Рішення № 133299860, 14.01.2026, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.01.2026
Номер справи
520/23967/25
Номер документу
133299860
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд 61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 січня 2026 року № 520/23967/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаєва А.І. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в м.Харкові справу за позовом Приватного підприємства «Смайл Парк Львів» до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови -

В С Т А Н О В И В:

Приватне підприємство «Смайл Парк Львів» звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, в якому просило суд:

- визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу на Приватне підприємство «СМАЙЛ ПАРК ЛЬВІВ» за порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми від 13.08.2025 № 22, що складена Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області про накладення штрафу у розмірі 80000 грн. 00 коп;

- стягнути з Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області на користь Приватного підприємство «СМАЙЛ ПАРК ЛЬВІВ» понесені судові витрати на професійну правничу допомогу в сумі 15000 (п`ятнадцять тисяч) грн. 00 коп.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що постанова про накладення штрафу на Приватне підприємство «СМАЙЛ ПАРК ЛЬВІВ» за порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми від 13.08.2025 № 22, на думку позивача, є протиправною та підлягає скасуванню.

Відповідач, Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області, подало до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно чинного законодавства.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до висновку про відмову в задоволенні позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що 16.07.2025 на адресу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області надійшло звернення фізичної особи № Ш-848 від 16.07.2025 щодо недотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів у дитячому центрі ПП «Смайл Парк Львів».

Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області видано наказ №949-АГ від 28.07.2025 та посвідчення (направлення) № 792 від 28.07.2025 на проведення позапланового інспектування ПП «Смайл Парк Львів» за адресою: м. Львів, вул. Під Дубом, 7 Б на підставі звернення фізичної особи, відповідно до ЗУ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», абз.8 ст.2 та абз.5 ч.1 ст.6 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03.01.2023 №5 «Про затвердження Переліку підстав для здійснення позапланових заходів державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин на період воєнного стану».

За результатами проведеного позапланового інспектування складено акт № 175 від 29.07.2025, в якому зафіксовано порушення вимог законодавства про харчові продукти, а саме:

- відсутня державна реєстрація потужності (частина перша статті 25 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771 від 23.12.1997);

-на потужності допускається персонал, який не пройшов у цього оператора ринку навчання з питань гігієни персоналу та немає відповідних записів у цього оператора ринку. Персонал потужностей не проходить періодичного навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів у цього оператора ринку (пункт 1, 2 частини першої статті 48 ЗУ № 771).

- первинна продукція та всі інгредієнти, які зберігаються на потужностях, утримуються в неналежних умовах, не захищені на стадії переробки та обігу, температурний режим харчових продуктів, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, не дотримується, а саме:

- температура в холодильній камері заготівельного цеху становить 11 °С, що є неприпустимим для зберігання харчових продуктів, для яких згідно вимог зберігання, оптимальна температура в холодильній камері має становити від 0°С до +5°С;

- в холодильній камері гарячого цеху наявні ознаки дефростації. Рідина, що утворилася, знаходилась на поверхні контейнерів із заготовками овочів, м`ясної нарізки та інших напівфабрикатів;

- наявні чек листи фіксації температури з підписами працівників, проте без зазначення числового показника заміру температури (пункти 2, 3, 5частини першої статті 49 ЗУ № 771);

- на напівфабрикатах, власного виробництва, відсутня інформація щодо зазначення мінімального терміну придатності та/або дата «вжити до...» (Стаття 18 ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» № 2639).

Також, за результатами проведеного інспектування Головним управлінням Держпродспоживлужби у Львівській області винесено припис про усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти, корми побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин №21-1-9/50 від 29.07.2025.

Приватне підприємство «Смайл Парк Львів» направило до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області лист №11 від 30.07.2025, яким повідомлено, що станом на 30.07.2025 р. вказані порушення повністю виправлені у вказаний термін.

В подальшому Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області складено акт №191 від 05.08.2025 про проведення позапланового інспектування, згідно якого встановлено відсутність порушень вимог законодавства.

Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області було винесено постанову від 13.08.2025 № 22 про накладення штрафу на Приватне підприємство «СМАЙЛ ПАРК ЛЬВІВ» за порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми, у розмірі 80000,00 грн.

Не погоджуючись з оскаржуваними рішеннями, позивач звернулась до суду із даним позовом.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законом України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин» визначено правові та організаційні засади державного контролю, що здійснюється з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров`я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження під час ввезення (пересилання) таких побічних продуктів на митну територію України від 18 травня 2017 року № 2042-VIII (подальшому - Закон №2042-VIII, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону №2042-VIII, дія цього Закону поширюється на суспільні відносини, пов`язані із здійсненням державного контролю за діяльністю операторів ринку, які здійснюють виробництво та/або обіг харчових продуктів, інших об`єктів санітарних заходів та/або кормів, у тому числі ввезення (пересилання) на митну територію України харчових продуктів та/або кормів, з метою перевірки цієї діяльності на відповідність законодавству про харчові продукти та корми, здоров`я та благополуччя тварин. Дія цього Закону поширюється також на суспільні відносини, пов`язані із здійсненням державного контролю побічних продуктів тваринного походження, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України, з метою їх перевірки на відповідність законодавству про побічні продукти тваринного походження. Дія цього Закону поширюється також на суспільні відносини, пов`язані із здійсненням державного контролю за діяльністю операторів ринку, які здійснюють органічне виробництво та/або обіг органічної продукції, у тому числі ввезення (пересилання) на митну територію України, з метою перевірки цієї діяльності на відповідність законодавству про харчові продукти та корми, здоров`я та благополуччя тварин, а також законодавству у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

Згідно зі ст. 4 Закону №2042-VIII, до органів виконавчої влади у сфері державного контролю належить, зокрема: центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини.

Приписами ч. 1, 2 ст. 6 Закону №2042-VIII, визначено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, затверджує, зокрема форми актів державного контролю, що застосовуються державними інспекторами та державними ветеринарними інспекторами під час інспектування та аудиту, а також форми актів відбору зразків.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Відповідно до ч. 4 ст. 18 Закону №2042-VIII, заходи державного контролю можуть здійснюватися позапланово у разі виявлення невідповідності або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності, а також в інших встановлених законом випадках.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужбу), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 667, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення (крім виконання функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження) та у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників), з контролю за цінами, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров`я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу), реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері, за якістю зерна та продуктів його переробки, державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованого організму у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності, здійснення радіаційного контролю за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.

Згідно з п. 7 цього Положення Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.

Таким чином, Головному управлінню Держпродспоживслужби у Львівській області, як територіальному органу Держпродспоживслужби, надано повноваження на здійснення державного нагляду (контролю) у разі виявлення невідповідності, що полягає у порушенні оператором ринку вимог цього Закону, законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин, або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності, а також в інших встановлених законом випадках.

Закон України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності від 05.04.2007 №877-V (далі по тексту Закон України №877-V) визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України №877-V підставою для здійснення позапланових заходів є зокрема звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров`ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється територіальним органом державного нагляду (контролю) за наявністю погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 р. №303 "Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану" (далі - Постанова №303) припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64 "Про введення воєнного стану в Україні".

При цьому, п. 2 Постанови № 303 визначено, що за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров`я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов`язань України протягом періоду воєнного стану дозволено здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на підставі рішень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03.01.2023 р. № 5 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.01.2023 р. № 33/39089 виданим, зокрема, відповідно до п. 2 постанови Постанови № 303, затверджено Перелік підстав для здійснення позапланових заходів державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин на період воєнного стану, а також визначено Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів забезпечити здійснення позапланових заходів державного контролю за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров`я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов`язань України, з підстав, визначених Переліком, затвердженим пунктом 1 цього.

До Переліку підстав для здійснення позапланових заходів державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин на період воєнного стану, включено звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров`ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).

Так, 16.07.2025 на адресу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області надійшло звернення фізичної особи № Ш-848 від 16.07.2025 щодо недотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів у дитячому центрі ПП «Смайл Парк Львів».

Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області видано наказ №949-АГ від 28.07.2025 та посвідчення (направлення) № 792 від 28.07.2025 на проведення позапланового інспектування ПП «Смайл Парк Львів» за адресою: м. Львів, вул. Під Дубом, 7 Б на підставі звернення фізичної особи, відповідно до ЗУ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», абз.8 ст.2 та абз.5 ч.1 ст.6 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03.01.2023 №5 «Про затвердження Переліку підстав для здійснення позапланових заходів державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин на період воєнного стану».

Вищенаведене спростовує доводи позивача про те, що відповідачем проведено позаплановий захід державного нагляду без належних правових підстав та про те, що наказ про проведення позапланового інспектування не містить предмету перевірки.

Так, за результатами проведеного позапланового інспектування складено акт № 175 від 29.07.2025, в якому зафіксовано порушення вимог законодавства про харчові продукти, а саме:

- відсутня державна реєстрація потужності (частина перша статті 25 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771 від 23.12.1997);

-на потужності допускається персонал, який не пройшов у цього оператора ринку навчання з питань гігієни персоналу та немає відповідних записів у цього оператора ринку. Персонал потужностей не проходить періодичного навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів у цього оператора ринку (пункт 1, 2 частини першої статті 48 ЗУ № 771).

- первинна продукція та всі інгредієнти, які зберігаються на потужностях, утримуються в неналежних умовах, не захищені на стадії переробки та обігу, температурний режим харчових продуктів, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, не дотримується, а саме:

- температура в холодильній камері заготівельного цеху становить 11 °С, що є неприпустимим для зберігання харчових продуктів, для яких згідно вимог зберігання, оптимальна температура в холодильній камері має становити від 0°С до +5°С;

- в холодильній камері гарячого цеху наявні ознаки дефростації. Рідина, що утворилася, знаходилась на поверхні контейнерів із заготовками овочів, м`ясної нарізки та інших напівфабрикатів;

- наявні чек листи фіксації температури з підписами працівників, проте без зазначення числового показника заміру температури (пункти 2, 3, 5частини першої статті 49 ЗУ № 771);

- на напівфабрикатах, власного виробництва, відсутня інформація щодо зазначення мінімального терміну придатності та/або дата «вжити до...» (Стаття 18 ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» № 2639).

Також, за результатами проведеного інспектування Головним управлінням Держпродспоживлужби у Львівській області винесено припис про усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти, корми побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин №21-1-9/50 від 29.07.2025.

Приватне підприємство «Смайл Парк Львів» направило до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області лист №11 від 30.07.2025, яким повідомлено, що станом на 30.07.2025 р. вказані порушення повністю виправлені у вказаний термін.

В подальшому Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області складено акт №191 від 05.08.2025 про проведення позапланового інспектування, згідно якого встановлено відсутність порушень вимог законодавства.

За таких обставин, позивачем усунуто виявлені порушення.

Пунктом 1 частини 1 статті 65 Закону №2042-VIII визначено, що юридичні особи і фізичні особи - підприємці несуть відповідальність за порушення встановлених законодавством гігієнічних вимог до виробництва та/або обігу харчових продуктів або кормів, - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі десяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі шести мінімальних заробітних плат.

Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області було винесено постанову від 13.08.2025 № 22 про накладення штрафу на Приватне підприємство «СМАЙЛ ПАРК ЛЬВІВ» за порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми, у розмірі 80000,00 грн.

Так, оскаржувану постанову винесено за наступні порушення:

- на потужності допускається персонал, який не пройшов у цього оператора ринку навчання з питань гігієни персоналу та немає відповідних записів у цього оператора ринку. Персонал потужностей не проходить періодичного навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів у цього оператора ринку;

- первинна продукція та всі інгредієнти, які зберігаються на потужностях, утримуються в неналежних умовах, не захищені на стадії переробки та обігу, температурний режим харчових продуктів, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, не дотримується, а саме: - температура в холодильній камері заготівельного цеху становить 11 °С, що є неприпустимим для зберігання харчових продуктів, для яких згідно вимог зберігання, оптимальна температура в холодильній камері має становити від 0°С до +5°С; - в холодильній камері гарячого цеху наявні ознаки дефростації. Рідина, що утворилася, знаходилась на поверхні контейнерів із заготовками овочів, м`ясної нарізки та інших напівфабрикатів; - наявні чек листи фіксації температури з підписами працівників, проте без зазначення числового показника заміру температури.

При цьому, позивач посилався на те, що усуваючи порушення згідно припису відповідача, позивачем у листі за вих. № 11 від 30.07.2025 надано журнал гігієнічного навчання персоналу, план проведення планового навчання персоналу.

Так, вказані документи надано до контролюючого органу після проведення перевірки.

Отже, уповноважені особи Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області не мли змоги надати оцінку вказаним документам та прийти до висновку про відсутність порушення.

За таких обставин, вищевказані посилання позивача є необґрунтованими.

Також, позивач посилався на те, що як вбачається із відеозапису інспектування від 28.07.2025 інспектор Коретчук С.В., відкривши холодильник, почала оглядати продукти, що там знаходилися, зокрема, хлібобулочні вироби, миті столові яйця та зелень, на відеозаписі представник позивача, і інспектор озвучують температуру холодильної камери + 9 С, що є допустимим для зберігання тих продуктів, що в ній знаходилися.

Проте, порушення щодо зберігання харчових продуктів полягало не лише у дотриманні температурного режиму.

При цьому, позивачем не спростовано того, що під час перевірки встановлено, що в холодильній камері гарячого цеху наявні ознаки дефростації, рідина, яка утворилася, знаходилась на поверхні контейнерів із заготовками овочів, м`ясної нарізки та інших напівфабрикатів.

За таких обставин, вищевказані посилання позивача на відсутність порушення щодо зберігання харчових продуктів є необґрунтованими.

Отже, суд вважає, що у спірних правовідносинах відповідачем не порушено прав позивача, протилежного судовим розглядом не встановлено, а позивачем не доведено.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Щодо інших посилань сторін, суд враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (№ 65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (№ 63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v.Spain) серія A. 303-A; пункт 29).

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства «Смайл Парк Львів» (61057, Харківська обл., Харківський р-н, м. Харків, вул. Григорія Сковороди, 2А) до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області (79011, Львівська обл., Львівський р-н, м. Львів, вул. Вітовського, 18) про визнання протиправною та скасування постанови відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаєв А.І.