Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-3075/10/1970
"11" жовтня 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Мартиць О.І.
секретарі Митко В.В.
з участю прокурора Ковалик Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі адміністративну справу за позовом прокурора міста Тернополя в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Тернопільський облагропостач»про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів
В С Т А Н О В И В:
Прокурор міста Тернополя звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Тернопільський облагропостач»про стягнення штрафних санкцій в сумі 1020 грн. в користь Державного бюджету України за правопорушення на ринку цінних паперів.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що перевіркою встановлено, що згідно з Журналом реєстрації вхідної документації Тернопільського територіального управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку станом на 01.06.2010 року емітентом –відкритим акціонерними товариством «Тернопільський облагропостач»не було подано регулярну річну інформацію за 2009 рік до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, чим порушено вимоги пункту 1, глави 1 та пункти 1,5 глави 7 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364 та відповідно складено акт № 91-ТЕ від 26.07.2010 року. За результатами перевірки 03.08.2010 року позивачем винесено постанову № 91-ТЕ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою на відповідача накладено штраф у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 грн., який необхідно було перерахувати протягом 15 днів з моменту отримання цієї постанови в дохід Державного бюджету України
В судовому засіданні прокурор і представник позивача позов підтримали в повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві та просять задовольнити.
Представник відповідача в суд не з’явився, хоча про день, час та місце слухання справи повідомлявся своєчасно та належним чином, що не перешкоджає розгляду справи у його відсутності по суті за наявності достатніх документів про права та обов’язки сторін у відповідності до чинного законодавства України.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника відповідача, прокурора, суд встановив наступні обставини.
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, до системи якої входять її територіальні органи. Основні завдання Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, її територіальних органів полягають у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, здійсненні державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів, додержання законодавства у цій сфері, захисті прав інвесторів, сприянні розвитку цінних паперів, застосуванні санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Невиконання суб’єктами господарювання законних розпоряджень Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, спрямованих на усунення порушень законодавства у сфері обігу цінних паперів, а також постанов про застосування штрафних санкцій, зачіпає інтереси держави і тому виникає передбачене ст. 121 Конституції України, п.5 ст.20, ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру»право прокурора на звернення в суд з позовом для їх захисту.
Перевіркою позивача встановлено, що згідно з Журналом реєстрації вхідної документації Тернопільського територіального управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку станом на 01.06.2010 року емітентом –відкритим акціонерними товариством «Тернопільський облагропостач»не було подано регулярну річну інформацію за 2009 рік до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, чим порушено вимоги пункту 1, глави 1 та пункти 1,5 глави 7 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364.
09 липня 2010 року прийнято постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, в якій зазначено, що відповідно до вимог пункту 1 глави 1 та пунктів 1,5 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року за № 97/13364 емітенти цінних паперів зобов’язані розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі в тому числі шляхом подання до територіального органу Комісії згідно з їх місцезнаходженням не пізніше 1 червня року, наступного за звітним. Проте, згідно з Журналом вхідної документації Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку емітентом – відкритим акціонерним товариством «Тернопільський облагропостач»не подано регулярну річну інформацію за 2009 рік, чим порушено вимоги вищевказаних пунктів Положення в цій частині.
Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено застосування фінансових санкцій за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
03.08.2010 року заступником начальника Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 91 –ТЕ, якою до відкритого акціонерного товариства «Тернопільський облагропостач»за неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку застосовано фінансову санкцію у розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020 грн., яка відповідачем в добровільному порядку не сплачена, а тому підлягає стягненню в примусовому порядку по рішенню суду.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення як обґрунтовано заявлені та підтверджені документально.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 72, 86, 122, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора міста Тернополя в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Тернопільський облагропостач»(46000 м. Тернопіль, вул. Поліська, 14, код ЄДРПОУ 00913752) 1020 (одну тисячу двадцять) грн. штрафних санкцій згідно постанови № 91-ТЕ про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів від 03 серпня 2010 року постанови в користь Державного бюджету України на рахунок управління Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства України у Тернопільській області № 31118106700002, МФО 838012, код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106, код одержувача коштів 23588119.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені ст. ст. 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна
Суддя Мартиць О.І.