Постанова № 13309376, 23.12.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2010
Номер справи
2а-6027/10/2370
Номер документу
13309376
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-6027/10/2370 23.12.2010 р. м. Черкаси

10 год. 10 хв.

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ФОП ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, до Державного бюджету через ДПІ у м.Черкаси заборгованісчть в сумі

7 402,00 грн.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Холода Р.В., при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

06 грудня 2010 року до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом звернулась державна податкова інспекція у місті Черкаси, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість в сумі 7402 грн. 00 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час здійснення перевірки господарської одиниці відповідача працівниками податкового органу встановлено факт порушення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, про що складено акт №003317 від 09.06.2010 р. та прийнято рішення про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій № 0000792303 від 25.06.2010 р. на суму 7402 грн. 00 коп. Відповідачем в добровільному порядку вказані штрафні (фінансові) санкції не сплачені.

У судове засідання прибув представник позивача та надав заяву, в якій просить розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідач у судове засідання не зявився, свого представника не направив, про причини не явки суд не повідомив, хоча про день, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Заяву про розгляд справи за його відсутності та заперечення проти адміністративного позову відповідач суду не надіслав.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи те, що позивач надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, а відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, суд вважає за можливим розглянути справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи серії НОМЕР_2, фізична особа-підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрована виконавчим комітетом Черкаської міської ради 07.05.1998 р.

31 травня 2010 року головою ДПА в Черкаській області затверджений план проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на червень 2010 року, де за № 68 вказана перевірка торгової одиниці кафе за адресою: АДРЕСА_2, що належить субєкту підприємницької діяльності ОСОБА_1

Відповідно до направлень № 004580 та № 004555 від 09.06.2010 р. посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області в присутності бармена кафе, 9 червня 2010 року о 16 год. 42 хв. проведена планова перевірка кафе, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2.

За результатами перевірки господарської одиниці відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, посадовими особами ДПА в Черкаській області складено акт № 003317 від 09.06.2010 р.

Перевіркою встановлено факт реалізації товару, а саме: 2 порції чаю вартістю 8 грн. за порцію, 0,4 л вина «Легенда Інкерман»вартістю 32 грн. Бармен отримала готівку номіналом 100 грн., кошти поклала на полиці під барною стойкою, видала товар, здачу, але не провела розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій та не видала відповідний розрахунковий документ (чек). Факт реалізації вказаного товару на загальну суму 48 грн. 00 коп. підтверджується копією рахунку офіціанта № 31 від 09.06.2010 р.

Також, проведено перевірку готівкових коштів на місці проведення розрахунків. Фактично на час перевірки рахувалось 173 грн. 00 коп. Встановлено невідповідність суми готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, що склала 92 грн. 00 коп. (без врахування суми придбаного товару). Вказаний факт підтверджується описом наявних готівкових коштів, який є додатком до акту перевірки №003317 від 09.06.2010 р. та копією денного Х-звіту.

Також перевіркою встановлено неоприбуткування фактичних залишків товарних запасів (товарно-матеріальних цінностей) станом на 09.06.2010 р. у кількості 24 позицій на суму 3351 грн. 00 коп., що підтверджується відповідною відомістю.

Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265-95 ВР від 06.07.1995 р. (далі Закон №265) на органи державної податкової служби покладені контрольні функції за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) через реєстратори розрахункових операцій, інших вимог законодавства, шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України

Відповідно до пунктів 1, 2, 12, 13 статті 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідальність за невиконання зазначених норм Закону передбачена п.1 ст.17, ст.ст.20, 21, 22 Закону № 265.

Так, відповідно до п.1 ст.17 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Стаття 20 Закону № 265 зазначає, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.21 Закону № 265, до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст.22 Закону № 265, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, до відповідача за порушення Закону № 265 рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000792303 від 25.06.2010 р. в сумі 7402 грн. 00 коп. (3351,00 х 2 + 92 х 5 + 48 х 5= 7402,00 ).

Зазначене рішення направлено відповідачу, але у звязку з його неотриманням, воно розміщено на дошці поштових оголошень, про що свідчить написи на корінці рішення.

Відповідно до п.п.4.9 п.4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001р. № 253 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.07.2001р. за № 567/5758, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.

Враховуючи те, що відповідач на момент розгляду справи штрафні (фінансові) санкції не сплатив, суд приходить до висновку, що зазначені санкції в сумі 7402 грн. 00 коп. необхідно стягнути на користь державного бюджету.

Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.14, ч.6 ст.128, ст.ст.160-163, 167, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (18002, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (18000, м. Черкаси, вул.Хрещатик, 235, код 34503595) заборгованість в сумі 7402 (сім тисяч чотириста дві) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяР.В. Холод