Рішення № 133249119, 12.01.2026, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2026
Номер справи
280/8841/25
Номер документу
133249119
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2026 року о/об 10 год. 30 хв.Справа № 280/8841/25 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до 1.Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012); 2.Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул.Зодчих(пн), буд.22, "Поділля" район, м.Вінниця, Вінницька область, 21105; код ЄДРПОУ 13322403),

про визнання протиправним та скасувати рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (надалі відповідач-1, ГУ ПФУ в Запорізькій області), Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (надалі - відповідач-2, ГУ ПФУ у Вінницькій області), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 05.09.2025 за №083850014401 про відмову у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 за №889-VIII та ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 за №3723-ХІІ; 2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити призначення та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 за №889-VIII та ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 за №3723-ХІІ, з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 13.08.2025 за №378, та довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 01.01.2024 працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд) від 13.08.2025 за №379, виданих Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Шевченківському району, починаючи з 27.08.2025.

У позовній заяві зазначено наступне: «… ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (далі Позивач), перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі по тексту Відповідач 2) та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Позивач працювала на посадах державної служби та посадах органів місцевого самоврядування, в тому числі: - з 06.09.1993 року на посаді інспектора шкіл Шевченківського районного відділу освіти (наказ № 30 §2 від 06.09.1993 року по Шевч.РВО); - 19.01.1994 року прийняла присягу державного службовця; - з 01.09.1994 року на посаді інспектора шкіл з охорони дитинства Шевченківського районного відділу освіти (наказ № 31 §2 від 31.08.1994 року); - з 16.12.1994 року на посаді відповідального секретаря комісії у справах неповнолітніх Шевченківського районного виконавчого комітету (розпорядження № 642-р від 15.12.1994 року); - з 01.10.1995 року на посаді головного спеціаліста служби у справах неповнолітніх Шевченківської районної адміністрації (розпорядження № 196-р від 02.10.1995 року); - з 19.10.1995 року на посаді начальника служби у справах неповнолітніх Шевченківської районної адміністрації (розпорядження № 342-р від 19.10.1995 року); - з 29.08.1997 року на посаді начальника служби у справах неповнолітніх Шевченківської районної ради м. Запоріжжя (розпорядження № 6 від 29.08.1997 року); - з 01.07.1998 року на посаді начальника служби у справах неповнолітніх Шевченківської районної адміністрації (розпорядження № 3-к від 01.07.1998 року); - 17.07.2001 року прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування; - з 20.03.2009 року на посаді начальника служби у справах дітей Шевченківської районної адміністрації Запорізької міської ради (розпорядження міського голови № 199к від 18.02.2009 року); - з 18.03.2011 року - на посаді начальника відділу по Шевченківському району служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради (розпорядження міського голови № 512к від 16.03.2011 року); - з 02.02.2018 року на посаді головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району (розпорядження міського голови № 136к/тр від 01.02.2018 року); - з 01.05.2023 року на посаді головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства та благоустрою районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району (розпорядження міського голови № 1013к/тр від 19.04.2023 року). Зазначена інформація підтверджується записами в трудовій книжці Позивача серії НОМЕР_2 від 07.08.1985 року (копія додається), а також довідкою Районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району від 03.10.2025 року № 22.01/01-22-1061 (копія додається). Загальний стаж роботи Позивачки складає понад 43 роки. Стаж роботи Позивача на посадах державної служби та посадах місцевого самоврядування станом на 01.10.2025 року складає 32 роки 0 місяців 13 днів. Крім того, Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Шевченківському району видано Позивачу наступні довідки: довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 13.08.2025 року № 378; довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд) від 13.08.2025 року № 379. Зазначені довідки видані на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату за відповідний період. На всі види оплати праці, включені в довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Згідно Відомостей по спеціальному стажу (Індивідуальні відомості про застраховану особу ОСОБА_1 з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування) від 27.08.2025 року, у відомостях за звітний період з 1998 року по березень 2011 року, а також з червня 2016 року по грудень 2021 року зазначено, що період роботи Позивача на посадах органів місцевого самоврядування включено до Відомості щодо спеціального стажу за кодом підстави для обліку спецстажу ЗДС037А1. Згідно Довідника кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства (додаток № 3 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435), код підстави ЗДС037А1 означає «державні службовці, які досягли встановленого законодавством України пенсійного віку в період роботи на державній службі, за наявності страхового стажу для чоловіків не менше 35 років, для жінок не менше 30 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років». Тобто, період роботи (служби) Позивача в органах місцевого самоврядування з 01.01.1998 року по 31.12.2021 року в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування облікований як державна служба. 27.08.2025 року Позивач звернувся до Відповідача 2 із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Зазначену заяву за принципом екстериторіальності було передано на розгляд Головному управлінню Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі по тексту Відповідач 1). Рішенням Відповідача 1 від 05.09.2025 року № 083850014401 повідомлено Позивача про наступне: «На призначення пенсії за Законом № 889 у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш, як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, можуть розраховувати дві категорії осіб: - Державні службовці, які на день набрання чинності Законом №889, станом на 01.05.2016 обіймали посади державної служби та мали не менш як 10 років стажу на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 № 3723 та актами Кабінету Міністрів України; - особи, які на день набрання чинності Законом № 889, мали не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 № 3723 та актами Кабінету Міністрів України, незалежно від факту роботи на державній службі станом на 01.05.2016. Порядок обчислення стажу державної служби затверджується Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 229 «Про затвердження Порядку обчислення стажу державної служби» (далі Порядок). Стаж державної служби обчислюється відповідно до частини другої статті 46 Закону України №889. Таким чином, виключно зазначеними пунктами визначено стаж, який дає право саме на призначення пенсій на умовах, відмінних від казаних в ст. 90 Закону №889, При визначенні права особи на призначення пенсії за Законом № 889 необхідно керуватися записами у трудовій книжці, а у деяких випадках з долученням інших документів. Основним критерієм, за яким визначається віднесення тієї чи іншої посади до відповідних категорій посад державних службовців, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723, є встановлення за займаною посадою відповідного рангу. Результати розгляду документів, доданих до заяви: - відповідно до трудової книжки НОМЕР_3 заявниця з 16.1.1994 працювала на посаді відповідального секретаря комісії в справах неповнолітніх з кваліфікацією головного спеціаліста, встановлено 13 ранг державного службовця; - 01.10.1995 на посаді спеціаліста служби у справах неповнолітніх; - 29.08.1997 на посаді начальника служби у справах неповнолітніх; - 04.07.2001 присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування; - 17.07.2001 складено Присягу посадових осіб місцевого самоврядування; - 20.03.2009 на посаді начальника служби у справах дітей районної адміністрації Запорізької міської ради; - 18.03.2013 присвоєно черговий 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування; - 02.02.2018 на посаді головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Запорізької міської ради. Стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців станом на 01.05.2016 становить 6 років 00 місяців 19 днів. З 04.07.2001 набрав чинності Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 року № 2493, згідно з яким керівні працівники і спеціалісти місцевих рад набули статусу посадових осіб органів місцевого самоврядування. Посади в органах місцевого самоврядування віднесені до відповідних категорій посад статтею 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Посадові особи місцевого самоврядування не є державними службовцями, а тому періоди роботи на посадах службовців в органах місцевого самоврядування можуть бути зараховані до стажу державної служби по 04.07.2001. Станом на 01.05.2016 року заявниця не обіймає посади державного службовця, а також не має необхідного стажу роботи на посадах державної служби. Враховуючи вищезазначене відмовити ОСОБА_1 , в переведенні на пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно поданої заяви від 27.08.2025 року, за відсутності необхідного стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 № 3723 та актами Кабінету Міністрів України». З наведеним рішенням ГУ ПФУ у Вінницькій області від 05.09.2025 року № 083850014401, Позивач не згодна у повному обсязі, вважає зазначене рішення таким, що суперечить нормам матеріального права з огляду на наступне. … Таким чином, законодавством, яке діяло як в період роботи (служби) Позивача, так і станом на теперішній час, визначено, що час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», зараховується до стажу державної служби. … Отже, Позивач на час звернення (27.08.2025 року) до органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії досягла віку 62 роки, та станом на 01.05.2016 року, а саме на дату набрання чинності Законом № 889, мала не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, а тому Позивачем дотримано вимоги пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 (щодо наявності 20 років стажу станом на 01.05.2016 року). Відтак, оскаржуване рішення Відповідача 1 про відмову у призначенні Позивачу пенсії за віком згідно Закону України «Про державну службу» є протиправним та таким, що підлягає скасуванню. … Таким чином, нарахування пенсії державного службовця Позивачу повинно здійснюватись із врахуванням даних, зазначених в довідках про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця. Як зазначалося вище, звертаючись до Відповідача із заявою про перехід з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», Позивачем надавались, в порядку передбаченому законодавством належним чином складені, довідки Районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району: Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Шевченківському району видано Позивачу наступні довідки: - довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 13.08.2025 року № 378; - довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд) від 13.08.2025 року № 379. Згідно довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 13.08.2025 року № 378, Позивач працювала у районній адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району на посаді головного спеціаліста, заробітна плата станом на серпень 2025 року становить 18761,40 грн., а саме: посадовий оклад 12901,00 грн.; надбавка за ранг (9 ранг) 500,00 грн.; надбавка за вислугу років (40%) (за стаж державної служби 31 рік) 5360,40 грн. На всі види оплати праці, включені в довідку, нараховані єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Довідка видана на підставі особових рахунків за серпень 2025 року. Згідно довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд) від 13.08.2025 року № 379, середні розміри надбавок, премій та інших виплат за липень 2025 року, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, становили 12976,31 грн., де: надбавка за виконання особливо важливої роботи 5302,14 грн.; премія місячна 4791,77 грн. На всі види оплати праці, включені в довідку, нараховані єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Довідка видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну за 2020-2025 роки. Складові заробітної плати, які зазначені в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 13.08.2025 року № 378, та довідці про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд) від 13.08.2025 року № 379, відповідають приписам чинного законодавства, а тому зазначені довідки мають бути враховані при обчисленні розміру пенсії за віком Позивачу, відповідно до Закону України «Про державну службу». … З огляду на викладені обставини, Позивач змушена звернутися до суду з метою захисту свого порушеного права на належне їй пенсійне забезпечення. … З урахуванням викладеного, вважаю, що ефективним способом захисту порушених прав Позивача буде зобов`язання Відповідача 2 призначити пенсію за віком Позивачу. … Позивач у серпні 2025 року звернулася до сервісного центру ГУ ПФУ в Запорізькій області, після чого її заяву було передано за принципом екстериторіальності до органу, який призначає пенсію ГУ ПФУ у Вінницькій області (по тексту позовної заяви Відповідач 1). Водночас, пенсію Позивачу згідно Постанови № 25-1 та Порядку № 22-1 повинен призначити та виплачувати орган, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації) Позивача, а саме: ГУ ПФУ в Запорізькій області (по тексту позовної заяви Відповідач 2), де знаходиться електронна пенсійна справа Позивача. … Зважаючи на викладене, Позивач змушена просити суд залучити в якості Відповідачів у справі ГУ ПФУ у Вінницькій області та ГУ ПФУ в Запорізькій області. Стосовно строку, з якого має бути призначена пенсія за віком, пояснюю, що вперше до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з питання призначення пенсії за віком Позивач звернулася 27.08.2025 року, тож призначення пенсії має бути проведено з цієї дати, а саме: з 27.08.2025 року. …».

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем-1 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі відповідач), ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 (далі-позивач) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії вважає, що позовні вимоги не можуть бути задоволені з наступних підстав. Позивачка перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію призначену відповідно норм Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». 27.08.2025 позивач звернулась до органів Пенсійного фонду із заявою про переведення її з пенсії за віком, призначену відповідно до норм Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком у відповідності до норм Закону України «Про державну службу» від 10.12.2005 №889 (далі Закон №889). Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області від 05.09.2025 було відмовлено у переведенні її з пенсії за віком відповідно норм Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком у відповідності до норм Закону України «Про державну службу» з огляду на наступне. … Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі відповідач 2 або Управління) заяву позивача про перерахунок пенсії (переведення на інший вид) не розглядав та рішення щодо неї не приймав, отже не вчиняв протиправних дій щодо позивача, а тому не має відповідати в частині позовних вимог про зобов`язання здійснити перерахунок та призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з урахуванням довідок про заробітну плату. … Тобто, до 1 травня 2016 (дата набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ) право на пенсію державного службовця мали жінки, які: досягли певного віку 60 років та мають передбачений законодавством страховий стаж; мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Згідно з Законом № 3723 до стажу, який дає право на призначення пенсії державного службовця, зараховується лише час перебування на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців. … Розглянувши документи, які були надані для перерахунку, встановлено, що позивач має 06 років 00 місяців 19 днів стажу державної служби станом на 01.05.2016. Відповідно до наданих документів та записів трудової книжки встановлено, що позивачку з 04.07.2001 працювала на посадах, що відноситься до посад в органах місцевого самоврядування та відповідно присвоєно ранг посадової особи місцевого самоврядування. Отже, станом на 01.05.2016 позивач не обіймала посади державної служби та не має необхідного стажу роботи на посадах державної служби. Тому, правові підстави для зарахування до стажу державної служби періоду роботи позивачки в органах місцевого самоврядування відсутні. Зважаючи на викладене вище, можна дійти висновку про відсутність правових підстав для переведення з пенсії за віком позивачки, призначену відповідно до норм Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком у відповідності до норм Закону України «Про державну службу». Стосовно довідок від 13.08.2025 року № 378 та 13.08.2025 року № 379, виданих Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Шевченківському району, зазначаємо наступне. … Вимога позивача врахувати при здійсненні перерахунку пенсії довідки від 13.08.2025 року № 378 та 13.08.2025 року № 379, виданих Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Шевченківському району є похідною та заявлена передчасно, оскільки повинна вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Окрім того, Головне управління не погоджується зі змістом самих довідок на підставі якої позивач просить суд зобов`язати органи Пенсійного Фонду України провести перерахунок її пенсії. Отже, вимога позивача про врахування при здійсненні перерахунку пенсії довідок від 13.08.2025 року № 378 та 13.08.2025 року № 379, виданих Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Шевченківському району є передчасною, та такою, що заявлена на майбутнє. … Виходячи зі змісту положень КАС України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади. … Отже, згідно чинного законодавства функції по призначенню, перерахунку і виплаті пенсій покладені саме на Пенсійний Фонд України, який здійснює свої повноваження через створенні в установленому порядку територіальні управління. Зобов`язання здійснити перерахунок пенсії позивачу є втручанням у здійснення дискреційних повноважень відповідача. З огляду на зазначене, позовні вимоги позивача не ґрунтуються на нормах чинного законодавства України, і, як наслідок не підлягають задоволенню. Враховуючи усе наведене вище вважаю, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо, добросовісно та розсудливо. …».

Відповідач-1 проти позовної заяви заперечував.

Відповідачем-2 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Головне управління ознайомилось із адміністративний позов про визнання протиправним та зобов`язання вчинити дії, вважає її необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню з огляду на наступне. Позивач 27.08.2025 звернувся до територіального відділу Пенсійного фонду України із заявою, щодо перерахунку пенсії за віком в частині переходу на інший вид пенсії на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу». На виконання постанови правління Пенсійного фонду України від 16.12.2020 №25-1 «Про затвердження Змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України», зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.02.2021 за № 339/35961, якою внесено зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі Порядок), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, органи Пенсійного фонду України застосовують екстериторіальний принцип призначення та перерахунку пенсій. Принцип екстериторіальності передбачає опрацювання заяв про призначення/перерахунок пенсій та прийняття відповідних рішень структурними підрозділами територіальних органів Фонду в порядку черговості надходження таких заяв незалежно від того, де було прийнято заяву та де проживає пенсіонер. … Таким чином, після реєстрації заяви Позивача та сканування копій документів засобами програмного забезпечення Головним управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - Головне управління), за принципом екстериторіальності розглянуто заяву Позивача та за результатами розгляду такої заяви прийнято рішення № 0838502014401 від 05.09.2025 року про відмову в перерахунку пенсії. … Час роботи в органах місцевого самоврядування, в тому числі на виборних посадах, зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723- ХІІ до 04.07.2001, тобто на дату набрання чинності Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Тому стаж роботи в органах місцевого самоврядування не може бути врахований до стажу державної служби в розумінні п.10 та 12 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII. При всебічному, повному і об`єктивному розгляді наданих до заяви позивача до стажу роботи на посадах державної служби не було зараховано період роботи в органах місцевого самоврядування з огляду на наступне. Перелік посад працівників місцевих рад та їх виконавчих комітетів, які відносились до відповідних категорій посад державних службовців, затверджено постановою Кабінету Міністрів України №239 від 18.04.1994, яка була чинна до 26.10.2001, оскільки 04.07.2001 набрав чинності Закон України №2493-ІІІ від 07.06.2001 «Про службу в органах місцевого самоврядування», відповідно до якого посади місцевих рад та їх виконавчих комітетів віднесені до відповідних категорій посад органів місцевого самоврядування, а не до відповідних категорій посад державних службовців. Тому стаж роботи в органах місцевого самоврядування не може бути врахований до стажу державної служби в розумінніп.10 та 12 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII. Отже, на посадах в органах місцевого самоврядування не зараховуються до стажу для визначення права на пенсію відповідно до Закону №889. З огляду на вищевикладене Головним управлінням відмовлено позивачу в переведенні на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» у зв`язку з відсутністю необхідного стажу роботи на посадах державної служби, так як норми а ні п.10, а ні п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889, не дотримуються. З огляду на вищевикладене, підстави для проведення перерахунку відсутні, позовні вимоги позивача не ґрунтуються на вимогах норм чинного законодавства України, і, як наслідок не підлягають задоволенню. … Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень на відповідність, закріпленим ч.2 ст.2 КАСУ критеріям, не втручається у дискрецію суб`єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше було б порушено принцип розподілу влади. Таким чином, суд не може вирішувати питання, які належать до функцій і виключної компетенції Пенсійного фонду України (дискреційні повноваження), тому втручання в таку діяльність є формою втручання в дискреційні повноваження останнього та виходить за межі завдань адміністративного судочинства. …».

Відповідач-2 проти позовної заяви заперечував.

Ухвалою судді від 13.10.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.

Відповідно до Паспорта громадянина України НОМЕР_4 ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 .

За результатами розгляду заяви від 27.08.2025 щодо переходу на пенсію за віком відповідно до Закону України від 10.12.2015 за №889-VІІІ «Про державну службу» ГУ ПФУ у Вінницькій області прийнято Рішення від 05.09.2025 за №083850014401 про відмову в перерахунку пенсії, в якому зазначено наступне: «… Відмова в проведенні перерахунку пенсії - перехід на пенсію по віку відповідно до Закону України «Про державну службу» ОСОБА_1 . Дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 . Дата призначення пенсії 22.09.2022. Дата звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії 27.08.2025. Вік заявниці 62 роки. Страховий стаж заявниці становить 43 р. 11 м. 13 дн. Працює. Відповідно до. ст.90 Закону України від 10.12.2015 №889-VІІІ «Про державну службу» (далі Закон - №889), пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Лише пунктами 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889 передбачено право державних службовців за певних умов на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі-Закон №3723). На призначення пенсії за Законом-№889 у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш, як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, можуть розраховувати дві категорії осіб: - державні службовці, які на день набрання чинності Законом №889, станом на 01.05.2016 обіймали посади державної служби та мали не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону 3723 та актами Кабінету Міністрів України; - особи, які на день набрання чинності Законом №889, мали не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України, незалежно від факту роботи на державній службі станом на 01.05.2016. Порядок обчислення стажу державної служби затверджується Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 «Про затвердження Порядку обчислення стажу державної служби» (далі - Порядок). Стаж державної, служби обчислюється, відповідно до частини другої статті 46 Закону України №889. Таким чином, виключно зазначеними пунктами визначено стаж, який дає право саме на призначення пенсій на умовах, відмінних від вказаних в ст.90 Закону-№889. При визначенні права особи на призначення пенсії за Законом - №889 необхідно керуватися записами у трудовій книжці, а у деяких випадках з долученням інших документів. Основним критерієм, за яким визначається віднесення тієї чи іншої посади до відповідних категорій посад державних службовців, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723, є встановлення за займаною посадою відповідного рангу. Результати розгляду документів, доданих до заяви: - відповідно до трудової книжки НОМЕР_3 заявниця з 16.12 1994 працювала на посаді відповідального секретаря комісії в справах неповнолітніх з кваліфікацією головного спеціаліста, встановлено 13 ранг державного службовця; - 01.10.1995 на посаді спеціаліста служби в справах неповнолітніх; 29.08.1997 на посаді начальника служби в справах неповнолітніх ; 04.07.2001 присвоєний 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування; - 17.07.2001 складено Присягу посадових осіб місцевого самоврядування; 20.03.2009 на посаді начальника служби у справах дітей районної адміністрації Запорізької міської ради; - 18.03.2013 присвоєно черговий 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування; - 02.02.2018 на посаді головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства районної адміністрації Запорізької міської ради. Стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців станом на 01.05.2016 становить 6 років 00 місяців 19 днів. З 04.07.2001 набрав чинності Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07 червня 2001 №2493-ІІІ, згідно з яким керівні працівники і спеціалісти місцевих рад набули статусу посадових осіб органів місцевого самоврядування. Посади в органах місцевого самоврядування віднесені до відповідних категорій посад статтею 14 Закону України від 07 червня 2001 року №2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування». Посадові особи місцевого самоврядування не є державними службовцями, а тому періоди роботи на посадах службовців в органах місцевого самоврядування можуть бути зараховані до стажу державної служби по 04.07.2001. Станом на 01.05.2016 заявниця не обіймає посади державної служби, а також не має необхідного стажу роботи на посадах державної служби. Враховуючи вищезазначене відмовити ОСОБА_1 , в переведені на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про держава службу», згідно поданої заяви від 27.08.2025 року, за відсутності необхідного стажу роботи на посадах, віднесених до відповідник категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону №3723 та актами Кабінету Міністрів України. …».

Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.

При вирішенні публічно-правового спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.

У розділі ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII «Про державну службу» зазначено: «… 2. Визнати такими, що втратили чинність: 1) Закон України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993р., №52, ст.490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу; … 8. Стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством. … 10. Державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993р., №52, ст.490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993р., №52, ст.490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. … 12. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993р., №52, ст.490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993р., №52, ст.490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. …».

За ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII «Про державну службу» на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до

категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове

державне пенсійне страхування. (…).

Згідно з ч.2 ст.46 Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII «Про державну службу» до стажу державної служби зараховуються: 1) час перебування на посаді державної служби відповідно до цього Закону; 2) час роботи на посадах, визначених пунктами 1-8, 9-1, 10 частини третьої статті 3 цього Закону; 3) час проходження дипломатичної служби на дипломатичних посадах; 4) час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування"; 5) час перебування на посадах суддів; 6) час перебування на посадах прокурорів; 7) час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання; 8) час професійного навчання державного службовця з відривом від служби, якщо не пізніше 75 днів після його завершення така особа повернулася на державну службу, крім випадків, установлених законом; 9) період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом; 10) час перебування державного службовця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду - у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку; 11) час роботи на посадах патронатної служби, зазначених у частині першій статті 92 цього Закону.

У ст.21 Закону України від 07.06.2001 за №2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» зазначено: «… Пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". …».

Відповідно до п.2 Розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 07.06.2001 за №2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» дія Закону України "Про державну службу" поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування. (…).

Як зазначено у п.2 «Порядку обчислення стажу державної служби», затвердженого 03.05.1994 постановою Кабінету Міністрів України №283 (який 01.05.2016 втратив чинність), до стажу державної служби зараховується робота (служба): (…) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування; (…).

Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.

За матеріалами справи, на день звернення позивача до органу Пенсійного фонду України щодо переведення з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII «Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII «Про державну службу» 27.08.2025 вік позивача становив 62 роки 11 місяців 06 днів.

При цьому, станом на 01.05.2016 стаж роботи позивача на посадах державної служби та місцевого самоврядування складав 22 роки 07 місяців 28 днів.

Враховуючи наведені та інші норми права, обставини справи, суд вважає, що позивач має право на пенсію за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII «Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII «Про державну службу».

Відповідачем-2 не доведено протиправність видачі Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Шевченківському району: Довідки від 13.08.2025 за №378 про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); Довідки від 13.08.2025 за №379 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд).

Суд вважає, що у відповідача-2 були у наявності всі необхідні документи для прийняття рішення щодо переведення позивача з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII «Про державну службу» та перерахунку пенсії позивачу.

Таким чином, оскаржуване Рішення відповідача-2 від 05.09.2025 за №083850014401 про відмову в перерахунку пенсії є протиправним та підлягає скасуванню.

У межах даної справи суд розглядає фактично правовідносини що виникли між позивачем та саме відповідачем-2.

З матеріалів справи не вбачається порушення права та інтересів позивача з боку ГУ ПФУ в Запорізькій області.

Питання виплати позивачу пенсії за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII «Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII «Про державну службу» є передчасними, оскільки спочатку підлягає вирішенню питання права позивача на таку пенсію.

З метою захисту прав та інтересів позивача, з огляду на приписи ч.2 ст.9, ч.2 ст.245 КАС України, суд вважає за можливе: визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 05.09.2025 за №083850014401 про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 ; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 періоди роботи з 06.09.1993 по 01.09.1994, з 01.09.1994 по 16.12.1994, з 16.12.1994 по 30.09.1995, з 01.10.1995 по 19.10.1995, з 19.10.1995 по 28.08.1997, з 29.08.1997 по 01.07.1998, з 01.07.1998 по 19.03.2009, з 20.03.2009 по 17.03.2011, з 18.03.2011 по 01.02.2018, з 02.02.2018 по 01.05.2023, з 01.05.2023 по 26.08.2025; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області перевести з 27.08.2025 ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII «Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII «Про державну службу»; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області обчисли з 27.08.2025 ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII «Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII «Про державну службу» з урахуванням виданої Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Шевченківському району: Довідки від 13.08.2025 за №378 про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); Довідки від 13.08.2025 за №379 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд).

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з`ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовна заява позивача підлягає частковому задоволенню. Доводи позивача та відповідачів-1,2 частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки відповідачем-2 у справі було ГУ ПФУ у Вінницькій області, то за рахунок його бюджетних асигнувань мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 968 грн. 96 коп. (позовну заяву подано до суду в електронній формі).

При цьому, надмірно сплачений позивачем судовий збір у сумі 242 грн. 24 коп. має бути йому повернутий з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до 1.Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012); 2.Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул.Зодчих(пн), буд.22, "Поділля" район, м.Вінниця, Вінницька область, 21105; код ЄДРПОУ 13322403), про визнання протиправним та скасувати рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 05.09.2025 за №083850014401 про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 періоди роботи з 06.09.1993 по 01.09.1994, з 01.09.1994 по 16.12.1994, з 16.12.1994 по 30.09.1995, з 01.10.1995 по 19.10.1995, з 19.10.1995 по 28.08.1997, з 29.08.1997 по 01.07.1998, з 01.07.1998 по 19.03.2009, з 20.03.2009 по 17.03.2011, з 18.03.2011 по 01.02.2018, з 02.02.2018 по 01.05.2023, з 01.05.2023 по 26.08.2025.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області перевести з 27.08.2025 ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII «Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII «Про державну службу».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області обчисли з 27.08.2025 ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII «Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII «Про державну службу» з урахуванням виданої Районною адміністрацією Запорізької міської ради по Шевченківському району: Довідки від 13.08.2025 за №378 про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); Довідки від 13.08.2025 за №379 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд).

В іншій частині позовної заяви відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул.Зодчих(пн), буд.22, "Поділля" район, м.Вінниця, Вінницька область, 21105; код ЄДРПОУ 13322403) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 968 грн. 96 коп.

Повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) з Державного бюджету України сплачений 07.10.2025 Платіжною інструкцією №РТВА-АВЕК-СРКС-7В74 судовий збір у частині у сумі 242 грн. 24 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення складено 12.01.2026.

Суддя О.О. Прасов