інтернаціоналістів в м. Кролевець, Сумської області (реконструкція)» ФОП ОСОБА_7 устаткування, яке не монтується, а саме: Аварійно-ремонтної майстерні (бригадний автомобіль) на базі Fiat Dukato 2023 р.в. (140 к.с), номенклатурі, передбаченій проектно-кошторисною документацією та договором про закупівлю робіт № 35/23 від 28.09.2023 року та підписав Акт вартості устаткування, що не монтується, придбання якого покладено на виконавця робіт від 20.12.2023 року до договору №35/23 від 28.09.2023 року, на підставі яких КП «Кролевецьководоканал» зайво сплачені кошти ФОП ОСОБА_7 на загальну суму 2 038 664,00 грн., що у 1519 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, і відповідно до п. 4 примітки до ст. 364 КК України є тяжкими наслідками.
Умисні дії ОСОБА_6 кваліфіковані за ч. 2 ст. 367 КК України службова недбалість, тобто не виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки.
У судовому засіданні начальник Кролевецького відділу Конотопської окружної прокуратури ОСОБА_3 клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав, викладених в клопотанні.
У судовому засіданні заступник начальника СВ відділення поліції №1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав, викладених в клопотанні.
Підозрюваний ОСОБА_6 в судовому засіданні з клопотанням погодився частково, просив не покладати на нього обов`язки в частині не відлучатися із м.Кролевець, Конотопського району, Сумської області без дозволу слідчого, прокурора або суду.
Захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні з клопотанням погодився частково. Додав, що ОСОБА_6 працює директором КП «Кролевецьводоканал», деякі об`єкти підприємства знаходяться поза межами м.Кролевець та Конотопського району, тому просив дозволити пересуватися ОСОБА_6 в межах Сумської області без дозволу слідчого, прокурора або суду.
Слідчий суддя, заслухавши учасників судового засідання, дослідивши додані до клопотання документи, прийшов до наступних висновків.
З матеріалів Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається наявність кримінального провадження №12025200510000276 від 28.10.2025 року, в рамках якого розглядається вказане клопотання (а.с.6).
12 січня 2026 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України (а.с.59-63).
Відповідно до ч.1 ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам вчинити інше кримінальне правопорушення.
Згідно ч.2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_6 кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами: протоколами допитів свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , протоколом огляду місця події, висновком експерта за результатами проведення судової транспортно-товарозначої еспертизи №02-08/25 від 15.09.2025 року, та іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності (а.с.7-58,64,65).
Не вдаючись в оцінку даних доказів, та інших доказів, зібраних на досудовому слідстві, слідчий суддя в той же час враховує об`єктивний характер встановлених фактів і приходить до висновку, що підозра підтверджується доказами, які є достатніми на даному етапі досудового розслідування.
Слідчий суддя вважає, що прокурором та заступником начальника СВ доведено наявність ризику, передбаченого п.1 ч.1 ст.177 КПК України, оскільки ОСОБА_6 може переховуватися від органів досудового розслідування або суду, оскільки ОСОБА_6 підозрюється у вчинені злочину за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, у зв`язку з чим ОСОБА_6 може усвідомити, що відносно нього буде застосовано покарання у вигляді позбавлення волі, може почати переховуватися від органів слідства та суду, чим перешкоджатиме виконанню процесуальних рішень та встановленню істини у кримінальному провадженні.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.177 КПК України, підозрюваний ОСОБА_6 може з метою уникнення кримінальної відповідальності, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, які можуть бути пов`язані, або мають відношення до вчинення вказаного правопорушення, а саме ОСОБА_8 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та інших, яким ОСОБА_6 , може погрожувати з метою зміни або відмови від показів, які вони надали або будуть надавати під час досудового розслідування та в суді.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.177 КПК України підозрюваний ОСОБА_6 може вчиняти вищевказані дії чим суттєво перешкоджати розслідуванню кримінального провадженню, що в подальшому може суттєво відобразитись на результатах досудового слідства та судового розгляду.
Згідно зі змістом ст.ст.131-132 КПК України запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.
Відповідно до ч.1 ст.179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені ст.194 цього Кодексу.
Враховуючи, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, запропонований заступником начальника СВ запобіжний захід є найбільш м`яким, із передбачених чинним кримінальним процесуальним законодавством, з метою запобіганню ризикам, передбаченим п.п.1,3,4 ч.1 ст.177 КПК України, також враховуючи доводи захисника та підозрюваного ОСОБА_6 , слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити частково та обрати підозрюваному ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 179, 184, 193, 194, 196, 309 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заступника начальника СВ відділення поліції № 1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_4 в кримінальному провадженні №12025200510000276 від 28.10.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, про застосування відносно ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання задовольнити частково.
Застосувати до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_6 такі обов`язки:
1) прибувати до слідчого, в якого знаходиться в провадженні кримінальне провадження, прокурора та суду за першою вимогою;
2) не відлучатися за межі Сумської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
3) повідомляти слідчого, прокурора та суд у разі зміни місця проживання.
Встановити строк дії ухвали в частині покладених на ОСОБА_6 обов`язків до 15 березня 2026 року.
Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_6 , що покладені на нього обов`язки застосовуються до 15 березня 2026 року. У разі необхідності зазначений строк може бути продовжений за клопотанням прокурора, слідчого за погодженням з прокурором, в порядку, передбаченому ст.199 КПК України. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, ухвала про застосування запобіжного заходу в частині покладення обов`язків припиняє свою дію та обов`язки скасовуються.
Підозрюваного ОСОБА_6 під підпис повідомити про покладені на нього обов`язки та роз`яснити, що у разі їх невиконання до нього може бути застосований більш суворий запобіжний захід і накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Контроль за виконанням ОСОБА_6 особистого зобов`язання покласти на СВ відділення поліції № 1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1