ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2010 р. Справа № 2-а-4632/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Херсонського міського центру зайнятості до окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 184 про стягнення коштів,
встановив:
Херсонський міський центр зайнятості звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом (далі – позивач) до окружної виборчої комісії Територіального виборчого округу № 184 (далі – відповідач, ОВК ТВО №184), в якому просить стягнути заборгованість в сумі 244,04 грн.
Позивач заявив клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив: відповідно до Положення про Херсонський міський центр зайнятості, затвердженого директором обласного центру зайнятості від 28.08.2007 року, Херсонський міський центр зайнятості є місцевим органом виконавчої влади та робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, підпорядковується Херсонському обласному центру зайнятості.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України «Про зайнятість населення», для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», зайнятість - це діяльність громадян, пов’язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. Статтею 2 цього ж Закону встановлено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Згідно до п. а ст. 27 Основи законодавства України про загальнообов'язкове державнесоціальне страхування, виплати та надання соціальних послуг, на які має право застрахована особа за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, може бути припинено: якщо виплати призначено на підставі документів, що містять неправдиві відомості.
Відповідно до ст.35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Достовірність зазначених у документах даних перевіряється виконавчою дирекцією Фонду. У разі їх недостовірності роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду.
Згідно абз.2 п.6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики, Державної податкової адміністрації від 13.02.2009 року №60/62, якщо відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, є недостовірними з вини роботодавця, центри зайнятості проводять перерахунок страхових виплат з дня їх призначення. Суми незаконно виплачених коштів провертаються роботодавцем.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що у Херсонському міському центрі зайнятості з 12.03.10 року перебував на обліку ОСОБА_1, на підставі наказу № НТ100312 Херсонським міським центром зайнятості йому було надано статус безробітного та призначено і розпочато виплату допомоги по безробіттю. Під час реєстрації в центрі зайнятості ОСОБА_1 надав копію трудової книжки, згідно якої він 01.03.10р. був звільнений з останнього місця роботи, а також довідку про середню заробітну плату за грудень 2009р. - лютий 2010р.
У відповідності до вимог ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" безробітному ОСОБА_1 було призначено допомогу по безробіттю у відсотках до його середньої заробітної плати, згідно наданої довідки про середню заробітну плату виданої відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
Відповідно до акта перевірки достовірності страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №507/р-3 від 18.05.2010р. встановлено, що дату звільнення ОСОБА_1 було виправлено з 01.03.2010р. на 26.02.2010р., а відповідно у довідці про середню заробітну плату №21 від 10.03.2010р. відображено суму нарахованої заробітної плати за лютий 2010р., яку не слід враховувати.
Таким чином, запис № 28 від 01.03.2010р., внесений ОВК ТВО №184 до трудової книжки ОСОБА_1 не відповідає дійсності. У зв'язку з цим безробітному ОСОБА_1 призначено та виплачено матеріальне забезпечення, а саме, допомога по безробіттю, за період з 12.03.2010р. по 07.05.2010р. у сумі 244,04грн.
Листом №19-11/2984 від 29.06.2010р., направленим рекомендованою кореспонденцією, запропоновано ОВК ТВО №184 добровільно повернути кошти Херсонському міському центру зайнятості протягом п'ятнадцяти календарних днів від дня отримання поштового відправлення. 01.07.2010р. лист ОВК ТВО №184 отриманий, про що свідчить відмітка в повідомленні.
Наведені заходи, прийняті позивачем щодо стягнення суми заподіяної шкоди, не призвели до його погашення. Сума заподіяної шкоди відповідачем не сплачена.
У відповідності до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки відповідачем не надано доказів спростування доводів позивача, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 17,19,128, 158, 159, 160-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 184 (73000, м. Херсон, вул. Суворова, 29, оф.118) на користь Херсонського міського центру зайнятості (73027, м. Херсон, вул. Р.Люксембург 7-а, р/р 37173001004936, ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, код 35219574) заборгованість в сумі 244 (двісті сорок чотири) грн. 04 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 6.14