Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.12.10Справа №2а-3458/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі< колегії суддів >:
головуючого судді - Куімова М.В.;
при секретарі - Євтушешнко А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавного підприємства "Пансіонат "Ізумруд"< Список ><Позивач в особі >доДержавної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя< Список ><Відповідач в особі >про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення, суд, -
ВСТАНОВИВ:
ДП «Пансіонат «Ізумруд» звернулось до суду з адміністративним позовом до ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення. Позовні вимоги мотивовані тим, що податковим повідомленням-рішенням ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя від 05 листопада 2010 року позивачу було визначене податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 34610,00 грн. та були застосовані штрафні санкції у розмірі 17305 грн. Вказане рішення відповідача мотивоване тим, що позивачем порушено п.п.7.2.3, 7.2.6 п.7.2, п.п.7.5.1 п. 7.5, п.п. 7.7.1 п. 7.1 ст. 7 ЗУ «Про податок на додану вартість», що виразилось у завишенні суми податкового кредиту за червень 2010 року у сумі 34610 грн. по контрагенту ТОВ «Проф-Строй». Позивач просить визнати вказане рішення неправомірним та скасувати, оскільки жодного з пунктів ЗУ «Про додану вартість», вказаних у податковому повідомленні-рішенні позивачем не порушено.
У судовому засіданні представники позивача Ісмаілова Л.А. та Воротилов Є.Є. підтримали позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача Зінченко Ю.В. у судовому засіданні з позовом не погодилась з підстав, викладених у письмових запереченнях.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.п. 7.2.3. п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг).
Підпунктом 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 цього ж Закону встановлено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дату виписування податкової накладної;
в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм);
є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача;
ж) ціну поставки без врахування податку;
з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні;
и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
Згідно з п.п. 7.2.6. п.7.2. ст. 7 вказаного Закону, податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.
У разі відмови з боку постачальника товарів (послуг) надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення отримувач таких товарів (послуг) має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг).
Отримання такої скарги є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки такого постачальника для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з цього податку за такою цивільно-правовою операцією.
Підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної також є:
- транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, за винятком тих, в яких форма встановлена міжнародними стандартами;
- касові чеки, які містять суму поставлених товарів (послуг), загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера, але без визначення податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума поставлених товарів (послуг) не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку на додану вартість).
Згідно з п.п. 7.4.5 п. 7.4. ст. 7 цього ж Закону, не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).
Відповідно до п.п. 7.5.2 п. 7.5. ст. 7 зазначеного Закону, датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:
- або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;
- або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Згідно з п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 вказаного Закону, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
У судовому засіданні встановлено, що ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя було проведено планову невиїзну перевірку ДП «Пансіонат «Ізумруд» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2010 року. За результатами перевірки був складений акт № 671/23-130/33965642 від 27.10.2010 року, у якому було зафіксовано порушення п.п. 7.2.3., 7.2.6 п. 7.2, п.п.7.5.1. п. 7.5 ст. 7 ЗУ «Про податок на додану вартість». На підставі акту перевірки ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.11.2010 року №0000272301/0 про визначення позивачу податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 34610,00 грн. та застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість у розмірі 17305,00 грн. Вказане податкове зобовязання та штрафні санкції були застосовані до позивача за порушення, які виразились у тому, що при розрахунках з ТОВ «Проф-Строй», яке виконувало ремонтні роботи у пансіонаті у червні 2010 року, сума дозволеного податкового кредиту за червень 2010 року необґрунтовано завищена на суму 34610,00 грн., тобто позивачем неправомірно віднесена до податкового кредиту з ПДВ сума в розмірі 34610 грн. у червні 2010 року по контрагенту ТОВ «Проф-Строй».
Але судом встановлено, що включена позивачем сума податку на додану вартість до податкового кредиту підтверджена податковою накладною №300603 від 30.06.2010 року, яка відповідає вимогам п.п. 7.2.1 п. 7.2. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість».
Додані до матеріалів справи письмові докази, зокрема: підрядний договір, акт прийомки виконаних робіт за червень 2010 року, довідка про вартість виконаних будівельних робіт (і витрати) за червень 2010 року, рахунок фактура від 25.06.2010 року тощо, підтверджують виконання договору підряду та здійснення розрахунку на суму 207658,20 грн., у тому числі ПДВ 34609, 70 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на вказану норму процесуального права, при розгляді судом спору щодо правомірності рішення податкового органу, яким платнику податків донараховано податкове зобовязання, презумується добросовісність платника податків, якщо податковим органом не доведено інше.
Підставою для донарахування позивачу податкового зобовязання та зменшення йому вказаної ним суми бюджетного відшкодування були обставини, які знаходяться поза межами вимог ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість».
Щодо посилань відповідача п. «д» п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість, тобто відсутність у податковій накладній вказівки на місце розташування ТОВ «Проф-Строй», то суд вважає такі посилання необґрунтованими, оскільки вони спростовуються матеріалами справи. Крім того, суд не може прийняти до уваги посилання відповідача на те, що у декларації з податку на додану вартість ТОВ «Проф-Строй» за червень 2010 року податкове зобовязання за взаємовідносинами з ДП «Пансіонат «Ізумруд» не зазначено, оскільки вказана обставина не є підставою для позбавлення позивача права на відшкодування ПДВ.
Аналіз приведених вище норм чинного законодавства дає підстави для висновку, що законодавством передбачена єдина підстава для формування податкового кредиту - наявність у платника податків належним чином оформленої податкової накладної.
Судом встановлено, що позивачем сформовано податковий кредит на підставі належним чином оформленої податкової накладної №300603 від 30.06.2010 року, виданої ТОВ «Проф-Строй».
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення від 05.11.2010 року № 0000272301/0 про визначення ДП «Пансіонат «Ізумруд» податкового зобовязання з ПДВ та застосування штрафних санкцій є неправомірним та підлягає скасуванню.
Повний текст постанови складено та підписано 24 грудня 2010 року.
Керуючись ст.ст. 71, 76, 94, 99, 158-161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати недійсним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в Балаклавському районі м. Севастополя №0000272301/0 від 05 листопада 2010 року про визначення Держаному підприємству «Пансіонат «Ізумруд» податкового зобовязання в сумі 51.915 гривень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяпідписМ.В. Куімов
Судді:< підпис ><Суддя >
< З оригіналом згідно >
Суддя< підпис >М.В. Куімов
Судді:< підпис ><Суддя >