Постанова № 1332365, 03.12.2007, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2007
Номер справи
2-а-3429/2007
Номер документу
1332365
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а -3429 / 07

Категорія 23

3 грудня 2007 року м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої - судді Попової О.Г.

при секретарі Снігірьовій О.С.

за участю представників сторін,

розглянувши у судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Житомирській області до приватного підприємця ОСОБА_1про стягнення суми фінансових санкцій,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення 3400 грн. фінансових санкцій застосованих за зберігання, транспортування, реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка. Вказує, що 30.05.2007 року працівниками регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Житомирській області на підставі виписаних направлень № 17 від 17.05.2007 року та № 273 від 29.05.2007 року, плану-графіку проведення планових виїзних та невиїзних перевірок на травень 2007 року, було проведено планову перевірку магазину, розташованого в АДРЕСА_1і належить ПП ОСОБА_2, на предмет дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні роздрібної торгівлі підакцизними товарами (алкогольними напоями та тютюновими виробами). В ході проведеної перевірки було виявлено факт зберігання на торговому прилавку 1 пляшки плодово-ягідного напою “Вишня з коньяком марки “Вдала” без марки акцизного збору та відпуск на розлив алкогольних напоїв без спеціального на те дозволу. За результатами проведеної перевірки складено акт № 060165 від 30.05.2007 року і на його основі 31.05.2007 року прийнято рішення про застосування фінансових санкцій в розмірі 3400 грн. Станом на 05.10.2007 року відповідач сплатив 1000 грн. В терміни, встановлені законом, приватний підприємець добровільно не сплатив заборгованість та не оскаржив дане рішення в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та уточнив, що відповідач на час розгляду справи в суді сплатив заборгованість в сумі 2000 грн. Просить стягнути з ОСОБА_1 1400 грн. заборгованості.

Представник відповідача та відповідач в судовому засіданні позов визнали в частині накладення фінансових санкцій за роздрібну торгівлю спиртними напоями без спеціального дозволу. Не погодились з накладенням фінансових санкцій за зберігання на торговому прилавку 1 пляшки плодово-ягідного напою “Вишня з кон”яком марки “Вдала” без марки акцизного збору. Пояснили, що пляшка плодово-ягідного напою стояла в шафці, де зберігались відкорковані пляшки, з яких продавались напої на розлив. Марка акцизного збору була зірвана під час відкорковування пляшки.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено: 30.05.2007 року працівниками регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Житомирській області на підставі виписаних направлень № 17 від 17.05.2007 року та № 273 від 29.05.2007 року, плану-графіку проведення планових виїзних та невиїзних перевірок на травень 2007 року було проведено планову перевірку магазину, розташованого в АДРЕСА_1, який належить ПП ОСОБА_2, на предмет дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні роздрібної торгівлі підакцизними товарами (алкогольними напоями та тютюновими виробами). В ході проведеної перевірки було виявлено факт зберігання на торговому прилавку 1 пляшки плодово-ягідного напою “Вишня з кон”яком” марки “Вдала” без марки акцизного збору та відпуск на розлив алкогольних напоїв без спеціального на те дозволу. За результатами проведеної перевірки складено акт № 060165 від 30.05.2007 року і на його основі 31.05.2007 року прийнято рішення про застосування фінансових санкцій до ОСОБА_1 в розмірі 3400 грн. на підставі ч.8, 13 ч.2 ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Відповідач визнає виявлене податковими інспекторами порушення торгівлі та накладення фінансових санкцій, передбачених п.8 ч.2 ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Допитана в якості свідка продавець ПП ОСОБА_1 - ОСОБА_3 пояснила, що під час проведення перевірки податківцями була виявлена одна пляшка плодово-ягідного напою, з якої під час відкриття була відірвана марка акцизного збору. Пляшка, разом з іншими відкритими пляшками з напоями на розлив, стояла в шафці.

Такі ж показання дала свідок ОСОБА_4, яка в той час стажувалась у ПП ОСОБА_1 і була присутня під час проведення перевірки.

Свідок ОСОБА_5 пояснила, що вона, разом з податковим інспектором ОСОБА_6 здійснювала перевірку магазину, що належить ПП ОСОБА_1 В магазині було виявлено, що там здійснюється продаж алкогольних напоїв на розлив без отримання закладом статусу громадського харчування. Крім того, на прилавку стояла пляшка алкогольного напою без марки акцизного збору. Про виявлені порушення складено акт.

Згідно ч.2 ст.7 Закону України “Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних та тютюнових виробів, на яких не має марок акцизного збору, встановленого зразка.

Відповідно до п.п.19, 20 “Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів” маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції. Марки наклеюються виробниками на кожну пляшку(упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривались під час відкупорювання(розкривання) виробів. Алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари/або не видавалися безпосередньо виробнику(імпортеру) зазначеної продукції, вважаються не маркованими.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Житомирській області обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в сумі 1400 грн.

На підставі Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995 року за № 481/95, Закону України „Про акцизний збірна алкогольні напої та тютюнові вироби” від 15.09.1995 року за № 329, “Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабміну України від 23.04.2003 року № 567 “Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів” та керуючись ст.ст. 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

постановив:

 

Позов регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Житомирській області - задоволити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1до державного бюджету ( р/р 31118106700311, відкритий у УДК Житомирської області, МФО 811939, код 21081100, код банку 22062504) заборгованість по сплаті фінансової санкції у вигляді штрафу в сумі 1400 грн.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: