Постанова № 133187739, 09.01.2026, Доманівський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
09.01.2026
Номер справи
475/1338/25
Номер документу
133187739
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Доманівський районний суд Миколаївської області

Справа № 475/1338/25

П О С Т А Н О В А

Іменем України

09 січня 2026 р.с-ще Доманівка

Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Єгорова Н.І., за участю секретаря- Маковецької Л.А., прокурора Льовіна К.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , депутат Мостівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до протоколу №557 від 29.10..2025 , ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Мостівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, відповідно до підп. «Б» п. 1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно подав без поважних на те причин, щорічну декларацію за 2022 рік, чим скоїв адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу №556 від 29.10.2025 , ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Мостівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, відповідно до підп. «Б» п. 1 ч.1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно подав без поважних на те причин, щорічну декларацію за 2021 рік, чим скоїв адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Набуття ОСОБА_1 повноважень депутата 8-го скликання Мостівської сільської ради підтверджується рішенням №1 І сесії восьмого скликання від 20.11.2020 Мостівської сільської ради Доманівського району Миколаївської області "Про початок повноважень депутатів Мостівської сільської ради".

Згідно ч 1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені в п.1 ст.3 цього Закону (підпункт Б-депутати місцевих рад) зобов"язані до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

У зв"язку з введенням Указом Президента України від 24.02.2022р. на території України воєнного стану з причини військової агресії російської федерації , Законом України від 03.03.2022р. "Про захист інтересів суб"єктів подання звітності та інших документів у період воєнного стану або стану війни"- було відтермінорвано обов"язок подання декларації.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", який набрав чинності 12.10.2023р.- відновлено обов"язок декларування та визначено строк подання декларацій до 31.01.2024р.

Оглядом публічної сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022рр. подав 31.03.2024, чим допустив порушення встановленого строку подання щорічної декларації.

Відповідно до листа сільського голови Мостівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області від 13.10.2025 депутатам в усній формі повідомлялася інформація щодо необхідності та терміни надання щорічної декларації.

Дата виявлення правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, а саме- 29.10.2025р.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов"язаного з корупцією є місце набуття ОСОБА_1 статусу суб"єкта декларування, а саме- Мостівська сільська рада Вознесенського району, Миколаївської області, яка розташована в с.Мостове, вул.Степова,11, Вонесенського району Миколаївської області .

З моменту відновлення етапу декларування 12.10.2023р. до кінцевого терміну подачі щорічної декларації- 31.01.2024р., ОСОБА_1 було надано достатньо часу для збору даних та подачі декларацій за 2021 та 2022 роки. Однак, не маючи поважних причин, ОСОБА_1 подав електронні декларації з порушенням визначених законодавством строків.

Своїми умисними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч 1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних на те причин щорічних декларації за 2021та 2022 роки.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених адміністративних правопорушеннях визнав ?????? частково, пояснивши суду, що умислу на несвоєчасне подання декларацій за 2021, 2022 роки у нього не було. Зважаючи на воєнний стан, введення блекаутів щодо світла, відсутність інтернету, його психо-емоційний стан, пов"язаний з постійними тривогами, він не зміг своєчасно подати щорічні декларації за 2021 та 2022р. Просить врахувати, що до початку війни він щорічно своєчасно подавав декларації, а воєнний стан дуже вплинув на його психо-емоційний стан, що привело до порушення закону.

Прокурор Льовін К.В. вважав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч 1 ст.172-6 КУпАП. Просив визнати його винним у вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч 1 ст.172-1 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у виді мінімального розміру штрафу. Причини несвоєчасного подання декларацій за 2021, 2022рр. на його думку, не є поважними.

Заслухавши учасників судового розгляду , дослідивши протоколи та додані письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.

Із матеріалів справ вбачається,що відповідно до рішенням №1 І сесії восьмого скликання від 20.11.2020 Мостівської сільської ради Доманівського району Миколаївської області "Про початок повноважень депутатів Мостівської сільської ради", визнано повноваження новообраних депутатів 8-го скликання вказаної сільської ради, та до списку депутатів увійшов,зокрема і ОСОБА_1 .

Факт набуття ОСОБА_1 повноважень депутата 8-го скликання Мостівської сільської ради підтверджується №1 І сесії восьмого скликання від 20.11.2020 Мостівської сільської ради Доманівського району Миколаївської області "Про початок повноважень депутатів Мостівської сільської ради" .

У зв`язку з чим, відповідно до підп. «Б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

У зв"язку з введенням Указом Президента України від 24.02.2022р. на території України воєнного стану з причини військової агресії російської федерації , Законом України від 03.03.20222р. "Про захист інтересів суб"єктів подання звітності та інших документів у період воєнного стану або стану війни"- було відтерміновано обов"язок подання декларації.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", який набрав чинності 12.10.2023р.- відновлено обов"язок декларування та визначено строк подання декларацій до 31.01.2024р.

Оглядом публічної сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 р подав 31.03.2024, чим допустив порушення встановленого строку подання щорічної декларації, що підтверджується витягом.

Оглядом публічної сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік подав лише 31.03.2025, чим допустив порушення встановленого строку подання щорічної декларації, що підтверджується витягом.

Відповідно до листа остівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області від 13.10.2025 №709/02-07 депутатам в усній формі повідомлялася інформація щодо необхідності та терміни подачі декларацій.

Аналізуючи письмові докази, досліджені в судовому засіданні, судом встановлено, що при визначені строку подачі декларацій до 31.01.2024р. ОСОБА_1 подав декларації за 2021 та 2022 роки 31.03.2024, що свідчить про несвоєчасність їх подання без поважних на те причин.

Відповідно до положень частини першої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а","в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що Національне агентство, з метою виконання покладених на нього повноважень, має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом голови НАЗК від 08.11.2023 №252/23, щорічна декларація декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону «Про запобігання корупції» (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 зазначеного Закону (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Згідно Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», було введено воєнний стан на усій території України, строк дії якого неодноразово продовжувався та триває по теперішній час.

Відповідно до Роз`яснення НАЗК №4 від 07.03.2022 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України №3384-ІX "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до даного Закону, з 1 січня до 31 березня 2024 року включно суб`єкти декларування (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за відповідні звітні періоди у 2021-2023 роках, у тому числі для проведення спецперевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною першою ст. 172-6 КУпАП визначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією.

У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Отже, оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларації особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з порушенням визначеного законом строку.

Враховуючи особу правопорушника, а також характер вчинених правопорушень, суд приходить до висновку, що діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушень, передбачених ч 1 ст.172-6 КУпАП, його вина доведена повністю і вважає доцільним призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП .

Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір у розмірі 0,2 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб в дохід держави в розмірі 605.60грн.

Керуючись ст.ст. 36, 40-1,172-6, 279, 280, 283 КУпАП , суддя-

ПОСТАН О В И ЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень, перерахуванням коштів на рахунок Отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг смт Доманівка/21081100. Код отримувача 37992030 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.) Номер рахунку(IBAN) UA488999980314000542000014390 Код класифікації доходів бюджету: 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 - 605.60 грн. судового збору, перерахувавши їх на розрахунковий рахунок Отримувач коштів:Миколаїв.ГУК/тг с-щеДоманiвка/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992030 Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.) Рахунок отримувача UA228999980313101206000014390 Код класифікації доходів бюджету 22030101 Призначення платежу: Судовий збір (Доманівський районний суд Миколаївської області).

Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст.307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений частиною ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Миколаївського апеляційного суду через Доманівський районний суд Миколаївської області.

Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області Н. І. Єгорова