ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" грудня 2010 р.
14 год.57 хв.Справа № 2-а-5086/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Хом'якової В.В.,
при секретарі: Мельник О.О., за участю представника позивача Шевченко О.А., відповідача ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (надалі - позивач) звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 2700 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що за період 2007 - 2009 рр. за громадянином ОСОБА_1 обліковується борг на загальну суму 2700 грн. по податку з власників транспортних засобів, який, всупереч вимогам чинного законодавства України в сфері оподаткування, на сьогоднішній день є непогашеним. В подальшому представник позивача зменшив позовні вимоги у зв'язку з частковим погашенням заборгованості, розмір заборгованості, яку представник позивача просить стягнути складає 450 грн. Клопотання про зменшення позовних вимог є правом позивача, тому воно задовольняється.
Представник позивача позов підтримав, просив суд стягнути з ОСОБА_1. 450 грн. заборгованості по податку з власників транспортних засобів.
Відповідач ОСОБА_1. в судовому засіданні повідомив, що сплатив 450 грн. податку з власників транспортних засобів виходячи з розрахунку, який йому зробили в ДАІ - з урахуванням того, що автомобіль є спеціалізованим, та рік випуску до 1990 року.
Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення учасників процесу, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів справляється відповідно до Закону України від 11.12.91 № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", яким визначено платники i обєкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати. Стаття 1 зазначеного Закону передбачає, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідно до ст. 5 Закону "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У звязку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобовязані предявляти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація i технічний огляд транспортних засобів не провадяться.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
Згідно з даними ВДАІ ДАІ УМВС України в Херсонській області, громадянин ОСОБА_1 має в користуванні (власності) автомобіль марки ТЗ ЗИЛ - 31412 № НОМЕР_2, об'єм двигуна 6000 куб.см, рік випуску 1987. Ставки щодо сплати податку встановлено ст. 3 Закону № 1963-XII. Вони визначені залежно від кодів УКТ ЗЕД у гривнях зі 100 куб. см об'єму двигуна для транспортних засобів, обладнаних двигуном внутрішнього згоряння. В даному випадку ставка податку складає 5 грн. з 100 куб. см як з автомобіля спеціального призначення код 8705, отже, за рік сума податку становить 300 грн. (6000 куб.см х 5), за 2007-2009 рр. загальна сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів для відповідача складає 900 грн. У зв'язку зі зменшенням позовних вимог податковою інспекцією внаслідок сплати відповідачем 450 грн., розмір заборгованості на день судового розгляду справи складає 450 грн.
Доводи відповідача про те, що він має пільгу щодо сплати даного податку, суд не приймає до уваги виходячи з наступного. Пунктом "в" статті 4 Закону передбачено, що від сплати податку звільняються на 50 % громадяни, у власності яких знаходяться вантажні автомобілі код 8704 з об'ємом циліндрів двигуна до 6001 куб.см до 1990 року випуску включно щодо одного з автомобілів. На автомобілі спеціального призначення код 8705 дана пільга не розповсюджується.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково. Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Задовольнити клопотання Державної податкової інспекції у м. Херсоні про зменшення розміру позовних вимог до 450 грн.
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідент. номер НОМЕР_1) заборгованість по податку з власників транспортних засобів в сумі 450 грн. (чотириста п'ятдесят гривень) на р/р 33218808700002, отримувач Державне казначейство у м. Херсоні, код ЗКОП 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 21 грудня 2010 р..
Суддя Хом'якова В.В.
кат. 6.6.4