Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
13 січня 2026 рокусправа № 380/14700/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кондратюк Ю.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-австрійське підприємство «ГАЛІНВЕС» до Виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -
У С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-австрійське підприємство «ГАЛІНВЕС» (далі - позивач) звернулося до суду з позовом до Виконавчого комітету Львівської міської ради (далі - відповідач), у якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради № 701 від 15.07.2025 «Про демонтаж конструкцій».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача відсутні повноваження приймати рішення щодо демонтажу встановлених споруд.
Ухвалою судді від 21.07.2025 відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику сторін.
26.08.2025 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого вважає позовні вимоги необґрунтованими та просить у задоволенні позовних вимог відмовити.
Зазначає, що Пунктом 37 Розділу ІІ «Повноваження виконавчого комітету» Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради, затвердженого Ухвалою № 1081 від 08.07.2021 «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради» передбачено можливість прийняття рішень щодо тимчасових споруд, які розміщені з порушеннями вимог законодавства України та актів міської ради.
Покликається на п. 15.4 Правил Благоустрою відповідно до яких, у разі виявлення самовільно розміщених (встановлених) засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі автомагазини, автокафе, автокав`ярні, авторозвозки, автоцистерни, автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) тощо (надалі засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі), об`єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі (для розміщення яких відсутні оформлені в установленому порядку документи), елементів (частин) об`єктів благоустрою уповноважені особи відповідних районних адміністрацій забезпечують їхній демонтаж на підставі відповідного рішення виконавчого комітету Львівської міської ради.
Таким чином спірне рішення прийняте в межах повноважень відповідача
02.09.2025 від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій додатково обґрунтовує підставність позовних вимог.
Стосовно покликань відповідача на п.15.4. Правил благоустрою м. Львова, затверджених ухвалою ЛМР від 19.12.2024 №5766, звертає увагу суду, що у такому відсутні тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності.
Більш того, відповідно до п.п.7.6, 7.8 Розділу 7 Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, затверджених ухвалою ЛМР №4526 від 23.04.2015, демонтаж тимчасових споруд проводиться на підставі розпорядження районної адміністрації про демонтаж.
У разі невиконання власником тимчасової споруди вимог пункту 7.6 районна адміністрація звертається до відповідного суду з позовом про примусовий демонтаж тимчасової споруди, встановленої з порушенням цих Правил.
Отже, Львівською міською радою встановлено один порядок демонтажу тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності - судовий, який відповідачем не дотриманий.
Ухвалою суду від 29.09.2025 заяву представника Виконавчого комітету Львівської міської ради про поновлення процесуального строку задоволено.
Ухвалою суду від 29.09.2025 у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-австрійське підприємство «ГАЛІНВЕС» про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовлено.
Ухвалою суду від 29.09.2025 у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-австрійське підприємство «ГАЛІНВЕС» про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін відмовлено.
З`ясувавши обставини, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-австрійське підприємство «ГАЛІНВЕС» є юридичною особою, яка зареєстрована та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 03001508.
Відповідно до Витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права № 239362224 від 30.12.2020 Товариству з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-австрійське підприємство «ГАЛІНВЕС» належить на праві постійного користування земельна ділянка за кадастровим номером 4610136600:03:001:0067 площею 0,6600 га.
Згідно з Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №304836049 від 13.07.2022 Товариству з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-австрійське підприємство «ГАЛІНВЕС» належить yf праві власності нерухоме майно, а саме промислово-продовольчий торговий центр загальною площею 5211 кв.м., який розташований за адресою: вул. Стара, буд. 3, м. Львів на земельній ділянці за кадастровим номером 4610136600:03:001:0067.
18.06.2025 відділом державного контролю за використанням та охороною земель міської агломерації управління державного контролю за використанням та охороною земель департаменту природних ресурсів та будівництва Львівської міської ради проведено обстеження земельної ділянки (кадастровий номер земельної ділянки 4610136600:03:001:0067) про що складено акт № 107 (а.с. 57-59).
Згідно Акта обстеження земельної ділянки №107 від 18.06.2025 земельна ділянка комунальної власності площею 0,6600 га (в тому числі в межах червоних ліній 0,0972 га) на площі Князя Ярослава Осмомисла у м. Львові з кадастровим номером 4610136600:03:001:0067 (№1 на план - схемі) фактично використовується Товариством з обмеженою відповідальністю "Спільне Українсько - Австрійське підприємство "Галінвест" для обслуговування нерухомого майна, в якому функціонує, зокрема, супермаркет Арсен, влаштування гостьової парковки та за кодом КВЦПЗ 03.07 - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, а не за кодом КВЦПЗ 03.08 - для будівництва та обслуговування об`єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування.
Також виявлено, що зі сторони площі Князя Ярослава Осмомисла у м. Львові впритул до будівлі промислово продовольчого торгового центру в межах червоних ліній вулиці облаштовано 11 бетонних плит, обмежених дощатою опалубкою, за відсутності відповідних дозвільних документів, складуються будівельні матеріали.
Доступ до земельної ділянки №1 частково обмежено:
- шлагбаумами (при в`їзді в торговий центр з вул. Старої);
- металевою огорожею та воротами зі сторони площі Різні та вул. Сянської.
Металева огорожа та ворота встановлені поза межами земельної ділянки з кадастровим номером 4610136600:03:001:0067, що призвело до самовільного зайняття Товариством з обмеженою відповідальністю "Спільне Українсько - Австрійське підприємство "Галінвест" земельної ділянки комунальної власності орієнтовною площею 0,0531 га (№2 на план схемі) на площі Князя Ярослава Осмомисла, яка використовується ним для паркування транспортних засобів.
Доступ до земельної ділянки зі сторони вул. Б. Хмельницького, вул. Підмурної та площі Князя Ярослава Осмомисла у м. Львові не обмежено. Також на земельній ділянці орієнтовною площею 0,0725 га (№3 на план - схемі) порушено благоустрій та видалено зелені насадження.
За результатами проведеного обстеження, відповідно до ст. ст. 3, 6, 30 Закону України Про охорону культурної спадщини та повноважень, визначених Положенням про офіс охорони культурної спадщини Львівської міської ради, з метою захисту об`єкта культурної спадщини (пам`ятки культурної спадщини/щойно виявленого об`єкта культурної спадщини) офіс охорони культурної спадщини видав припис, щодо негайного зупинення проведення будь-яких будівельних робіт. Про зупинення повідомити офіс охорони культурної спадщини до 02.07.2025. В термін до 07 липня 2025 року вжити наступні заходи демонтувати збудовані 11 бетонних плит і конструкцій. Про виконання припису повідомити до 07.07.2025 (а.с. 53).
Відповідно до рішення Львівської міської ради № 701 від 15.07.2025 «розглянувши листи управління державного контролю за використанням та охороною земель департаменту природних ресурсів та будівництва від 09.07.2025 № 4-2412-38154, офісу охорони культурної спадщини від 10.07.2025 № 4-0004-38286, припис про усунення порушень вимог законодавства про охорону культурної спадщини від 02.07.2025 № 0004-вих-97057, керуючись Законами України "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про благоустрій населених пунктів", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про охорону культурної спадщини", наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності", ухвалами міської ради від 26.12.2019 № 6107 "Про здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова", від 08.07.2021 № 1081 "Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради", від 06.12.2022 № 2679 "Про окремі питання здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території Львівської міської територіальної громади у зв?язку із введенням воєнного стану", від 19.12.2024 № 5766 "Про затвердження Правил благоустрою Львівської міської територіальної громади" і від 19.12.2024 № 5833 "Про внесення змін до ухвали міської ради від 26.12.2019 № 6107 "Про здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова", з метою усунення наслідків порушень вимог законодавства при розміщенні тимчасових споруд у Львівській міській територіальній громаді виконавчий комітет вирішив:
1. Демонтувати 11 самовільно встановлених конструкцій для влаштування тимчасових споруд (павільйонів) товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-австрійське підприємство "Галінвест" (код ЄДРПОУ 03001508) на пл. Князя Ярослава Осмомисла.
2. Галицькій районній адміністрації:
2.1. Здійснити демонтаж самовільно встановлених конструкцій для влаштування тимчасових спору (павільйонів).
Вважаючи вказане рішення відповідача протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом про його скасування.
Змістом спірних правовідносин, які склалися між сторонами, є правомірність рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради № 701 від 15.07.2025 «Про демонтаж конструкцій».
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Система та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР, з наступними змінами та доповненнями (далі Закон України № 280/97-ВР).
Пунктом 44 частини 1 статті 26 цього Закону передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.
До власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, у відповідності до положень пункту «а» статті 30 Закон України № 280/97-ВР, належать: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян (підпункт 7); видача дозволу на порушення об`єктів благоустрою у випадках та порядку, передбачених законом (підпункт 17).
Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, визначаються Законом України «Про благоустрій населених пунктів» від 6 вересня 2005 року № 2807-IV, з наступними змінами та доповненнями (далі Закон України № 2807-IV).
Відповідно до положень ст. 5 Закону України № 2807-IV управління у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та інші органи влади в межах їх повноважень.
За приписами ст.12 Закону України № 2807-IV суб`єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів встановлюються Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року № 3038-VI, з наступними змінами та доповненнями (далі Закон України № 3038-VI).
Відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону України № 3038-VI тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.
Частиною 3 ст. 28 Закону України № 3038-VI передбачено, що розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів".
У свою чергу, згідно з положеннями частини четвертої згаданої статті, розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Наведені норми у системному їх аналізі вказують на те, що законодавець розрізняє поняття малої архітектурної форми та тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності, а також визначає різні нормативно-правові акти, які врегульовують їх розміщення.
Відтак, до спірних правовідносин застосовують нормативно-правові акти загальнодержавної та локальної дії, які врегульовують повноваження відповідача щодо демонтажу тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності.
Так, на виконання ч. 4 ст. 28 Закон України № 3038-VI наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року за № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068, з наступними змінами та доповненнями, затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (далі Порядок №244).
Згідно з п. 1.3 Порядку №244 тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Львівська міська рада ухвалою №4526 від 23.04.2015 року затвердила Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові (далі Положення).
Розділом 7 даного Положення визначено порядок демонтажу тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, у відповідності до пункту 7.6 якого такий проводиться на підставі розпорядження районної адміністрації про демонтаж.
Пунктом 7 ухвали Львівської міської ради №6107 від 26.12.2019 року «Про здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» внесено зміни у додаток 1 до ухвали міської ради від 23.04.2015 № 4526 Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові (до згаданого Положення).
Відповідно до підпункту 7.8 згаданого пункту, замінено пункти 7.3 7.8 пунктами 7.3 7.7 які викладені у новій редакції, у зв`язку з чим, серед іншого, змінився повноважний орган, що приймає рішення про демонтаж, а саме: замість районної адміністрації таким є виконавчий комітет, та порядок демонтажу без судового рішення.
Однак, у подальшому, рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30.11.2020 року у справі за №380/2335/20, яке залишено без змін постановою суду апеляційної інстанції від 24.06.2021, підпункт 7.8 пункту 7 ухвали Львівської міської ради №6107 від 26.12.2019 «Про здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова» визнано протиправним та нечинним.
Як наслідок, повноваження щодо прийняття розпорядження про демонтаж тимчасової споруди повернулись до районних адміністрацій відповідно до Положення у старій редакції.
Більше того, згідно з п.7.8 Розділу 7 Положення, у редакції чинній після згаданого рішення суду, у разі невиконання власником ТС вимог пункту 7.6 районна адміністрація звертається до відповідного суду з позовом про примусовий демонтаж ТС, встановленої з порушенням цих Правил.
Серед іншого, суд не може залишити поза увагою і те, що відповідач при прийнятті спірного рішення керувався ухвалою міської ради від 08.07.2021 №1081 «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради».
Вищезазначеною ухвалою затверджено Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради, згідно з п.37 Розділу ІІ якого до повноважень виконавчого комітету належить прийняття рішень щодо тимчасових споруд, які розміщені з порушеннями вимог законодавства України та актів міської ради.
При цьому, конкретизації, яких саме рішень, цей пункт не містить, як і інші пункти цього розділу.
Підсумовуючи викладене, суд уважає, що повноважним органом з прийняття рішень у формі розпоряджень про демонтаж тимчасових споруд є відповідна районна адміністрація, відповідно до чинних локальних нормативно-правових актів.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що відповідач, приймаючи рішення про демонтаж конструкцій, діяв не на підставі та не у межах своїх повноважень, а тому спірне рішення необхідно визнати протиправним та скасувати.
При цьому, суд не надає оцінку правомірності встановлених позивачем конструкцій для влаштування тимчасових споруд.
Щодо аргументів відповідача про наявність у нього повноважень щодо прийняття рішень про демонтаж тимчасових споруд на підставі пункту 15.4 Правил благоустрою Львівської міської територіальної громади, суд звертає увагу на таке.
Ухвалою Львівської міської ради № 5766 від 19.12.2024 затверджено Правила благоустрою Львівської міської територіальної громади (далі Правила № 5766), та визнано ухвалу міської ради від 21.04.2011 № 376 "Про правила благоустрою Львівської міської територіальної громади" такою, що втратила чинність.
Відповідно до п. 15.4 Правил № 5766 у разі виявлення самовільно розміщених (встановлених) засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі автомагазини, автокафе, автокав`ярні, авторозвозки, автоцистерни, автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) тощо (надалі засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі), об`єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі (для розміщення яких відсутні оформлені в установленому порядку документи), елементів (частин) об`єктів благоустрою уповноважені особи відповідних районних адміністрацій забезпечують їхній демонтаж на підставі відповідного рішення виконавчого комітету Львівської міської ради.
Суд зауважує, що ця норма стосується засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об`єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, елементів (частин) об`єктів благоустрою, а не тимчасових споруд, правовий статус яких різниться, про що зазначалось вище.
Щодо посилань відповідача на правові висновки Верховного Суду у постанові від 30.11.2021 у справі за №1140/2981/18 та висновків Великої Палати Верховного Суду.
Відповідності до положень ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
При цьому, у спірних правовідносинах судом встановлюються обставини наявності повноважень у відповідача на прийняття рішення на демонтаж тимчасової споруди, на підставі норм нормативно-правових актів локальної дії.
У свою чергу правові висновки Верховного Суду у постанові від 30.11.2021 у справі за №1140/2981/18 та висновків Великої Палати Верховного Суду, на які посилається відповідач, не стосувались застосування нормативно-правових актів Львівської міської ради, а тому не можуть бути враховані при вирішені цього спору.
Інші доводи сторін не спростовують висновків суду по суті спору.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Доводи відповідача про правомірність своїх дій спростовано наведеним вище аналізом чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини. Тому такі доводи судом до уваги не беруться.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд дійшов висновку, що рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради № 701 від 15.07.2025 «Про демонтаж конструкцій» є протиправним, оскільки не відповідає визначеним ч. 2 ст. 2 КАС України критеріям законності та обґрунтованості, тому його необхідно скасувати.
Оцінюючи зібрані у справі докази в сукупності та мотиви суду, суд дійшов висновку, що позов потрібно задовольнити повністю.
Відповідно до ст. 139 КАС України на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути сплачений судовий збір в сумі 3028,00 грн.
Керуючись статтями 2, 8-10, 72-77, 90, 139, 241-246, 293, 295 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради № 701 від 15.07.2025 «Про демонтаж конструкцій».
3. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-австрійське підприємство «ГАЛІНВЕС» за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Львівської міської ради сплачений судовий збір в сумі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Інформація про учасників справи:
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-австрійське підприємство «ГАЛІНВЕС» (79019, вул. Стара, буд. 3, м. Львів; ЄДРПОУ 03001508).
Відповідач: Виконавчий комітет Львівської міської ради (79008, пл. Ринок, буд. 1, м. Львів; ЄДРПОУ 26256622).
Повне рішення суду складено 13.01.2026.
Суддя Кондратюк Юлія Степанівна