Постанова № 13308805, 10.12.2010, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2010
Номер справи
2-а-3829/10/1970
Номер документу
13308805
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-3829/10/1970

"10" грудня 2010 р., Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючої Подлісної І.М

секретаря Калиняк О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті

Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом

Прокурора Борщівського району в інтересах держави в особі

Територіального управління Головної державної інспекції на

автомобільному транспорті у Тернопільській області до

Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Борщівського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області, надалі позивач, звернулося з позовом до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3, надалі відповідач, про стягнення фінансових санкцій на суму 1700 грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що при проведенні перевірки в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів на транспорті виявлено порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області 30.06.2010р. складено акт за №172686 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено відсутність у водія вантажного транспортного засобу ліцензійної картки. В наслідок чого територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо відповідача 19 серпня 2010р. винесено постанову №100764 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Прокурор та представник позивача Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з мотивів, передбачених у позові, просили позов задовольнити, стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 в користь Державного бюджету України штрафні санкції на суму 1700 грн.

Представник відповідача Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 в судове засідання не зявився з невідомих на те суду причин, хоча про день, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.

Суд, заслухавши в судовому засіданні думку прокурора, пояснення представника позивача, оцінивши наявні у справі докази вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція). Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» N 2344-III від 05.04.2001р. встановлено, що у рядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

У ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено, що автомобільний перевізник це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.

Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські та вантажні перевезення. Зокрема, в ст. 48 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. зазначено, що такими документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України, для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені Законодавством України.

Статтею 60 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 цього Закону, зокрема, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

У відповідності до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Як вбачається з матеріалів справи, 30.06.2010р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг з перевезення вантажу, а саме: виявлено відсутність у водія ОСОБА_3 ліцензійної картки. В день складання акту водій з актом ознайомився, з ним не погодився.

Таким чином, відповідачем здійснювалися вантажні перевезення, без наявності ліцензійної картки. Складений акт за №172686 від 30.06.2010р. про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом свідчить про відсутність у водія на момент перевірки ліцензійної картки, яка повинна містити реєстраційні дані ліцензії та номер транспортного засобу.

Оскільки фінансові санкції санкції застосовуються до автомобільних перевізників, які на законних підставах використовують транспортний засіб, то суд приходить до висновку, що до відповідача правомірно винесено постанову №100764 від 19.08.2010р. про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідачу постанова про застосування фінансових санкцій направлялася, про що свідчить поштове повідомлення про вручення, дану постанову відповідач не оскаржував до вищестоящого органу або в судовому порядку.

На день розгляду справи, відповідачем добровільно сума застосованих фінансових санкцій не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.

керуючись ст.ст.6,86,158,163,186 КАС України, Законом

України «Про автомобільний транспорт» вiд 05.04.2001

№ 2344-III, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 (ін. номер НОМЕР_1) в користь Державного бюджету України штрафні санкції на суму 1700 грн. (одну тисячу сімсот гривень) на рахунок управління Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства України в Тернопільській області №3111816700002, МФО: 838012, код платежу: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів: 23588119.

Постанова суду набирає законної сили закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддяПодлісна І.М.

копія вірна

СуддяПодлісна І.М.