Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
14 січня 2026 року м. ПолтаваСправа №440/10895/25
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Кукоби О.О., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
1. Стислий зміст позовних вимог та їх обґрунтування.
ОСОБА_1 (надалі - позивачка, ОСОБА_1 ) звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - відповідач, ГУПФ України в Полтавській області), у якому просила:
визнати протиправними дії ГУПФ України в Полтавській області щодо незарахування ОСОБА_1 до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, що дають право на призначення пенсії державного службовця періодів з 20.06.1983 до 15.05.1992 (8 років 10 місяців 25 днів) на посаді інспектора відділу по призначенню пенсій і допомог Гадяцького районного відділу соціального забезпечення Виконавчого комітету Гадяцької районної ради народних депутатів та з 15.05.1992 по 28.12.1993 (1 рік 7 місяців 13 днів) на посадах інспектора відділу соціального забезпечення, спеціаліста відділу по призначенню пенсій і допомог відділу соціального захисту населення Гадяцької районної державної адміністрації;
зобов`язати відповідача зарахувати до стажу роботи період з 20.06.1983 до 15.05.1992 (8 років 10 місяців 25 днів) на посаді інспектора відділу по призначенню пенсій і допомог Гадяцького районного відділу соціального забезпечення Виконавчого комітету Гадяцької районної ради народних депутатів та з 15.05.1992 по 28.12.1993 (1 рік 7 місяців 13 днів) на посадах інспектора відділу соціального забезпечення, спеціаліста відділу по призначенню пенсій і допомог відділу соціального захисту населення Гадяцької районної державної адміністрації;
зобов`язати відповідача видати ОСОБА_1 довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах віднесених до категорій посад державної служби, яка на момент виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби за формою затвердженою постановою Правління Пенсійного Фонду України від 14.09.2016 №622.
Позовні вимоги обґрунтувала посиланням на те, що вона є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУПФ України в Полтавській області, як одержувач пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення". Також позивачка зазначила, що вона має право на пенсію державного службовця відповідно до Закону України "Про державну службу". Однак, за зверненням позивачки щодо надання довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах віднесених до категорій посад державної служби відповідач повідомив про відсутність підстав для її складення, оскільки стаж державної служби позивачки складає 17 років 01 місяць 01 день, що є недостатнім для призначення пенсії державного службовця.
2. Позиція відповідача.
Відповідач позов не визнав. У наданому до суду відзиві на позов представник відповідача просив у задоволенні позовних вимог відмовити посилаючись на їх необґрунтованість та безпідставність /а.с. 28-31/. Свою позицію мотивував посиланням на відсутність у позивачки необхідного стажу державної служби.
3. Процесуальні дії у справі.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.08.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у цій справі, а її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників.
За приписами пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
Обставини справи
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, що підтверджено копією паспорта громадянина України /а.с. 6/, та має право на пенсійне забезпечення згідно з чинним законодавством.
27.05.2025 позивачка звернулась до ГУПФ України в Полтавській області із заявою про видачу їй довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця згідно постанови КМУ від 14.09.2016 №622 (додаток №№ 4, 6) /а.с. 34/.
Відповідач у листі від 03.06.2025 повідомив про відсутність підстав для складення довідок, оскільки стаж державної служби позивачки складає 17 років 01 місяць 01 день, що є недостатнім для призначення пенсії державного службовця /а.с. 35-36/.
До листа додано довідку про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) /а.с. 37/.
02.07.2025 позивачка звернулась до ГУПФ України в Полтавській області із заявою, у якій просила надати розрахунок стажу державної служби, вказавши які періоди роботи враховані /а.с. 38-39/.
Відповідач у листі від 04.07.2025 зазначив, що до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідної категорії посад державних службовців, що дають право на призначення пенсії державного службовця, не зараховані періоди: з 20.06.1983 по 15.05.1992 (8 років 10 місяців 25 днів) на посаді інспектора відділу по призначенню пенсій і допомог Гадяцького районного відділу соціального забезпечення Виконавчого комітету Гадяцької районної ради народних депутатів та з 15.05.1992 по 28.12.1993 (1 рік 7 місяців 13 днів) на посадах інспектора відділу соціального забезпечення, спеціаліста відділу по призначенню пенсій і допомог відділу соціального захисту населення Гадяцької районної державної адміністрації /а.с. 40-41/.
Позивачка не погодилась з наведеними доводами пенсійного органу та звернулась до суду.
Норми права, якими урегульовані спірні відносини
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Питання пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 було урегульовано Законом України від 16.12.1993 №3723-ХІІ Про державну службу (надалі - Закон №3723-ХІІ).
Так, відповідно до частини першої статті 37 Закону №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
01.05.2016 набув чинності Закон України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" (надалі - Закон №889-VIII), статтею 90 якого визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Водночас законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.
Так, відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України /пункт 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VІІІ/.
Згідно із пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VІІІ для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
14.09.2016 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (надалі - Постанова №622), якою затвердив Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (надалі - Порядок).
Пунктом 2 Постанови №622 визначено, що з 1 жовтня 2017 р. пенсії, призначені після набрання чинності Законом України Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи (крім пенсій осіб з інвалідністю I і II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту) відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII Про державну службу, у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII Про державну службу, а також на посадах та на умовах, передбачених Законами України Про прокуратуру, Про судоустрій і статус суддів, виплачуються в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII Про державну службу на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII Про державну службу (далі - Закон) мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII Про державну службу:
мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;
займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
У силу пункту 3-1 Порядку державні службовці, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII Про державну службу займали посади державної служби та які пенсію, призначену відповідно до Закону, не отримували з дати призначення до дня набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII Про державну службу, мають право на обчислення пенсії на умовах цього Порядку після звільнення з посади державної служби.
Оцінка судом обставин справи
Згідно з частиною другою статті 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 10 Закону №1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Суд враховує, що Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №889-VIII передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону № 3723-ХІІ і Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №889-VIII, а саме: щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Такий висновок наведений у постановах Верховного Суду від 19.12.2023 у справі №600/947/23-а, від 22.05.2024 року у справі №500/1404/23, що врахований судом на підставі частини п`ятої статті 242 КАС України.
Спірні відносини в цій справі стосуються обчислення стажу роботи ОСОБА_1 на посадах, віднесених до відповідної категорії посад державних службовців, що дають право на призначення пенсії державного службовця, а також виготовлення довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах віднесених до категорій посад державної служби, яка на момент виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби за формою затвердженою постановою Правління Пенсійного Фонду України від 14.09.2016 №622.
Відповідач у листі від 04.07.2025 обчислив стаж державної служби ОСОБА_1 станом на 01.05.2016 та визначив, що такий стаж становить 17 років 01 місяць 29 днів /а.с. 40-41/.
При цьому відповідач зазначив, що до стажу державної служби не зараховуються періоди роботи позивачки:
- з 20.06.1983 по 15.05.1992 (8 років 10 місяців 25 днів) на посаді інспектора відділу по призначенню пенсій і допомог Гадяцького районного відділу соціального забезпечення Виконавчого комітету Гадяцької районної ради народних депутатів;
- з 15.05.1992 по 28.12.1993 (1 рік 7 місяців 13 днів) на посадах інспектора відділу соціального забезпечення, спеціаліста відділу по призначенню пенсій і допомог відділу соціального захисту населення Гадяцької районної державної адміністрації.
Відповідно до частини першої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Згідно з частиною другою статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Пунктом 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229, передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону.
Відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
На виконання постанови Верховної Ради України від 16.12.1993 "Про введення в дію Закону України "Про державну службу" постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 затверджено Порядок обчислення стажу державної служби (надалі - Порядок №283).
Відповідно до абзаців другого, четвертого пункту 2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах: державних службовців у державних органах, передбачених у статті 25 Закону України "Про державну службу", а також на посадах, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад державних службовців; на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком.
У додатку до Порядку №283 "Перелік державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, період роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби" передбачено Виконавчі комітети місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управління, самостійні відділи, інші структурні підрозділи.
Крім того, у силу абзацу третього пункту 3 Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам органів державної виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1993 №1049, до стажу роботи, який надає право на одержання надбавки за вислугу років, зараховується: стаж роботи в інших державних органах - в апараті Верховної Ради України, Верховної Ради Республіки Крим, Ради Міністрів Республіки Крим, міністретсв, відомств, інших органів підвідомчих Раді Міністрів Республіки Крим, Рад народних депутатів та їх органів, органів прокуратури, судових органів України, відповідних органів колишнього СРСР і країн Співдружності Незалежних Держав.
Документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи /пункт 4 Порядку №283/.
Згідно зі статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Суд враховує, що факт роботи позивачки з 20.06.1983 по 15.05.1992 (8 років 10 місяців 25 днів) на посаді інспектора відділу по призначенню пенсій і допомог Гадяцького районного відділу соціального забезпечення Виконавчого комітету Гадяцької районної ради народних депутатів та з 15.05.1992 по 28.12.1993 (1 рік 7 місяців 13 днів) на посадах інспектора відділу соціального забезпечення, спеціаліста відділу по призначенню пенсій і допомог відділу соціального захисту населення Гадяцької районної державної адміністрації підтверджено записами у трудовій книжці від 27.10.1979 серії НОМЕР_1 /а.с. 9-11/.
З урахуванням наведеного вище, періоди роботи позивачки з 20.06.1983 по 15.05.1992 (8 років 10 місяців 25 днів) на посаді інспектора відділу по призначенню пенсій і допомог Гадяцького районного відділу соціального забезпечення Виконавчого комітету Гадяцької районної ради народних депутатів та з 15.05.1992 по 28.12.1993 (1 рік 7 місяців 13 днів) на посадах інспектора відділу соціального забезпечення, спеціаліста відділу по призначенню пенсій і допомог відділу соціального захисту населення Гадяцької районної державної адміністрації підлягають зарахуванню до стажу державної служби.
Як наслідок, стаж державної служби позивачки становитиме понад 20 років.
Відповідно до пункту 4-2 Порядку №622 (у редакції на дату виникнення спірних відносин) для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28 січня 2002 р. № 57 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 27 листопада 2023 р. № 661), або які звільнилися до 1 січня 2024 р. з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на 31 грудня 2023 р., а розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, але не пізніше 31 грудня 2023 року.
Для призначення пенсії державного службовця таким особам та особам, які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, подаються довідки про: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 4; розміри виплат, зазначених в абзацах третьому - п`ятому пункту 4 цього Порядку, за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 5; розміри виплат, зазначених в абзаці шостому пункту 4 цього Порядку, за формою згідно з додатком 6.
Суд враховує, що позивачка у період з 19.12.2001 по 29.09.2011 працювала на посаді головного спеціаліста відділу пенсійного забезпечення Гадяцького районного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (з 02.07.2002 - УПФ України в Гадяцькому районі) /а.с. 11, у т.ч. зі звороту/.
Зазначене місце роботи є останнім місцем роботи на посадах державної служби.
А тому, у відповідача є обов`язок скласти та надати ОСОБА_1 довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби за формою, затвердженою у додатку 6 до Порядку №622.
Зважаючи на встановлені у ході судового розгляду фактичні обставини справи та беручи до уваги норми чинного законодавства, якими урегульовані спірні відносини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Розподіл судових витрат
Відповідно до частини першої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Позивачка від сплати судового збору звільнена, як особа з інвалідністю другої групи /а.с. 13/.
Інші судові витрати у справі відсутні.
Тож підстав для розподілу судових витрат немає.
Керуючись статтями 2, 3, 6-10, 72-77, 90, 132, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Полтавський окружний адміністративний суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо незарахування ОСОБА_1 до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, що дають право на призначення пенсії державного службовця періодів з 20.06.1983 до 15.05.1992 (8 років 10 місяців 25 днів) на посаді інспектора відділу по призначенню пенсій і допомог Гадяцького районного відділу соціального забезпечення Виконавчого комітету Гадяцької районної ради народних депутатів та з 15.05.1992 по 28.12.1993 (1 рік 7 місяців 13 днів) на посадах інспектора відділу соціального забезпечення, спеціаліста відділу по призначенню пенсій і допомог відділу соціального захисту населення Гадяцької районної державної адміністрації.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1 на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, що дають право на призначення пенсії державного службовця період з 20.06.1983 до 15.05.1992 (8 років 10 місяців 25 днів) на посаді інспектора відділу по призначенню пенсій і допомог Гадяцького районного відділу соціального забезпечення Виконавчого комітету Гадяцької районної ради народних депутатів та з 15.05.1992 по 28.12.1993 (1 рік 7 місяців 13 днів) на посадах інспектора відділу соціального забезпечення, спеціаліста відділу по призначенню пенсій і допомог відділу соціального захисту населення Гадяцької районної державної адміністрації, а також скласти та видати ОСОБА_1 довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби за формою, затвердженою постановою Правління Пенсійного Фонду України від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (додаток 6).
Позивачка: ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 13967927; вул. Гоголя, 34, м. Полтава, Полтавська область, 36000).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів після складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Олександр КУКОБА