Ухвала суду № 133324030, 13.01.2026, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2026
Номер справи
320/59476/25
Номер документу
133324030
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

13 січня 2026 року справа № 320/59476/25

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Солом`янської районної в м.Києві державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду через підсистему "Електронний суд" звернувся ОСОБА_1 із позовом до Солом`янської районної в м.Києві державної адміністрації, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації (Код ЄДРПОУ 37378937) щодо невиконання вимог п. 18 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» стосовно ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ;

- зобов`язати Солом`янську районну в місті Києві державну адміністрацію (Код ЄДРПОУ 37378937), виплатити ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 вартість житлової площі у м. Києві у розмірі 17 501,70 Євро (Сімнадцять тисяч п`ятсот один Євро сімдесят євроцентів), що становить станом на 31.01.2025 згідно курсу НБУ 756 346 грн. 50 коп. (сімсот п`ятдесят шість тисяч триста сорок шість гривні п`ятдесят копійок ), виплату здійснити з урахуванням курсу НБУ в гривнях на дату прийняття Рішення виходячи з суми євро;

- стягнути з Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації (Код ЄДРПОУ 37378937), на користь ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , матеріальну шкоду у розмірі 17 501,70 Євро (Сімнадцять тисяч п`ятсот один Євро сімдесят євроцентів), що становить 756 346 грн. 50 коп. (сімсот п`ятдесят шість тисяч триста сорок шість гривні п`ятдесят копійок ) станом на 31.01.2025 згідно курсу НБУ, з урахуванням курсу НБУ на дану прийняття Рішення при розрахунку у гривнях;

- стягнути з Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації (Код ЄДРПОУ 37378937), на користь ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , моральну шкоду в розмірі 491 839 грн. 00 коп. (чотириста дев`яносто одна тисяча вісімсот тридцять дев`ять грн.), що становить 10 000,00 Євро - станом на 03.12.2025 згідно курсу НБУ;

- стягнути з Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації (Код ЄДРПОУ 37378937), на користь ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , понесені витрати: Юридичний супровід 20 000 грн. 00 коп. що становить 458,00 Євро (станом на 20.11.2024 відповідно до курсу НБУ) Оплата роботи експерта 1 500 грн. 00 коп. що становить 34,00 Євро (станом на 31.01.2025 відповідно до курсу НБУ);

- застосувати процесуальний інститут судового контролю за виконанням рішення суду, а саме зобов`язати Відповідача, який є суб`єктом владних повноважень, при ухваленні рішення не на користь Відповідача, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Як третю особу позивач зазначає Київську міську державну адміністрацію (КМДА) (ел. пошта zvernen@kma.gov.ua; тел. 380442057337; адреса вулиця Хрещатик, 36, Київ, Україна, 01044; ЄДРПОУ 00022527).

Відповідно до частини першою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Відповідно до частини другої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до частини дев`ятої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України суд проводить розгляд судової справи за матеріалами у формах, визначених Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до пункту 122 розділу VI «Перехідні положення» Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (з подальшими змінами, внесеними згідно з Рішеннями Вищої ради правосуддя № 83/0/15-22 від 25.01.2022, № 166/0/15-22 від 22.02.2022, № 977/0/15-23 від 12.10.2023, № 700/0/15-24 від 07.03.2024) до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи можуть розглядатися (формуватися та зберігатися) в паперовій, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями Київського окружного адміністративного суду, матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Солом`янської районної в м.Києві державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії (справа №320/59476/25) передано судді Кушновій А.О. у вигляді роздрукованої позовної заяви на 23 аркушах (без додатків) та копії посвідчення ОСОБА_1 як особи з інвалідністю 2 групи, що свідчить про відсутність у суді можливості формування справ у паперовій формі, які формуються учасниками процесу через підсистему "Електронний Суд".

У зв`язку з відсутністю такої можливості, що є загальновідомим внаслідок неналежного фінансування судів, документи, відповідно, подаються до суду у паперовій формі.

Відповідно до п/п. 15.1, 15.3. пункту 1 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи такі дії вчиняються в такому порядку: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі (п.15.1); розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами у формах, визначених Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (п.15.3).

При цьому, суд звертає увагу, що Рада суддів України у рішенні від 05.08.2022 № 26 з метою підвищення рівня використання інструментів електронного судочинства під час відправлення правосуддя в умовах скрутного фінансового забезпечення судів рекомендувала судам у разі відсутності можливості у суді роздрукувати документи, що надійшли до суду в електронній формі через значний їх обсяг, звертатися до учасників судових проваджень з пропозицією додатково подати відповідні документи для суду у паперовій формі.

Цим самим рішенням Рада суддів України закликала усіх учасників судових проваджень:

- з розумінням поставитися до існуючих проблем фінансування судової гілки влади в умовах воєнного стану;

- при подачі значного обсягу документів до суду в електронній формі (понад 30 аркушів) - додатково подавати їх суду в паперовій формі.

При цьому суд зазначає, що опубліковані Радою суддів України рекомендації мають рекомендаційний характер і враховуються судом у сукупності із нормами чинного законодавства.

У своїй практиці Європейський суд неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у 6 § 1 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. У той же час заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду справи, що стосуються безпосередньо його, максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

У даному випадку, позовна заява з додатками надійшла до суду через підсистему "Електронний Cуд", водночас, її граничний обсяг перевищує 30 аркушів.

Відтак, позивачу слід подати позовну заяву у паперовій формі із належним чином засвідченими доказами у паперовій формі.

Згідно з частинами першою, другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати позовну заяву у паперовій формі із належним чином засвідченими доказами у паперовій формі.

3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.