23.12.2010 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2010 р. Справа № 2а-4647/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіПавловського Д.П.
при секретаріШевченко Ю.В.
за участі представника відповідачаКомлика О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»до Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області про скасування податкового повідомлення-рішення,-
в с т а н о в и в :
13 квітня 2010р. до суду надійшов вищезазначений адміністративний позов, у якому позивач просить скасувати податкове повідомлення-рішення Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області №00003451530/0/44329 від 16.10.2009р.
Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 13.04.2010р.
Представник позивача у судове засідання не зявився. 28.10.2010р. від нього надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представника відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на
заперечення на позовну заяву від 02.06.2010р. вх.№29744, наявне у матеріалах справи, яким обґрунтована така позиція.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи представника відповідача, суд встановив наступні обставини.
16.10.2009р. Нікопольською ОДПІ було винесено податкове повідомлення - рішення комунальному підприємству „Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" ОДПІ № 00003431530/0/44329 від 16.10.2009р. про визначення суми податкового зобов'язання у вигляді штрафних санкцій зі збору за спеціальне використання водних ресурсів у розмірі 1296,78 грн.
Підставою для винесення даного податкового повідомлення - рішення стали висновки, викладені в акті Нікопольської ОДПІ № 1641/153.03341339 від 05.10.2009р. "Про результати перевірки Комунального підприємства „Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" (код ЄДРПОУ 03341339) з питання своєчасності внесення до бюджету земельного податку та збору за спеціальне використання водних ресурсів за період з 30.07.2009р. по 05.10.2009р.".
За результатами проведення даної перевірки були встановлені наступні порушення вимог податкового законодавства:
- п. 14 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1494 від 16.08.1999р. (із змінами та доповненнями) та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-ІП від 21.12.2000р. «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(із змінами та доповненнями) в частині несвоєчасного перерахування до бюджету узгоджених сум податкових зобов'язань зі збору за спеціальне використання водних ресурсів у перевіряємому періоді, а саме: сплата узгодженої суми зі збору за спеціальне використання водних ресурсів у розмірі 56 073,17грн. з порушенням строків сплати від 31 до 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання згідно податкового розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів № 9000787326 від 17.08.2009р. по строку сплати 17.08.2009р.
Не погоджуючись з вказаним податковим повідомленням, КП „НВУВКГ" 22.10.2009р. звернулося до Нікопольської ОДПІ зі скаргою „Про перегляд та скасування податкового повідомлення - рішення № 0003431530/0/44329 від 16.10.2009 року." (вих. № 6-0127/3939).
Рішенням Нікопольської ОДПІ податкове повідомлення - рішення № 0003431530/0/44329 від 16.10.2009 року залишено без змін, а скаргу платника податків без задоволення.
Не погодившись з вказаним рішенням, КП „НВУВКГ" звернулося до ДПА у Дніпропетровській області зі скаргою (вих. № 6-0127/4602 від 19.11.2009р.). „Про перегляд та скасування податкового повідомлення - рішення №0003431530/0/44329 від 16.10.2009 року''.
14.01.2010р. ДПА у Дніпропетровській області було прийнято рішення «Про результати розгляду повторних скарг", яким скаргу платника податків залишено без задоволення, податкове повідомлення - рішення № 0003431530/0/44329 від 16.10.2009р. - без змін.
Рішенням ДПА України від 25.03.2010р. „Про результати розгляду повторних скарг" (вих. № 2919/7/25-0215) скаргу КП „НВУВКГ" залишено без задоволення, податкове повідомлення-рішення № 0003431530/0/44329 від 16.10.2009р та Рішення ДПА у Дніпропетровській області (вих. № 471/10/25-008 від 14.01.2010р.) „Про результати розгляду повторних скарг" залишено без змін.
Також, у судовому засіданні були досліджені письмові докази, а саме: копії податкового повідомлення-рішення № 00003451530/0/44329 від 16.10.2009р., скарги КП НВУВКГ до Нікопольської ОДПІ, відповіді Нікопольської ОДПІ, скарги до ДПА у Дніпропетровській області, відповіді ДПА у Дніпропетровській області про розгляд скарги, скарги до Державної податкової адміністрації України, відповіді Державної податкової адміністрації України, акту перевірки №1641/153.0334899, повідомлення від 22.09.2010р., корінців податкових повідомлень-рішень.
Відповідно до п.п. 1.2 ст. 1 Закону України № 2181-Ш від 21.12.2000р. „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (із змінами та доповненнями) (далі - Закон України № 2181-ІІІ), податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до вимог п. 14-1 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1494 від 16.08.1999р. (із змінами та доповненнями), розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації.
Збір сплачується водокористувачами протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації.
Згідно абз. 1 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-III, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Пунктом 5.3 статті 5 Закону України № 2181-III встановлені строки погашення узгодженої суми податкового зобов'язання.
Відстрочення термінів сплати узгоджених сум податкових зобов'язань здійснюється лише у порядку, передбаченому ст.14 цього Закону, шляхом розстрочення (відстрочення) податкових зобов'язань.
Іншої можливості сплати платником податків податкових зобов'язань попереднього періоду цим Законом не визначено.
Відповідно до вимог п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до вимог п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з приписами п. 7.7 ст. 7 Закону України № 2181-ІІІ, податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) -у рівних пропорціях.
Таким чином, кошти, що надійшли на сплату зобов'язань з податків, зборів (обов'язкових платежів) повинні спрямовувались на погашення податкових зобов'язань з тих самих платежів у порядку календарної черговості настання граничних термінів сплати.
Відповідно до п. 16 розділу І Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами ДПС України, затвердженої наказом ДПА України № 276 від 18.07.2005 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.08.2005р. за № 843/11123 (далі - Інструкція), проведення операцій в особових рахунках платників податків здійснюється в хронологічному порядку.
Пунктом 4.3 Розділу 3 зазначеної Інструкції передбачено, що нарахування узгоджених податкових зобов'язань у картках особових рахунків платників здійснюється датою граничного терміну сплати зазначених зобов'язань.
Наказом ДПА України № 540 від 13.11.2002р. затверджено Податкове роз'яснення щодо черговості погашення та окремих питань стягнення сум податкового боргу.
Пунктом 1 даного Наказу передбачено, що кошти, що надійшли на сплату зобов'язань з податку, збору (обов'язковому платежу), спрямовуються на погашення податкових зобов'язань з того самого платежу у порядку календарної черговості настання граничних терміні сплати. Така черговість погашення діє незалежно від волі платника податків та стосується як самостійно розрахованих платником податків податкових зобов'язань та і податкових зобов'язань, розрахованим контролюючим органом.
Виходячи із вищевикладеного, суд доходить висновку, що оскаржуване рішення, винесене відповідачем, є правомірним та відповідає вимогам чинного законодавства, а отже, позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
У задоволенні адміністративного позову - відмовити повністю.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена у повному обсязі 03.11.2010р.
Суддя <(підпис) >
<Список >
<Список >
<Список >Д.П. Павловський
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >