Ухвала суду № 133276806, 13.01.2026, Пересипський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Суворовський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
13.01.2026
Номер справи
523/24622/25
Номер документу
133276806
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №523/24622/25

Провадження №1-кс/523/1125/26

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2026 року м. Одеса Слідчий суддя Пересипського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ відділу поліції № 3 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Пересипської окружної прокуратури по кримінальному провадженню № 12025162490001794 від 29.10.2025 року , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

09.01.2026 року до суду надійшло клопотання про арешт майна.

В судове засідання не з"явився слідчий та прокурор. Прокурор надав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність та без виклику власника майна, з метою забезпечення арешту майна.

Так як повідомлення власника майна може унеможливити арешт майна через його відчуження, слідчим суддею прийнято рішення, щодо розгляду клопотання без участі власника.

З клопотання вбачається, що на території міста Одеси, за адресою: вулиця Академіка Заболотного, будинок 26, здійснює свою діяльність комунальне некомерційне підприємство "Одеська обласна клінічна лікарня" Одеської обласної ради код ЄДРПОУ 01998526 (далі - КНП «ООКЛ» ООР»), яке є неприбутковим та лікарняним закладом охорони здоров`я унітарним комунальним некомерційним підприємством, а також об`єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, інтереси яких представляє Одеська обласна рада в межах повноважень, визначених законодавством України. В складі КНП «ООКЛ» ООР» є структурний відокремлений підрозділ в місті Ізмаїл, що розташований за адресою: місто Ізмаїл, вулиця Телеграфна, 182/1.

Основною метою діяльності КНП «ООКЛ» ООР» є здійснення та забезпечення медичного обслуговування, надання населенню Одеської області (в порядку та обсягом, що встановлені законодавством): висококваліфікованої, спеціалізованої ургентної та планової стаціонарної медичної допомоги; амбулаторно-поліклінічної (консультативної) медичної допомоги; амбулаторної та стаціонарної реабілітаційної медичної допомоги; акушерсько-гінекологічної допомоги; медико-соціальної експертизи осіб із тривалими захворюваннями, втратою працездатності; послуг морфологічної діагностики патологічних процесів в повному обсязі; послуг проведення медичних оглядів осіб, у тому числі проведення військово-лікарських комісій (ВЛК).

Відповідно до п.п. 4.5.1., 4.5.2., 4.5.5., 4.6.5. Статуту КНП «ООКЛ» ООР» (далі Статут) Підприємство у встановленому порядку укладає угоди (договори), які не суперечать законодавству України та предмету діяльності Підприємства, самостійно визначає напрямки використання грошових коштів у порядку, визначеному чинним законодавством України, враховуючи норми Статуту, купує ресурси на ринку товарів і послуг безпосередньо у виробників, організацій матеріально-технічного постачання в оптовій торгівлі, а також у посередницьких організацій, здійснює цільове та ефективне використання і збереження майна, яке закріплено на праві оперативного управління та перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області та бюджетних коштів.

У той же час, відповідно до п.п. 6.2., 6.8.7. Статуту поточне керівництво (оперативне управління) КНП «ООКЛ» ООР» здійснює керівник Підприємства Генеральний директор, який видає накази і дає вказівки, обов`язкові для всіх працівників Підприємства, організовує та контролює їх виконання.

Так, з 01.02.2013 на підставі наказу № 20-к КУ «ООКЛ» на посаду начальника відділу матеріально-технічного постачання було призначено ОСОБА_4 , яка в подальшому згідно наказу № 14-кп КНП «ООКЛ» ООР» з провідного економіста матеріально-технічного забезпечення, відділу матеріально-технічного постачання 01.03.2024 переведена на посаду начальника відділу матеріально-технічного постачання, економічної служби та в подальшому згідно наказу № 444-кз КНП «ООКЛ» ООР» 09.12.2024 була звільнена з займаної посади.

Відповідно до п. 1.4. Посадової інструкції ОСОБА_4 у своїй роботі керується чинним законодавством України та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність закладів охорони здоров?я, локальними нормативними актами закладу, правилами та нормами охорони праці, протипожежного захисту та виробничої санітарії, цією посадовою інструкцією, правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства, наказами та розпорядженнями вищих посадових осіб, документами системи управління якістю підприємства.

Крім того, відповідно до п.п. 2.1. 2.7. Посадової інструкції на ОСОБА_4 , окрім іншого, покладено наступні завдання та обов`язки: виконувати роботу щодо здійснення економічної діяльності підприємства, спрямовану на оптимальне забезпечення та ефективне використання матеріальних ресурсів; готувати вихідні дані, здійснювати збір потреб та складати плани закупівель; виконувати розрахунки очікуваної вартості запланованих закупівель; розробляти та надавати на погодження заступнику генерального директора з економічних питань пакет документів для подальшого погодження проведення процедур закупівель в Департаменті економіки ООР; розробляти та надавати на затвердження заступнику генерального директора з економічних питань річний план закупівель, зміни до нього та вносити затверджені дані до електронного плану закупівель; вести контроль матеріального забезпечення лікувального процесу, відповідно до затверджених в установленому порядку, потреб закладу; проводити моніторинг цін на ринку закупівель.

Крім того, згідно п.п. 4.2., 4.3. Посадової інструкції ОСОБА_4 несе особисту відповідальність за незалежне виконання або не виконання своїх посадових обов?язків, помилкової дії чи бездіяльність, не прийняття рішень, що входять у сферу її компетенції, за не використання або неповне використання своїх функціональних прав, що передбачені цією посадовою інструкцією, а також правилами внутрішнього трудового розпорядку, в межах, визначених чинним законодавством України про працю та кримінальним законодавством України, за правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, в межах, визначених чинним адміністративним, цивільним та кримінальним законодавством України, за вчинення корупційних або пов?язаних з корупцією правопорушень, у встановленому законом порядку, кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальність.

Також, відповідно до п.п. 5.1., 5.4., 5.6., 5.9. Посадової інструкції ОСОБА_4 , окрім іншого чинного законодавства України, повинна знати: нормативно-правові акти, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров?я, постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються фінансової діяльності підприємства, Статут КНП «ООКЛ» ООР», дійсну посадову інструкцію та інші офіційні документи; порядок укладання договорів з постачальниками та їх виконання, оформлення потреб та заявок з метою здійснення закупівель товарів, робіт та послуг; методи визначення економічної ефективності здійснення закупівель; можливості застосування обчислювальної техніки, новітнього програмного забезпечення для здійснення розрахунків та аналізу потреб товарів, робіт та послуг, а також цін на них.

У той же час, відповідно до наказу КНП «ООКЛ» ООР» № 172 від 04.11.2021 «Про визначення уповноважених осіб та затвердження положення про уповноважених осіб відповідальних за організацію та проведення процедур публічних закупівель» (далі - Положення) та наказу № 83 від 01.03.2024 про внесення змін до наказу № 172 ОСОБА_4 визначено уповноваженою особою відповідальною за організацію та проведення процедур публічних закупівель, яка згідно п.п. 1.5., 1.6. Положення у своїй діяльності зобов`язана керуватися Законом України «Про публічні закупівлі», принципами здійснення публічних закупівель, визначених Законом, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням. В залежності від обсягів та предмета закупівлі уповноваженій особі доцільно орієнтуватися в основах сучасного маркетингу, кон`юнктурі ринків товарів, робіт і послуг та факторах, що впливають на її формування, а також джерелах інформації про ринкову кун`юктуру, у чинних стандартах та технічних умовах товарів, робіт і послуг, які закуповуються замовником та у видах, істотних умовах та особливостях укладення договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг.

Окрім іншого, відповідно до п. 3.1. Положення, до основних завдань (функцій) уповноваженої особи належить планування закупівель та формування річного плану закупівель в електронній системі закупівель, проведення попередніх ринкових консультацій з метою аналізу ринку, здійснення інших дій, передбачених Законом, трудовим договором (контрактом) або розпорядчим рішенням КНП «ООКЛ» ООР».

Окрім цього, згідно п. 4.2. Положення, уповноважена особа зобов`язана дотримуватися законодавства у сфері публічних закупівель та цього Положення, організовувати та проводити процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.

Також, відповідно до п. 4.3. Положення уповноважена особа несе персональну відповідальність за прийняті нею рішення і вчинені дії (бездіяльність) відповідно до законів України, за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу.

Враховуючи вищевикладене, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України та згідно примітки 1 до ст. 364 КК України, ОСОБА_4 постійно обіймаючи посаду начальника відділу матеріально-технічного постачаннята виконуючи функції уповноваженої особи КНП «ООКЛ» ООР», здійснюючи організаційно-розпорядчі функції, являлась службовою особою.

У відповідності до ст.ст. 19, 68 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», до принципів здійснення публічних закупівель, входить зокрема максимальна економія, ефективність та пропорційність, запобігання корупційним діям і зловживанням.

Пунктом 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі», передбачено, що договір про закупівлю це - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Також, ч. 3 ст. 8 Господарського кодексу України визначає, що господарська компетенція органів місцевого самоврядування реалізується від імені відповідної комунальної установи. Безпосередня участь держави, органів державної влади та органів місцевого самоврядування у господарській діяльності може здійснюватися лише на підставі, в межах повноважень

та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Одночасно, ч. 1 ст. 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає, що органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами.

Крім того, відповідно до Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 275 від 18.02.2020 Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі затверджено примірну методику для визначення замовником очікуваної вартості предмета закупівлі товарів, робіт і послуг, закупівля яких здійснюється відповідно до положень Закону України Про публічні закупівлі.

Згідно Розділу II зазначеної методики визначення замовником очікуваної вартості складається із таких етапів 1) визначення потреби в товарах, роботах, послугах, 2) формування опису предмета закупівлі із зазначенням технічних і якісних характеристик, 3) аналіз ринку.

Відповідно до п. 3 Розділу II на етапі аналізу ринку доцільно використовувати як загальнодоступну інформацію щодо цін та асортименту товарів, робіт і послуг, яка міститься у відкритих джерелах (у тому числі на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель «Prozorro» та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках, дані спеціалізованих інформаційно-аналітичних видань, офіційних статистичних видань, в тому числі іноземних, тощо), так і інформацію, отриману шляхом проведення ринкових консультацій. Використання такого інструменту, як ринкові консультації, дозволяє визначити структуру ринку, ступінь конкуренції та можливі варіанти предмету закупівлі з урахуванням інновацій та нових технічних рішень.

Під час проведення ринкових консультацій замовники можуть направляти учасникам ринку повідомлення (анкети, запити, запрошення до обговорення тощо) з описом необхідних та бажаних вимог до предмета закупівлі, в яких, крім іншого, слід зазначати, що надсилання таких повідомлень (анкет, запитів, запрошень) не тягне за собою виникнення зобов`язань з боку замовника щодо надання переваг учасникам ринку, що брали участь в ринкових консультаціях. Отримана замовниками під час ринкових консультацій інформація дозволить визначити оптимальні вимоги до предмета закупівлі з урахуванням актуальних пропозицій ринку та визначити обґрунтовану очікувану вартість.

Відповідно до ч. 2 Розділу I ринкові консультації метод дослідження ринку, спрямований на отримання інформації щодо актуальних цін, постачальників/підрядників та рівня конкуренції, можливих варіантів товарів, робі та послуг з урахуванням нових технічних рішень та інновацій.

Згідно ч. 1 Розділу III визначення замовником очікуваної вартості предмета закупівлі може здійснюватися шляхом розрахунку очікуваної вартості товарів/послуг методом порівняння ринкових цін.

Способи, що рекомендуються для отримання інформації про ціну товарів та послуг:

1) здійснити пошук, збір та аналіз загальнодоступної інформації про ціну, до якої відноситься в тому числі: інформація про ціни товарів та послуг, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі, в тому числі на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель "Prozorro" та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках;

2) направити не менше 3-х письмових запитів цінових пропозицій (електронною поштою) виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам конкретного товару, надавачам послуг.

Однак, ОСОБА_4 будучи службовою особою, на яку покладено здійснення організаційно-розпорядчих функцій, при виконанні службових завдань за посадою вчинила службовий злочин, а саме неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, за наступних обставин.

З метою виконання завдань, покладених на КНП «ООКЛ» ООР»у останніх (точного часу в ході досудового розслідування встановити не надалось можливим) виникла потреба в закупівлі товарно-матеріальних цінностей, необхідних для КНП «ООКЛ» ООР»у 2024 році, а саме медичних пробірок, а також штативів для них, та укладенні господарського договору на їх закупівлю.

З цією метою, уповноваженою особою замовника КНП «ООКЛ» ООР»- ОСОБА_4 відповідно до протоколу прийнятого рішення від 15.05.2024 вих. № 01/15 затверджено річний план закупівлі вищевказаних медичних виробів на 2024 рік на суму очікуваної вартості 1 604 385 гривень 67 копійок з ПДВ, яка була розрахована відповідно до Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі згідно Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 275 від 18.02.2020.

Після чого, 15.05.2024 в електронній системі закупівель оприлюднено оголошення № UA-2024-05-15-005401-a про проведення процедури закупівель з особливостями щодо ДК 021:2015: 33190000-8 Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні, при цьому ОСОБА_4 в якості уповноваженої особи визначено очікувану вартість предмету закупівлі - 1 604 385 гривень 67 копійок з ПДВ, джерелом фінансування яких є кошти Національної служби здоров`я України (далі - НСЗУ) оплачені як замовником медичних послуг наданих КНП «ООКЛ» ООР» відповідно до укладених договорів №№ 1087-E124-P000, 3543-E124-P000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на 2024 рік.

Відповідно до положень Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 410, а також положень порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік, НСЗУ оплачує надані медичні послуги згідно з тарифами та коригувальними коефіцієнтами на підставі звітів про медичні послуги, відповідно до укладеного договору в межах бюджетних асигнувань, визначених у плані асигнувань на відповідний період за відповідним напрямом.

Частиною першою статті 3 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» (далі - Закон) передбачено, що держава гарантує повну оплату згідно з тарифом за рахунок коштів Державного бюджету України надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій.

У пункті 1 частини першої статті 2 Закону дається визначення програми медичних гарантій як програми, що визначає перелік та обсяг медичних послуг (включаючи медичні вироби) та лікарських засобів, повну оплату надання яких пацієнтам держава гарантує за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з тарифом, для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв`язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв`язку з вагітністю та пологами.

Отже, послуги КНП «ООКЛ» ООР», пов`язані з наданням медичних послуг за програмою медичних гарантій пацієнтам, оплачуються НСЗУ, як замовником медичних послуг, за рахунок коштів Державного бюджету України.

Так, відповідно до автоматичного рішення електронної системи закупівель при розгляді пропозиції постачальника ФОП « ОСОБА_5 », яка за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, останню визначено переможцем відбору, внаслідок чого між КНП «ООКЛ» ООР»та ФОП ОСОБА_5 укладено договір № 81/5 від 24.05.2024, а також додаткову угоду № 4 від 12.02.2025 про закупівлю медичних пробірок на загальну суму 1 813 380 гривень 23 копійки без ПДВ, а саме:

- пробірок вакуумних для забору крові "ВОЛЕС" 3,6 мл з цитратом натрію (3,8%), 13х75 мм, з блакитною кришкою (упаковка № 100 штук), виробником яких являється компанія «Zhejiang Gongdong Medical Technology Co., Ltd.» (Китай) у кількості 816 упаковок, вартість 1 упаковки складала 503,75 грн. без ПДВ на загальну суму 411 060,00 грн. без ПДВ;

- пробірок вакуумних для забору крові "VACUSERA" 5 мл з гелем та активатором згортання, 13х100 мм, з жовтою кришкою (упаковка № 100 штук), виробником яких являється компанія «Disera Tibbi Malzeme Lojistik» (Туреччина) у кількості 1050 упаковок, вартість 1 упаковки складала 776,24 грн. без ПДВ на загальну суму 815 052,00 грн. без ПДВ;

- пробірок з гвинтовою кришкою та градуюванням, 17х145 мм, виробником яких являється компанія «Juangsu Huida Medical Instruments Co., LTD.» (Китай) у кількості 233 штуки, вартість 1 штуки складала 54,95 грн. без ПДВ на загальну суму 12 803,35 грн. без ПДВ;

- пробірок вакуумних для забору крові «LABTUB» 3 мл, КЗ ЕДТА, 13х75 мм ПЕТ, з лавандовою (бузковою) кришкою (упаковка № 100 штук), виробником яких являється компанія «Lingen Precision Medical Products (Shanghai) Co., Ltd (Китай) у кількості 1166 упаковок, вартість 1 упаковки складала 492,68 грн. без ПДВ на загальну суму 574 464,88 грн. без ПДВ.

Однак, ринкова вартість медичних пробірок, придбаних у ФОП ОСОБА_5 за договором № 81/5 від 24.05.2024, з урахуванням умов щодо їх доставки та вантажно-розвантажувальних витрат, становила:

- за пробірки вакуумні для забору крові "ВОЛЕС" 3,6 мл з цитратом натрію (3,8%), 13х75 мм, з блакитною кришкою (упаковка № 100), виробником яких являється компанія «Zhejiang Gongdong Medical Technology Co., Ltd.» (Китай) станом на травень 2024 року - 397,93 грн. без ПДВ та на лютий 2025 року - 398,89 грн. без ПДВ;

- за пробірки вакуумні для забору крові "VACUSERA" 5 мл з гелем та активатором згортання, 13х100 мм, з жовтою кришкою (упаковка № 100), виробником яких являється компанія «Disera Tibbi Malzeme Lojistik» (Туреччина) станом на травень 2024 року 612,35 грн. без ПДВ та на лютий 2025 року - 613,55 грн. без ПДВ;

- за пробірки вакуумні для забору крові «LABTUB» 3 мл, КЗ ЕДТА, 13х75 мм ПЕТ, з лавандовою (бузковою) кришкою (упаковка № 100), виробником яких являється компанія «Lingen Precision Medical Products (Shanghai) Co., Ltd (Китай) станом на травень 2024 року - 288,19 грн. без ПДВ та на лютий 2025 року - 319,95 грн. без ПДВ.

У подальшому, на підставі видаткових накладних № РН-0000022 від 24.06.2024, № РН-0000031 від 26.08.2024, № РН-0000034 від 01.10.2024, № РН-0000038 від 28.11.2024, № РН-0000041 від 19.12.2024, № РН-0000015 від 17.03.2025, № РН-0000018 від 20.03.2025 та платіжних інструкцій № 17 від 28.08.2024, № 70 від 30.08.2024, № 547 від 31.10.2024, № 850 від 16.12.2024, №1567 від 20.03.2025, № 1821 від 17.04.2025, № 1577 від 17.04.2025 на рахунок ФОП ОСОБА_5 перераховано грошові кошти згідно договору № 81/5 від 24.05.2024 на загальну суму 1 813 380 гривень 23 копійки без ПДВ.

Таким чином, ОСОБА_4 через несумлінне ставлення до службових обов`язків начальника відділу матеріально-технічного постачання, економічної служби, та виконуючи функції уповноваженої особи КНП «ООКЛ» ООР», в період часу з 15.05.2024 по 24.05.2024, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, знаходячись за адресою: місто Одеса, вулиця Академіка Заболотного, 26, неналежно виконуючи свої службові обов`язки, не передбачаючи можливості настання суспільно-небезпечних наслідків свого діяння, хоча в силу займаної посади та досвіду роботи повинна була і могла їх передбачити, будучи достовірно обізнаною із порядком організації та проведення публічних закупівель від імені КНП «ООКЛ» ООР», в порушення принципу максимальної економії неналежно виконала покладені на уповноважену особу завдання (функції),що призвело до формування завищеної ціни на придбання КНП «ООКЛ» ООР»медичних пробірок та перерахування ФОП ОСОБА_5 грошових коштів, що перевищують ринкову вартість згідно договору № 81/5 від 24.05.2024 на суму 491 305 гривень 44 копійки без ПДВ.

Так, ОСОБА_4 в порушення п. 2.7 Посадової інструкції згідно якої на начальника відділу матеріально-технічного постачання покладається завдання та обов`язок проведення моніторингу цін на ринку закупівель, п. 3.1. Положення, відповідно до якого основними функціями уповноваженої особи є планування закупівель та формування річного плану закупівель в електронній системі закупівель, проведення попередніх ринкових консультацій з метою аналізу ринку, здійснення інших дій, передбачених Законом, трудовим договором (контрактом) або розпорядчим рішенням КНП «ООКЛ» ООР», а також п. 1 Розділу 3 Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 275 від 18.02.2020 Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі,неналежним чином здійснила визначення вартості предмета закупівлі через неповне проведення моніторингу цін та наявних пропозицій на ринку на момент здійснення закупівлі, тобто не виявила та не врахувала ціни та пропозиції на товар, які були у наявності та які були значно нижче, таким чином не вжила всіх необхідних заходів для належного визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, не дослідила ринок, не здійснила пошук, збір та аналіз загальнодоступної цінової інформації методом, що спрямований на отримання інформації щодо актуальних цін представників, дистриб`юторів, постачальників медичних виробів, рівня їх конкуренції, не прорахувала ціновий діапазон на придбані товарно-матеріальні цінності, не вчинила дій, спрямованих на направлення запитів цінових пропозицій до представників та дистриб`юторів (дилерів) медичних пробірок, а також інших учасників ринку, тобто несумлінно поставилася до виконання свої завдань (функцій).

У зв`язку з вищевикладеним, на підставі видаткових накладних № РН-0000022 від 24.06.2024, № РН-0000031 від 26.08.2024, № РН-0000034 від 01.10.2024, № РН-0000038 від 28.11.2024, № РН-0000041 від 19.12.2024, № РН-0000015 від 17.03.2025, № РН-0000018 від 20.03.2025 та платіжних інструкцій № 17 від 28.08.2024, № 70 від 30.08.2024, № 547 від 31.10.2024, № 850 від 16.12.2024, № 1567 від 20.03.2025, № 1821 від 17.04.2025, № 1577 від 17.04.2025 на рахунок ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ), відкритому в Філії Головне управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк» № UA343226690000026001501442103, безпідставно перераховано грошові кошти, у сумі, що перевищує ринкову вартість товарно-матеріальних цінностей згідно договору № 81/5 від 24.05.2024, яка складає 491 305,44 (чотириста дев`яносто одна тисяча триста п`ять гривень сорок чотири копійки) без ПДВ,таким чином спричинивши збитки на вказану суму Державному бюджету України, що згідно Примітки 4 до ст. 364 КК України у двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, та вважаються тяжкими наслідками.

Так, 22.12.2025 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України - службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

У ході досудового розслідування прокурором пред`явлено цивільний позов про стягнення з підозрюваної ОСОБА_4 на користь КНП «Одеська обласна клінічна лікарня» ООР» завданої кримінальним правопорушенням матеріальної шкоди в сумі 491 305 гривень 44 копійки.

Разом з тим, під час досудового розслідування встановлено, що за підозрюваною ОСОБА_4 зареєстрована частки квартири, загальною площею 52,7 кв.м., розташованої за адресою: АДРЕСА_1 та земельна ділянка (кадастровий номер: 0523280900:02:001:0225), загальною площею 2.3253 га, розташована за адресою: Вінницька область, Тульчинський район (колишній Піщанський район), Городищенська сільська рада.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, наявна нагальна необхідність у накладенні арешту на вказане нерухоме майно, задля його збереження (забезпечення цивільного позову).

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, а саме квартири за адресою: АДРЕСА_1 , яке зареєстроване на праві приватної власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Метою арешту вказаного майна є відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).

Так як майно яке зазначено у клопотанні може бути відчужене органами ДВС задля відшкодування шкоди, а його відчуження власником унеможливить вказане, з метою недопущення відчуження будь-яким чином вказаного нерухомого майна стороннім особам, для забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого та накладення арешту на майно.

Керуючись ст.ст. 32, 110, 131, 132, 167, 170-175, 369-372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

1.Клопотання слідчого СВ відділу поліції № 3 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області капітана поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 12025162490001794 від 29.10.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України- задовольнити.

2.Накласти арешт на належні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 об`єкти нерухомого майна, а саме:

частку квартири, загальною площею 52,7 кв.м., розташованої за адресою: АДРЕСА_1 ;

земельну ділянку (кадастровий номер: 0523280900:02:001:0225), загальною площею 2.3253 га, розташовану за адресою: Вінницька область, Тульчинський район (колишній Піщанський район), Городищенська сільська рада із забороною відчуження та розпорядження вказаним майном.

3.Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з моменту її оголошення, а особою яка не приймала участі у розгляді у той же строк з моменту отримання копії ухвали.

Слідчий суддя : ОСОБА_1