ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" грудня 2010 р. Справа № 2a-4138/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Лучко О.О.
при секретарі Круглій О.М.,
за участю сторін:
представника позивача:Скрипака М.О.,
представника відповідача: не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Калуші
до відповідача: Відкритого акціонерного товариства "Калуська автобаза"
про стягнення заборгованості в сумі 68 665,90 грн,-
ВСТАНОВИВ:
23 листопада 2010 року Управління Пенсійного фонду України в м. Калуші звернулося до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Калуська автобаза" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені на загальну суму 68665,90грн., яка виникла за період з 01.01.2009р. по 01.09.2010р. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги ст.20 та ст.106 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, у звязку з чим і допущено вказану заборгованість.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві. Просив позов задовольнити та стягнути зазначену заборгованість.
Представник відповідача повторно у судове засідання не зявився з невідомих суду причин, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, про що свідчать поштові повідомлення про вручення кореспонденції. За таких обставин, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство "Калуська автобаза" діє на підставі свідоцтва про державну реєстрацію суб”єкта господарської діяльності.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування” та Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” відповідач є платником внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
За період з 01.01.2009 року по 01.09.2010 року відповідач допустив заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування в сумі 24394,26 грн., яку самостійно задекларував у поданих звітах. В добровільному порядку, в порушення вимог п.6 ч.2 ст.17 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, дану заборгованість не сплатив. За несплату тап несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування управління Пенсійного фонду України в м. Калуш застосовало до відповідача фінансові санкції та пеню на суму відповідно 5175,96 грн. та 39095,68 грн. на підставі рішень №355 від 12.05.2010 року, №907 від 24.09.2009р., №868 від 03.09.2009р., №812 від 21.08.2009р., №749 від 31.07.2009р., №722 від 24.07.2009р., №151 від 27.02.2009р., №1015 від 31.12.2008р. Дані рішення відповідачем отримано, що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення адресату кореспонденції, станом на день розгляду справи не оскаржено. Загальна заборгованість відповідача за період з 01.01.2009р. по 01.09.2010р. становить 68665,90грн. та підтверджується даними особової картки відповідача, актом взаємозвірки розрахунків між сторонами від 01.09.2010 року, даними розрахунку заборгованості станом на 01.09.2010 року, рішеннями Пенсійного фонду України в м. Калуш та іншими матеріалами справи.
Згідно ч. 3 ст. 18 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” страхові внески є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 даного Закону та розділу 4 Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” відповідач зобов”язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески в розмірі 32 % суми фактичних витрат на оплату праці і 1-2 % від суми доходу у вигляді заробітної плати.
Відповідно до ч.6 ст.20 даного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (ч.2 ст.20 зазначеного Закону).
Згідно з ч.12 ст. 20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
В силу ч.2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до аб.2 ч.9 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, у вигляді штрафу у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу;
Нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій (ч.12 ст.106 даного Закону).
Відповідно до ч.13 ст.106 цього Закону про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строки сплати фінансових санкцій також призупиняються до винесення судом рішення в разі оскарження страхувальником вимоги про сплату недоїмки, якщо накладення фінансових санкцій пов'язано з її виникненням або несвоєчасною сплатою.
Відповідно до ч.14 ст.106 вказаного Закону суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків. При цьому строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Згідно із ч.15 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Як свідчать матеріали справи, відповідач неналежно виконував свої зобов”язання по сплаті страхових внесків за період з 01.01.2009 року по 01.09.2010 року, що призвело до виникнення недоїмки за вказаний період в сумі 24394,26 грн., у звязку з чим до товариства застосовано фінансові санкціі та пеня за несвоєчасну сплату страхових внесків за вказаний період згідно рішень УПФУ в м. Калуш №355 від 12.05.2010 року, №907 від 24.09.2009р., №868 від 03.09.2009р., №812 від 21.08.2009р., №749 від 31.07.2009р., №722 від 24.07.2009р., №151 від 27.02.2009р., №1015 від 31.12.2008р. в розмірі відповідно 5175,96грн. та 39095,68 грн., а на всього на загальну суму 68665,90грн. Заборгованість підтверджується даними особової картки відповідача, актом взаємозвірки розрахунків між сторонами від 01.09.2010 року, даними розрахунку заборгованості станом на 01.09.2010 року, рішеннями Пенсійного фонду України в м. Калуш та іншими матеріалами справи.
Таким чином, заборгованість відповідача перед управлінням ПФУ в м. Калуш за період з 01.01.2009 р. по 01.09.2010 р. становить 68665,90грн., станом на день розгляду справи не погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку. Суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ВАТ "Калуська автобаза" (код ЭДРПОУ 01268673, вул. Литвина,13, м.Калуш, Івано-Франківська область,77300)на користь управління Пенсійного фонду України в м. Калуші заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені за період з 01.01.2009 року по 01.09.2010 року в розмірі 68 665,90 грн. (шістдесят вісім тисяч шістсот шістдесят п"ять гривень дев"яносто копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, визначені ст.254 КАС України.
Суддя:Лучко О.О.
Постанова складена в повному обсязі 28.12.2010 року.